Обещано от Цвети

Публикувай отговор
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Cheva »

:326 Много добри резултати, Цвете!
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Kleo »

Цвети, как си? :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Обещано от Цвети

Мнение от cvety_rz »

Kleo написа:Цвети, как си? :329
Деси, мисля съм добре.По празниците се отпуснах малко с вида храна, но не и с количеството.Наистина искам да успея този път!Ще се тегля в началото на май, защото както се вижда от по горните ми постове не смъквам много и като го рапределя п оседмици е много малко и се отчайвам.Пък така месеца минал аз си режимствам и като видя обощен резултат се радвам :1216 .Ям плодове (по малко), зеленчуци, ядки сурови и накиснати ( и тук внимавам), месо (предимно домашно), риба, домашно мляко (кисело и прясно), яйца (домашни) и много, много рядко ориз и варени кратофи.От тази седмица пием и комбуча.Това е общо взето.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Ванчето »

Цвети, подкрепям с две ръце по-рядкото качване на кантара с цел отчитане на минуси, защото ако резултатите са много малки, може да подейства малко демотивиращо... Друго си е един месец. Разбира се, аз на теб ти пожелавам много задоволителни резултати! :524
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Обещано от Цвети

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Ям плодове (по малко), зеленчуци, ядки сурови и накиснати ( и тук внимавам), месо (предимно домашно), риба, домашно мляко (кисело и прясно), яйца (домашни) и много, много рядко ориз и варени кратофи.От тази седмица пием и комбуча.Това е общо взето.
Цвети, много съм впечатлена. Честно. Менюто ти е доста изчистено и много българско. А може би и домашно. Не виждам причина да нямаш успех с него.

Но ще ми позволиш и едно лично мнение - това с по-малкото плодове, защото били въглехидрати, за мен е грешка. В коя да е листовка за лекарства ще прочетеш, че ако даден медикамент е силно вреден за организма, то той се предписва според отношението вреда/полза.... В случая с плодовете считам, че второто е много повече от евентуална вреда от захарите в тях. Така си мисля аз. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Обещано от Цвети

Мнение от cvety_rz »

Моя е вината, че не съм доуточнила за плодовете.Внимавам с тях, защото си ги купуваме по това време на годината и децата много ги обичат и не остават много за нас със Симо.Чисто финансов е проблема :oops: Когато станат в нашата градина ела да ме видиш :mrgreen: Много обичам плодове и не мога да си представя, че ще ги огранича или спра за винаги.Това, което правя на този етап от пътя си е да вземам решения за неща, които мога да спазвам цял живот.Ако не мога по добре да не го правя :!: Не искам да се чувствам като вечно неуспялата.За това и харесвам да тренирам с Руми.Истината е, че не мога да отделям всеки ден повече от 30-35 минути за тренировка.На работа са ми казвали, че нищо не правя с толкова малко минути, но аз знам, че не е вярно както и знам, че не мога да отделя чисто физически повече време.За менюто се старая да е домашно и изчистено и гледам да е съобразено със сезона и географската ни ширина.Просто не си падам много по супер храните, които са внесени от другия край на света и са скъпи.Мисля, че тялото ни си е адаптирано за нашите храни и тук си имаме достатъчно полезни.Не знам дали съм права, но това съм аз с моите разбирания и убеждения :)
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
ellyto

Re: Обещано от Цвети

Мнение от ellyto »

Цвети,

Много ми харесва това, което си написала тук. Браво!
А това, което са ти казвали на работа, че нищо не правиш - ами пусни ги по нанадолнището...те правят ли това, което ти правиш, че да знает, че е нищо??? Ами най-вероятно не! В същност резултатите ти говорят сами за това правиш ли нещо или не правиш!
35 минути на ден са напълно достатъчни за тренировка и да постигаш резултати.
Аз също правя горе долу толкова, макс до 45 минути...ами аз лично виждам резултати, а сигурна съм че и ти си виждаш и усещаш своя напредък от това, което правиш.
Интересно ми е след като твоите колеги се включват с такива коментари - те как изглеждат и изобщо правят ли нещо за себе си?
За плодовете и зеленчуците и географските ширини - напълно си права! Аз също смятам, че тук имаме достатъчно много храни, които да ни носят полезности...хубаво е да се ядат и сезонни храни!
Булка Марулка

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Булка Марулка »

Цвети, съвсем съм съгласна с теб за храните! Така е и с билките - каквото расте в региона ти, то е подходящо и ползотворно за теб. Вярно, че зимата често детоксвам с цитруси, но те не са плодовете приоритет у нас, както явно е при теб. Повечето чуждоземни даже не сме ги и опитвали.
За тренировките искам да ти кажа, че рехабилитацията е около 10-15 минути упражнения. Това е сметнато за достатъчно в известен период от време да стегнеш необходимите мускули, не да станеш релефна разбира се. Според мен това което правиш е чудесно и достатъчно! Винаги може и повече, ама денонощен фитнес още не са отворили, нито пък са ни научили да живеем без да спим, а фактите показват, че се справяш МНОГО ДОБРЕ! Резултатите ти са очевидни. Колегите просто си нямат друга работа и разбират от всичко по много, защото е на чужд гръб, а така е най-лесно :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Kleo »

Да, Булче, аман от завистници и клюкари-одумвачи! Цвети, гордей се със себе си! И просто продължавай в същия дух!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Обещано от Цвети

Мнение от cvety_rz »

За колегите въобще не се ядосвам даже.По скоро го споменах заради масовото разбиране, че за да има ефект трябва да тренираш едва ли не до изнемогване по 2 и 3 часа.Тия дни четох някъде, че ако се налага да тренираш за да отслабваш значи нещо в диетата ти не е наред.Не мога да кажа дали е 100 така, но в моя случай е така.Отслабвам ако се храня "правилно" а със спорта стягам и оформям.Но стига празни приказки а да се отчета за месеца.Имам трайно свалени 1.600 или обощено свалени 22 кг.Иска ми се да съм още по стриктна, за да стават нещата по бързо, но си давам сметка, че по голямата стриктност не може да ми стане начин на живот.Обременяващо ми е.А съм си дала обещание да правя промени, които мога да спазвам постоянно а не от днес до утре.Та боря се с женската си суета, която ме натиска да бързам.А когато ми писне и ми дотежи какво ще правя пак нагоре ли ? А, не! Мерси!На този филм съм се нагледала вече.Наблягам си на мотото на спортния тотализатор: " ...с малки суми, но редовно..." :mrgreen:
Прикачени файлове
Мерки.jpg
(230.01 KiB) Свалено 430 пъти
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Обещано от Цвети

Мнение от Ванчето »

Цвети, продължаваш с добрите резулати, браво!
И според мен е по-добре да имаш постоянни, макър и по-малки минуси, отколкото да свалиш рязко много килограми. Така нещата се случват по-естествено и вярвам, че и за организма е по-добре.
Никога не е късно за ново начало!
Публикувай отговор