Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Егати и зимата е вън. Снегът вали с такова настървение... :D :D :D И затрупва при това. Само работа си отваря после да се топи :lol: :lol: :lol: . Ако беше декември, щях да се възхитя...
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Добро утро :954 !
В дни като този ме хваща някакво особено вълнение, което ми се отразява твърде зле на работния процес. Накратко - никак не ми се седи закотвена в офиса!!! Започвам да се напрягам, изнервям,разсейвам се, става ми съклетно и в мислите ми съм на съвсем различни места. От сега си мисля дали да не си тръгна по-рано днес :plezya se .
Хубав ден, момичета, да ви е топло и светло - ако не на тялото, поне на душата :923 !
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!
Аз блаженно си пия чай и си преглеждам разни новини от работат по мейла.Ей така и 200 години се живее.Казвам ви и хич не ми е дори съввстно.Сигурно вече поостарявам и се хващам че ценя все повече тези моменти.Преди щях да съм нервна и все да недоволствам че не мога да свърша това или онова.Ами сега дори не ми е гузно и хич не ми дреме.Днес бях запланувала някои задачи,единственото коеро успах да свърша е да поизчистя малко вкъщи.Никъде не излязох и не страдам особенно.Днес тук валя цял ден,а сега пекна слънце.Но духа такъв гаден и студен вятър ,че всичко ти замръзва.Анджи ходи да вземе мартенички и до библиптеката с една нейна приятелка.След това се пързаляха зад блока.Прибраха се вир вода.Изпиха по един чай и хапнаха милинки за следобедна закуска.Сега ме чака малко пране за гладене,ама хич не ми тежи...
Вие как прекарахте днешния ден?Нелка,как сте вкъщи?
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от dexter »

Честита Баба Марта, момичета - да сте много, много здрави, засмени, бели и червени, щастливи, късметът да не ви напуска, да сте спокойни и уверени - с две думи - всичко най-хубаво от днес до колкото се може по-нататък :954 !
Деси, на теб честит рожден ден - отново ти пожелавам всичко от изреденото по-горе и още малко щастие и успехи в начинанията ти :923 ! И весел празник днес :329 !
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Честит празник Деси!Желая ти здраве,за теб и любимите ти хора,желая ти усмивки и много поводи за тях,желая ти щастие и много късмет!!!
Честита Баба Марта,момичета!Нека бъдем здрави!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

Честита Баба Марта! Бели и червени, румени, засмени!

Деси, честит рожден ден! Родена си на чудна дата, която всички свързваме с нещо слънчево, усмихнато и детско. А още и с нещо изконно българско, което не умира, а живее във всеки от нас и всяка година ни възражда. Сигурна съм, че носиш в себе си нещо от всичко това.

Елис, добре сме. Благодаря!
Ани покашля леко, но е добре вече. Виолета има работа от... три дни, всъщност днес е четвъртият. Ще ѝ бъде натоварено, но... Засега все още е на обучение, което ще е месец и половина. Работата е на немски, в кол-център, на 4 часов работен ден.
Имам някакви планове да ги заведа до Велико Търново за 3-ти март, но зависи от това дали ще са почистени пътищата.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Честита баба Марта на всички ни!!!! Нека сме здрави и с много надежда за топлина в сърцата ни - надежда, каквато днешното слънце все пак ни дари!!!!



:1107 :1213 :1107
Деси, честит рожден ден! Желая ти следващите 40 да са годините на зрялото щастие от това, че си се намерила. Бъди себе си, независимо от хората, обстоятелствата и какво ти нашепват "звездите" :lol: . Следвай интуицията си и се осъществявай!!! Има хора и хора, както и моменти и моменти... ако чувстваш, че не си намерила твоите (и хора, и моменти), не се страхувай да ги търсиш. Светът има нужда от откриватели! Обичай и усещай обич около себе си! Хубав остатък от деня ти желая! :954

Ние сме добре. Исках още нещо да пиша, но сега трябва да ставам от компа. Нелка, Вили сама пожела да работи, предполагам?!

Елисче, много се радвам, че и ти преодоляваш това вкостенено у нас (злосторно) чувство да се чувстваме неудобно...... и то за нелепи неща. При всички идва моментът, в който, когато се обърнеш назад, ако няма нищо освен море от тревоги, безпокойство, ядове, загуби.... трябва да намериш сигурен пристан за себе си. А той.... е....... Всъщност той не е нито в работата ти, нито при колегите ти..... дори не са и приятелите. Семейството и хората, които си обичала и от които си обичана, са сигурната почва!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Нели »

cchery написа: Нелка, Вили сама пожела да работи, предполагам?!
Да. :954
Всъщност Вили искаше да работи още през лятото. Тогава обаче нямаше още навършени 18 години и да работи беше свързано с разрешени от Инспекция по труда. Работодателите избягват да наемат непълнолетни, защото от Инспекция по труда задължително извършват проверка на работното място, което за тях е нежелателно. Можеше да работи нещо неофициално предполагам, но така и не го направи.
После се опита да си намери работа в кол-център, харесаха я, но се оказа, че трябва да присъства на обучението по 8 часа на ден в продължение на един месец. Тя все пак ходи на училище и това нямаше как да стане. Явно все пак в кол-центровете има голямо търсене на хора с немски, защото преди две седмици ѝ се обадиха, че сформират група от ученици, за която обучението ще е месец и половина по 4 часа на ден. Това вече е изпълнимо, макар и натоварено и тя отиде.
Първоначалните впечатления са много добри, защото компанията е голяма и международна, всичко е официално и много добре измислено - условията на договора, условията на труд, сработната среда. Освен това заплатите са над средните. На практика, ако преизчисля заплатата ѝ на пълен работен ден и с моя трудов стаж, нейната е почти колкото моята. Фактически няма да е много, но тя няма стаж и ще работи по 4 часа.
Тя много се радва, защото това си е НЕЙНАТА работа, която тя си намери сама, не чрез познанства, контакти, родители и т.н., а защото е компетентна в нещо - знае немски.
Да, това ще ѝ донесе лични доходи, различни от парите, които идват от мен и от баща ѝ. Ще ѝ даде ново самочувствие и нов поглед.
Да, разбира се, притеснявам се дали няма да ѝ е трудно, дали няма да изостане в последния срок в училище, но... Тя е голям човек и това е нейният живот, в който тя се учи да взема решения и да поема отговорността за последствията. Досега с нищо не ми е показала, че греши в преценките си повече, отколкото греша аз. Постъпва като умно и отговорно момиче. Тепърва ще видим какво ще стане. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от cchery »

Добро утро! Малко надежда за повече топлина?!

Изображение

Тази сутрин усетих, че вече не е така студено. Въобще - нещата отиват на оправяне. На мен ми е супер готино, защото предстоят три неработни дни, единият от които е и най-големия ни празник като българи...... за тези, които го усещат като тъкъв, де..... Отделно и събота, и неделя има голям международен турнир с българско участие по художествена гимнастика, който ще мога да си следя пряко по ютуб ...., а това вече ми е страст. Неделя Бела е на изпит за придобиване на 1-о спортно-техническо ниво по художествена гимнастика :954 и ще е интересно.... И така. Да се надяваме, че и вие сте се събудили с настроение и изпълнени с желание за хубави 3 почивни дни......

Нелка, желая успех на Вили в работата. Да ѝ хареса, да се чувства полезна и оценена - най-вече за това, че трудът ѝ в училище е справедливо възнаграден. Определено немският ще става стандарт за владеене на западен език. По подобие на английския.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от Kleo »

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО НА ВСИЧКИ :329 :329 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Тихо се сипе първият сняг, галено щипе бузките пак!

Мнение от ellis_stoyanova »

Днес при нас валя дъжд,а преспите си стоят
Заради този факт сега навсякъде е стъкло.
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено