Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Сиренце »

Лошото е, че аз си се къпя по принцип сутрин - и днес имах невероятната възможност да се мия с маркуч :1062 :1062 .... като няма слушалка, има маркуч, в който ако пуснеш вода с подходящо налягане, можеш да извадиш очите си ... отделно от това действа и като точков масаж с вода.... боц тук, боц там, но поне мнохо хубаво изважда кирта от пъпа и ушите :oops: :oops: :oops: :oops: :1069 ....
:123 :123 :1069 :1069 :1069 :1069 :221 :221 :1069 :1069 :1140 :1140 :1140
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Червеният символизира сила на волята, активност, агресивност, независимост, подвижност. Човекът в червено е жизнен, секси, енергичен. В самия цвят е заложена чувственост. Той изпълва живота със страст и желания. Ако ви е «погълнал бита» или предстои рутинна работа, възползвайте се от този цвят. Но ако сте развълнувани или нервно изтощени, червеният цвят само ще задълбочи нещата.

Оранжевият олицетворява оптимизма, радушието, импулсивността и настойчивостта. Хората, които предпочитат оранжевия, са добри приятели, готови винаги да помогнат.

Розовият е цвета на нежността и женствеността.

Жълтият е цвета на слънчевата светлина, радостните надежди. Избират го веселите, жизнерадостните, целеустремените, активните и даже експанзивните. Човекът в жълто е доброжелателен, уверен в себе си, умее да печели пари. Този цвят помага да се контролира фигурата.

Зеленият свидетелства за гъвкав ум, разумен човек, който разбира ситуацията. Символизира финансово благополучие. Ярко зеленият подмладява. Неприемането на зеления цвят разкрива недоволство от собственото емоционално състояние.



Светлосиният е цвят на мира, цвят на истината. Човек, който го предпочита, умее деликатно да разкрие нелицеприятна истина и винаги ще бъде правилно разбран. Любовта към този цвят говори за високо развит интелект. Характерът на този цвят е сдържан, хладен.

Синият е предпочитан от пасивните, чувствителни хора, които обичат реда и чистотата. Спокойствието за тях стои над всичко, те са меланхолични.

Виолетовият пробужда възвишени мечти и тайнственост. Това са творчески натури, които се стремят да очароват всички. Ако това не се случва, те стават капризни и избухливи.


Кафявият е цвета на консерватизма. Олицетворява стабилността, сдържаността във всичко, надежността и скромността. Човек, който обича този цвят, е прекрасен работник и партньор, на когото винаги може да се разчита.

Белият е цвета на чистотата, целомъдрието, спокойствието и душевното равновесие. При явно увлечение по белия цвят може да се предизвика чувство на затвореност и откъсване от света.

Сивият е делови цвят. Който го предпочита има твърд характер и е издръжлив и непреклонен. Предпочита да контролира чувствата си, стреми се към стабилност. При излишно увлечение по този цвят може да се предизвика униние и депресия.


Черният е цвета на «съдбоносните жени». Жената в черно е егоистична и безжалостна. Но в света на модата е утвърдено мнението, че черният е цвят на елегантността, стила, добрия вкус.

И така, за пореден път се убеждаваме, че всичко в живота има определен смисъл и не е случайно. Изглежда, предпочитането на определена цветова гама или демонстративното многоцветие е на чисто подсъзнателно ниво. Но, при необходимо внимание, цветът може не само да украсява човека, но и да внася допълнителна палитра в разбирането на неговия характер и светоглед.


[img]http://3.bp.blogspot.com/-ajGo1nPNtRI/T ... 7h-NcQ.jpg[/img]

Червеният цвят стимулира нервните центрове, лявото полукълбо, зарежда с енергия черния дроб и мускулите. Но при продължително въздействие може да предизвика умора и учестено сърцебиене. Той се прилага при лечение на малокръвие, бронхиална астма, пневмония, заболявания на ендокринната система, ревматизъм, апатия, някои очни заболявания.
Червеният цвят е противопоказан при треска, нервна възбуда, хипертония, възпалителни процеси, неврити. Лошо въздейства и на рижавите хора.

Жълтият цвят активизира двигателните центрове, генерира енергия за мускулите, стимулира и очиства черния дроб,червата, кожата, притежава жлъчегонно и слабително въздействие. Това е цвета на радостта и сексуалността. Използва се при лечение на захарния диабет, нарушения на храносмилането, дисфункция на жлъчката, черния дроб, червата.
Не бива да се използва при повишена температура на тялото, невралгии, превъзбуда, възпаления и зрителни халюцинации.

Зеленият цвят отстранява спазмите на съдовете и понижава кръвното налягане, разширява капилярите, способства за доброто настроение. Затова се използва при сърдечно-съдови заболявания, невралгии, астма, остеохондроза, импотентност, безсъница. Още и при лечение на глаукома, късогледство.

Синият цвят има обратното въздействие - способства спазмите на съдовете и повишава налягането. Има противомикробно действие. Използва се при дезинфекция на помещенията, за лечение на ушни болести, заболявания на гърлото и носа, на чревния тракт. Относно очите – заболявания на роговицата, начална катаракта, късогледство.
При продължително въздействие синият цвят може да предизвика умора и депресия.

Виолетовият цвят стимулира паращитовидната жлеза, функцията на далака, повишава мускулния тонус. В осталналото този цвят действа като синия.


[youtube]xVoJo-Zfg80[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,направо счупи всички рекорд,щракнах на началната страница на форума и само твоя ник е по всички теми,тук там и Черита се явява :1209
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Добро утро. Часът е 8.30, а у дома е тихо, тихо..... всички спят. :) Само аз и котките сме в хола и както знаете това е един от най-приятните ми моменти от седмицата - тихата съботна сутрин. След малко, разбира се, всичко това ще се промени. Но е важен мига.....

Мммм, тази втора част почвам да я пиша малко преди 9 часа :D :D ..... Кафето е изпито, планът за деня - начертан... Все още виждам слънцето на небето, ала сива и тежка пелерина пристяга все повече Витоша - дъждът идва. Ние днес ще пътуваме точно в посоката, от която той идва :1139 . Ами - да ни е честито.... ще ни измие тъкмо пътищата и ще ни постели с чисти килими да видим това, което не сме виждали!

Цони, гледам посмяла си се на мой гръб или пъп .... :1140 :1140 Все още сме в тази ситуация... но след малко ще изляза да я променя, защото вчера не успях.
ellis_stoyanova написа:Деска,направо счупи всички рекорд,щракнах на началната страница на форума и само твоя ник е по всички теми,тук там и Черита се явява :1209
Елисче, изцяло в твои ръце е да промениш това статукво :222 . Твоят Боби се оказа прав за прогнозата.... но кой го беше казал "Няма нищо по-хубаво от лошото време"!! :)

Приятни празници на всички.... баба Марта вече е готова да ни раздаде от цветовете си... защо да не бъдем бели през цялото време?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

cchery написа:Добро утро. Часът е 8.30, а у дома е тихо, тихо..... всички спят. :) Само аз и котките сме в хола и както знаете това е един от най-приятните ми моменти от седмицата - тихата съботна сутрин. След малко, разбира се, всичко това ще се промени. Но е важен мига.....

... ... ...
ellis_stoyanova написа:Деска,направо счупи всички рекорд,щракнах на началната страница на форума и само твоя ник е по всички теми,тук там и Черита се явява :1209
Елисче, изцяло в твои ръце е да промениш това статукво :222 . Твоят Боби се оказа прав за прогнозата.... но кой го беше казал "Няма нищо по-хубаво от лошото време"!! :)

Приятни празници на всички.... баба Марта вече е готова да ни раздаде от цветовете си... защо да не бъдем бели през цялото време?!
Ани, добро утро и на теб, мила! :923 Аз се надигнах точно в 7.20 часа тази сутрин, защото снощи всички вкупом си легнахме в 22.00 часа и бях помолила Алекс, ако се събуди след 7, да ме събуди и мен, че имам куп работа, отложена заради преумората ми през седмицата. А днес имам клиентка, с която ще работя. Така че денят ми започна с кафе, миене на чинии, пускане на пералня, приготвяне на закуската /кус-кус със сирене/, търсене на адреса на клиентката и слушане на музика /стари рап-парчета/ :plezya se

Елисче, давай, ще се радвам твоят ник да грее от всички теми и подфоруми на форума ни :1209 :922 аз просто толкова много обичам да общувам и то с вас, че когато се чувствам в кондиция, може би прекалявам с писането, но чувството е прекрасно де :954 :1216 :1028 :222

На мен ми е вече едно такова, ухилено-предпразнично. Обожавам Баба Марта. Просто този ден за мен е не двойно, не тройно, не четворно, а ПЕТОРНО ПРЕКРАСНО-ПРАЗНИЧЕН :1069 :1069 :1069 Чакам с нетърпение да дойде утре-то, а после и вдругиден! Засега хубава събота от мен! И също така хубави неделя, понеделник и вторник! Все почивни днииииии :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

:1069 :1069 :1069 Ох, Чери,........ :955 :955 :955 :955 :955
Разби ме с този точков масаж :1069 :1069 :1069 То на нас ни е смешно нали е на чужд гръб :1062 Смея се, но съм и съпричастна, защото преди две седмици ситуацията в нашата баня беше същата :955
Елис, предстои ти трудно решение.Не е лесно да се гледа възрастне човек, особено ако не си имал допирни точки и хубави спомени, когато е бил млад.Аз съм гледала дядото на моят мъж.Получи няколко инсулта, загуби разсъдъка си, правеше бели, беше на памперси, посягаше да ме бие......,но винаги, когато ми е било тежко съм се сещала колко хубав човек беше преди болестта и старостта да го съсипят.
За съня и на мен ми е проблем, защото си лягаме късно а сутрин трябва да ставаме рано.Последно време и самият ми сън не е дълбок, но вземам мерки да се лягаме малко по рано и да подобря качеството.
Деси, не прекаляваш с писането.Бъди спокойна и бъди себе си :940
Цони, наистина ти се възхищавам много :326
При нас вече вали дъжд и малко ни се осуетиха плановете, но нищо.Изчистих в къщи, опекох хлябовете (без глутен за мен, и обикновен за останалите), сега ще наготвя а вечерта сме на РД.
Новото при нас сега е ,че сме решили да засеем няколко декара с боб, защото ни се види, че другата ни работа е малко :1062 Имаме голяма нива в съседно село, която обработваме.Та освен меда, месото тази година ще продаваме и боб ако рекъл Господ.
Ели, би ли споделила какъв крем за тяло си правиш със свинска мас? И дали си доволна разбира се.
Весели празници на всички ни :1075 :1078 :1075
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Нели »

Момичета, чета за дъждове и лошо време, но във Варна днес беше пролетна приказка и си откраднахме време за семейна разходка в близката околност. Ако ви се гледат снимки с телефон, ето:
https://www.facebook.com/neli.alexandro ... nref=story
Много ми е особено напоследък, от една страна имаме наистина много работа, а от друга... Нещо се промени или се променя в момента около мен, но не съм сигурна още... Мисля си, че е за добро. Промени трябва да има. :954 :954 :954

Днес цял ден ми е слънчево! :954 :954 :954 :954 :954

Захващам се да правя мартеници, защото тази година... не съм приготвила все още нито една мартеница никому... направо не мога да се позная. Обикновено си правим мартениците у дома, но започваме още в началото на февруари, а сега... та днес е 28-ми! Добре, че имам бели и червени прежди и съм що-годе сръчна, ей сега ще измайсторя нещо.
:954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Привет от малка-мъничката махала Фалковец. :) Тя е част от по-голямото село Яноьвец, намиращо се на около 12 км от Белоградчик. Самият факт, че се намираме в махала, може да каже всичко за мястото, на което сме - нереална тишина, пълна тъмнина, природа и усещане за изгубване... За мен поне е необичайно.

Днес видяхме част от Белоградчишките скали - част, защото тази природна забележителност е огромна. Ако мога да се доверя на Момчил, те напомняли много на Гранд каньон, а той е виждал каньона, при това на живо. Наистина беше забележително. С повече подробности ще се върна в някой от следващите дни! :954 За утре целта е крепостта "Баба Вида" и пещерата "Магурата" - дано времето ни позволи!
Нели написа:Нещо се промени или се променя в момента около мен, но не съм сигурна още... Мисля си, че е за добро. Промени трябва да има.
Нелка, звучиш интригуващо и загадъчно :222 . Ще се радвам да разкажеш когато - тогава :954 .

Лека нощ на всички!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

А, добър вечер :222

Нещо вчера не успях да се впиша, ама имах доста неща да отхвърля и да взема децата от училище и оттам до няколко магазина. Прибрахме се в 20часа умрели от глад, а нямах и нищо готово. Та бебето плаче от глад и от сън, каките мрънкат и те от глад, кучето и то в краката ми се вре и скимти от глад, абе идеше ми да се хвърля през терасата, само дето нямам такава :roll: Та метнах по една пържолка и накълцах една салата и хукнах да оправям бебето, което цял ден не спа и си викам ще заспи бързо, да ама не, седнах на масата в 22.30 :fan знам колко е вредно, но рискът да си мама, та тъкмо преполових салатата и беба пак ревна, ама оставих я, беше ми лошо. Тя тези дни пак е при мен, но избива третият зъб и се успокояваме по 2-3 часа. Днес проби, та дано вече е по-спокойна.

Чери направо ме спука с този душ, поне си си спретнала един лимфен дренаж :lol:
И да ти кажа, мечтая да стигна и аз до тези скали, наумила съм си го да стане тази година. Утре ви чакат страхотни преживявания. Ще чакам снимки.

Цвети ами шапка ви свалям. Трябва да пишеш как се организирате с всичко, аз една къща не мога да оправя.

Десита завъртя ли тортата вече?

Отивам да продължавам с мартениците.

До скоро :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Нели, уникална разходка сте си спретнали с децата, браво! Снимките са разкошни, а вие още повече :329 Наистина прозвуча загадъчно и някак замечтано... Аз ти се радвам, защото изглеждаш много млада, нежна и мила, значи и отвътре нещата са окей.

Чери, пламенно пътуващо момиче такова! :329 Да нащракаш скалите и пещерите, че после да ни покажеш и на нас! :922 Браво на теб и на Момчил, че толкова често водите децата на прекрасни места, това си е за възхищение отвсякъде :954 Белоградчишките скали - Цък

Мони, виждам, че си цветна и това ме радва много! :922 Че кой няма проблеми? Важното е да се усмихнем и да продължим въпреки тях... ако трябва сами да си вдъхнем кураж и сили... Но ти не си сама, мила. Цял форум те подкрепя, и то от мецАнки :940 Значи ще се справиш. Аз също съм с теб :329 А колкото до тортата, този път не приготвях торта, вчера бях много заета. Днес ще ходя при майка ми, там ще отпразнуваме двата рождени дни. След малко ще я чуя да се разберем за тортите :fan

Цвети, имаш страхотно чувство за хумор! :326 :329 :524

Елисче, каквото и да решиш за дядо си, ще те подкрепим. Преди мен видях, че са ти дали много добри съвети, затова няма да ги повтарям. Прецени си силите и възможностите, и не се надскачай. В крайна сметка, колкото и да сме добри, не можем да оправим и да излекуваме целия свят... разбирам през годините да сте били много близки... а той се сетил вече когато е зле и е свързано с приписване на имот. Сигурно не ти е лесно да вземеш решение. А какво мисли мъжът ти, децата? Или това е без значение всъщност... ох, стана объркано, дано ме разбереш какво исках да ти напиша :922 :922 :922 ПОСЛУШАЙ СЪРЦЕТО СИ

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, ПРИЯТЕЛКИ !!! БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ !!! ДРУГОТО СЕ НАРЕЖДА все някога, все някак, все някъде...

[img]http://animacii.net/images/stories/pict ... turkel.gif[/img]
Последно промяна от Kleo на 01 Мар 2015, 07:59, променено общо 1 път.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Самоцитирам се от моята си тема, от Личен дневник на Клио:

Kleo написа:Днес навършвам 37. Хубаво ми е. Като се замисля, откакто станах на 33, все повече ми върви :954 Явно зрялата възраст ми понася по-добре от младата. Чувствам се прекрасно в кожата си и ако сега някой вълшебник ми предложи да махне десетина от годините ми, ще му отговоря с твърдо "НЕ!"

Днес мама навършва 58. Родила ме е малка, едва на 21-ия си РД. Да ми е жива и здрава, и много щастлива! Толкова я обичам. С нея се разбираме чудесно, винаги съм я чувствала страшно близка, а тя винаги е заставала плътно зад мен и изборите ми, колкото и нестандартни да са били. Благодарна съм й за толкова много неща! От нея съм наследила учителския ген и чувството за отговорност, за дълг, за точност.

Днес се навършват и точно 18 години от онзи 1 март 1997 , когато с мъжа ми се запознахме в автобус 310, на път за университетите ни. Аз отивах на изпит по статистика, а той - на очни, учеше задочно. Празнувах 19-ия си РД и в дънковата си раница на гърба носех домашно приготвени от мен и мама курабийки, с които малко след запознанството ни го почерпих :1028 Той ми поиска телефона в тролея /тогава нямаше мобилни телефони още, дадох му домашния с малко страх/... Така че може да се каже, че с Хри се познаваме от пълнолетие време!

Днес стават точно 3 години и от моето кръщене. На 34-ия ми рожден ден реших, че ще стана християнка. Беше хубаво!

И освен това днес е Баба Марта! Най-красивият ни според мен празник! Обичам самото закичване, обичам предпролетното усещане, обичам бялото и червеното върху хората :1209

А сега по случай всички горни поводи за празнуване, ми позволете да ви почерпя виртуално, поне тези от вас, които няма да дойдат утре в китайския:
:1209

[img]http://media.snimka.bg/2291/010837153.jpg?r=0[/img]


И сега да ви "почерпя", защото ми е ред /да ви е сладко/ Постещите да не гледат :1209 :

[img]http://kamko.domino.bg/images/56.jpg[/img]

[img]http://i60.tinypic.com/ehbpyu.jpg[/img]

[img]http://store.picbg.net/pubpic/97/43/e95 ... 9d9743.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено