Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
tita

Re: Моята тренировка

Мнение от tita »

Айде, Черииии, заедно сме в 90 дневното предизивкателство. :1216
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

Това 90 дневно предизвикателство ми се струва много добра идея! Има няколко неща, които не ми станаха съвсем ясни, но ще прочета статията още веднъж по-задълбочено и предполагам ще ми се изясни всичко. И аз сериозно се замислям дали да не взема да се включа...
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моята тренировка

Мнение от Cheva »

Ден 1 - 90 дневно предизвикателство - ниво 2 - изпълнен! :954 :D

Така се получи, че не тренирах почти месец.
Но днес установих, че не съм загубила форма. :1028
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
tita

Re: Моята тренировка

Мнение от tita »

Бисе, айде в темата за . Там сме :1216
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

cchery написа:Мой постинг от 30 април тази година:
cchery написа:Така - аз си направих труда и си засякох обиколките в парка. На дължина ги "измерих" с Google Earth - точно 1230 м за 1 обиколка. Като време давам следното:

1 обиколка - 7.30 м
2 обиколка - 7.20 м
3 обиколка - 7.19 м
4 обиколка - 7.11 м
5 обиколка - 7.04 м

Т.е. общо протичвам 6 км за 36 минути и 24 секунди.
Мой постинг, който трябваше да пусна вчера, би изглеждал така:


1 обиколка - 8.33 м
2 обиколка - 7.58 м

Т.е. общо протичвам 2,4 км за 16 минути и 31 секунди.

Добавям цифрите от тазсутрешното ми тичане със снимка:
run.png
(415.59 KiB) Свалено 609 пъти
Т.е. общо протичвам 6 км за 36 минути и 49 секунди. :1081 :1081 :1081


Код за потвърждение: Избери целия код

             30 АПРИЛ    11 АВГУСТ    18 НОЕМВРИ

1 обиколка -  7.30 м       8.33 м     7,18 м
2 обиколка -  7.20 м       7.58 м     7,44 м          
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Браво, БРАВО, БРАВО !!! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Бясното танцуване вкъщи в продължение на час брои ли се за тренировка? :1061
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Идеално парче, ако човек има нужда от ХЪС, за да започне тренировката си:

[youtube]8NjbGr2nk2c[/youtube]

:524 :524 :524

Така че ако ви липсва мотивация и желание да се поразкършите и поразмърдате, пуснете си го и няма да сбъркате, тази мацка направо ще ви върне ищаха за движение!

А музиката е вълшебна, жизнена, носеща позитивен заряд, оптимизъм и кеф!

Завчера тренировката ми се състоеше в бързо ходене пеш сред природата. Бяхме няколко часа в пътеката на здравето в Банкя с мъжа ми.

Похвалвам се - днес леката ми мускулна треска, която се появи следствие дългочасовата разходка, се разсея и отново съм в кондиция за нови постижения - уви, за съжаление, се вихря единствено из кухнята, да се надявам, че и това отнема някакви калории :221
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Самоцитирам се от друга тема:...Телефонът ми почва да звъни в 6. Аз се надигам едва-едва в 6.20. Следва бърз тоалет. Будя Алекс. Правя му сандвич за голямото междучасие и го изпращам /иначе той си ходи на стол + има и джобни/. Излизам чак в 8 без 5. Но някак вече съм уморена, още преди да се кача в автобуса за работа... Сега ми хрумва нещо!!! ЕТО МИ ГО ВРЕМЕТО ЗА ЛИЧНА ТРЕНИРОВКА !!! Трябва вече да се стегна, идва Пролет, а после и Лято... Затварям се в стаята на Алекс и почвам с КОРЕМНИ ПРЕСИ и КЛЕКОВЕ !!! Ами това е. Още в понеделник почвам. Изпращам Алекс в 7.10 и се залавям със себе си! Разбира се, тихо и безшумно, доколкото ми е възможно, за да не будя мъжа ми. РЕШИХ ГО :524 :423 :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Сутрин ставам в 6,30 и правя разтягащи упражнения гледайки от тук:
тук + крокодилските.Вечерно време започнах с тренировките на Руми за начинаещи и съм все во мускулна треска :1062 Не го очаквах при все, че редовно карам велото и след това правя упражнения.Започнах да ходя пеша на работа, както и спрях да ползвам асансьора.На работа в почивките пак се разтягам и правя клекове.Много добре се чувствам :1209
Деси, успех със спорта .
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Браво, Деси! :) :) Браво за решението... щом го искаш, ще успееш!!! Наистина не ти трябва много време за трениране - ще се убедиш и сама. Внимавай много с първата тренировка да не си докараш някаква зверска мускулна треска. Загрей много хубаво преди нея - всеки един мускул. И после почни с по-малко повторения, че дори и с по-съкратен обем на самите упражнения - примерно като "вдигаш" за коремна преса, може да не е до вертикално положение на тялото, а на ъгъл от 45 градуса. Клековете - да не са "до долу", а донякъде. Прави това само първите 2-3 пъти, за да не предизвикаш обратния ефект - болката от мускулната треска да те демотивира и да се откажеш.

Аз лично вече не съм привърженик на изолираните упражнения за някоя мускулна група. Получих и много добро обяснение на това - Руми някъде го беше писала, но не мога да цитирам точно. Имам предвид следното: при мен най-добро оформяне се получи на горните мускули на корема и паласките на гърба. А от видеата на Руми, най-малко са само за корем или пък паласки. Но тя твърди, че когато ежедневно се тренира цялото тяло, с акцент тук-таме, се постига по-добър успех защото: мускулните групи са свързани една с друга. Т.е. ако тренираш за хубав гръб и го постигнеш, той постепенно ще "издърпа" и корема и дупето. Ако тренираш корем, то ще се стегне и кръстът. Ако правиш нещо за бедра, то страничните коремни мускули също ще бъдат повлияни. И т.н. Затова за мен по-правилни са тренировките за цяло тяло.
cvety_rz написа:Вечерно време започнах с тренировките на Руми за начинаещи и съм все во мускулна треска :1062 Не го очаквах при все, че редовно карам велото и след това правя упражнения.
Цвети, аз съм вече пети месец с упражненията на Руми, и все още получавам мускулна треска...... :1062 :1062 . Ето и в момента имам такава на рамене и гръб.. Едно голямо БРАВО и на теб за цялата воля и усилия, които полагаш.... Много ти се радвам, Цветка!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор