28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

В този подфорум родителите на деца от училищни класове и градински групи могат да пускат теми, в които да обсъждат предложения, инициативи и т.н., свързани с ежедневието на децата в учебните заведения
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Т.к. учебната година за дъщеря ми почва от понеделник и доколкото разбрах още във вторник ни предстои родителска среща, пожелах да получа някои отговори от общината преди да задам въпроси на директорката на градината. Нашата площадка е в трагично състояние..... само това мога да кажа засега!


----- Original Message -----
From: Anelia Doneva
To: so_mladost@mail.bg
Cc: a.staneva@so-mladost.com
Sent: Friday, June 24, 2011 3:22 PM
Subject: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт

Здравейте.
Пише ви Анелия Донева - родител на дете, посещаващо 28 ОДЗ "Ян Бибиян" в Младост 2. Във връзка с поетите обещания на проведената през май среща с родители и представители на община Младост и Столична община, бих искала да попитам:

Дали има яснота по предстоящите ремонти в градината и в частност състоянието на площадките за отдих и игра на децата, а така също и оградата?
Ще достигне ли ЕВРОПЕЙСКОТО СУБСИДИРАНЕ до 28 ОДЗ "Ян Бибиян"? От появилата се днес информация в медиите, става ясно, че в добавка към сумите, отпуснати от общините на градини и училища за ремонтни дейности, ще има и европейско субсидиране. Източник.
"Общината (Столична) има ангажимент към основните ремонти – ВИК, дограми, покриви и конструктивно укрепване. Т.к. имам основание да считам оградата на градината като подходящ за "конструктивно укрепване" сграден фонд, ще бъде ли извършен този ремонт?


Надявам се да не бъда разбрана погрешно, т.к. целта на родители и ръководство на градината в крайна сметка е обща: приветлива, функционална и здрава сграда и прилежащи площи към ОДЗ-то!


С най-добри пожелания,
Анелия Донева

http://cchery.blog.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;




From: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
To: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
Sent: Tuesday, June 28, 2011 11:41 AM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт


Уважаема г-жо Донева,
За 28 ОДЗ са предвидени пари за констуктивно укрепване на сградата и в момента тече процедура. Ще се изгради една площадка дарение. Останалите са подадени за обновяване. Оградата също ще се ремонтира, когато се отпуснат пари.
Благодаря



----- Original Message -----
From: Anelia Doneva
To: Анелия Станева
Cc: Jenya ; Milen Radnev
Sent: Wednesday, September 21, 2011 11:57 AM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт
Здравейте г-жо Станева.

Във връзка с Вашия имейл по-долу, бих желала да попитам следното:

Площадката "дарение" в двора на 28 ОДЗ не е факт все още? За кога се предвижда нейното изграждане?
При извършването на конструктивното укрепване на сградата са нанесени щети на площадката на групата, която посещава дъщеря ми? Кой е отговорен за това и в какви срокове площадката ще бъде възстановена?
За кога е планирано обновяването на двора?
Има ли вече яснота - планиран ремонт - по отношение изграждането на нова ограда на градината?


Ще бъда благодарна, ако имате възможност да ми отговорите в кратък срок, имайки предвид, че на 27-и септември (вторник) ще се проведе родителска среща в градината и тези въпроси ще търсят отговорите си на нея!


Поздрави,
Анелия Донева


http://cchery.blog.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;




http://cchery.blog.bg/
http://forum.metsababa.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
----- Forwarded Message -----
From: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
To: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
Sent: Wednesday, September 21, 2011 12:46 PM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт


Здравейте г-жо Донева,
Във връзка с дарението на площадката водим преговори с дарителите.
За всички въпроси, свързани със строителството се обръщайте към отдел "Строителство и благоустройство".
Все пак аз се занимавам с образование.
Поздрави




From: Anelia Doneva <a_mlechenkova@yahoo.com>
To: Анелия Станева <a.staneva@so-mladost.com>
Cc: Jenya <jenianicko@mail.bg>; Milen Radnev <milen.radnev@gmail.com>
Sent: Wednesday, September 21, 2011 1:06 PM
Subject: Re: 28 ОДЗ "Ян Бибиян" - Запитване за ремонт

Благодаря за Вашия отговор. Все пак трябва да знам кого точно да питам. Моля за уточнение - Отдел "Строителство и благоустройство" на община Младост ли имате предвид?

В случай, че дарителят, с чиито средства се очаква да се построи площадка в двора на градината, не е тайна, бихте ли написали името му.

Поздрави,
Анелия Донева



И ето мейла, който адресирах по съвет на г-жа Станева към Отдел "Строителство и благоустройство", като копирах в него и Ирина Костова Савина - Заместник-кмет “Инвестиции и строителство” в столична община!


Уважаема г-жо Юрукова,


По съвет на г-жа Анелия Станева (както можете да прочетете в имейлите по-долу) се обръщам към Вас по повод планираните и извършени (донякъде) ремонти в 28 ОДЗ "Ян Бибиян", Младост 2. В имейла си, първоначално адресиран до г-жа Станева запитах следното:

Площадката "дарение" в двора на 28 ОДЗ не е факт все още? За кога се предвижда нейното изграждане?
При извършването на конструктивното укрепване на сградата са нанесени щети на площадката на групата, която посещава дъщеря ми? Кой е отговорен за това и в какви срокове площадката ще бъде възстановена?
За кога е планирано обновяването на двора?
Има ли вече яснота - планиран ремонт - по отношение изграждането на нова ограда на градината?

Моля за Вашия компетентен и бърз отговор, така-щото учебната година в детското заведение вече започна и децата ни трябва да имат място за отдих и почивка, съобразено с всички необходими нормативни документи и най-вече удобна, подходяща, приветлива и безопасна площадка (че и въобще двор на детската градина)!



С най-добри пожелания,

Анелия Донева
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
milen radnev

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от milen radnev »

Честити "външни съоръжения за игра"! :D
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

milen radnev написа:Честити "външни съоръжения за игра"! :D
Еми като си рекъл та да са честити тогава! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Evcheto

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от Evcheto »

Милене, ти явно си сляп, колко много е готин персонала на въпросната градина тоест 28 ОДЗ "Ян Бибиян' .Какви неща се правят и хората макар и с минимална работна заплата полагат грижи за нашите деца, учат ги и т.н. ! Грозно е и смешно да се занимавате с глупости ... та нали ходите на работа, кога ви оставя време да се занимавате със тези неща !!! Кой, какво направил и не направил . Като не ви харесва има и други детски градини !!! Детето ми ходи във въпросната градина .МНОГО СЪМ ДОВОЛНА , НАПРАВО СЪМ ОЧАРОВАНА, всеки ден си идва радостна, научена и няма търпение да отиде отново ! Какво повече искате ??? Не виждате ли блясъкът във очите на детето си ???Детето ми ходеше на частна детска градина и искам да ви кажа, че в държавната ВСИЧКО СИ Е ОК ! Вие лъжете и се занимавате с глупости, не напразно Ви казах , че сте сляп, какво се прави в тази детска градина и как се гледат децата ни.ТОВА НЕ Е ЛИ НАЙ-ВАЖНОТО ЗА ВСИЧКИ РОДИТЕЛИ ?
буби

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от буби »

Здравейте и от мен .Първо искам да попитам Милен Раднев ,той като мъж няма ли си друга работа ,а се занимава с женски неща и какъв му е проблема с детската градина???????Като не му харесва да премести детето си .Аз напълно подкрепям написаното от Евчето и също съм много доволна от градината и персонала.Браво Евче :326 .В крайна сметка директорката прави всичко възможно ,направи ремонт на фоайето на градината ,ремонт на стълбите и какво ли още не.Не ви ли писна да се ровите и да пишете по форуми и общини ,кому е нужно ?????????Моето дете също беше в частна детска градина и пвярвайте ми положението беше много зле въпреки че плащах по 500 лв. такса.
Спрете се, единственото, което правите е да излагате себе си .Аз лично мога само да поздравя г-жа Танева и персонла на 28 ОДЗ и да им благодарч за грижите ,които полагат за децата :524 .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

Ева и Буби, вчера една приятелка беше написала следното:

Мисля си, че е хубаво да посещаваме и двете пространства, за да сме наясно с действителността.

Аз ще го перифразирам така: Мисля си, че е хубаво да имаме и двете гледни точки, за да сме наясно с действителността.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
буби

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от буби »

Cchery ,винаги е добре да имаме и двете гледни точки ,но и да бъдем обективни.Неможе само да гледаме какво не е направено,нали?Защо не обърнем внимание на това ,което правят за децата ни .Помисли ,не е толкова важна площадката ,за мен по важно е отношението към детето ми ,на какво го учат и как отива с желание на градина.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от cchery »

буби написа:Cchery ,винаги е добре да имаме и двете гледни точки ,но и да бъдем обективни........
.................................................................................................................
за мен по важно е отношението към детето ми, на какво го учат и как отива с желание на градина.
Ще бъда обективна имено заради отношението към детето ми (в частност към мен): сестра Пиргова е човека, на когото мога и изказвам моето огромно БЛАГОДАРЯ! Не на Танева, не на площадката, не на общината!
буби написа:Не може само да гледаме какво не е направено, нали.
Имено! Точно затова винаги съм искала и продължавам да искам повече, а не да задълбавам в изпуснатите възможности.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
буби

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от буби »

Да съгласна съм,Пиргова е страхотен човек,винаги посреща децата с усмивка и т.н.Но немога да разбера какво е това лично отношение към Танева ,все пак не всичко зависи от нея,има хора които са над нея."Изпуснати възможности" ,истината е ,че това не е изпусната възможност ,а просто си нямате друга работа и се чудите с какво да се занимавате и да нападате хората.И с риск да се повторя,ако не ви харесва има и други детски градини.
Evcheto

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от Evcheto »

Буби, как ми се иска да те познавам ... :222 значи все пак има ВСЕОТДАЙНИ РОДИТЕЛИ, за които е важно, как се чувстват децата им ! Какви ГЛЕДНИ ТОЧКИ, КАКВА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ ? В ПРЕДАВАНЕТО НА МИЛЕН ЦВЕТКОВ ЛИ СМЕ ? Какво се ровите бе хора ! ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА Е НА ЛИЦЕ !!! Прекрасни хора, хубав двор, разнообразно хранене, уютна обстановка, чистота... КАКВО ПОВЕЧЕ ИСКАТЕ ?!
буби

Re: 28 ОДЗ Ян Бибиян - двор и материална база

Мнение от буби »

Ще ти кажа какво искат,искат за 60 лв. на месец Дисниленд в двора на градината.Това са хора на които каквото и да се направи,все им се вижда малко.Поздрави Евче.
Публикувай отговор