РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Така... прегледът при ревматолога мина. Сега, като прочетох написаното от мен, видях, че не съм уточнила - болката в ставите не е моя, а на приятеля ми. :1062 Така или иначе, след всички изследвания - кръвни и ЯМР - потенциалните лоши диагнози са отхвърлени. Новините са добри! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нели написа: 15 Фев 2022, 19:55Новините са добри!
Това е най-важното изречение в крайна сметка :) . Радвам се, че и при Ани е отшумяло и дано да не я боли повече.

Ние днес с Бела също бяхме не лекари - почнахме терапия за проблемите в кръстовете ни - тя заради гимнастиката, аз заради ...... старчески неволи :221 .

Имах доста сериозен разговор с госпожата по немски на Бела... Нямам спомен да съм се месила в работата на учител преди това. Но тази жена няма да я оставя на мира. Без да сме се карали по телефона, да сме разменяли остри или обидни думи, педагог да каже на родител следното: "Много Ви е чувствителна Бела. Все реве. Нещо не е наред с нея!!!"

:126 :126 :126 :126 :126 :126 :126

Деска, прочетох те внимателно за Есмо. Отстрани и през моя поглед, мога да ти напиша следното: ти определено си имала други очаквания за вечерта и острото разминаване между тях и реалността, провокират една идея по-силна реакция у теб. Може би причината за това се крие в неговото решение да не спази уговорката, която сте имали за вечерта..... Ако я научиш или вече я знаеш, със сигурност ще имаш малко повече "инструменти" за тази ситуация.

Съгласна съм с мнението ти за алкохолизма. Големият убиец на връзки и животи. И въпреки това, ти сама ми беше писала в една от другите теми - ти имаш 24-годишна връзка зад гърба ти. Той... никакъв опит. За него всичко е ново. Той дори, ако щеш дори, още се ориентира какво означава да живееш с друг човек. И ще греши, Деска. Повече от един път. И на повече празници.

Вярвам във вас! Запази спокойствие и дай време. Проверявай го като го провокираш. Но..... най-важното - дай време и пространство. :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Да, и моята глава не беше трезва напълно, момичета! /в смисъл, не бях пила НИЩО, но разсъдъкът ми беше замъглен от прекалено много стрес и емоционални изживявания/
Когато си емоционално свързан с друг човек, пък и той ти е любим и възлагаш все повече надежда и вяра за вас двамата и съвместното ви бъдеще, коктейлът от чувства те залива целият и започваш сам да се вкарваш във филми и сценарии на ужаса.
Благодаря на Нели и на Чери, че ми писаха тук! Благодаря на Еми, че ми се обади по телефона и говорихме близо час! Съветите и препоръките ви към мен са безценни. Приятелството и моралната ви подкрепа плюс обилната доза разбиране и съпричастност - също. Благодаря, благодаря, благодаря!
Пренасям тази тема или в личния си дневник, или в темата за психиката ни - там й е мястото, тук достатъчно ви занимавах със себе си и точно тази конкретика.
Към днешна дата - много по-добре съм. Много по-добре сме. И двамата. Минахме през дълги и смислени разговори, а и нашият Свети Валентин се оказа, че беше на ... 15 февруари. :221
Днес денят отново е :954 и друго, ... , понеже тази материя /свързаната с алкохола/ ми е като цяло напълно непозната територия, очаквах :oops: , че тук всички групово ще се изредите да ми се накарате за лошата преценка на мъжа до мен, че ще ми наредите веднага да го изоставям, щом пие проблемно /и по-безконтролно/, абе че яростно ще ме изкритикувате и изхейтите, а то в съвсем друга посока са идеите ви. Слава Богу, че въпреки опасенията си реших да споделя с вас какво ме терзае, защото нали се уча на честност и автентичност, прозрачност и яснота, във всичките си взаимоотношения, а и този мой стремеж към високи вибрации... и си викам първо - абе я си трай, Деси, какво ще им разказваш във форума? Ама после си казах - приятелството ни ми е толкова ценно и истинско, че не желая да спестявам себе си пред вас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Kleo написа: 16 Фев 2022, 08:48
Днес денят отново е :954 и друго, ... , понеже тази материя /свързаната с алкохола/ ми е като цяло напълно непозната територия, очаквах :oops: , че тук всички групово ще се изредите да ми се накарате за лошата преценка на мъжа до мен, че ще ми наредите веднага да го изоставям, щом пие проблемно /и по-безконтролно/, абе че яростно ще ме изкритикувате и изхейтите, а то в съвсем друга посока са идеите ви. Слава Богу, че въпреки опасенията си реших да споделя с вас какво ме терзае, защото нали се уча на честност и автентичност, прозрачност и яснота, във всичките си взаимоотношения, а и този мой стремеж към високи вибрации... и си викам първо - абе я си трай, Деси, какво ще им разказваш във форума? Ама после си казах - приятелството ни ми е толкова ценно и истинско, че не желая да спестявам себе си пред вас.
Деси, раздялата нито е решение сама по себе си, нито трябва да бъде избягвана на всяка цена. Просто не там е фокусът, а в отношението първо към себе си и после помежду ви.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Естествено, че е така, Нелка.
Но аз имах друго терзание, както писах:
Дали изобщо да ви споделя тук какво ме измъчва последните дни...
Оказа се, че имало смисъл и значение да го направя.
Едно, че получих много навременна информация и подкрепа.
Друго, че наистина се уча на честност, искреност, откровеност, прозрачност, прямота във всичките си отношения, включително любовни, роднински и приятелски.
И трето, видях нещата и ситуацията през други погледи, под друг ъгъл, в друга перспектива дори.
А и тук сме наистина мини-общество, постигнало доверително общуване в хода на годините.
Не съм се изтъпанчила примерно в бг-мамма, да си разказвам и споделям личните истории, че и с имена.
Благодаря ви за всичко, момичета, благодаря ви!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Нели, повдигнах Житната тема, ако искаш пиши в нея. Аз лично ще те чета. Макар и в момента да не го правя режима.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Kleo написа: 17 Фев 2022, 15:23 Нели, повдигнах Житната тема, ако искаш пиши в нея. Аз лично ще те чета. Макар и в момента да не го правя режима.
Благодаря ти, Деси! Аз всъщност чак сега попаднах на тази тема. Явно не ѝ е било времето предишните години. Там съм вече. :954

По този повод копирам тук цитат от "Венецианският търговец" във великолепния превод на Валери Петров:

ДЖЕСИКА

От музиката все ми става тъжно!



ЛОРЕНЦО

Защото си чувствителна към нея.

Тъй както впрочем е и всичко живо.

На всеки е известно, че когато

табун жребци, незнаещи юзда,

развели гриви, с цвилене и тропот

се носят, накъдето ги подкара

заврялата им кръв, и изведнъж

дочуят звук, от рог или от друг

случаен инструмент, във тоз момент

се спират изведнъж, предат с уши

и пълният им с дива лудост поглед

в миг става кротък под добрата сила

на музиката. Да, ако Орфей,

според поета, трогвал е дори

потоци, дървеса и канари,

то е, защото няма същество

така безчувствено, сурово, грубо,

че музиката, временно поне,

да не изправи нрава му. Така е:

човекът, който музика не знае

и не трепти от нежния й трепет,

способен е на подлост и грабеж,

душевните му подтици са мрачни,

а страстите му черни — като пъкъл —

не вярвай на такъв!… Но слушай, слушай!



Появяват се отдалеч Порция и Нериса.



ПОРЦИЯ

Онази светлинка е в моя дом.

Уж малка свещ, а хвърля лъч дотука.

Тъй в мрачен свят блести доброто дело!



НЕРИСА

Ала когато светеше луната,

не виждахме свещта.



ПОРЦИЯ

Тъй всяка слава

пред слава по-голяма избледнява.

Заместникът сияе като крал,

докато дойде кралят. Миг след туй

самият той в монарха си се влива

като поток в море… Чуй, нейде свирят!



НЕРИСА

Синьора, туй са нашите свирачи.



ПОРЦИЯ

Наистина са те! Как всяко нещо

си има своето „кога“ и „где“!

Не помня тъй да са звучали денем!



НЕРИСА

Това е сигурно от тишината.



ПОРЦИЯ

Да, да. Еднакво пеят кос и врана,

щом слушаме разсеяно. И мисля,

че ако славеят би пял не нощем,

а през деня, сред гъши кряк, би минал

за брат на щиглеца. Със всичко тъй е:

не знам дали изобщо може нещо,

макар да го изглаждаме най-вещо,

оценка за завършеност да вземе,

не бъде ли извършено навреме.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Скъпи дружки,
от известно време насам ми се иска да отворим нова Обща тема във форума. Тази вече натежа и натрупа доста мнения и страници.
Какво ще кажете за това? И имате ли предложения за заглавие на темата? Лично аз ще се радвам с настъпването на Пролетта да започнем в чисто новичка темичка тук.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

И аз тези дни си мислих, че сякаш е време за нова тема, но не можах да ѝ измисля заглавие.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Момичета, имате ли идеи за заглавие на нова тема? :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Нели написа: 20 Фев 2022, 20:29Момичета, имате ли идеи за заглавие на нова тема? :)
Цял ден го мисля :1216 :1028 :1209

"В мечата бърлога е Пролет, време е за Полет!" :954 :954 :954

"Пролет в мечата бърлога - вдигаме врява до Бога!" :1069 :221
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено