МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Елисче, много гадно :126 :1058 :1052 Аман от несъобразителни и несъобразяващи се хора! Разбирам какво чувстваш и колко е неприятна цялата ситуация със съседите ти. Прегръщам те.

Мили мои, аз слушам музика, в момента съм на българска музика от 70-те и 80-те години на миналия век /как звучи само, а?!/ :221 :955 Например ето това:



Иначе... сега съм сама вкъщи. Опитвам се да се самоуспокоя, но май че не съвсем успешно засега. Кофти ми е! Днес - нова неприятна изненада!

Попари ни финансовата новина, че обещаното увеличение на заплатите ни с 20% няма да се състои. Тоест, налице е, но само за период от 5 месеца. От август до декември демек. А от януари догодина ни връщат на старите заплати. Просто бляк!

Разочарование, тъга, яд, чувство, че сме излъгани, измамени... толкова ниски възнаграждения получаваме и сега така се радвахме, че нещата поне малко ще се променят, но уви!

Както и да е, реших да погледна транзитите :1215 и защо ли никак не се учудих, че днес е точната опозиция между ретроградния Уран в Телец и Меркурий в Скорпион? ...



Желая ви приятна вечер! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Деси, точно това изобщо не зная какво означава
Както и да е, реших да погледна транзитите :1215 и защо ли никак не се учудих, че днес е точната опозиция между ретроградния Уран в Телец и Меркурий в Скорпион? ...
Но, каквото и да е то, днес говорих с ректора и му казах, че след като ми изтече болничния искам да прекратя договора си като финансов контрольор по чисто здравословни причини. Просто нямам сили и за него. Той каза, че най-важното е да се погрижа за здравето си и като цяло се разбрахме, че ще мислят отсега какво да правят.

Това със заплатите започва да става проблем навсякъде. И на мен ще ми се отрази на доходите, но здравето ми наистина е по-важно.

Съчувствам ти изцяло, защото това вече го преживях миналата година и зная колко е обидно. Та вие работите сърцато!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Добро утро, момичета. Ето ме на линия за писане на нещо по-дълго или поне по-съществено.

Деска, наистина много неприятна новина е тази за заплатите ви. Това е такава лъжа и измама..... ще ви ги увеличат за 6 месеца - все едно ще цъфнете и вържете за тоя кратък период и после вече ще ви идват в повече доходите...... Безумие и безобразие. Ето с това искаха да се справят протестиращите от това лято, но уви...... хората, харесващи ГЕРБ са дори повече от тях..... Или по право да кажа - хората със "слепите" уши и "нечуващите" очи :1132

Четох в дневника ти изповедта "7 години" :1115 :1115 :1115 :1115 - докосна ме доста дълбоко. Интересно е как с толкова много подробности и толкова живо си спомняш неща от преди такъв сравнително дълъг период. И очевидно - те продължават да те вълнуват не по-малко. Знаеш ли - един ден съдбата ще нареди картите, така както се полага всеки му.... и мисля, че тогава ще сте заедно с Лори :954 :954 .

Нелка, четох редовете за твоя шеф, за безумната му реакция и епитетите за твоето здравословно състояние и се хванах за главата...... абе този човек не трябва ли да образова и възпитава студенти, да е от елита на висшето образование в България?!?!? Май задавам реторични въпроси, но.... все пак.

И аз като другите ще ти напиша, че ми стана по-добре като разбрах, че Христоско не ти "мъти водата" по този начин. Не че безразличието му и пренебрежителната оценка на твоето състояние като "лигавене" е нещо хубаво. Надявам се, ректорът на вашия университет да прояви в действителност разбирането, което е засвидетелствал в телефонния ви разговор и да те освободи от длъжността на финансов контрольор. Наистина - от здравето по-важно няма.

Елисче, останах безмълвна като прочетох как бабата ти е отправила един вид заплаха.... Какво толкова има да видиш?! Не е ли нормално дори в град като Горна хората да се съобразяват един с друг?!?! Не знам доколко би ти помогнало, но милила ли си да се обадиш в полицията?!

Иначе за това колко зле ти влияе бъркотията покрай ремонта у вас, мога да ти съчувствам. Знам какво е. Знам как аз самата миналата година по това време изтръпвах, защото ни очакваше да изтърбушим хола си из основи - вкл. и настилката.... и да - не бих искала да се връщам назад. И да ти призная, че изтъркани реплики от сорта "Ама колко ще ти е хубаво после!" изобщо даже не помагаха - да не кажа, че ми бяха досадни и напълно излишни :221 :221 :221 . Пожелавам ти все пак вече да почнеш да виждаш реда в безпорядъка и подредбата в хаоса. :329 :329

Хайде..... от мен толкова засега. :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Черко, искрено се надявам на същото - относно Лора.
Чувствах я своя дъщеря, мамка му!
Години наред я мисля, плача за нея и изстрадвам, че не съм до нея.
От баща й претръпнах и се излекувах, от нея просто не мога.
В душата и сърцето си я чувствам моя.
Още повече, че Алекс тогава веднага я прие като близка.
Разхождаха се заедно, заедно си купуваха разни нещица, гушкаха се, пързаляха се с шейна...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Нели написа: 07 Окт 2020, 22:04 Здравейте, момичета!
Деси, точно това изобщо не зная какво означава
Както и да е, реших да погледна транзитите :1215 и защо ли никак не се учудих, че днес е точната опозиция между ретроградния Уран в Телец и Меркурий в Скорпион? ...
Но, каквото и да е то, днес говорих с ректора и му казах, че след като ми изтече болничния искам да прекратя договора си като финансов контрольор по чисто здравословни причини. Просто нямам сили и за него. Той каза, че най-важното е да се погрижа за здравето си и като цяло се разбрахме, че ще мислят отсега какво да правят.

Това със заплатите започва да става проблем навсякъде. И на мен ще ми се отрази на доходите, но здравето ми наистина е по-важно.

Съчувствам ти изцяло, защото това вече го преживях миналата година и зная колко е обидно. Та вие работите сърцато!
Опозиция = напрегнат аспект
Уран = планетата на внезапните, неочакваните промени
Телец = зодиакалният знак, свързан с парите, материалния успех и ценностите
Меркурий = планетата на общуването, комуникациите, новините, думите, словата, информацията
Скорпион = зодиакалният знак, свързан с емоциите, чувствата, страстите, дълбоките преживявания, тайните

И ето, ситуация като по учебник: неочаквана неприятна вест, свързана с пари, която носи силен негативен емоционален заряд! :plezya se :cry: :1215
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Kleo написа: 08 Окт 2020, 15:35
Нели написа: 07 Окт 2020, 22:04 Здравейте, момичета!
Деси, точно това изобщо не зная какво означава
Както и да е, реших да погледна транзитите :1215 и защо ли никак не се учудих, че днес е точната опозиция между ретроградния Уран в Телец и Меркурий в Скорпион? ...
Но, каквото и да е то, днес говорих с ректора и му казах, че след като ми изтече болничния искам да прекратя договора си като финансов контрольор по чисто здравословни причини. Просто нямам сили и за него. Той каза, че най-важното е да се погрижа за здравето си и като цяло се разбрахме, че ще мислят отсега какво да правят.

Това със заплатите започва да става проблем навсякъде. И на мен ще ми се отрази на доходите, но здравето ми наистина е по-важно.

Съчувствам ти изцяло, защото това вече го преживях миналата година и зная колко е обидно. Та вие работите сърцато!
Опозиция = напрегнат аспект
Уран = планетата на внезапните, неочакваните промени
Телец = зодиакалният знак, свързан с парите, материалния успех и ценностите
Меркурий = планетата на общуването, комуникациите, новините, думите, словата, информацията
Скорпион = зодиакалният знак, свързан с емоциите, чувствата, страстите, дълбоките преживявания, тайните

И ето, ситуация като по учебник: неочаквана неприятна вест, свързана с пари, която носи силен негативен емоционален заряд! :plezya se :cry: :1215
Деси, така обяснено вече има смисъл и е много интересно даже. Благодаря ти! :329
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Днес ходих на преглед във връзка с антидепресанта, който пия. Надявах се да ми кажат, че вече постепенно ще го спирам, а ми казаха, че ще го пия до пролетта с контролен преглед през януари. Идвали месеците с малко слънце, ще се връщам на работа - все "стресови фактори" (цитирам), не съм била качила много килограми ("само" 3-4 кг., т.е. нямало кой-знае какви противопоказания)… С една дума, ще си пия хапчетата-заместители на истинската радост от живота.

Когато не мога да заспя, все си мисля, че ако имах в кого да се сгуша и да се отпусна, щях да мога. Струва ми се, че тогава бих заспивала естествено. Но това може и да е просто илюзия. Реалността обаче е друга - ще заспивам с хапче и ще пия лекарство против самота.

В момента просто ми е криво. Да, зная, това не е най-голямата беда на света. Да, има къде-къде по-тежки и трудни ситуации и съдби. Да, благодарна съм, че нямам някоя тежка нелечима болест, от каквато се опасявах… НО това не означава, че не може да ми е криво. Защото ми е криво. И ми е тъжно за мен самата. Защото през деня е добре, през деня няма проблем. Но нощем ми е самотно.

И не, не искам просто някой, който да спи като пън до мен, да сумти, да се поти и да се тръшка в леглото с грацията и привлекателността на тюлен! Нужен ми е някой, който да ме приласкае. :cry:
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Нели написа: 08 Окт 2020, 15:58
Kleo написа: 08 Окт 2020, 15:35 Опозиция = напрегнат аспект
Уран = планетата на внезапните, неочакваните промени
Телец = зодиакалният знак, свързан с парите, материалния успех и ценностите
Меркурий = планетата на общуването, комуникациите, новините, думите, словата, информацията
Скорпион = зодиакалният знак, свързан с емоциите, чувствата, страстите, дълбоките преживявания, тайните
И ето, ситуация като по учебник: неочаквана неприятна вест, свързана с пари, която носи силен негативен емоционален заряд! :plezya se :cry: :1215
Деси, така обяснено вече има смисъл и е много интересно даже. Благодаря ти! :329
Радвам се, че по този начин е станало ясно. Понякога забравям, че ползвайки астро-жаргон, далеч не всички хора ме разбират какво имам предвид.
Нели написа: 08 Окт 2020, 18:05Днес ходих на преглед във връзка с антидепресанта, който пия. Надявах се да ми кажат, че вече постепенно ще го спирам, а ми казаха, че ще го пия до пролетта с контролен преглед през януари. Идвали месеците с малко слънце, ще се връщам на работа - все "стресови фактори" (цитирам), не съм била качила много килограми ("само" 3-4 кг., т.е. нямало кой-знае какви противопоказания)… С една дума, ще си пия хапчетата-заместители на истинската радост от живота.

Когато не мога да заспя, все си мисля, че ако имах в кого да се сгуша и да се отпусна, щях да мога. Струва ми се, че тогава бих заспивала естествено. Но това може и да е просто илюзия. Реалността обаче е друга - ще заспивам с хапче и ще пия лекарство против самота.

В момента просто ми е криво. Да, зная, това не е най-голямата беда на света. Да, има къде-къде по-тежки и трудни ситуации и съдби. Да, благодарна съм, че нямам някоя тежка нелечима болест, от каквато се опасявах… НО това не означава, че не може да ми е криво. Защото ми е криво. И ми е тъжно за мен самата. Защото през деня е добре, през деня няма проблем. Но нощем ми е самотно.

И не, не искам просто някой, който да спи като пън до мен, да сумти, да се поти и да се тръшка в леглото с грацията и привлекателността на тюлен! Нужен ми е някой, който да ме приласкае. :cry:
Отговарям ти като човек, пил антидепресанти няколко пъти през живота си досега, но и като човек, който в момента се чувства супер зле, въпреки осъзнаването, че може и по-зле да бъде :328

Криво ми е. Много! Цял ден днес и вчера от обяд. Дъжд се сипе, мрачно и сиво е навън, мъгливо, сякаш и небето плаче, не само аз. Очите ми са подпухнали от сълзи, зачервени са, сънят ми е малко напоследък. Лягам късно, ставам рано. Погребения. Неприятни новини. Ами кофти ми е.

Знаеш ли как се научих да възприемам аз антидепресантите? Като ПАТЕРИЦИ. Като временни помагала, които ме изправят отново на крак. Като временно лечение, колкото да се съвзема, за да мога скоро да започна да се движа отново на собствен ход. Не ги възприемах като заместители на истинското, а като средството, което ще ми позволи пак да бъда себе си. В началото се бунтувах, о, как се бунтувах срещу тях! Исках да имам КОНТРОЛ върху себе си, чувствата си, живота си, съдбата си, способностите си... каква заблуда. Горчива заблуда и илюзия. Когато си в депресия, в дупка, си загубил контрола. Временно не си баш себе си. Докато се възстановиш и се завърнеш, ти трябват временно патерички. Така се научих да приемам антидепресантите лично аз. Не зная какъв е най-добрият начин за теб да приемеш нещата, каквито са. Гадни, тежки за понасяне, ... , но необходими към момента.

Един въпрос: нали хапчетата не са те направили лишена от емоции, от чувства? Не заради тях ти е станало равно и безразлично, нали? И друго - помагат ли да намалиш тревожността, безпокойството, страховете, безсънието, лошите, черните мисли? Ако си вършат работата, пий си ги засега. Има време, ще дойде и моментът на постепенното им намаляване и спиране. Самонаблюдавай се и слушай специалистите, предполагам, че ходиш при добри такива. С теб съм и те прегръщам. Знам какво е. Ще мине! :922

Относно самотността... там съм по-боса като цяло... но е имало МНОГО пъти в живота ми, когато съм била с някого до себе си, но съм се чувствала безкрайно неразбрана, нечута, сама, самотна, потисната, сякаш ни делят цели Вселени, когато съм гълтала и преглъщала сълзите си, докато мъжът до мен си е спял блажено и си е хъркал, или неподозиращ, че проблем между нас има /макар че е било очеизвадно/, или непукист, на когото му е било безразлично моето страдание и усещането ми за самота.

В такива моменти са ми помагали книгите, изкуствата, музиката, писането, рисуването, работата, детето ми. Бягала съм от действителността, като съм четяла, писала, слушала музика, танцувала, като съм се правела зорлем заета с домакинстване или друг тип задачи, занимавала съм се с Алекс... дори съм пила бира, вино или мента... изпушвала съм по цигара с колегите ми... потапяла съм се в работа... денем ми е било добре, а вечер откривах колко тъжен контраст има с реалния ми живот у дома. Така че в някои случаи е по-добре известно време човек да е сам, отколкото зле придружен.

Писах уж на теб, да ти влея кураж на теб, да ти покажа разбиране и съпричастност, а не се получи. Прощавай, Нели. Прегръщам те. С теб съм. Не си сама. Разбирам и валидирам нуждата ти от ласкава, нежна и силна прегръдка от подходящ мъж до теб!!! И ти я желая от все сърце съвсем скоро!!! Дотогава... усещай приятелската ни подкрепа на всички нас тук :922 и ... обгърни сама цялото си тяло в ПРЕГРЪДКА, защото я заслужаваш, защото си ценна и прекрасна, защото обичаш себе си и се учиш да си даряваш цялата обич, подкрепа и нежност, от които имаш нужда, за да се чувстваш добре :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Здравейте.
Елисче, много неприятни са ядовете с комшиите. Едно знам със сигурност, че колкото по- малко мислиш за тях, толкова по- бързо ще отшумят. Много е неприятно това, което ти се е случило, ядосай се, излей си чувстватата, но не губи повече от ден два за тези ядове. Не си струва просто да си губиш дълго времето и мира. Преди години нашата комшийка на Стражец оринираше и сереше в кофа и през нощта изливаше тази гнус на входната ни врата. Причината да прави така била, че не ни понасяла, защото сме имали много деца :eek: За справкаи тя има 3 деца също. Подавахме жалби, сложихме камери и въобще много нерви изхабих и най- странното нещо е, че когато спря да ми пука и нещата се промениха. Сега няма по- добри комшии от нас :1209
За ремонта няма да давам съвети, защото като Свърши Симо сесията и започваме ремонт на стаята на малкия Симо. Смяна на прозорец, къртене на мивка, изолация на стената......зор ще е, но няма да го мисля предварително. Пожелавам ти бързо да приключите и да останете доволни от резултата.
Деси, съжалявам, че ти е тежко тези дни. Наистина времето сега е едно мрачно и на теб много ти се насъбра, но нали знаеш няма да е все така :922
Чери, все се каня да те питам как е кръста и как е новата корона? Прави ли ти проблем и събира ли гной?

Нели, Нели......не се отчайвай. Миналата година по това време вече имах проблем със съня и декември месец имах припадания и губене на равновесие от безсъние. За цял месец ми се събираха не повече от 10 часа сън. Стигнах до положение, в което мозъка ми блокира и не можеше да координира движението на тялото. Точно на рождения ден на Симчо на 10.12. паднах върху него и това беше капката, която преля. Изписаха ми първо деанксит + атаракс+ каквото се сетите за сън от аптеката. След това се мина на Ксанакс, който отказах да пия. Едната вечер държах блистера с ксанакса и исках да го изпия всичкия. Исках просто да потъна в дълбок непробуден сън. Изплаших се от това си желание и реших да пробвам да пия неолексан най- голямата дозировка. Обичайно се пие от него по 2 таблетки на ден, но аз бях стигнала до 5. Пиша ти всичко това, защото към днешна дата не пия нищо такова и имам добър сън с много малки изключения около МЦ и овулация. Та има изход! Ще се оправиш и ще дойде ден да ги спреш АД. Просто сега наистина не е подходящото време. Есента и зимата не се спират ти знаеш защо. Наистина минах през много тежък период, но се справих и успях. Чери може да каже през колко различни периоди, настроения и падания преминах. Тя имаше "щастието" да ме вижда отблизо макар и да живвем на толкова много километри разстояние.Щом аз мога защо да не можеш и ти?!
Сега вече след като позакрепих здравето си дойде ред и на това да оправя отношенията си с хората и да поставя граници, защото се бях превърнала в разграден двор. С хората, които не са близки доста по- лесно се справих, но с другите.....Ние сме голямо семейство, а се чувствам сама и неразбрана. Дори вече нямам желание да се обяснявам. Усещам се като приета за даденост, като домашната прислужница, като домакинята, която е винаги на разположение. И не виня никой. Самата аз ги научих да бъде така. В стремежаси да бъда най- добрата майка и домакиня изгубих себе си. Но знам, че и с това ще се справя и на пук на всичко нямам депресия и не съм се отчаяла. Трудно ми е, но ще успея! Това е както, когато изкачвваш връх. Има моменти, когато мислиш само да направиш следващата крачка. Мислиш само как да сложиш едини крак пред другия и после пак и после пак......Движа се и го качвам този връх и един ден, когато се обърна назад ще знам, че си е струвало и ще се радвам, че не съм се отказала. Ще си позволя да приключа с едни мой много любим цитат: " Понякога хората около вас няма да разберат пътя, по който се поели и това е добре. Не е необходимо да го правят, защото пътуването не е тяхно!"
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Благодаря ви, момичета! Не съм се отчаяла, просто ми стана криво. Но сте прави.
Аз всъщност си пия антидепресанта, просто се надявах на друго. Но фактът, че толкова лесно се разстроих от толкова малко нещо, показва, че всъщност още ми е нужен.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Как сте, момичета?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено