Книжки за деца от 6 до 106 години

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Дали не трябваше да пиша тук за нежеланието на Алекс да чете книжки :1044

Декс, "Как да си дресираш дракон?" ми изглежда интересно четиво като за моя син, ти какво мислиш по въпроса? :1028

А някоя от вас купува ли за детето / децата си от петъчните книжчици с илюстрирани приказки по 90 ст. всяка? Аз съм доволна от тях и често ги взимах доскоро. Спрях, не защото спрях да ги харесвам аз (всеки път приказката е от различна част от света, интересно са написани, с хубави картинки, нормален шрифт на буквите и т.н.), а защото Алекс не им обръщаше ниииикакво внимание, за съжаление, и просто смисълът се губеше някъде :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

vihrogonche написа: Декс, "Как да си дресираш дракон?" ми изглежда интересно четиво като за моя син, ти какво мислиш по въпроса? :1028
Деси, не пречи да потърсиш книжката в библиотеката и да пробвате :). Героят е момче приблизително на възрастта на Алекс, току виж да се припознае в образа на Хълцук Кръвожадни :). Ние с Яна дочитаме третата част - тя се припознава в образа на малкото егоистично, разглезено драконче, което обаче винаги е на място да помогне на Хълцук :lol: :lol: .
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от dexter »

Понеже утре е деня на буквите, полага се покупката на поне една книга. Моята най-вероятно ще е детска, и почти сигурно (ако не настъпи объркване на плановете) ще е тази

[img]http://i4.helikon.bg/products/5862/17/1 ... 75862z.jpg[/img]

Някой да я е чел и да има отзиви :)?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Аз не, Декс.
А някоя от вас да е чела тази книжка на детето си или то само да си я е чело?
Мили бате! Писма на един дакел - Станка Пенчева - ЦЪК
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Kleo »

Алекс четееееее :1216 Много съм доволна! Е, не с този бърз темп, с който съм чела аз на неговата възраст, но все пак всеки ден чете по няколко странички от ... Ян Бибиян ! :954 :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Някой да има впечатление от първа ръка за тази книжка "Госпожица Печкарска" ?
Днес бяхме в детския отдел на Столична Библиотека.
Направихме читателска карта на Мони и тя ей с такава усмивка :mrgreen: влезе да си избира книги.
Награбихме няколко, пък ще видим ....
Загледах горната, малко ми напомни на Роалд Дал и г-ца Трънчбол :)
Може и дая вземем другия път ...
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Откак Мони стана "читател" започна сама да се сеща за книжката, която сама си избра - "Семейство Тъпашки" :221 на Роалд Дал. Не пропуска да се похвали на всеки срещнат, че има карта от "Столична Библиотека" или както тя я наричаше "Международната Библиотека" :!: :221
Тази ваканция е прочела:
"Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" ( първи том)
"Лили Чудото и Мумията" (която ѝ беше безинтересна. Като хвърлих едно око разбрах защо. Явно детето е оформило добър вкус за литература ;))
"Семейство Тъпашки" е преполовено.
Следва "Тина и половина" на Юлка.
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Ver написа:"Семейство Тъпашки" е преполовено.
Следва "Тина и половина" на Юлка.
"Семейство Тъпашки" - прочетено.
Не знам за Мони, обаче аз зачетох "Тина и 1/2" :1062
Вчера вечерта обърнах без да се усетя 100-тина страници.
Много ми харесва книжката - свежа, иронична.
Смятам при другото посещание в библиотеката, да се снабдя и с другите книжки на Юлка :)
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

"Тина и 1/2" е прекрасна книга. :524
Написана е по начин, който много ми харесва: иронична, лека, забавна, но и сериозна. Образите са изградени чудесно.
Типична женска/момичешка книга.
За мое най-голямо чучдване, Явор я прочете с интерес :1062
Мони обаче не е особено заинтригувана ...., може би защото ѝ споделих впечатлението си, че е за по-големи момичета и тя си намери причина да не чете :1028 Има свалки, намеци за секс. Пък детето още си играе с кукли и такива теми са му далечни.
Затова реших, да не я карам да я дочита /обратно на "правилото" ми да се довършват докрай нещата/.
За себе си знам, че при следващото посещение в детския отдел на библиотеката ще се снабдя с всички книжки на Юлка :)
Ver

Re: Книжки за деца от 6 до 106 години

Мнение от Ver »

Аз официално ставам фен на Юлка :1062
Днес прочетох и "Графиня Батори"
Взех си и Попътечовците.
Започвам първа част :524
На Мони предложих кнжката за Кръстьо дететктива.
Това, което ми разказа до сега (първите 2 глави) звучи добре :)
Спомням си, че май Чева беше писала преди време добри отзиви :)
Присъединявам се :524
Публикувай отговор