МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Нелка....много щастие,здраве и късмет на Вили!!!А на теб -безброй прекрасни мигове заедно🥰🥰🥰🥰
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Нелка, кога Вили стана на цели 21 години?!?!?!?! :954 :954 :954

:939 :824 :932
Желая ѝ щастие във всички избори, които прави! И най-вече взаимната ви обич и дълбока връзка никога да не пресъхва. Честит рожден ден, Вили!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Нели, да ти е честита Вили! Пожелавам ѝ мъдрост, спокойствие, вяра, сила, надежда и красота! :1005
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Здравейте, момичета :954
Нели, как изкарахте празника (освен вкусната храна- той фейса казва всичко ;) ) Кога пораснаха тези деца?! Как си на работа? Все още ли виждаш двойно като се натовариш?
Цони, съжалявам, че си преминала през всичко това. Искам да ти кажа, че е чудо, че някой се е ангажирал да се занимава с твоя свекър и да му слага пейсмейкър, защото сега освен ковид почти нищо друго не се лекува. Ей това мисля е по- гадно в цялата ситуация. Да не дава Господ да заболееш от нещо друго. С това не искам да подценя гадния вирус, защото и ние го изкарахме всичките в нас. Като цяло малките Симчо и Калинка минаха изключително леко и ако не знаех ние от какво сме болни нямаше и да предположа, че го карат, но ние (аз, Симо и Райчето) си го минахме доста хард. И всеки от нас реагира различно, кара го различно, колкото и да са еднакви симптомите, но пък вече можем да се причислим към преминалите го успешно. Повече от две седмици тялото ми беше извън строя. Удари ме на всички слаби места, включително ми се върна и депресивното състояние и безсънието :1134 Както са казали хората обаче ако живота ти поднася лимони си направи лимонада. Та и аз реших, че сега е момента за един рестарт и за едно ново начало. Днес тренирах с Руми за начинаещи, готвих си и по менюто, боядисах си косата в тъмен махагон, извадих си дневника, в който не бях писала отдавна, отделих ненужни дрехи и неща, които ще дам на нуждаещи се и още куп неща. Да, тялото ми се срина и ми предстои да започна наново да градя, но пък имам уникалния шанс да претворя живота си отново и да го живея все по пълноценно с уроците, които научих. Няма да пиша повече за ковида, защото освен него и други неща се случват в този живот. Ако някой иска да ме пита нещо конкретно за лечение, лекарства и симптоми съм насреща да отговарям. И да ви кажа радвам се, че го изкарахме, за да не го мисля вече.
Деси,чакам те :922
Чери, и вие успяхте да отпразнувате пълнолетието на Коки. Знам, че имахте притеснения, но ето, че нещата се наредиха добре и Коко е доволен, което е най- важното. Работиш ли по новите проекти?
Цони, радвам се да чуя, че в крайна сметка си преминала през вируса и, че Цецо е бил до теб. Сега си знаеш, че трябва да се грижиш за имунната система. И още нещо се сетих. Малко след като премине всичко с вируса една голяма част от преболедувалите се сблъскват и с цистит. Имайте го предвид ако усетите проблем.
Това е от мен :923
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от DeerE »

Аз писах около два часа, натиснах изпрати и ме изхвърли :328
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

DeerE написа: 21 Ное 2020, 21:12 Аз писах около два часа, натиснах изпрати и ме изхвърли :328
Причината е, че вписването във форума (както и на други платформи от този тип) има сесийност, което означава, че потребителят ще бъде вписан в рамките на 30 минути, 1 час, 2 часа (зависи какво време е дадено в софтуера) ИЛИ толкова врмеме, колкото АКТИВНО ПОЛЗВА ПЛАТФОРМАТА - в случая - нашия форум. Това, че сте писали пост 2 часа, не се смята за активно ползване, т.к. вие вероятно не сте кликали по другите страници, форуми, т.е. не сте била активна, а сте стояли само с 1 отворена форма за писане на публикация.

Решение на това затруднение е възможно като преди да натиснете бутона "ПРЕГЛЕДАЙ", за да проверите как изглежда Вашия пост, да запаметите в буферната памет на устройството, което ползвате в момента - компютър, лаптоп, телефон, публиацията си, и чак тогава да натиснете "ПРЕГЛЕДАЙ". Така, ако не сте отписана автоматично, ще можете да си прегледате текста, да го редактирате и публикувете. Ако сте разлогната, то тогава ще трябва да се впишете отново и да си отворите нова форма за писане на постове чрез бутона "ДОБАВИ ОТГОВОР". Когато Ви се отвори полето за писане, просто натискате командата "Постави/Paste" и вашата публикация, която по-рано сте запазили, ще се визуализира.
ellis_stoyanova написа: 19 Ное 2020, 11:39 Всички около мен ми повтарят че се психясвам и какво ли не,но не е така ма..ка му.Просто за мен да съм информирана от първо лице е много важно.
Ели, според мен ти си и едното, и другото - надявам се, че няма да ми се разсърдиш за това мнение :) :) . Да си информирана от първо лице е възможно най-добрия вариант, но виждаш, че колкото хора - толкова и истории. И едва ли това е цялата истина.

Иначе ние с какво се лекувахме:

аз: клеева тинктура и разтворими мултивитамини на Суправит (вит. С, магнезий и вит. Д), а симптоматично вземах Нурофен (за болката в главата и раменете)
Момчил: клеева тинктура, разтворими витамини и сироп от черен бъз (последният го купихме от зор - Момчил вече искаше да почне АБ, т.к. беше 6 дена с Т, но антибиотици нямаше - затова казах да му вземем още нещо за имунната система); нурофен - за температурата

Първите 24 часа имахме дразнение в гърлото и правехме гаргара с Алсипин.

Аз в момента продължавам да приемам тинктура от Гинко билоба - примен вирусът отключи отново моя стар проблем с вестибуларния апарат, който грипът от 2007 година ми причини. Не е сериозно, нямам тези замайвания и световъртежи, които имах навремето. Но това си остана мое слабо място. Миналото лято, когато на морето получих възпаление на лявото ухо, вестибуларът отново реагира, та пак пих Гинко. Явно така ще си и отида.

Пия и клеева тинктура, но ........ тя е за нещо друго. От няколко години вече се будя с отоци около очите. Ако отначало се разкарваха много бързо и си мислех, че се дължи на прекалено солена вечеря, то последните 2 години е нещо страшно... Забелязах и че като ям свежи салати - шопска и марулева, отоците са дори по-големи. Та..... приятелка ми вметна, че мога да почна да приемам 1 месец клеева тинктура - тя създава филм върху лигавицата на стомаха, а надявам се, че стига и до тънките черва, понеже си мисля, че е възможно да правя начален гастрит, т.к. тези зеленчуци очевидно не ми понасят съвсем добре.

Пожелавам ви страхотна неделя - тя може да е такава, но трябва да ѝ го позволим. :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от DeerE »

Здравейте мили дами. Здравей мила Черита. Благодаря ти за уточнението как работи точно форумът, май съм позабравила.
Последно промяна от DeerE на 22 Ное 2020, 15:40, променено общо 1 път.
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от DeerE »

Писах вчера за мен, за семейството ми, за живота ми през последните години, но нищо, ще разкажа пак някой ден. Писах и за ковид :mrgreen: . Все още не съм го изкарала, но вече доста голям кръг от хора около мен са с ковид. За съжаление и майка ми и сестра ми. В сряда майка ми се направи бърз тест, тъй като вдигна температура, беше отрицателен. Но температурата и до днес не спадна, има замайване болки в гърба и в тялото. Днес сутринта я закарах в Александровска болница и сега се прибрахме. Направиха отново бърз тест, който е положителен, чакахме някой доктор да дойде да я прегледа и да назначи евентуално снимка, но доктор не дойде при нас, платихме си и направихме снимка и слава Богу няма нищо на белите дробове. Неприятно, но ще мине. Не съм в шок, не съм паникьосана. Това, което написах вчера по този повод на ковид е че според мен умишлено се всява страх в хората. Това ми прилича на информационна война.
Чери радвам се че сте минали леко. За вестибуларния апарат нищо не зная, но за оттоците под очите и аз съм така от доста време.
Аз пък се сдобих с кисти в гърдите преди известно време и сега чета за билки в тази насока.
Поздрави на всички и спокоен ден.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Здравейте!
cchery написа: 22 Ное 2020, 10:18 Ели, според мен ти си и едното, и другото - надявам се, че няма да ми се разсърдиш за това мнение . Да си информирана от първо лице е възможно най-добрия вариант, но виждаш, че колкото хора - толкова и истории. И едва ли това е цялата истина.
Ани,няма как да се разсърдя за такова нещо.Мен като цяло малко хора ме разбират,ама така ..истински.Без да е нужно да се обяснявам защо,просто като попитам,да ми отговорят.Просто за мен тази информация е важна,за мене си и няма как да го обясня.Наскоро установих напрмер,че търсят най-вече кръвна плазма от пребеледували с кръвна група А,която съм и аз.Което пък,от своя страна ми подсказва,че тази кръвна група,в повечето случаи преболедува по-тежко.
Казваш клеева-добро напомняне за нея.Ето още една причина да търся мнения.Ние преди без клеева не можехме в аптечката-за хремата,за гърлото.Ще си купя пак(ако успея да се вредя до аптеките,де :plezya se ).
Цвети браво и на вас,че сте преминали успешно тая гад.Аз напоследък се улавям да си мисля,че не знам кое е по-добре-да минава и да не го мисля или хич да не идва :1053 :1053 :1053 (което почти съм сигурна,че няма как да стане).
Напоследък си мисля и за друго-всички учители,загубили живота си заради този гаден бацил.Дори не мога да си представя как се чувстват колегите и децата им(учениците).Толкова ми е жал,че повечето ни учители са именно в тази рискова група и се налага по толкова нелеп начин да изгубят живота си.
Извинете ме,ако ви се сторя минорна,не е така...Днес например станах сравнително рано,направих закуска,пих кафе на спокойствие и започнах да шетам.Сготвих,изпрах,изчистих и деня мина.В момента борим с Ивето едни ъгли....абе все си мисля,че сегашните деца са в пъти по-умни от нас,ама много е трудно да им задържиш вниманието и обясняваш по 100 пъти.Ще кажат учителите ни,но аз така смятам.
Утре отново на работа.Колежката е в отпуск,което значи че цяла седмица съм сама.Не ми е много ок,но ще се справя.Ще идва и новото момиче,за да и покажа това-онова,но като цяло цял месец само ще се обучава.
Вие какво правихте в неделният ден???? :922 :922 :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

DeerE написа: 22 Ное 2020, 15:39 Писах вчера за мен, за семейството ми, за живота ми през последните години, но нищо, ще разкажа пак някой ден. Писах и за ковид :mrgreen: . Все още не съм го изкарала, но вече доста голям кръг от хора около мен са с ковид. За съжаление и майка ми и сестра ми. В сряда майка ми се направи бърз тест, тъй като вдигна температура, беше отрицателен. Но температурата и до днес не спадна, има замайване болки в гърба и в тялото. Днес сутринта я закарах в Александровска болница и сега се прибрахме. Направиха отново бърз тест, който е положителен, чакахме някой доктор да дойде да я прегледа и да назначи евентуално снимка, но доктор не дойде при нас, платихме си и направихме снимка и слава Богу няма нищо на белите дробове. Неприятно, но ще мине. Не съм в шок, не съм паникьосана. Това, което написах вчера по този повод на ковид е че според мен умишлено се всява страх в хората. Това ми прилича на информационна война.
Чери радвам се че сте минали леко. За вестибуларния апарат нищо не зная, но за оттоците под очите и аз съм така от доста време.
Аз пък се сдобих с кисти в гърдите преди известно време и сега чета за билки в тази насока.
Поздрави на всички и спокоен ден.
Здравей и добре дошла отново! Еми, нали? :1062
Ще чакам с нетърпение по-дългия ти разказ как си и какво си искала да ни разкажеш! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Сиренце »

Здравейте, аз вече съм много, много по-добре. Вируса, обаче, активира стари болежки и при мен. Мигрена, гастрит, цистит, световъртеж - Слава Богу в последователност, а не едновременно.

Ели, аз вземах само аспирин и парацетамол за температурата, но Сиана, която се разболя няколко дни след мен, си взе Корвирал и той я вдигна буквално да ден. Имай предвид, че е за над 18 години. Взе си го по препоръка на наш познат, който работи във фармацефтична фирма, не на лекар. Сега пия лекарства за гастрита и цистита, изписани от специалист.

....абе все си мисля,че сегашните деца са в пъти по-умни от нас,ама много е трудно да им задържиш вниманието и обясняваш по 100 пъти.
И аз го забелязвам все по-осезаемо през последните години. Отдавам го на безконтролното гледане на клипчета в ранна възраст. Те са кратки, впечатляващи и стимулират много силно детския мозък. И когато това се е повтаряло достатъчно дълго време, е почти невъзможно да задържиш вниманието на детето за по-дълъг период, още повече, че при стандартно учене нямаме подобна визуална и звукова стимулация.
Положението с математиката е просто отчайващо, защото, както знаем, при нея се изисква многократно повторение на едни и същи действия, за да се усвои даден алгоритъм.
Заключено