МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Деска, изцяло се присъединявам към думите на Нелката:
Нели написа: 28 Окт 2020, 23:56 Деси, не се ядосвай за дреболии, не си струва. Това, че не ти предписват антибиотици, е добре. Имаш разсъдлив личен лекар. И болничния ще се оправи, и всичко. Най-важното е вие да се оправите! :954
Достатъчно ти е, че в момента си положителна и, макар и дребни, все пак имаш неразположения. :923 Прегръщам те много силно. Радвам се, че те имам в живота си, че сме се срещнали и че сме приятелки. Възхищавам ти се на хладнокръвието и спокойствието, което прявяваш до този момент и особено сега, когато си позитивна. И най-вече след трагичният случай, който сполетя центъра ви миналата седмица.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Десиииии, как си? Много неприятно, но съм убедена, че ще се оправиш и всичко ще бъде наред. :923
Елисче,радвам се, че манипулацията мина успешно. Хемоглобина и той се е вдигнал, което е чудесно.
Нели, вие как сте? Вили оправи ли се? Кога се връщаш на работа?
Предната седмица бях с децата в София. Бяха на фестивал по роботика, който беше организиран в Руския културен център. Децата се представиха добре и им беше много интерсено, защото имаше много нови за тях неща. За мен лично беше насърчително да видя млади хора, които се интересуват от неща различни от силикон, чалга, алкохол и пр. Не всичко е загубено. Имаше много ядове покрай организацията с това пътуване, но пък имаше и много хубави моменти. Видях се с Чери, Фюти и Ели. Ели ни беше направила едни вкусни бонбони. Преди да тръгнем към Разград пък минахме през ХИТ, за да си купим някои неща и там се срещнахме с Краси. Имали работа в София и се засякохме. Много се зарадвах. Какъв е шанса аз и тя да сме в София и по едно и също време да сме в едни магазин :954
Това е при мен.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Как сте, дружина? Деска, как я караш?! Не си писала тук, май и във фейса нищо твое не съм видяла.., което ме прави леко притеснена. Надявам се да прочетеш скоро това и да минеш да пишеш..... дори само с 2-3 думи. Прегръщам те силно и те чакам с нетърпение да се обадиш.

Елисче, ти как си?! Кажи вкъщи ли си? Всичко ли е наред? Излезе ли хистологията...? Изобщо какво се случва около теб. Просто искам да....... всички да сме добре и ви очаквам с нетърпение.

При нас Бела вдигна Т в четвъртък. Петък също имаше Т - чувстваше се изтощена, без сили, само ѝ се лежеше. Но от вчера вече се чувства добре, а днес е перфектно. Лошото е, че ни прехвърли вируса на нас с баща ѝ..... събори ни буквално за 1 час...... Хубавата новина е, че нурофенът помага с изключение на главоболието, но... засега всичко е точно при мен. Очаквам утре да съм вече почти перфектно и аз.

И такива неща.

Цвети, пак да дойдеш до София :329 :329 :329 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Ани,добре съм,от четвъртък дори съм на работа.Някак бързо забравих,не беше едно от любимите ми преживявания,но го преживях.Хистологията-чак след 20.11,а другата седмица ще си взема цитонамазката.Лошото е,че тази година който и доктор да ме види по някаква причина,всеки ми открива проблем.Преди все чувах"спокойно,нищо ти няма",а сега само"а,ти еди си какво....".
Анестезиолога,който ме преглежда преди операцията чу шум в лявата част на дробовете.Да,пушач съм и преди 2 години карах двустранна,много тежка пневмония,но като че ли проблема беше отдясно 🤔.Отделно,на кардиограмата едната ми чертичка нещо е била не както трябва,та ме питаха имам ли кръвно и дали пия лекарства за високо кръвно🙄а то мойто все 80 на 50🤣🤣как да е,не успях да измъкна повече информация от тоЗ докторЕЦ,но той нали беше дошъл само да прецени дали да ме преспи😏.
Иначе беше с пълна упойка и нищо не ме боля,нито тогава нито сега.Само където много трудно се отърсвам от тези упойки,трудно се събудих,цял ден спах в понеделник,после и във вторник,а и през цялото време ми се виеше свят.
Деска....как си.И аз се тревожа за теб????
Ани,дано всичко мине при вас бързо.😘😘😘
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

ДЕСИ, моля те, дай някакъв сигнал какво става с вас, ако можеш!

Ние сме добре, Ани спря да кашля и от утре трябва да е вече на училище след двуседмично отсъствие. Време е. :954
Аз вчера се върнах от нашия лагер в Странджа. Беше хубаво. Много хубаво. :954
От утре съм на работа и имам МНОГО неща за вършене, но това е нормалната част от живота.

Ели, радвам се, че си добре!

Как сте вие, останалите момичета?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Как я карате?! Настана едно особено време..... Ние с Момчил се оттърсваме от вируса, който ни лепна миналата събота и неделя, но има още какво да се желае. Самоизолирали сме се в смисъл, че не контактуваме отблизо с никого. Не сме си правили тест и не знаем от какво сме се разболяли, но за всеки случай можем да минем 7 дена без контакти.

Аз тази седмица доста поработих. В понеделник пусках оферта на една фирма за метални конструкции - искат да им се разработи нов сайт. Днес изпратих втора оферта, но на фирмата, на която и сега поддържам сайта - те пък искат да включат и блог-секция към сайта си. А сладурите, на които миналата година направих сайт - туристическа фирма от Слънчев бряг, ми се обадиха в понеделник и също искат ъпдейт и промяна в сайта си и ме питат за цена. Стана ми готино, че ме търсят..., че харесват работата ми (най-вероятно и ниските ми цени, де) :954 :954 .

Лошото е обаче, че не ставам от компютъра и очите ми се все червени, главата ми е бомбок..... и ще трябва, ще се наложи да се самодисциплинирам, за да работя с почивки и да имам редовно "отпуска", така както всички, работещи на трудов договор, защото се самозабравям.

Друго интересно няма. Децата учат от вкъщи, за ОГРОМНО мое съжаление.... За мен това не е училище и образование. Не разбрах защо нашите управляващи посегнаха точно на училището. Чета днес, че националната карантина на Англия не включва училищата там - те не са затворени и учениците учат присъствено........ Не знам какво да кажа. Ама каквото и да кажа е все тая.

Снощи се чух с Деси за кратко - тя е изкарала КОВИД-а относително леко - с температура и 24-часово неразположение, но за съжаление ѝ се е отключила депресията и в момента е в скапания период.... Не ѝ се говори, не ѝ се пише, не ѝ се контактува. Иначе е добре. И с мъжа ѝ говорих и се успокоих за нея.

Ние все пак подготвяме РД на Коки - със или без вирус на 10-и ноември той става пълнолетен. И това не може да бъде променено от тази скапана пандемия. Т.к. пълнолетието не настъпва 2 пъти аз категорично смятам този рожден ден в нашето семество (4-ти поред за тази година) да го отпразнуваме, при положение, че другите не успяхме.

И това е от мен. Както се казва - нищо не е съвсем наред, значи всичко е точно :221 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Как сте, как я карате?

Деси, въпреки че не ти се пише, ако четеш отвреме-навреме, може да пуснеш само едно "Здравейте". Неприятно е това с депресията, явно модерният вирус удря всекиго по слабото му място. Искам всяка минута да знаеш, че не си сама!

Аз пак съм претрупана с работа и отново виждам двойно, и пак качвам килограми. Иначе съм добре, спокойна съм, спя относително добре. Не шофирам, разбира се.
Личната лекарка ми даде направление за еднокринолог, защото според нея все пак щитовидната жлеза може да прави тези проблеми. В болницата откриха някакви малки възелчета в нея и написаха да се наблюдават през три месеца. Записах си час за 18 ноември (най-ранния възможен), засега е това.

Тези дни, а особено вчера на Задушница, често си мисля за татко. Той почина на 10 ноември и тези дни ще станат 24 години. Аз имам доста непреработени емоции, свързани с бащиния образ и оттам с отношенията ми с мъжете. В последните месеци осъзнах много от тях, но все още не съм ги отработила. Предполагам, че това не мога да направя сама със себе си, а с нечия помощ - на психолог например.

Ще мина следобед отново оттук, сега отивам на йога. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Обещах да намина и, ето, тук съм. :954

Как сте вие, момичета?

Ани, надявам се наистина да имате възможност да отпразнувате пълнолетието на Коки така, както искате! Това събитие става веднъж и требва да се отбележи подобаващо.
Знаете ли, замислих се, че аз всъщност… не помня как съм отбелязала навършването на моето пълнолетие. Доста тъжно всъщност.
За сметка на това, помня, че водих Вили на стрелбище да стреля с боен пистолет в деня на нейното пълнолетие.

Цвети, какво ново при вас? Ели, Ванче? Сиренце? Липсва ми участието ви тук.
Надявам се всички да сте здрави!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Тежки времена ни настигнаха....., но ще се оправим. И с това ще се оправим.
Нели написа: 08 Ное 2020, 07:51 Аз пак съм претрупана с работа и отново виждам двойно,
Нелка, честно казано се надявах да не ти се връща нито един симптом от тези, които имаше в края на лятото..... Според теб на какво се дължи това двойно виждане? И свръзваш ли го пряко с връщането ти на работа? Възлите на щитовидната жлеза май вече не са новина - в смисъл, че доста хора ги имат. Надявам се това да не те притеснява много. И всъщност - какво стана с позицията ти на финансов контрольор в университета? Ще те товарят ли с нея?
Нели написа: 08 Ное 2020, 07:51 Тези дни, а особено вчера на Задушница, често си мисля за татко. Той почина на 10 ноември и тези дни ще станат 24 години. Аз имам доста непреработени емоции, свързани с бащиния образ и оттам с отношенията ми с мъжете.
А какъв човек беше баща ти? Като личност и като баща.

Моят баща, ако беше жив, днес щеше да е именик :954 . Каква ирония - днес отново е ден, посветен на него...., ама този път като Задушница. Но животът е безмилостен и така си върви.

За съжаление ме съмнява, че Деси ще пише скоро. По спомени - мине ли във фазата на депресията, ѝ отнема към 3 месеца, за да преодолее това състояние. Дано пък този път по-бързо да се справи. Поне пък по телефона мъжът ѝ на Деси звучеше спокоен и със сигурност е до нея в този момент.

Ние сме добре. Живи и здрави, вървим стремглаво към пълнолетието на Коки :954 :954 :954 . Засега КОВИД няма да ни го провали много-много - дотук само родителите на Момчил отказаха да дойдат на празника и честно казано ги разбирам и не се сърдя. Никак даже. На Момчил баща му е на 70+ и напоследък лекува подагра... ще е тъпо да рискуваме. Надявам се никой друг да не се откаже и да празнуваме следващата събота.

Не сме измислили или по-точно аз не съм измислила с какво по-специално да отбележа рождения ден на Коки... в общи линии няма къде много да ходим... Косчето искаше да излезе с приятели вечерта и да ги почерпи, та да видим дали ще се намери ресторант да ги настани. Иначе си говорихме с него - ще направи голям купон по повод пълнолетието си някоя събота и неделя през декември.

И друго интересно няма...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

🎂🎂🎂Ани,да ти е честит Коки!!!Желая му от сърце да е здрав,да бъде все така мил и възпитан млад мъж,желая му много късмет във всяка една сфера от живота му.Желая на всички ви още дълги,дълги години да празнувате заедно този ден и да сте щастливи!!!!🎂🎂🎂
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ани, да ти е честит пълнолетният Коко!

(Щях да напиша "Да ти е честит пълнолетникът!" :1062 )

Желая ти да ви радва, да се гордеете с него, да е жив и здрав, да осъществи целия си потенциал и да бъде достоен мъж и щастлив човек!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено