МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Нели,
Обичам те. Прегръщам те. Извинявай, че пропуснах вчера.
Имах луд, щур, динамичен, екстремен ден вчера. Затова. Извини ме, моля те. С малко закъснение:

:922 :922 :922

Честит Рожден Ден, Нелка! Бъди себе си :) Все повече себе си. Нищо друго не ти е необходимо, за да се чувстваш щастлива и да бъдеш здрава, усмихната, успешна, градивно творяща живота си! Вярвам в теб и в твоята сила да се справяш. Ще съумееш и този път с мъдра и веща ръка, ум, сърце да подкрепиш себе си. Себе си! На 40+ ние хората просто вече нямаме оправдание да не се грижим за самите себе си, и то не водени от егоцентризъм, а от здравословния егоизъм да можеш да заявиш желанията си, нуждите си, границите си. Желая ти да си сбъдваш мечтите с радост и с лекота. Да осъществяваш личностния и професионалния си потенциал, да вървиш все така смело и дръзновено напред. Личното ми мнение е, че няма по-добро време от дните около рождения ден на човек, за да вземе решение, което лично го касае. При теб - отказа да работиш като финансов контрольор. Достатъчно ти е преподаването, асистентската работа, работата като вещо лице към Съда, майчините задачи и функции... трябва ти време за теб самата, за да поддържаш женствеността, грацията, мекотата, стила си... за да се радваш на хобитата си, ветроходство, фотография, чужди езици... за да срещнеш отново Любовта или поне да пофлиртуваш на воля... Подари си още празнуване, Нели, но си подари и продължаваща обич и нежна грижа към теб самата. Както преди мен са ти написали - защото си тук, защото го заслужаваш, момиче, защото си жива и те обичаме, приятелко.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Дойде ли Октомври месец, усещам, че вече наистина е пристигнала Есента :954

Момичета, какво мислите за това?! Биткоин ?! :1044 :eek:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Честит да ни е новият месец!Нека бъде изпълнен с топлина,усмивки и весело настроение...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Благодаря на всички за милите думи!

При мен празненствата продължават и аз активно дебелея. Станала съм вече почти 70 кг., което за мен е много. Разбира се, антидепресантът също има роля, защото от него се качва теглото. Ще изчакам до края на седмицата, защото имам още торти, предвидени за събота, а после ще му мисля. Снощи носих торта да почерпя в клуба. :1062 Имам и подарък от там - събрали са към 200 лв. да си купя нещо фотографско - филтри, статив или нещо подобно.

Междувременно минах през застрахователя да заведа щетата на колата, закарах я на майстор, оказа се, че може да се ремонтират и калника, и бронята и няма да се налага да купувам нови. Уговорих се следващата седмица да му я оставя, а засега я карам с позакрепена броня, за да не виси. Това е добре, защото тези дни нося торти насам-натам и без кола е доста трудно.

Минах и през личната лекарка да си взема направление за ЛКК, че днес ми изтича болничния и утре съм пак на комисия. Много се надявам на още едно продължение от около 20 дена.

Деси, за биткоин не зная какво да ти кажа. Честно казано, предпочитам засега да не мисля нищо за това. :1062
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Момичета,
На 3 септември и днес бях на погребения. И на двете ми беше /и все още ми е/ много, много мъчно и тъжно.
Бая си поплаках.
Животът е кратък. Независимо колко години са ни отпуснати на тази земя. Изтичат си. След нас оставаме дири.
И хора. Близки и не толкова близки.
Днешното ме остави в по-голям траур. Напусна ни жена на 39 години, която обожаваше живота и го живееше на макс. Въпреки че беше напълно сляпа, с диабет и на хемодиализа три пъти седмично. Тя пееше, смееше се звънко, танцуваше, събираше се с приятели във всеки удобен момент... Винаги ще я помним. Винаги.
Почивай в мир, Галя /1 юли 1981 - 30 септември 2020/. Ще ни липсваш. Там където си сега, виждаш ли? Да, нали, миличка?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Деси!
:922 :922 :922 :922 :922 :922
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Деси, съжалявам! Прегръщам те силно!
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Благодаря ви много!
Лека нощ и сладки сънища на всички.
На мен очите сами ми се затварят вече, а и са подути, така че...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Неделя е... 4-и октомври - топъл, тих и с онази мекота, която есенното слънце може да му даде...... Много ми е хубаво днес. У нас спокойствието е заело царствена роля и аз се чувствам вдъхновена.

Тази седмица беше доста динамична. И Бела, и Коко се разболяха. Дадох си сметка колко лоша шега изигра дистанционното обучение от предната година в още един аспект - децата спряха да се "мешат" в училище и в класните стаи и имунната система отговори директно и без смущения. Но отговори с почивка от задълженията си. Така или иначе онова, през което минаха децата, беше еднократно вдигане на Т (ниска - до 38 градуса), болки в гърлото и след 24 часа хрема като от непресъхващ извор.... След още 24 часа се чу подкашляне, но то със сигурност е плод на хремата, която се стича вече не само извън носа, ами и назад по гърлото. Разбира се - и двамата ги спрях на секундатата от у-ще; ходихме и при личния лекар и се считам за ИЗКЛЮЧИТЕЛНА късметлийка, че именно този човек - д-р Георги Карпузов ни е личен лекар. Това е един от най-уравновесените медици, които познавам, неподдаващ се на паника и истерия. Дори не произнесе думата "коронавирус" по време на прегледите. Беше му пределно ясно, че тази нова истерия разболява най-вече със страха, който всички се постараха да насадят у нас.

Децата се оправиха много бързо - Бела се тръшна във вторни, а в четвъртък следобед вече беше в залата на тренировка, петък - на училище. Коки се разболя в четвъртък и наистина целият ден беше леш, но вчера (събота) вече беше на терена и игра в мача на своя отбор от шампионата на БФС. Аз пък..... е аз бях една много доволна българка......, защото смятам, че доказах на всички около себе си, че .... ами че животът е за живеене, а не за губене на време от страх от КОВИД. Честно казано не се притесних нито за единия, нито за другия, че евентуално са пипнали коронавируса. Изобщо. Търсих нашата хомеопатка - д-р Угринова за съвет, но тя не ми отговори. На следващия ден сама ми върна обаждане, за да обясни, че е била в обучение и не е могла да говори. Обясних ѝ какво се случва с Коко и Бела, попита ме каква хомеопатия им давам. Каза ми едно голямо "БРАВО!" :954 :954 :954 и приключихме разговора. Тя също не повдигна темата "коронавирус". Което вече е показателно, че в средите на медиците категорично има разминаване в разбиранията за тази модерна болест.

Пожелавам на всички да сте здрави!

Деска, съболезнования за починалото момиче от вашия център. Наистина никога не знаем този живот докъде ще го докараме. Затова е добре да го живеем, както го е правила Галя. :922

Деси, честито за узаконената придобивка в Банско - надявам се там да оставите много хубави спомени за споделеност, радост и щастие. :954

Нелка, страхотно е, че колата ти няма да има нужда от продължителен ремонт. Успя ли да минеш през ЛКК и продължиха ли ти болничния.
Нели написа: 01 Окт 2020, 08:44 и аз активно дебелея. Станала съм вече почти 70 кг., което за мен е много.
С мен се случва абсолютно същото - вече и аз минах 70-те килограма...... Чувствам се не на място и никак удобно..... Изобщо идея нямам как да се справя с това.

Друго нямам какво да ви кажа, момичета. Смятам да се възползвам от хубавото време и да изляза на разходка .... Днес просто не е за изтърване.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Аз съм в болнични до края на месеца, взех си продължението. Засега съм добре, но не съм толкова добре, че да се върна на работа. Времето е чудно хубаво навън, но няма с кого да изляза извън Варна, затова ще се попека на терасата и после съм се заканила на един шкаф да го подредя.

Деси, радвам се за придобивката в Банско. Нека ви носи много хубави и спокойни моменти!

Желая на всички ни хубава седмица и хубав октомври!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет и от мен!
Нелка,добре е,че си успяла да си удължиш престоя вкъщи.Понякога тялото,а и ума има нужда от "нищо-правене" :mrgreen: .Работата-тя винаги си я има и никога не свършва,за жалост.А ние се "изчерпваме"и трябва да презаредим батериите.
Деска,дълбоко ти съчувствам,за това,което се е наложило да преживееш.За мен годините никога не са били оправдание за смъртта.Дали е много възрастен близък,или млад,погубен живот-винаги боли.
Поздравления за студиото,май мярнах снимки из фейса ли да бяха,хубаво е да си имаш едно такова местенце-нце :mrgreen: ,на което да презареждаш и да се чувстваш добре.Мисля,че разходките до Банско ще зачестят :954 :1062
Ани,ако си спомняш и ние бяхме така,малко след началото на учебната година.Май всички го минават тоя вирус,включително и аз.Да,беше неприятен,но важното е да минава бързо и да не го мислим.Анджи например,от вчера отново е с хрема.Не знам при вас как е,но тук е много жега и някак задушно,което при нея е равно на изпотяване и от там ме съмнява,че е настинала.Да не говорим,че в тяхния клас ВСИЧКИ са болни-отново с хрема и гърло,но никой не е спрян от училище дори и за ден.Еми....това не го разбирам,още повече,че става дума за 12 годишни деца,които могат да стоят сами и това по никакъв начин не е обвързано с работата на родителите.Пращат ги на училище с една торба лекарства и да се оправят-за мен това е безкрайно безотговорно-и от страна на родителя и от страна на училището,в което има УЖ завишен контрол.И не говорим да стои 10 дни вкъщи,но поне ден-два нека си остане.Както и да е ,ядосвам се...
Аз от днес съм официално в отпуска-представяте ли си???Дори аз не мога да повярвам и ми е някак напрегнато.Не си спомням от кога не съм била в отпуск просто ей така,да си остана вкъщи.Или сме на Перник,или имаме някакви други задачи,с които е свързано .Не че вкъщи от днес няма майстори и това е една от причините да си остана,но те като цяло не ме ангажират с нищо,освен че точно в момента пробиват с нещо и направо ми кърти мозъка :1215 .А майсторите са вкъщи,тъй като най-накрая ще оправи детската,която преди това беше хол.Толкова време си мечтая за този ремонт,а за тях да не говорим.Всички други стаи обаче за зазидани с багажи,някой друг мебел,матраци и какво ли още не,а това ми всява мега-якия дискомфорт,но дишааааам дълбоко и си казвам"Аааа,ма знаеш ли кВо хубаво шИ стане" :1069
Другото,което съм планувала за отпуската е посещение при АГ,напоследък имам едно постоянно зацапване,което много ме смущава,тъй като аз никога през живота си не съм имала ген.проблеми,колкото и да е странно.
Ами,това е май от мен....но обещавам да ви досаждам цяла седмица.... :329 :329 :329
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено