Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!
Ели,нещата,които си пуснала във фейса са страхотни,браво!!!!Дори мернах и обички,които изглеждаха много сладки!Старанието ти е впечатляващо!!!
Чери,какви табели :955 Смях се от сърце,много сте наблюдателни :lol:
Мони,това,което си решила за диетолог е страхотно.Аз също смятам,че намесата на професионалист е наложителна понякога.Моята свекърва има проблем с килограмите и мечтата ми е да и подаря една такава среща.Ако не е проблем би ли споделила колко струва такава консултация?
При нас почивните дни бяха кошмарни,дори не ми се говори...освен всичко имаме навехната лакътня става на Анджи,и като добавим и хремата,която се появи.....ееее всичко ми идва в повече :328 ..утре идва зълва ми с бебка,просто всичко трябваше да е различно :roll:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Забравих да пиша относно Магурата.Ако трябва да съм честна не съм била там,но когато видях тези рисунки направо настръхнах,не за друго,а заради факта,че са писани,по-точно рисувани толкова отдавна,невероятно е!Аз лично на такива места изпитвам някакви странни чувства,къщи-музеи,пещери,места,силно свързани с миналото ни-сякаш нещо много силно ме докосва,странно е :razz:
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
От няколко дни все се каня да мина от тук, но нещо все не ми се получава... Хайде да видим дали днес ще успея да кажа и напиша всичко , което ми се върти из главата и искам да споделя. :1062

Чери, страхотна закачка се е получила с имената на селата от моя край! Аз дето съм израстнала там никога не съм се замисляла над тези неща и не ме е впечатлявало. Радвам се, че ви е харесала тази част на България, за мен също там е много хубаво, но аз съм леееко пристрастна все пак... :D Нищо не пишеш обаче за мястото, където бяхте отседнали, хареса ли ви, как са условията, отговаря ли предлагането на цената ? Не знам точно защо, но ми е интересно как се представят хората от този край на страната в тази област.

Елисче, за теб много виртуални прегръдки и най-искренни пожелания утре нещата при вас да са по-добре и да си изкарате страхотно с малката бебушанка! :923 :923
Между другото само да кажа, че не съм забравила, че ми поиска рецептата на паеята, обещавам, че в най-скоро време ще ти я напиша. Просто искам да кача и снимки за разяснение, а още не съм ги направила, но щe се стегна и в първия удобен момент ще ти я напиша.

Момичета, искаше ми се да се обърна към всяка една от вас по отделно и да и кажа по нещичко, но просто в момента нещо не успявам да си събера мислите на 100%.
При нас нещата са горе-долу наред. Времето е хубаво, за разлика от България, дето днес гледах по тв, че пак вали сняг. То не се знае де, и при нас може пак да натрупа като едното нищо! Случвало се е и на 3-ти май да вали сняг, така че няма да съм изненадана. Но вече нямам търпение да идва истински хубавото време, слънцето да ни стопли, да спрем да носим якета навън! Искам цвят, топлина, светлина и да чувам жуженето на пчеличките, които навестяват разцъфналите дръвчета! Малко остана, знам, че ще е скоро!

Имах още какво да казвам, то не, че казах много неща. Но ще се разходя малко и из другите темички, пък живот и здраве - утре пак! :954
До скороооо...! :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Елис, :922 :922 :922
Ние също продължаваме с тежката серия.Сега пък Райчето е в пнеумония.Дори не знам какво да си мисля и как да се чувствам.Включила съм на автопилот.Разбирам те и знам, че е гадно, но поне са лечими болести.Ще мине дръж се :922
Ели, би ли споделила как си правиш крема за мазане със свинската мас?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Цвети, Елис :922 бързо и леко оправяне на дечковци. Много неприятно, но минава.

Чери страхотни снимки, а за табелите :lol: Каката наскоро прави презентация за планините, та се докоснах до Магурата, но на живо сигурно е уникално изживяването. Вече 6 пъти влизам в Ягодинската пещера, много я обичам. Изобщо Триград ми е слабост. Бих живяла там на старини. Но ми е мечта да обиколя цяла България.
Ето един поздрав с нашите красоти.

http://youtu.be/18J7MkyLEb4

Аз днес съм изтощена. Цикълът ме мъчи, а и детокса помага. От 2 до 5.30 сме се гушкали с беба на спалнята, чак ми беше криво, че никаква не я свърших, но поне се нагушкахме. Много го обичам това бебе.
Спокойна и лека от мен :923
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от futarela »

Здравейте момичета . Черитка обичам да чета за твоите пътувания . Деси ,Честит рожден ден на патерица ! Да си много здрава и щастлива! Елисче, трябва да намериш емоционална стабилност вътре в теб и да приемаш нещата по различно за да не се тормозиш толкова много . DEERE, при всяка двойка има спадове и върхове дано намерите идеалния баланс. Бъни , и аз искам вече да идва пролетта. Дано да е скоро ,че тук от вчера си вали сняг сякаш ще идва Коледа . :1062 Цвети, пожелавам ти Райчето да се оправя бързо и без проблемно :923 Мамчето и аз съм в цикъл ,но минава леко . Аз пия див ям и нямам никакви оплаквания вече от ПМС. Иначе почивах пет дена ,така се наложи . Татко почина . Така се случи поради много причини макар да имахме късмет . Живота продължава обаче и дори да има празнина трябва да гледаме към бъдещето. Моя син също е с кашлица ,сополи и Т ,но ще мине . АЗ ви пожелавам един хубав чист бял снежен ден . :222
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

cvety_rz написа:Ели, би ли споделила как си правиш крема за мазане със свинската мас?
Извинявай, че пропуснах да ти отговоря...ами сложих на око да разтопя на водна баня мас, кокосово масло горе долу 1:1, но по-скоро гледах да мирише повече на коос отколкото на мас, но тъй като не се получи, добавих и няколко капки етерично масло от лимонена трева, така стана една много приятна консистенция за мазане, с много хубав аромат.

Фюта, :922 :922 :922 ти си една много силна жена, която поема много товар върху себе си. Празнината, която се е отворила в сърцето ти, няма да се зпълни и няма нищо лоошо да се отдадеш на чтъгата и другите чувства, които изпитваш вътре в теб. Не можем да контролираме смъртта и никога няма да бъдем подготвени да изгубим някого, особено пък родители или други близки роднини!
Прегръщам те силно и ти желая, слънцето скоро да се появи на твоята улица, защото тогава това си ти!

Мони, :922 :922 Хайде да минават всички неразположения и да се чувстваш добре. И все пак ще чакам да споделиш подробности при кой диетолог ще ходиш, защото ми е интересно и бих искала да следя твоето развитие. Не забравяй да се снимаш преди старта, защото после ще се радваш страшно много на успеха, който си постигнала, а такъв ще има, не се съмнявай. Сигурно ще ти е гадно и тъпо да се снимаш така, предвид, че не се харесваш, но го направи, пък ако ще да не отваряш тези снимки скоро време. После ще се радваш, когато имаш резултат.

Цвети, каква е тази серия при вас :1053 ДАно Райчето да се оправи по-скоро и да нямате усложнения от тези вирусчета, които сега върлуват....хайде с началото на пролетта да минава всичко и да си отиват болестите.

Елисче и на теб силни прегръдки! Знам, че ти идва в повече, винаги когато попаднеш във въртележка идва един момент, в който си мислиш, че повече не можеш. Но ти си силна и винаги се справяш...ще мине и това. :922 :922

Ние днес следобед ще пътуваме към планината. Ще бъде интересен експириънс, тъй като го дават доста снежно времето. Аз днес бях на масаж за главата и има чувството, че вече чувствителността ми към болкатата, която изпитвам е много остро, направо има моменти, вкоито не издържам и силно се надявам скоро време вече да се разнесат всички проблемни точки, които ми създават главоболието и да се приключва с тази одисея...вече повече от 10 години си нося това нещо и от време на време се активира главобола и полудявам...Но поне вече има изгледи да се подобрят нещата, че преди години нямаше никакви изгледи :???: а и докторите са много зле, разбира се....каквото и да ми има на мен, никой лекар не знае каква е причината и как точно се е случило така че да го имам това....егати и медицината значи :oops: :oops:
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Фюти, приеми искрените ми съболезнования. Желая ти сила. А тук можеш винаги да намериш приятелска опора, да срещнеш разбиране и окуражаване. Прегръщам те. В момента повече думи не ми идват, а и мисля, че са излишни. Предпочитам да помълча заедно с теб...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Фюти, приеми и моите искрени съболезнования :923
Благодаря, Ели, за рецептата за крема.Не ми звучи сложно и ще се пробва в скоро време.Трябва да видя какви ароматни масла са ми останали в къщи.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Малко необичаен час за мен да пиша, но...... днес е необичаен ден по принцип. Мисля, че и аз лепнах някакъв вирус, защото от обяд насам имам гадене и болки в стомаха. Откакто съм се прибрала в 18.30 часа все лежа, което по никакъв начин не ми е присъщо, но каквото - такова. :)

Фют, и тук искам да ти кажа колко много ти съчувствам за загубата!!! Животът наистина продължава, но една лентичка от него завинаги спря да се развива на 27 февруари. Ти ще се връщаш към нея без да можеш да видиш какво крие и въпросите ще те заливат. А как можеш да отговориш на нещо такова, което касае смъртта.... Тя никога не е навременна. От това, което ти ми разказа, съм сигурна, че ще помниш баща ти и още дълго ще водиш диалози (па макар и мълчаливи) с него. Мир на праха му.

Монка, вече няколко пъти ми казваш за това, че на лични съобщения не могат да се изпращат снимки и аз все забравям да ти напиша, че.. ще погледна за какво се касае. Абе с 2 думи - да знаеш, че знам, че го има този проблем :1062 . Надявам се и твоето неразположение от днес да се разкара бързичко и утре да го няма. Поне сте се нагушкали с беба :lol: :lol: . Тя вече успокои ли се като извади зъбчето?! Ииииии....... да ни разкажеш за консултацията с диетоложката. :222 А това видео, дето даде линк към него - България от високо, е много добро! :954

Цветка, пневмония казваш, а?! Баси.. :126 ..... то пък баш в края на зимата се заредиха едни гадни серии... и ние вкъщи се борим спорадично на различни фронтове. Засега само аз успях да легна легло - тази вечер :221 .

Елисче, какво да ти кажа и как да ти го кажа... :1062 Все един ден и това ще свърши.... еми няма човек, който пък постоянно да е хремав и да кашля :D ! Ооооооще малко кураж - вижда му се краят на зимата, нищо че навън е една снежна картинка.... ::954 Какво се е случило с Анджи, та е пострадала лакътната става?! Снаха ти още ли ти е на гости с бебето? :)
Бъни написа: Нищо не пишеш обаче за мястото, където бяхте отседнали, хареса ли ви, как са условията, отговаря ли предлагането на цената ? Не знам точно защо, но ми е интересно как се представят хората от този край на страната в тази област.
Бъни, просто онзи ден бързах и затова нищо не писах за хотелчето. Но има защо да го спомена - лично на мен много ми допадна обстановката. Първото, което усетих, беше доброто отопление още в коридорите. А стаите направо си бяха горещи. Нашето се водеше студио и беше достатъчно широко. Имаше си сателитна ТВ, малко малка баня и тоалетна, но пък то какво му трябва на човек. А най-интересното беше страхотния интернет, който имаха :eek: :eek: .. Но както разбрахме по-късно, собствениците са си платили за клетка и оптично трасе и вече не са зависими от разни доставчици-недоносчета. Собствениците са и фенове на колоезденето ...... как да го кажа, абе офроуд - през гори и поля :lol: . И техният хотел е отправна точка на десетки групи от колоездачи, много от тях - чужденци. Идват там, отсядат, а на сутринта тръгват да карат по маршрути, които се поддържат от собствениците. Въобще - ако трябва да говоря за хората там, трябва да кажа, че са си напълно нормални българи. Вярно, че не съм говорила с цяла Северозападна България :221 , но все пак.

Не съм писала, но да кажа, че Видин мноооооого ми хареса. Крайречната градина е чудна - голяма, широка, чиста и с много детски площадки. В нея са запазени някои много красиви сгради - реновирани - като художествената галерия, драматичния театър и др., които по външен вид много ми напомниха на вилите, които видяхме край езерото Комо в Италия :222 . Дадоха ни и една брошура, с която да се запознаем с културния живот на Видин - ами...... та той ври и кипи :954 . Просто никой не знае за това, защото тези неща не случват в София.... :mad: :mad: Та така.

Айде лека и наспиваща от мен! :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
mam4eto31

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от mam4eto31 »

Фюти, моите най-искрени съболезнования. Знам, че няма думи, които да те утешат, просто бъди силна и запази най-хубавите си спомени за него и нека те топлят сърцето ти :922

Чери, звучи приказно това местенце. Ще трябва да се посети. Бързо да се оправяш. Мойта средната се събуди с болки в корема и преди малко повърна.

Бях вчера, отчаях се от резултатите, а най-вече от думите й, че оптималното ми тегло било между 66 и 70 кг и под тях не бивало да падам, защото щял да започне да страда черния дроб :1044 и съм щяла да започна неистово да ям въглехидрати. Друго, преди много години правих Дюкян, писала съм тук в стари теми, най-голямата грешка в живота ми, та тогава се кодирало нещо в организма и след като съм се върнала към обичайното хранене и организмът трупа. Правиш ли Дюкян, едва ли не трябва цял живот да се храниш така. Тогава свалих над 20кг.
Та, днес ще ми изпрати режима и от утре го започвам, но ще бъде: сутрин плод и пълнозърнеста филийка, на обяд въглехидрати варен ориз, боб, леща, паста, но подправени само с лук, чесън и подправки + салата, следобед плод, а за вечеря 150гр месо или риба + салата.
А, каза ми че от години не е срещала по-правилно хранещ се човек и че се храня по-правилно от нея самата. Та ако с нейния режим отслабна ще я позлатя.

Тук така натрупа, а онзи ден бяхме оставили портата отворена за половин час и някакво животно отмъкна единия ботуш на щерка ми, та сега страдаме, че няма да играем навън. Голям смях . Търсихме около нас, но нищо.
Сега си запалихме каминката. Поне ще й се насладим, че цяла зима чакаме.

До скоро, приятна почивка скъпи мои.
Заключено