Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

cchery написа:
Mrav4o написа:Според вас за колко време трябва да се изчисти кашлицата, дори само с едното сиробче да пробвам?
Мравчо, това е индивидуално и зависи каква е кашлицата, какво я предизвиква, откога я има.... Моите деца обикновено кашлят от секретите в носа, които се стичат към гърлото и това отнема поне седмица да спре. Аз в Часът ти писах за Умкалора. Наистина е трепач, но му трябва време и на него - 2-3 дена поне. Геломиртол също много помага...., но май няма за толкова малки деца.
Кашлицата му е от около 1-2 седмици, но не кашля постоянно. Спи спокойно.
Мерси Чери за инфото. ИСкам да пробвам с чайчета и направените сиропчеета първо, а ако нямма мн голям резултат след 3 дни може и други лекарства.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Моята Яна кашля вече втори месец. Сиропи, капки, класически хомеопат - нищо не можа да препори тази кашлица. Е, не е толкова зле колкото напр. преди месец, но не изчезва и това е. Отново възпалена трета сливица, стичащ се секрет от нея и давене. Понякога кашля и през нощта, като я изправя и поседи няколко минути седнала, минава. Сутрин се буди с хъркащ нос, имам чуство, че е пълен със сополи, макар навън да не изтича нищо. Вече спрях с почти всичко, слагам Еуфорбиум от време на време, давам енгистол и клеева за имунитета и много силно се надявам да се отърве детенцето ми от гадната кашлица. Не че кашля често, гърдите й са чисти, но е ужасно неприятно все да й е запушен носа. Слагах от капките с клеева, на моменти доста интензивно, и мисля, че благодарение на тях до някъде положението беше увладяно, но не успяхме да махнем всичко.
Аз се успокоявам с мисълта, че това е някаква защитна реакция на организма към средата в детската градина и гледам да поддържам имунната система и да овлажнявам носната лигавица. Давам чай с босилек и мащерка, но не много често, просто защото не мога да смогна - като я взема от градината, трябва първо да я нахраня, после не ще чай, а и не трябва да й се напълни корема с течности точно преди вечеря. И така си караме - подсмърча, покашля, следя дали не вдига температура, дали не се влошава - 2 месеца все на тръни :126
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Декс, при първа възможност по-късно днес ще се опитам да ти дам няколко насоки. Просто сега нямам време!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Ок, Чери, ще чакам, дано нещо да помогне
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

dexter написа:Ок, Чери, ще чакам, дано нещо да помогне
Декс, първото нещо дето се сещам е, че при трета сливица винаги се подозира алергична компонента. В тази връзка един Поумон Хистамин 15 СН, който да се приема по 5 гранули преди вечер всеки ден до края на флакончето ще е добре.

За кашлицата: аз наистина горещо препоръчвам Умкалор-а. Той е хем за кашлица, хем за имунната система. Коси изкара целия си първи клас само с едно отсъствие по болест. И точно в началото на юни (тази година), когато беше вече във ваканция почна да кашля. Подкашляше си всяка сутрин при събуждане. Аз лятото си спазвам едно правило: :!: не давам нищо за имунитет, за да може имунната система сама да се справя и да се засилва!! :!: И така до септември Коси все подкашляше - не помогна и морето даже. Септември покрай Бела и той се разболя - Т, червени сливици, сополи........ и почнах: наред с монопрепаратите за гърло и сополи, почнах да давам клеева тинктура 3 пъти на ден и Умкалор. Не е за вярване, но 3-месечната кашлица отмина за около 10-ина дена. Та, би могла да пробваш.

Понеже Бели ми е с проблемна трета сливица, нейната нощна кашлица - точно както я описваш и при Яна я оправям със следните монопрепарати:

1. Самбукус Нигра 5 СН - преди лягане 5 гранули и при пристъп по 5 гранули на 15 минути. Обикновено при нощен пристъп стигат по 2 давания.
2. Дрозера 5 СН - дава се по същия начин както самбукуса.

А иначе генерално съм я оттървавала от кашлица както с Умкалор, така и с Геломиртол - има такъв и за деца.

Схемата за Яна според мене:

1. Поумон хистамин 15 СН - по 5 гранулки преди лягане.
2. Клеева тинктура - 3 пъти на ден по 6 капки.
3. Умкалор или Геломиртол според листовките - един от двата препарата.

При пристъпи през нощта: Самбукус Нигра и Дрозера. Почистване на носа с морска вода и накапване на сребърна вода. Силно се надявам да помогне това. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от mari_ko »

Чери, схемата е много добра. Вики също е с проблемна трета сливица. Аз давам:
- Меркуриус 15 СН - 5 зр. сутрин за подсушаване на стичащите се назад секрети, /
- Пумон хистамин 15СН - 5 зр. вечер/ако нослето е запушено - цинабсин по схемата/,
- клеева тинктура,
- солена вода по-често за овлажняване на нослето, а преди сън и сутрин преди ясла - "Низита" крем
- С две ръце съм "за" Умкалора . Знам за него от Чери, за което съм й благодарна. /Също и за песента "Катюша", която вече толкова месеци се пуска в къщи всяка сутрин след ставане от сън. Следват луди танци през цялото време, докато се гласим за яслата/. Говорехме за Умкалора, нали :1062 ? Както казах, и аз съм доволна от него.
Тези неща ги давам до отшумяване на проблема, без клеевата, нея си я давам от октомври до март.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Чери, благодаря, записах си :329 . Имах аз един Умкалор, но му беше изтекъл срокът и го изхвърлих, така и не дадох от него..... Наистина ли трябва да се изхвърля 3 месеца след отваряне?!?!?
Яна снощи си дойде сополива, цяла нощ хърка и днес си седи в къщи с баба си. През час ще слагаме от капките с клеева, 3 пъти дневно Еуфорбиум и се надявам до понеделник да се справим. Сополите са воднисти, но сутринта рева малко и като издуха носа имаше и зелени.... :126 . Но съм оптимист - 3 дни почивка и разходка би трябвало да помогнат :).
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Мърмори »

Аз от известно време си правя капки,моя измишльотина-вместо със физ.разтвор клеевата т-ра я разтварям в сребърна вода и добавям 1-2 зрънца морска сол. Незнам дали си внушавам,ама доста по-добре им действа на децата.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cvety_rz »

Мърмори написа:Аз от известно време си правя капки,моя измишльотина-вместо със физ.разтвор клеевата т-ра я разтварям в сребърна вода и добавям 1-2 зрънца морска сол. Незнам дали си внушавам,ама доста по-добре им действа на децата.

Аз също си правя тази "смес" и отчитам добри резултати.Виждам, че и друг проявява творчество в тази област :lol:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Каката си кашля, и тази вечер бе сан=мо суха.
Има си хрема, която я лекувам с Вигантол, физ р-р и ср. вода, но утре ако имам време ще и напправя и лайка и разтвор от кл.т-ра.

Да попитам за чай от Босилек;
чувала съм, че за кашлица е полезно, но и разбрах, че за малки деца е вреден.
Вие давали ли сте и подходящо ли е за 4годишно и 1 годишно деца.
Аз мисля в 400мл вода, да запаря 1 суп. л. босилек, според вас дали е мн дозата за децата ми?
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Моето фъстъче е вече доста по-добре откъм кашлицата. Дадохме й още 2 дни почивка от градината. Тази нощ не е кашляла, а през деня само от време на време се изкашля с една чудесна влажна и отхрачваща кашлица :221 . Водих я снощи да й чуят дробчетата да няма нещо там - леееееко удължено дишане в дясно, даже не може да се нарече хрип. Но за всеки случай пак ще даваме Вентолин за 3-4 дни. Педито много одобри Умкалор-а и хомеопатията, каза, че друго не е необходимо. Нещо се опита да ми обясни, че това в десния дроб може да е последица от някаква алергия, но пък няма никакви други признаци (ако не броим третата сливица, разбира се). Честно - хич не искам да е алергия, но аз съм алергична и знам, че процентът и Яна да има нещо е доста висок. Като си помисля за това и ми се вгорчава настроението :126 . Дано да го израсте, ако изобщо е това.
За съжаление трябва да кажа, че стоенето в къщи й се отразява много положително на настроението. Не хленчи, не се тръшка, не ми виси постоянно на врата. Явно градината е фактор - не че не беше ясно, де. Чудя се какво да направя и дали изобщо може нещо да се направи. Или просто ще трябва да си чакаме да отмине, колкото и време да отнеме.....
Публикувай отговор