Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Сиренце написа:Истината е, че здравата съм се ошашкала
Да се неначуди човек :1044
Ти по цял четеш лекции, с какво тази ще е по-различна :222
Ася

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ася »

Хахахах, явно наистина ми се е пиело вино :221 Макар че като се замисли човек определено пиенето на вино от деца си е било част от традицията :423 И бях написала "Виенето на вино от деца", но го поправих :1062 Петък следобед не ми се отразява добре :roll:
Успех отново и наистина ни разкажи :524
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Ася, днес очевидно ще вървя подире ти и ще те цитирам:
Ася написа:... пиенето на вино от деца ....
Ей, настръхнах ти казвам :1012
Я бегай да почиваш :222
Ася

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ася »

Ver написа:Ася, днес очевидно ще вървя подире ти и ще те цитирам:
Ася написа:... пиенето на вино от деца ....
Ей, настръхнах ти казвам :1012
Я бегай да почиваш :222

хахахах, каква двусмислица, ужас :lol: Правя едни отчети цял ден и влизам тук, колкото да напиша някоя глупост :955
Махам се :955 :955
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Пиенето на вино от деца е нещо добро, бих казала дори препоръчително! :DРазбира се не става дума пиене, в количества като за възрастен човек и най- вече не става дума за редовно пиене, особено на евтини "вина".

Жалко, че така крайно се отрича възможността децата да опитват по глътка вино. Когато беше на 10 години водих моята дъщеря на дегустации на вина, наистина качествени, добри вина. Е, освен одобрението получих и укорителни погледи, защото освен аз и тя опитваше виното, но за мен е важно детето ми да има добро възприятие за всичко, което е част от ежедневието ми. Това е познание, което в един момент ще я накара да се чувства сигурна и уверена в себе си.
Няма да се спирам сега на съставките, които се съдържат във виното (освен алкохола), които са полезни за организма ни, защото не това е основното в случая. Разбира се, дъщеря ми не сяда всяка вечер с нас на по чаша вино, но ако пожелае да отпие, не й отказвам. Освен това, така метаболизма й се научава да преработва алкохола. Един вид постепенно въвеждам нова храна, обучавайки организма. С малки количества създавам култура на пиене :1062 . За да не дойде момента, когато е на 18 примерно, реши да си пийне с приятели и да й се завърти главата бързо, бързо, след първата глътка.


П.П.Малее, то стана като " как да научим децата си да пият алкохол". Сега ме обявете за безотговорна майка и ... да идват социалните. :221
Последно промяна от tita на 11 Апр 2014, 15:52, променено общо 1 път.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Мърмори »

Сиренце написа:Охххх, изплуват ми едни спомени за добро варненско винце.....от миналия май и еленския балкан :222
Ами на привършване е вече, ама ето-заповядай :620 да си спомним с носталгия миналата пролет!

Тити, ко стана с дивеча, изядохте ли го? Дали не ви приседна без винце,а? :222 :222 :222
Иначе винаги съм знаела, че си от мойта партия ! И ние даваме на децата да си цуйнат :221 По-добре у дома да опитат, отколкото да се скрият у някое приятелче. На Гоги много не му харесва, но поне знам, че съм задоволила любопитството му. Дарката обича, ама давам само вечер по малко и то след като е приготвена раницата за училище и е направен вечерния тоалет, щото иначе я хваща гипса и започва да забравя :221
Едно време като са правели попари на бебетата, че да не плачат, да не би да им е станало нещо?! От няколко глътки нищо няма да им стане на децата!
tita

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от tita »

Зоринка, то дивеч има, ама няма по-несериозни от нас! Чак ме е срам. Ужас, ужас :221

Що не вземете и да дойдете с нас в Черни Вит по гергьовден? Тъкмо ще им отпразнуваме на Жоровците празника. :954
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Цони,успех утре :524 :524 :524 :923
А Зори,не така!Какво е това транзитно минаване,не си "идвала"в темичката от много време,как сте?
Много странно....уж чета последователно(въпреки,че не пиша :oops: ),а някои постове сякаш ги изпускам :roll: :roll: :roll: Едва като върна малко назад виждам непрочетени такива :???: .Както и да е......
Целувки и много слънчево настроение ви пожелавам за съботно-неделните дни
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Мърмори »

Тити, благодаря за поканата, но всяка година от 3 до 7 май сме закотвени у дома. Защото тези в тези 4 дена са събрани 2 рождени дни ( на Жоро и моя) и двоен имен ден. А пък родата е свикнала така и е редно да се извърви у дома. Така че някой друг път ще да е срещата на велико равнище на страните членки на мечешката бърлога.

Елисче, пак съм набързо за съжаление, но ...няма как. Засега транзит, надявам се скоро повече.
Целувки и гушки на всички!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

Мърмори написа:Тити, благодаря за поканата, но всяка година от 3 до 7 май сме закотвени у дома. Защото тези в тези 4 дена са събрани 2 рождени дни ( на Жоро и моя) и двоен имен ден. А пък родата е свикнала така и е редно да се извърви у дома. Така че някой друг път ще да е срещата на велико равнище на страните членки на мечешката бърлога.

Елисче, пак съм набързо за съжаление, но ...няма как. Засега транзит, надявам се скоро повече.
Целувки и гушки на всички!
Зори, то направо като покана прозвуча. Ако нямах планове за тези почивни дни и резервация още от януари, щях да ти дойда на гости. :954 :954 :954
Момичета, вчера за мен беше много щур ден. Ама много. Накратко, след мелачката, през която минах сутринта, в края на краищата всичко мина добре - ще бъда зачислена за докторант и съм много доволна от това кой ми е научен ръководител - вероятно най-широко скроения човек в катедрата и най-вече човек, с когото аз добре общувам. Писах ви дълго описание, но някак си успях да го изтрия, дори не разбрах точно как. Така или иначе, резултатът е този.
Най-хубавото е, че вечерта буквално на нашата улица имаше огромна, сияйна и ярка дъга! Не я снимах, но цялото семейство й се насладихме.
:954 :954 :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

Цони, как мина лекцията за... децата и виното? :222
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено