Лечебно гладуване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Публикувай отговор
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: Лечебно гладуване

Мнение от metsababa »

Мърмори написа:Да момичета, прави сте. Много ми се събра последната седмица, направо мисля,че ще експлоадирам от нерви. Ако ми позволите тука ще се пооплача малко, ако не ви се чете спокойно може да ми подминете поста.
Даже незнам дали ще имам нервите всичко да преразкажа, затова ще копирам това което споделих на Дани,която направи фаталната грешка да попита как сме.
"На Даренка вече няколко месеца лекуваме бактерии в урината, какво ли не изпи и няма оправия и това е. Сега от седмица някъде има някакви странни болки в стомаха, съпроводени с често ходене по голяма нужда и аз какво ли не давах, защото мислех че е вирусно. Вече цяла седмица няма резултат и започвам да си мисля, че е на нервна почва. Много й говоря, успокоявам я,опитвам се да я предразположа да сподели какво я тревожи, но тя отговаря, че всичко е наред. Направо незнам. Ще ме побърка това дете.Гоги беше лепнал някакъв вирус и той миналата седмица я изкара в къщи, сега аз го прихванах от него и ще се побъркам от главоболие,хрема и кашлица. На всичко отгоре започнах да пия хормонални хапчета заради недостиг на прогестерон и се втрещих, че едно от страничните им действия е поява на депресия, а аз често имам залитания натам. Та сега се наблюдавам постоянно и се старая често да нахлузвам розовите очила.Е,не винаги се получава но...С ремонти се занимавахме до преди 5-6 дена и всичко ми беше по торби и кашони и целият този безпорядък и мръсотия ме изнерви допълнително. Доста ми се насъбра тези дни, дори гладуването,което смятах да започна от миналия вторник пропадна. Много исках да го направя, но не бях стабилна психически и затова реших да го отложа временно докато се поуспокоя. Освен това стягаме рожден ден на Гоги и до вчера нямах ясна концепция какво всъщност ще правим и къде. Бях изпаднала в луда паника, защото поне 10 дена предварително се правят резервации, а ние имаме само 5 дена, до събота. Но понякога решението идва само и ти пада като от небето. Засега няма да споменавам нищо, тази вечер ще платим капарото и спокойно ще мога да кажа каква е идеята.Другото,което ме хвърля в луда паника е, че в понеделник трябва да го водя да му слагат ваксина, а аз съм много напатила от тях и не искам, направо ми се реве като се сетя.И най-лошото е че ти извиват ръцете и те принуждават да правиш неща,които не искаш."
Доста хаотично и накъсано, но точно такова е и в душата ми. Опитвам се да вляза в релси и да си подредя нещата, но става бавно. Живот и здраве след рождения ден на Гоги ако се усетя по-спокойна може да предприема нещо. Но в никакъв случай не искам да започвам ако не съм убедена, че ще го направя както трябва. Искам да подчертая дебело, че не съм се отказала, но изчаквам по-добър момент.
Благодаря на всички за съветите, напътствията и куража,който ми давате.
Зоринка, прегръщам те! Ама силно..... :922 :922 Не помня на кого вчера казах, че щом толкова дълго не се обаждаш и не пишеш, нещо се случва с децата!

И аз като един виден администратор :1062 ще оспамя тук.... защото вече четвърти ден си нося последиците от вируса, който ни лепна с Бели - по-специално главоболие.... петък и събота щях да откача.... взех да си мисля, че нещо много лошо става с мен. Но от вчера тази идея отпадна :D ... с изключение на часовете, през които все още ме преболява главата, ама слабо.

Бели ми се тръшна със сополи петък, а събота към 22,00 часа видях на термометъра 39,6 :1215 :1215 :1215 .... Не успях да изпадна в параноя, с което мога да се похваля и потупам по рамото! Но ми беше гадно..... при нея се оказа разстройство и сополявене. Слава богу, че неделя сама свали температурата и от вчера е на училище, но още се възстановява. Много добре те разбирам за притесненията с Дарето, защото от миналия петък чувам само "боли ме главата", "боли ме коремчето", "боли ме петичката", "боли ме вратът", т.е. БОЛИ МЕ......... е основният глагол на Бели! Или поне беше.....

Прегръщам те наистина силно и стискам палци всичко покрай резервацията за РД на Гоги да е наред и да се похвалиш.....! Благодаря ти, че намери време днес и мина да оставиш своето послание за Лийвстронг! ............ това за мен е много важно!
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Лечебно гладуване

Мнение от lindorina »

Зори- спокойно - ще се наредят нещата, ще си дойдат на мястото.Явно не сега е бил момента за разтоварване, а за струпване на недобри обстоятелства. Всеки ги има, при едни в по-задълбочен аспект, при други - по-лежерно. Ще видиш, ще отмине този период, обещавам ти :922
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Ето че момента настъпи.
Започнах от вчера по метода на Лидия Ковачева, тъй като смятам, че най-лесно бих го понесла без да ме натоварва и да пречи на ежедневния ми ритъм на живот. Планирам да изкарам 2 седмици, но може и 20 дена, зависи как ще се чувствам. В никакъв случай не искам да се изсилвам и да си поставям дългосрочни цели, но ако се чувствам добре ще продължа. Не съм се теглила, защото го правя предимно със здравословна цел. Събота,неделя и понеделник ще включа и ансол за разкош.
Засега се чувствам добре, все още нямам някакви изявени признаци на детоксикация, но ...времето е пред мен.

Няколко въпроса ми изникват, отговорите на които вероятно съм знаела, но вече безвъзвратно съм забравила:
1.между плодовете и течностите какъв интервал от време трябва да е минал-вероятно 30 мин. са достатъчни, но аз да питам знаещите
2.някъде четох, че плодовете се консумират на 2 часа. Това задължително ли е?
3. Какво е количеството мед,което мога да консумирам за деня, защото когато гладувам все към меда ме тегли.
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: Лечебно гладуване

Мнение от metsababa »

Мърмори написа:Ето че момента настъпи.
Започнах от вчера по метода на Лидия Ковачева, тъй като смятам, че най-лесно бих го понесла без да ме натоварва и да пречи на ежедневния ми ритъм на живот. Планирам да изкарам 2 седмици, но може и 20 дена, зависи как ще се чувствам. В никакъв случай не искам да се изсилвам и да си поставям дългосрочни цели, но ако се чувствам добре ще продължа. Не съм се теглила, защото го правя предимно със здравословна цел. Събота,неделя и понеделник ще включа и ансол за разкош.
Засега се чувствам добре, все още нямам някакви изявени признаци на детоксикация, но ...времето е пред мен.
Зори, желая ти късмет! Защото успехът ще дойде, сигурна съм! Толкова искам след тези 2 седмици или 20 дена да се изправиш и искрено щастлива да ни кажеш, че проблемите ти са част от миналото! Ти можеш и си силна! Ти знаеш и не се спираш! Късмет още веднъж, приятелко! :922
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Благодаря за куража, мацки! :922 :922 :922
tita

Re: Лечебно гладуване

Мнение от tita »

Зори, имаш абсолютната ми подкрепа! :940

Пиши тук как се чувстваш, какви очистителни реакции изпитваш, как се справяш с изкушенията, какви са положителните и отрицателните страни на гладуването .. а бе, пиши за всичко! Ще попивам всяка споделена дума. :1115 :1115 :1115
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

Тити, съгласна съм,ще правя тук нещо като дневник.
И така:
ДЕН 1

1.Изядени 3 ябълки и една круша, изпити около 2,5 литра течности (чай с мед и вода)
2.Без особени реакции, като изключим характерното за мен подуване и газове,което ме спохожда всеки първи ден на детокса (мислех, че е от англ. сол, но явно не е). И малко главоболие (явно течностите не са били достатъчни)
Между другото, когато на 17г правих този режим под наблюдението на Емилова нямам никакъв спомен тя да ми е казала да пия повече течности от обикновено. Мисля, че съм изпивала тогава 3-4 чая и евентуално чаша вода, което ми се вижда крайно недостатъчно и си спомням, че ме спукваше адско главоболие. Ама кой да ти каже тогава...Сега гледам да са около 3 л течностите, не съм сигурна дали това е точното количество (а и никъде не видях някаква препоръка,където и да рових в интернет), но така се чувствам добре.
Между другото явно сайта на Емилова има някакъв проблем, защото откакто влизах в него и се опитах да си копирам някои неща, нещо странно стана с компютъра ми и затова се притеснявам да влизам отново там.

ДЕН 2

1. Изядени 4 круши, изпити 3л. течности (даже малко отгоре)
2. Главоболието и подуването изчезнаха, като цяло лек ден, с леко втрисане вечерта и идване на цикъла на 21-вия ден :328 , въпреки хормоналните таблетки, които пък предния месец ми се отразиха добре :1044 Изключвам да е т.нар. оздравителна реакция, защото детокса принципно не ми влияе така.Вече наистина незнам какво да правя, снощи се скрих в спалнята и се наревах като една луда :328 Наистина съм отчаяна. Това разбира се скапа тотално настроението ми, но след като се разтоварих със сълзи и изпих един успокоителен чай заспах.

ДНЕШНИЯ ДЕН 3

1.Събудих се трудно, а сега все още много ми се спи и мозъка ми е като боза. Нямам отпадналостта,която ме спохожда втория-третия ден по детоксово време, чувствам се добре засега. Сутринта леко ми беше обложен езика и дори след измиване на зъбите и търкането му с четката остана един неприятен дъх,който не знам как да отстраня, а е видно, че ще ме съпътства дълго време в тези дни. Дъвки не искам да дъвча заради подсладителите. Ще съм благодарна ако се сетите за нещо подходящо.
Досега не съм яла нищо- само вода и 2 чащи чай.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Лечебно гладуване

Мнение от Мърмори »

ДЕН 4

Чувствам се добре, нямам слабост, само дето все още ми е трудно да се концентрирам, явно токсините отиват в мозъка :) Вероятно заради хормонaлния дисбаланс съм адски чувствителна и много ми се плаче.
До тук литър вода и един чай. Ще наваксам. Не съм яла още, но планирам след малко круша.

По-късно ще допълвам.

Към 17.30ч.:Настроение на нула, не ми се яде, изпила съм 2л вода и чай досега и съм изяла една круша. Стомахът ми е свит и от 2 хапки ми става тежко. Наблягам на крушите, защото предния път ме мъчеше ужасен запек. Непоносим беше не гладът,а чувството на тежест. За сега нямам пропуски във WC-то, но тъй като днес почти не съм яла вероятно утре ще съм така :1114 (мъка).Но идва събота и ансола в крайна сметка ще си свърши работата.
tita

Re: Лечебно гладуване

Мнение от tita »

:940 Зори, може и от хормоните да ти е ревливо, но ако това ще те поуспокои ще ти кажа, че всяка есен по това време ми е депресивен период ... пък и като обърнат времето, направо все едно ми се обръща всичко наопаки.

Следя темата и писаното от теб. За неприятния вкус в устата, дали няма да помогне малко лимон или лимонова кора? Ясно ми е, че причината идва от стомаха и очистителните реакции на организма,но все пак. :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Лечебно гладуване

Мнение от cchery »

Зори, с теб съм! Удивлявам се на постоянството ти!

Депресията е във всяка и май с всяка една от нас! Не си само ти...... не, не си! Ето виж.....

Давай смело.... аз един ПОД не успях да направя, а виж се ти докъде стигна! :922 :922 :922 :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор