В помощ на кандидат-гимназистите

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Наистина :922 да.

Черко, Алекс все още иска висшето му образование да е спортно. Цели се в НСА. Голямата му страст, първата му любов си остава футболът. Само че той САМ се отказа да влиза още сега в спортно училище. Каза, че държи СРЕДНОТО образование да си го изкара в ХУБАВА СРЕДА :222 Загрял е. Че е от голямо значение къде точно ще изкара тези пет последващи години. Затова се ориентирахме към ВТОРАТА му голяма любов - изкуството, по-конкретно РИСУВАНЕТО.

Веднага щом открихме, че в цели ТРИ гимназии ИЗОБЩО НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ от оценките му от матурите /НВО по БЕЛ и по математика/, за него станаха най-най-исканите и желаните. Знаеш кои са - Художествената гимназия, Приложното и Фотографското. Всяко от тези училища си има свой собствен изпит по рисуване на обемни тела. Знаеш му и трите оценки към всяко от тях. Той наистина искаше да излезе от матрицата на МОН :razz: Засега май че не успя, не е приет на първите две класирания към тези три гимназии. Затова вперихме поглед към класирането на МОН днес. И все пак гледаме кои са му първите желания към МОН. На първо класиране е взет по четвъртото си желание, но определено има шанс да влезе в Райнов /компютърната графика/ на второ класиране. А тези 12 точки, които не му достигат, ги смятахме - ако госпожата му по БЕЛ му беше писала 5 за годината, а не 4, щеше да влезе от раз в Райнов. САМ проумя, че ако беше учил повече, ако беше изрешавал повече пробни матури, ако беше написал повече преразкази, учителката щеше да му пише 5 за годината. За мен е важно той САМ да стига до важните изводи. Защото иначе само вика: "Добре, добре..." и си прави каквото си знае. Не знам всъщност защо трябва да се обяснявам толкова надълго и нашироко. Сякаш ти се оправдавам. Но истината е, че аз не чувствам вина като родител. Смятам, че той НАВРЕМЕ трябваше да си даде сметка за крайната борба за всяка една точка, както се казва... но си взима поука сега. Той просто много разчиташе на изпитите по рисуване. Вътрешно беше убеден, че ще влезе в някоя от гимназиите на Културното министерство. Може би това точно го / ни подведе да не се терзаем чак толкова много за предстоящите НВО и за годишните оценки. Благодаря ти, че се вълнуваш заедно с нас! Лека нощ. До ново писане. Ще те държа в течение, разбира се.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от cchery »

Kleo написа:Наистина :922 да.

Черко, Алекс все още иска висшето му образование да е спортно. Цели се в НСА. Голямата му страст, първата му любов си остава футболът. Само че той САМ се отказа да влиза още сега в спортно училище. Каза, че държи СРЕДНОТО образование да си го изкара в ХУБАВА СРЕДА :222 Загрял е. Че е от голямо значение къде точно ще изкара тези пет последващи години. Затова се ориентирахме към ВТОРАТА му голяма любов - изкуството, по-конкретно РИСУВАНЕТО.
Деска, кой нае какъв акъл ще му дойде на Алекс докато стане време за висше образование.... Нищо чудно и да щипне към щатите да завършва визуални изкуства..... всичко е възможно. Аз лично не съм особен фен на образованието, което НСА дава....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

То дай първо да влезе в гимназия, пък ще видим по-натам :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://bg-mam.ma/p/1048748/37043377" onclick="window.open(this.href);return false;
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Приет и успешно записан в рамките на един ден:

http://bg-mam.ma/p/1044587/37063651

http://bg-mam.ma/p/1044587/37063607

http://bg-mam.ma/p/1050228/37063720

Много, много, много сме щастливи вкъщи!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

http://bg-mam.ma/p/1050228/37063720 - 54 харесвания на мнението ми към момента :222

ЩАСТЛИВИ СМЕ МНОГО ВКЪЩИ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Вчера Алекс отиде сам до гимназията си, предаде им отпусното от предното училище и им даде исканите 3 снимки за документи. Казали са му, че ще го чакат през септември. И така :222 Точно преди седмица разбрахме, че е приет!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

:974 :974 :974
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

СЪОБЩЕНИЕ в сайта на НПГПФ от 25.08.2018 оттук:

На 12.09.2018 г. от 17:00 ч. ще се проведе родителска среща с родителите на учениците от VIII клас.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: В помощ на кандидат-гимназистите

Мнение от Kleo »

Чудя се дали другите бъдещи осмокласници се подготвят за новата учебна година и главно за входните нива :1044 Аз вече започнах да юркам Алекс да си припомня разни неща от физиката, химията и математиката. По другите предмети знам, че ще се справи добре или повече от добре.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор