Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавление!

Свобода на словото
Заключено
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от danid »

ЧРД, Вики,

Бъди все така лъчезарна и постигай мечтите си.

Краси, да ти е здрава и много да ви радват и двамата
Хубав празник

Чакам всички срещи с вас и края на деня, макар че започвам да се измъквам от сивото ежедневие. Правим рекламни материали, подготвяме семинар или пък защото резултатите вървят надолу и ща не ща трябва да се мобилизирам... важното е, че се чувствам някакси по-добре, макар че тъпата болка не спира и понякога ме кара да си мисля глупости, но ще мине и това.

Елис, аз не смея обувки така да пазарувам, а и изобщо дрехи. Само книги и цветя си поръчам така, но щом са ти станали, супер, със здраве да си ги носиш.

За мързела и учениците мога да напиша книга, но кой ли ще я чете. И аз нямам успех до момента в мотивирането за учене, само 3-ките я мотивират, но временно. Добре, че класната и не ги пести 353 има до момента по английски, та сме пак във фаза учене... Вчера и от Боби се оплакали, че не внимава и се разсейва в час, така че догодина ме чака още по-голям ужас с първокласник.

Радвам се, че се появиха толкова много сладурки, които нямат време за форума напоследък. Дано успяват по-често.

Чери нещо се губи днес.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Честит Рожден Ден на Вики, да расте жива, здрава и много, много щастлива! :524

Ей, така се радвам, че съвсем скоро ще се видим! Чакам с нетърпение, честно казано! :1211

Имам страшно много работа, но се отбих да ви пожелая слънчево настроение на всички ви, напук на мрачността навън :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от cchery »

Леле...... колко е готино да имаш какво да четеш, когато се кукнеш тук!!!! :1062 :1062
danid написа:Чери нещо се губи днес.
Да бе..... ама то просто си следвам списъка със задачи. От август месец мушнах 1 тефтер в дамската си чанта ииии всичко, което искам да направя, да купя, да взема, проверя или да се обадя на някого, го пиша там.... После отварям и се подсещам. Така разкарах доста "затлачени" задачки. :)

Елиииии, това пък откъде го изнамери:
ellyto написа: Може би наистина това тъпо обществено мнение, че жената ако не роди е по-малко човек от другите дами е оставила някакъв отпечатък в съзнанието ми....
Аз на такова мнение досега не съм попадала.... Действително! Може би някой да си го мисли... но не мисля, че е обществена позиция. Да имаш деца е въпрос на разбиране. На желание. Абе, я стига глупости.... А как тогава да се изкаже "обществото" за жена, която е родила, и е изоставила детето си , щото не й е времето за майчинство. Или другата, която го неглижира...... или малтретира. Те ли са повече човеци от онези жени, които не искат да раждат?!?! Това, за което говориш, е твоя вътрешна нагласа и ако не я преодолееш, ще се чувстваш недобре! Аз не деля жените на раждали или нераждали. А на личности и кофражи.. такива, дето само пълнят обществото. Моят брат и снаха ми все още нямат деца. Близка приятелка от тренировките ми - също. Колегата и жена му са с проблеми. И за още 2 известни жени се сещам... И сред тези жени няма нито една, която да не мога да нарека ЧОВЕК с огрмно "Ч".....

Ако трябва да навляза още малко в детайли, предпочитам компанията на нераждали жени пред тази на прясно родили или с едногодишна давност.... Последните, водени от силната хормонална буря в телата им, несъзнателно се превръщат в доминаторки на мнения, отношения, преценки и оценки.... Винаги всичко знаят. Винаги всичко разбират. Винаги са прави. Винаги са готови и на бой... И почти никога не се осъзнават колко са смешни.

Айде, олях се... а имам доста работа днес. Но, Дани, няма да те пропусна :) :
danid написа:.....макар че започвам да се измъквам от сивото ежедневие.
... важното е, че се чувствам някакси по-добре, макар че тъпата болка не спира и понякога ме кара да си мисля глупости, но ще мине и това.
Щастлива съм да прочета горните редове, написани от теб. За болката в ръката - почвай да си повтаряш, че е невралгия. Помниш, миналия петък ти споменах за моята болка в дясната гърда, която "изчезва", когато се събера с приятна компания :221 ...... Оказа се, че си има и физическа проява - вечерта на същия петък бях на масаж... оттогава, та досега, болка няма..... А дано да е на хаир!!!

АЙДЕ, ИДВА СРЕЩИЧКАТА УТРЕЕЕЕЕЕЕЕ :1216 :1216 :1216 . Много съм щастлива! :1209 :1209
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

И аз съм ща-стли-ва!!! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

cchery написа:
ellyto написа: Може би наистина това тъпо обществено мнение, че жената ако не роди е по-малко човек от другите дами е оставила някакъв отпечатък в съзнанието ми....
Аз на такова мнение досега не съм попадала.... Действително! Може би някой да си го мисли... но не мисля, че е обществена позиция.
Аз съм на мнението на Ели - има такава позиция. Не знам дали е в обществото (щото сега ще трябва да дефинирам какво е общество :221 ), обаче сред жените си върви това усещане. особено сред майките, бабите, лелите, братовчедките, които на 25 вече са родили по 1-2 деца. Изпитала съм го на гърба си: коментари на мои изказани мнения - "ти ще видиш, като имаш деца"; "абе какво знаеш, нали нямаш деца", "леснот и е, нали нямаш деца" и пр... Аз родих на 33 години, та доста съм се наслушала и нагледала на такива позиции :). Е, определено отношението към мен се промени. Сега гледам зълва ми - на 41 години и няма деца. Еми има си едно по-различно отношение към нея, дори аз го имам. Напр. много ме дразни като започне да ми дава съвети или да се прави на "готината" леля, а аз трябва да възстановявам дисциплината. Ама така е - нали няма деца :oops: - не й правя забележки. Все едно си мисля, че й е достатъчно тежко и без моето мърморене. При нея обаче не е въпрос на избор. Не я смятам за друга категория човек, просто съм по-внимателна на няои теми :).
Връщам се на тръстиката :). Надявам се да ме оставят на мира петъчно и се скатавам....
:923
ellyto

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellyto »

cchery написа:Това, за което говориш, е твоя вътрешна нагласа и ако не я преодолееш, ще се чувстваш недобре!
това е едно на ръка и е нещо, което си е лично моя си задача и аз не го отричам...
И въпреки, че мислиш, че не е обществено мнение - ще ти споделя неща, които ми правят впечатление, за да ти кажа, защо аз мисля, че е обещствено мнение. Разбира се никой от близките ми и познатите не го казва, защотото ще е безумно да го направят, като знаят ситуацията в детайли. Разбира се това другото което описваш ти за малтертирането и изоставянето и така нататък са други събития, които предизвикват общественото мнение да се изкаже по този въпрос.
Често познати, които знаят, че сме от много време заедно с Тони ме питат - не ви ли е време, та вие сте от еди си колко години заедно :1052 че това ли е определящото - времето се питам аз?
Другото, което на мен ми направи силно впечатление бе на последната сватба на която ходихме. Първо служителката, която венча двойката набълбука куп глупости за това какво било семейството и как в основата му седят децата и ала бала подобен род, с което аз тотално не мога да се съглася. може това да е основата за много семейства, но моята представа е различна, така или иначе. след което пък водещия в ресторант и той обърна внимание как вече те като семейство едва ли не е техен дълг да си имат деца, защото такова е естественото развитие на нещата. Може би на теб не ти правят впечатление, но на мен ми правят много силно, защото тези думи залягат дълбоко в съзнанието на хората, колко е важно продължението и как едва ли не това е най-важната задача за всеки човек. Ами аз не смятам, че децата трябва да са продължение на своите родители...За някой може и това да му е мисията в живота, но аз лично не смятам, че е така. Дай боже и да не ми се промени и мнението след като вече и при мен детето стане факт.
Така, че аз мисля, че в обществото я има тази нагласа, когато си имаш половинка, с която да се разбирате, има и любов и т.н е наистина неразбираемо за околните защо адже ба не искаш или нямаш деца...

Чери, радвам се да прочета, че болката, за която споделяше известно време си успяла да се справиш с нея, без да й позволиш да се развива в твоята фантазия..

Елис, честити ти ботуши, със здраве да си ги носиш. Аз си пазарувам доста онлайн и дрехи и обувки, но специално за обувки залагам на марки, които са ми познати като номерация, защото иначе трудно бих оцелила размерите. На едни фирми мога да нося 38, на други 39, а на трети пък 40 и в общи линии е много на късмет работата. Важното е да има начин да върнеш това, което си купил, иначе ако не ти стане е доста неприятно.

Дани, дано да успеят да се мотивират по някакъв начин твоите хлапета и да полагат усилия в ученето, че да не ви образуват излишни нерви. Радвам се, че започваш да се измъкваш от нещата, които ти се въртят из главата. Важното е да се борим, защото иначе те мислите ни преборват нас и оправия няма, ако не се противопостави човек.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Уви, смятам като Елито. Обществото в общи линии все още ни е много назадничаво. Сатурново-влудяващо. Все гледа да свие човека в рамки, традиции, порядки. И то не става дума само за нагласите към задължителното майчинство. А към хиляда и едно още неща, уви. :mad:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от dexter »

Kleo написа:Уви, смятам като Елито. Обществото в общи линии все още ни е много назадничаво. Сатурново-влудяващо. Все гледа да свие човека в рамки, традиции, порядки. И то не става дума само за нагласите към задължителното майчинство. А към хиляда и едно още неща, уви. :mad:
Е, Деси, дай му малко време на това общество да се промени. 200 000 години основна грижа на хората е било продължаването на рода, а настоящите ни разбирания за нещата са на някакви си 40-50 години. Гените са по-силни от цивилизацията :).
На мен лично традициите не са ми голям проблем - някои не са ми приятни, но не си развалям съня заради тях :).
ellyto

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от ellyto »

Трудно е човек да се пречупи и да си промени мисленето. Много стереотипи се налагат по отношение на всяко нещо в живота - да имаш партньор в живота, да се ожениш, да имаш деца, да постиш, да празнуваш по определен начин, да си подаряваш подаръци на определени дни, да спиш еди си кога, по еди си колко, пък да четеш книги, пък как да се държиш в обществото - за всяко едно нещо има заложени гранции и хората си ги спазват. На мен не ми харесв ада живея в рамка и аз лично моята действителност си я променям по моя си вкус и според моите си разбирания. Може на някой да не му харесва - ами добре, няма лошо в това, нека всеки да си живее така както иска, най-важното е сам за себе си да се чувства щастлив в живота, който води.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от futarela »

А добра вечер . Чак сега виждам че си имаме есенна тема )))) :1216 И аз чакам утре . Ще е забавно :222 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВИКИ !!!! ДА Е МНОГО ЩАСТЛИВА!!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Есенно-Зимно настроение влече към нас безкрайно забавлен

Мнение от Kleo »

Да напомня на всички това:



В нощта на 24 срещу 25 октомври страната ни ще премине към зимното часово време. В 4 часа след полунощ на 25 октомври връщаме стрелките с един час назад. Астрономическото часово време ще продължи до последната неделя на март следващата година. Лятното часово време е система, въведена за спестяване на разходи за осветление, чрез увеличаване на използването на дневна светлина.

При нея официалното време се измества обикновено с един час по-напред от астрономическото време, като остава така за пролетните и летните месеци. С това се цели подсигуряване на по-добро съвпадане на часовете от светлата част на денонощието и активните часове за работа и училище.

За пръв път сериозно то е предложено от Уилям Уилет в "Пилеене на дневна светлина", публикувана през 1907 г. Той не успява да убеди британския парламент да го приеме, въпреки наличието на значително лоби.

Идеята за лятно часово време за пръв път се въвежда на практика от германското правителство по време на Първата световна война в периода 30 април - 1 октомври 1916 г. Скоро след това Великобритания последват примера, като в началото въвежда лятно време от 21 май до 1 октомври 1916 г.

Лятното часово време е въведено в България на 1 април 1979 година. От 1999 лятното часово време продължава до четири часа в последната неделя на октомври, когато часовникът се връща с един час назад.

Преместването на стрелките с час назад, когато се връщаме към астрономическото време, намалява риска от инфаркт, а преминаването към лятното време го увеличава, твърдят шведски учени от Каролинския институт. Те са анализирали статистиката за инфарктите в Швеция по време на преминаването от лятно към зимно часово време и обратното от 1987 г. до днес. Резултатите показват, че рискът от инфаркт на миокарда се повишава средно с 5% през първата седмица от прехода към лятно време в сравнение с другите седмици от годината.

Изследователите са убедени, че преминаването в края на октомври към астрономическото часово време се съпровожда с понижаване на риска от инфаркт на следващия ден – в понеделник.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено