ТАРО и сайтът 78 истории :)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

VІІІ. СИЛА

Ден, в който можем да овладеем своята или чуждата животинска природа, да я използваме с градивна, а не с деструктивна цел, да спечелим чрез деликатност и дипломатичност. Но можем и да се поддадем на животинските си инстинкти, да развържем "звяра" в нас и да му станем подвластни, да разрешим даден конфликт, прилагайки разрушителна сила, действайки нетактично и грубо.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :954 :954 :954

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХІХ. СЛЪНЦЕТО

Днешният ден ви предоставя възможности за лична изява и себереализация. Около вас има множество шансове, от които само трябва да се възползвате. Може да получите признание и награди за изяви и положен труд в дадена област, да дадете и почувствате нечия любов и благодарност. Но може и да станете жертва на своя или чужд егоцентризъм и безпощадни амбиции, на злоупотреба с личния магнетизъм и възможности.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДВОЙКА ПЕНТАКЛИ

Днешният ден ви дава възможност да покажете на практика своите умения в дадена област, да изиграете добре картите, с които разполагате. Днес трябва да разберете сами и да покажете на околните доколко намеренията ви са сериозни, какво и колко сте склонни да инвестирате в даденото начинание, колко важно е то за вас. Постарайте се от наличните възможности да изберете най-подходящата, но не се колебайте прекалено дълго, за да не изпуснете подходящия момент.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХІV. УМЕРЕНОСТ

Ден, който ще ви покаже нагледно вашата вътрешна хармония или липсата на такава, както и какво я подпомага или нарушава. Стремите се към умереност и въздържаност - на думи и дела, или се усещате разкъсвани от крещящи противоречия. Ден на правене на компромиси или отказ от такива. Стремежът към хармония може да бъде подпомогнат от целебен досег с произведения на изкуството.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

КРАЛ ПЕНТАКЛИ

Днес имате възможност да реализирате на практика свои намерения и проекти, да постигнете и видите някакъв конкретен резултат благодарение на проявени от вас качества като практичност, цялостен, обхватен поглед върху наличната ситуация, методичност, упорство и постоянство, използването на полезни връзки и познанства, на практически знания, които притежавате. А може подобна роля да изиграе в днешния ви ден човек с подобен начин на мислене, с голямо влияние в нужната ви област, със стаж и опит, както и щедър на съвети и конкретна подкрепа. Такъв човек е упорит и постоянен, на него може да се разчита, но в определени случаи може да бъде прекалено предпазлив и муден, прекалено прагматичен.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата :524

ПЕТИЦА МЕЧОВЕ
20.01.2022 - 29.01.2022

Астрологично съответствие – Венера във Водолей

Ключ. 5, Благост. Да облагородяваме, не да унищожаваме! /Забележката моя - това е картата в Таро, наречена "пирова победа" или да победиш на горчива цена/

Идеи. Да бъдем будни за собствената си съвест. Да обичаме със строга любов.

Чувства, емоции, нагласа. Яснота, решителност, твърдост, мекота, устойчивост, издръжливост, грижовност.

Мисли. "Нямат нужда от лекар здравите, но болните." Ев.Л.5:31 „Не може и вълкът да е сит, и агнето да е цяло.” „За да спечели един, не трябва да загуби друг. За да спечели един, всички трябва да спечелят." Курс на чудесата

Действия, постъпки. Да поемем отговорност за своите действия и бездействия. Да не избягваме нужните, възпитателни сблъсъци. Да не влизаме в самоцелни битки за надмощие.

Трудности, проблеми. Да мислим „черно-бяло”. Да приемаме, че "победителите не ги съдят" и че "целта оправдава средствата". Да бъдем подсъзнателно агресивни към другите, а следователно – към себе си. Да обърнем гръб, вместо да погледнем в очите.

Шансове. Да се освободим от модела "жертва – агресор". Да не съдим, за да не бъдем съдени. Не да се страхуваме от критиката, а да се стремим към любовта. Не да бягаме, а да устояваме и да (се) променяме.

Въпроси. Кога жертвата е по-жестока от агресора? Умея ли да отхвърлям с любов и уважение? Умея ли да губя лесни битки? А да печеля трудни победи? В кои чужди битки съм участвал? Кои свои сражения не съм провел?

Периодът в декадата на Петица мечове (от 20 януари до 29 януари всяка година) е подходящ да насочите енергията си не срещу нещо или някого, а за – в подкрепа на онова, което е благо и истинно.

Бъдете честни и открити – и към себе си, и към другите. Мерете с една мяра и победителите, и победените, и своите, и чуждите. Открийте онези "чужди елементи", от които се възмущавате и разграничавате, онова, което осъждате и искате да бъде премахнато. Приемете неговото право на съществуване на определено ниво на реалността и потърсете у себе си благост и милост към различното.

Открийте умението да променяте собствената си честота и така да приемате различни "програми" на житейското си "радио". Работете върху способността да моделирате себе си, живота си – с изборите, които правите във всеки един момент.

Вижте в начина, по който мислите, говорите и се отнасяте към другите, огледало на отношението ви към самите вас. Не поощрявайте погрешно мислене или поведение, бъдете коректив – но облагородете "оръжията" си, настройте ги за взаимно изцеление и освобождаване, не за битка "на живот и смърт". За да посеете семена, чиито плодове да жънете с радост и благодарност.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня :1216 из Една.бг:

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ДЕВЕТКА МЕЧОВЕ

Изображение

Днес имате склонността да гледате на света около вас с големите очи на страха, да преживеете отново стари страхове и болезнени спомени. Тази ваша субективна нагласа, свързана със страха ви от нараняване, може да провокира агресивно отношение от вас към другите или у другите към вас. Преценете трезво реалните и "призрачните" опасности, които ви заплашват - това ще ви подскаже и реални начини на действие. Възможни са нощни кошмари и/или безсъние.

Картата на деня е различна и индивидуална за всеки и може да бъде изтеглена само веднъж на ден.

С любезното разрешение на Königsfurt-Urania Verlag, Krummwisch, © Königsfurt-Urania Verlag, Krummwisch/Deutschland. www.koenigsfurt-urania.com

Какво е Таро карта на деня? Изтеглянето на Карта таро на деня е един от сигурните начини да получим ключова информация за основния принцип, който е активен за нас през съответния ден, а същевременно ни дава възможност да опознаем отделните карти, да вникнем в тяхното значение, да изучим тяхната символика. След изтеглянето на такава карта (което е препоръчително да стане сутринта на съответния ден) събитията, хората, срещите, всеки елемент от деня ще са своеобразни посланици на принципа, отразен в изтеглената карта, ще носят нейното "съобщение". Посланието, урокът на картата понякога са ясни, категорични и недвусмислени, понякога трудно се разпознават, скрити зад детайли: филм, който дават по телевизията, книга, която четем или виждаме в ръцете на някой друг, песен, която си тананикаме, случайно дочут разговор. Една от основните задачи на такова изострено, повишено внимание е да ни държи "будни" за всичко, което става около нас и в самите нас, съзнаващи това, което ни се случва, да ни помогне да бъдем съзнателни участници, а не механични фигури по "шахматната дъска" на нашето ежедневие. Всичко това същевременно ни дава възможност да имаме готовност за възможностите и изпитанията, които ще почукат на вратата ни този ден - да можем да ги познаем и използваме максимално. Дадената карта таро ни показва наличната тенденция и възможностите за нейното използване или възпрепятстване, за нейното хармонично или дисхармонично изживяване. Препоръчително е да записваме картата и своите наблюдения за съответния ден, за да можем след време да се върнем към нея и отново да я премислим, вече от дистанцията на времето, с други очи. Посланието на картата може да ни звучи противоречиво, но това е следствие от двойствената проява на дадения принцип като активен или пасивен, мъжки или женски, положителен или отрицателен. Денят е рожба на нашия собствен избор между две основни възможности, на нашите действия и реакции, на нашето отношение и поведение към всичко, което ни се случва и което сами създаваме. Таро картата за деня може да бъде наш вътрешен съветник и помощник по пътя ни, онагледявайки и озвучавайки вътрешния ни глас, който знае накъде водят стъпките ни. Защото всеки нов ден ни дава възможност да родим себе си отново – не такива, каквито си мислим, че сме, а такива каквито сме създадени да бъдем.
Последно промяна от Kleo на 02 Фев 2022, 11:53, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на декадата :524

Изображение

ШЕСТИЦА МЕЧОВЕ
30.01.2022 - 08.02.2022

Астрологично съответствие – Меркурий във Водолей

Ключ. 6, Милосърдие. Да избираме пътя със сърцето си.

Идеи. Да се променяме. Да откриваме нови житейски посоки и пътища към тях.

Чувства, емоции, нагласа. Прошка, смирение, вяра, надежда, любов, споделяне.

Мисли. Ти никога не си сам. "Не отивай там, където пътят те води; вместо това върви, където няма път, и остави следа." (Ралф Уолдо Емерсън), "Оттегли ладията към дълбокото и хвърлете мрежите си за улов." Ев.Л.5:4

Действия, постъпки. Да се отправим на път. Да загърбим своите стари "бойни полета" и да потърсим изход, нова гледна точка и възможност.

Трудности, проблеми. Да се опитаме да избягаме от себе си, да се предадем. Да затънем в изчерпана ситуация и отношения. Да се обезличим. Да пропуснем важна възможност за промяна. Да отхвърляме необходимото, да не се разделяме с излишното. Да откажем нужна помощ. Да се возим на "чужда лодка".

Шансове. Да бъдем съзнателни съучастници в собственото си приключение. Да открием нови, неизследвани брегове, както и съмишленици, с които да си бъдем взаимно полезни в житейското пътешествие.

Въпроси. Накъде пътувам? Как намирам верния път? Страхувам ли се от "дълбокото"? Какво оставям след себе си?

Периодът в декадата на Шестица мечове (от 30 януари до 8 февруари всяка година) е подходящ да изследвате нови територии – вътрешни и външни, и да бъдете откриватели на самите себе си.

Бъдете спонтанни, искрени, потърсете помощ от вътрешния си компас. Проявете три свои силни страни: силата да водите, силата да следвате и силата изцяло и безрезервно да се доверявате.
Отворете очите си, за да провидите, и ушите си, за да прочуете за онова, което е извън сферата на познатото и преживяното, извън зоната на комфорта или дискомфорта ви. Потърсете нещо ново, различно от симпатиите и антипатиите ви, нещо, което да разшири и промени представите ви за самите вас и за начина, по който пътувате през живота си.

Ревизирайте начина, по който разпределяте енергията си, и посоката, която следвате. Опростете миналото си, свои и чужди слабости и грешки, не ги подхранвайте с обвинения – за да използвате енергията си за попътен вятър към нови хоризонти и да бъдете полезни на себе си и другите. Бъдете си навигатори и последвайте с вяра себе си в бъдещето. За да пристигнете там, където вече се очаквате.

Какво е Таро карта на декадата? Времето има своето не само количествено, но и качествено измерение, което "ражда" съответни на това качество хора, срещи и събития. В картите таро това качество на времето е “скрито” до голяма степен зад 36 карти от т.н. младши аркани, всяка от които онагледява възможностите и задачите на десетина дена от календарната година. Принципът на действащата Таро карта на декадата ни помага да се ориентираме в предизвикателствата на съответния времеви период, в неговите трудности и шансове, задава ни "тон", с който да резонираме, посока, която да следваме, за да подпомогнем себе си в подреждането и хармонизирането на вътрешния и външния ни свят, в затварянето на стари и отварянето на нови врати, в създаването и адекватното изразяване на нужните идеи, мисли, чувства, емоции и постъпки. По този начин, бидейки съответни на качеството на времето, синхронизираме това, което е вътре в нас, с това, което ни заобикаля, това, което е било и ще бъде – с това, което е. И така, на принципа на холограмата, служим не само на себе си, а и на голямото цяло, от което сме неизменна част. За да няма раздор вътре в нас и в живота ни. Изображенията на Universal Waite Tarot DE са с любезното разрешение на Königsfurt-Urania Verlag © 1990 U.S.Games Systems, Inc./2003 AGMüller Urania.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро картата ми за деня :329

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

Изображение

ЧЕТВОРКА ЧАШИ

Днес е ден, в който преситеност, неудовлетворение и неясен копнеж се преплитат, за да ви накарат да помислите какво всъщност имате, какво ви липсва и какво искате. Вашите неудовлетвореност и отегчение може да са привидни и повърхностни, но може да засягат дълбоки душевни пластове, да поставят началото на траен процес на търсене на ценности.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :524

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

ХІ. СПРАВЕДЛИВОСТТА

Изображение

Ден, който може да провери вашето чувство за справедливост. Може да станете свидетели на прояви на законност или беззаконие, да съдите или да бъдете съден - буквално или преносно, да бъдете нечий или свой собствен защитник или обвинител. Възстановяване или нарушаване на баланса или реда в някаква област от живота ви.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ТАРО и сайтът 78 истории :)

Мнение от Kleo »

Таро карта на деня :222

Авторът на Таро рубриката е Илиана Смилянова.

КРАЛ МЕЧОВЕ

Изображение

Днес сте във върхова форма за намиране на изход от проблемни ситуации, за разрешаване на конфликти, за упражняване на своето влияние и доказване на своята компетентност. Мислите, думите и реакциите ви са бързи, точни и премерени. Но в такъв ден сте склонни и да съдите твърде сурово другите, да бъдете студени и пресметливи, да наранявате с думи и постъпки. А може и да откриете всички тези качества у някого, с когото днешният ден ще ви срещне.


Хри и Иво са мъже от типа Крал Мечове, защото са Водолеи. Днес имат РД и двамата. Съпругът на сестра ми и бившият ми мъж. И си изтеглих точно този крал. Случаенос? Не мисла!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор