Жени говорят за Мъже

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Това беше грубо, цинично, не на място и доста тъпо, но кой знае - може и да си ударила 2-3 чаши червено вино, преди да го напишеш? :1062 :1062 :1062

П.П. Какво общо има моята свободолюбивост с желанието ми да има 6-месечна казарма във вид на военно обучение на младежите? :1044 :1044

П.П. Какво общо има моето БАР в случая? Никакво. Обаче не ми се спори повече, защото усещам как простата обмяна на различни мнения прераства в караница, а това никак не ми се нрави, дори ми се отразява негативно емоционално, предвид, че те чувствам толкова близка, Ани. Нека всеки остане на неговата позиция и точка. Явно за някои неща си приличаме доста, за други - не, което също си е в реда на нещата и нормално. Не очаквам нито аз да променя теб, нито ти мен. Особено на нашите години. :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от baimomchil »

vihrogonche написа:Добре де, ТИ бил тормозен ли си, мАни ги мойте приятели, дето видиш ли не желаели да си признаят?
Разбира се. И всеки който ти каже, че не е бил тормозен ще те излъже. И както казах тормоза е 2 типа - психически и физически, като вторият не е задължително да е бой, може да е маршируване до скъсване, поради наказание за което нямаш никаква вина, може да е сапунка, може патешко ходене, измисляне на работа която не е необходимо да се върше като пренасяна на един склад от едната барака в другата, рязане на тревичка с джобно ножче и т.н. и т.н. За психическият тормоз също мога много да говоря ако желаеш. Примера на Ани с телефона е един от тях.

И погледни клипчетата от ютуб, забележи че са от екс съветските републики страни близки до нас като мислене и организация на войската.

А за аргументите ти, аз досега видях само един, че имало разлика между мъжете ходели и не ходели в казарма. Ами то има разлика и между света в началото на 20 век, в края му и сега. На някой хора тоя от 20 век повече им харесва - какво правим да спрем интернета и мобилните телефони например? А за това какъв типаж хора ти харесват или не, ще ти дам пример с един мустачко от средата на 20 век, където не харесвал един типаж хора и създал едни казарми, кръстил ги Аушвиц, Бухенвалд и т.н. и ги пратил там. Та ще ме извиняваш и без да се обиждаш, ама и твоето решение на проблема е подобно :222
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от baimomchil »

Декларация на ООН за правата на човека подписана от България http://drom-vidin.org/images/webpics/ok_Vseobshta.pdf Акцентирам върху нещата, които са в конфликт с казармата.

Член 1
Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. Те са
надарени с разум и съвест и следва да се отнасят помежду си в дух на
братство.

Член 3
Никой не трябва да бъде държан в робство или крепостничество: робство
и търговия с роби са забранени във всичките им форми.

мой коментар: ДА не те пускат да ходиш където искаш и да ти налагат какво да правиш е робство или крепостничество.

Член 5
Никой не трябва да бъде подлаган на изтезания или на жестоко,
нечовешко или унизително третиране или наказание.


Член 9
Никой не трябва да бъде подлаган на произволен арест, задържане или
изгнание.


Член 12
Никой не трябва да бъде подлаган на произволна намеса в личния му
живот, семейството, жилището и кореспонденцията, нито на посегателства
върху неговата чест и добро име
. Всеки човек има право на закрила от закона
срещу подобна намеса или посегателства.

Член 13
1. Всеки човек има право свободно да се придвижва и да избира своето
местожителство в пределите на всяка държава.
2. Всеки човек има право да напусне всяка страна, включително и своята,
и да се връща в страната си.


Член 19
Всеки човек има право на свобода на убеждение и на изразяването му;
тази свобода включва правото безпрепятствено да се придържа към своите
убеждения, както и правото да търси, да получава и да разпространява
информация и идеи чрез всички средства и без оглед на държавните граници.

Член 20
1. Всеки човек има право на свобода на мирни събрания и сдружения.
2. Никой на трябва да бъде принуждаван да участвува в дадено
сдружение.


Член 23
1. Всеки човек има право на труд, на свободен избор на работа, на
справедливи и благоприятни условия на труда, както и на закрила срещу
безработица.
2. Всеки човек без каквато и да е дискриминация има право на равно
възнаграждение за равен труд.
3. Всеки човек, който се труди, има право на справедливо и
задоволително възнаграждение, което да осигури на него и неговото семейство
съществувание, съответствуващо на човешкото достойнство
и допълнено, ако
това е необходимо, с други средства за социална защита.
4. Всеки човек има право да учредява и да членува в професионални
съюзи за защита на своите интереси.


Член 24
Всеки човек има право на почивка и отдих, включително на разумно
ограничаване на работното време и на периодичен платен отпуск.


Колко конфликти станаха :1044
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Обаче не ми се спори повече, защото усещам как простата обмяна на различни мнения прераства в караница, а това никак не ми се нрави, дори ми се отразява негативно емоционално, предвид, че те чувствам толкова близка, Ани.
Ква караница бе, Деси!? Моля те, гледай по друг начин на разразилата се буря тук. :D Аз избухнах в смях като прочетох това:
vihrogonche написа:Това беше грубо, цинично, не на място и доста тъпо, но кой знае - може и да си ударила 2-3 чаши червено вино, преди да го напишеш? :1062 :1062 :1062
:620 :620

Щях да те питам какво ме направи - 3 в едно? Груба, цинична и доста тъпа... :221 :221 :221. Трябва да ти кажа, че тъпа е достатъчно .... да му добавяш и "доста" вече ме наведе на мисълта, че не аз съм с 3-те чаши вино. :1062 :1062
vihrogonche написа: П.П. Какво общо има моята свободолюбивост с желанието ми да има 6-месечна казарма във вид на военно обучение на младежите? :1044 :1044

П.П. Какво общо има моето БАР в случая?
Деси, убедена съм, че разбираш много добре какво съм ти написала. Свободолюбив означава да се стремиш към получаването на свобода!!! Което автоматично изключва варианта ти самия да ограничаваш същата тази свобода на друго човешко същество!!!!! Защото ще противоречи на собствените ти принципи. Ако аз намирам нещо цинично в тази гореща дискусия е желанието ти да искаш да ограничиш свободата на някого под предтекст, че му правиш добро!!!!

Общото между БАР и казармата - цитирам те:
vihrogonche написа:Никому не пожелавам това пагубно усещане, че вече не си ти самият, че не можеш да разчиташ на своите силни страни, знания, умения и способности, все едно някой е извлякъл сърцевината ти и те е оставил гол насред света... да, продължавам да съществувам и да върша много неща, но сякаш МЕН самата ме няма, отсъствам, безразлично и трудно ми е всичко ....
Това ли пожелаваш на сина си, Деси?! Защото за доста момчета усещането да си в казарма може да се опише изцяло с твоите думи?! Ако аз срещна мъж, който ми изрече тези неща на глас, това ще е моят МЪЖ? Мъж, който чувства. Който вълнува и се вълнува. Когото го боли. Който е уязвим. Когото го боли. На който му пука кой е, къде е и защо му налагат някакви неща?! Мъж, който се бунтува. И това не го прави женчо в никакъв случай!!! Винаги съм харесвала емоциалните типове мъже, онези, в чиито очи можеш да четеш в прав текст.

И наистина последно - в страните от ЕС, където няма задължитена казарма, а те не са малко, мъжете женчовци ли са?!?
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Заета съм.
Много. Но влезнах специално заради вас тук. Защото ви УВАЖАВАМ.
Момчил и Ани, вас имам предвид.
А вие вчера ме НАПАДНАХТЕ ЛИЧНО заради моя изразена ПОЗИЦИЯ, която просто е хм, различна от вашата.
Не разбирам ЗАЩО го правите.
Както и да е, не спах спокойно, от мъка, притеснение и страх...
Чери, не съм написала, че ТИ си .... а че РЕПЛИКИТЕ ти, и то ПОСЛЕДНИТЕ, бяха еди-какви-си... ИМА РАЗЛИКА :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Сиренце »

Уау, каква буря има тук!!!
Я, да се включа и аз като майка на две девойки :lol: ! Казармата е пълна глупост! И до това ми заключение съм стигнала след много разговори и размишления по въпроса "Защо съвременните млади мъже са лигльовци (меко казано)?" Извода до който стигнах е, че виновни са майките - те и само те! И ще кажа защо: поставих си за цел да наблюдавам отношението и поведението на майки към децата им. Правих това в доста продължителен период от време и регистрирах как се отнасят едни майки към момчетата си и други към момичетата. ОСТАНАХ ПОТРЕСЕНА! Докато момичетата биваха окуражавани да се справят с дадени ситуации, да се противопоставят, дори конфронтират, то на момчетата точно обратно - обясняваха им как "мама ей сега ще помогне", че мама ще набие лошото дете, мама ще напише домашното, ще говори с директора,.....
Наблюдавам и децата в училище - положението е плачевно. Майките орлици не се спират пред нищо. И сега ще кажете "ама всички ли са такива". Ами не, има и хора, като Чери и Момчил, които знаят, че МЪЖ (както и жена, де) се възпитава от двама, от хора, които знаят как искат да видят порасналото си дете и не чакат някаква измислена институция да им свърши работата. Пък и най-често тогава вече е твърде късно.
И, Деси, моят мъж също не е бил подлаган на побоища или крайни извращения в казармата, но е на същото мнение (едно към едно) с Момчил.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Сиренце »

Ето и един пример за това, какво разбирам аз под това "да възпитаваш мъж"

http://www.jenatadnes.com/malkiyat-prin ... svobodata/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:Много. Но влезнах специално заради вас тук. Защото ви УВАЖАВАМ.
Момчил и Ани, вас имам предвид.
А вие вчера ме НАПАДНАХТЕ ЛИЧНО заради моя изразена ПОЗИЦИЯ, която просто е хм, различна от вашата.
Деси, ако с Момчил бяхме писали същото количество постове, със същия обем, но защитавахме твоята позиция, дали щеше да го изтълкуваш като "нападки"?! Знаеш много добре, че не е така и че нямам нищо лично против теб. Излиза така, че ти можеш горещо и разпалено да изразяваш и защитаваш своята позиция, но когато някой се включи със същия ентусиазъм, ала с друга теза, вече е агресор. Не е честно.

vihrogonche написа:Чери, не съм написала, че ТИ си .... а че РЕПЛИКИТЕ ти, и то ПОСЛЕДНИТЕ, бяха еди-какви-си... ИМА РАЗЛИКА :922
Знам, Деска, затова още от снощи се усмихвам - от снощи като го прочетох..... Това, което си ми написала наистина ме разсмя. Първо, защото не ти е за първи път да ми казваш, че пиша глупости и че ти е втръснало от тях :1069 и второ щото комай само ти можеш да си го позволиш така в прав текст. :1062 :1062 Аз просто малко интерпретирах думите ти.... чиста самоирония.

Виж, нещата стоят така - лично за мен защитаването на една такава позиция за казармата ме касае лично. Защото, ако Момчил е прав, има сериозни разговори на тази тема в нет и не нет пространтвото. Което мен, като майка на син, ме плаши. Аз искам моят син да стане МЪЖ на терена... там да се доказва. Там да си печели битките. Но да зависи сам от себе си. Семейството възпитава, казармата - обучава ... бойци, не мъже.

Що се отнася до Момчил - той е наистина лично засегнат от казармата, понесъл е и унижения, да не говорим, че за 6 месеца го откъснаха от най-съкровеното му нещо - семейството. Няма начин в такъв случай да подкрепиш една такава идея. Ако си идиот, от казармата ще излезеш отново идиот. Ако си педераст, от казармата пак такъв ще излезеш. Ако си човек - виж тук е опасно, защото определено могат да те смачкат. Ако си агресор е много вероятно след казармата да излезеш насилник.

Цони е напълно права за майките-орлици.... но децата на тези майки са най-големите тарикати в казармата, скатавки още им казват. Защото така са научени. И в казармата, и в живота, те ще са си женчовци.

Цони, четох я тази статия и ми допадна - да, допадна ми. Колкото и да ми е трудно, аз също се отдръпвам от битките на Коки. Разбира се, винаги съм до него - това не значи на негова страна, защото трябва да му посочвам И грешките. Но съм до него. И забелязах, че колкото повече се отдръпвам, толкова по-привързан към мен става той - харесва му това доверие, което възлагам и ми го връща с внимание от негова страна. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от dexter »

Сиренце написа: Докато момичетата биваха окуражавани да се справят с дадени ситуации, да се противопоставят, дори конфронтират, то на момчетата точно обратно - обясняваха им как "мама ей сега ще помогне", че мама ще набие лошото дете, мама ще напише домашното, ще говори с директора,.....
Странно - в книгите по детска психология пише точно обратното :lol: :lol: ! Т.е. родителите закрилят момичетата и насърчават момчетата. Аз, като майка на момиче (всъщност не това е първопричината) твърдо отстоявам идеята, че жените нямат нужда мъжете да ги закрилят! Това би поставило жените в доста подчинено и зависимо положение, което мен лично ме подлудява :). А също така ме тревожи. Не мога да се съглася с твърдението, че е биологично предопределено мъжете да се грижат за жените. Историята познава много периоди (и култури) на матриархат. Да не говорим, че в периоди на война, когато мъжете са заети да си мерят нещото си, жените остават и се грижат светът да продължи да се върти.
Също така не съм съгласна с определения - той е МЪЖ, тя е ЖЕНА, като се изхожда от определени културни стереотипи. Все едно някой да ми каже, че не съм жена, защото не си епилирам краката (примерно), а някой не е мъж, защото го прави (епилира се) :plezya se .
И още нещо, лично към Деси - разбирам защо би се почувствала нападната. Но лично аз не прочетох и един разумен аргумент (имам пред вид аргумент, който да идва от ума, а не от вихъра на чувствата) в полза на идеята ЗА казармата. Деси, мисля, че все още чакаме да разберем кои точно качества на "истинския мъж" развива казармата. Както ти виждаш нещата :923 .
А, и още нещо - от (почти) личен опит - мъж ми е изкарал 5 години във Военоморското училище, както и повечето му приятели. От тогава са минали почти 20 години, но и до ден днешен темата му е крайно неприятна. За 9 години, откакто го познавам, не съм го чула да обсъжда престоя си там. Даже се изказа категорично против да запишем Яна в частното училище, което ползва сградите на Морското училище - нямало нужда и тя да ходи в онова ужано място, достатъчно било, че той се е нагледал на света през решетките на оградата му (цитирам) :lol: :lol: !
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от Kleo »

Чери, не става въпрос нито за броя постинги, нито за техния обем... а за това как се пише.
Аз пиша с уважение, независимо какво мислите или считате вие.
А вие си позволявате само защото съм изразила различна от вашата позиция да ме нападате лично...
Нужно ли е да цитирам, за да се защитя?
Ако да, ще ви цитирам, особено Чери.
Ти в прав текст ме обвини, че щом мисля еди-как-си, значи... разчитам на институция да ми възпита момчето... значи съм в конфликт със самата себе си... значи желая на сина си лошото ... ами извинявайте, но това ме обижда, нищо повече.
Накрая ме предложи на банда ислямисти, защото покривали моите разбирания за истински мъже :126 :328 :1069 това беше върхът просто. Наистина си легнах много разстроена. Но разбира се, това си е мой проблем. Аз просто споделям.
Момчил, съжалявам за преживяното по време на казармата! Наистина съжалявам!!! Сигурно си влязъл в нея висшист, освен това интелигентен, независим, отговорен човек, свободолюбив и вече МЪЖ, за което браво на теб и семейството ти! Сигурно такива истински мъже като теб не се нуждаят от казарма, сигурно...
Обаче аз говорех за съвсем различен тип младежи... такива, които в семействата си са безмерно ГЛЕЗЕНИ и да, именно от МАЙКИТЕ си... тук съм съгласна със СИРЕНЦЕ, нещата в България са плачевно-потресаващи, и главна вина носят майките, в общия % от случаите. АЗ лично ще направя ВСИЧКО по силите си, за да възпитам и отгледам МЪЖ, нищо че за моите приятелки изглеждам отстрани прекалено строга, сурова и дори малко дистанцирана от него - но го оставям САМ ДА ВОДИ БОРБИТЕ СИ... един ден ще става Мъж, а както знаете в България вече няма казарми :1062 :1062 :1062
Чери, БЛАГОДАРЯ ти, че не ме изгони от форума, тъй като знам каква гореща кръв имаш и сигурно ти е било трудно да ме понесеш в този спор тук. Но имай предвид, че бая подпалих и трудно се успокоих, защото хем те обичам, ценя и уважавам, хем се почувствах обидена, тъжна и скастрена точно от теб, а на твоето мнение държа... Продължавам да мисля, че не си ме прочела внимателно и не си разбрала моята ЛИЧНА ПОЗИЦИЯ по ТЕМАТА, а четеш избирателно и освен това искаш да докажеш, че си права на всяка цена.
За мен обаче нашето приятелство си остава по-важно от това да съм права на всяка цена... затова ... МИР, приятелко, МИР, пък спокойно - КАЗАРМА НЯМА и няма и да има, нашите момчета ще си стоят първо при нас, после при приятелките си и да се надяваме наистина да израстнат като истински МЪЖЕ, дай, Боже, амин.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Жени говорят за Мъже

Мнение от cchery »

Чакай, бе момиче, къде тръгна вече да развиваш невероятни тези?! :1062 :1062 Деска, нито познавам ислямисти, нито поддържам контакти с тях... моля те, говори по-внимателно за тези неща, че да не ме приберат от някоя служба :955 :955 . Това беше майтап - не знам за какво си го приела насериозно..... как си ме представяш да телефонирам на Абдула-Ахмак-Брутаняк-ал-Саид-Мухлид първи и да му предлагам една жена от България :1069 :1069 :1069 !? Цялата работа е, че единствения ти аргумент "ЗА" казармата беше, че момчетата там ставали мъже! А тези от ИДИЛ са си в казарма перманентно - значи по силата на приведения от теб аргумент и логика, са МЪЖЕ. Ама айде стига съм го дъвкала и аз това...

vihrogonche написа:Ти в прав текст ме обвини, че щом мисля еди-как-си, значи... разчитам на институция да ми възпита момчето... значи съм в конфликт със самата себе си... значи желая на сина си лошото ... ами извинявайте, но това ме обижда, нищо повече.
cchery написа:Аз не знам какво точно се опитваш да кажеш, но ако си от майките, които 18 години се почесват и после разчитат за 9 месеца някой да им научи синчетата да бъдат мъже, значи мога да те разбера.
Думичката "ако" предполага хипотеза от моя страна, не твърдение.
cchery написа:Ще се повторя, но считам тази си теза най-солидна в доводите ми, а именно: не е възможно 18 -19 години едно семейство да си свирка с уста, а да разчита на една институция за 9 месеца от тази свирня да произведе симфоничен концерт. Ами не....
Тук пък никъде не те посочвам.
vihrogonche написа:Продължавам да мисля, че не си ме прочела внимателно и не си разбрала моята ЛИЧНА ПОЗИЦИЯ по ТЕМАТА, а четеш избирателно и освен това искаш да докажеш, че си права на всяка цена.
Деси, снощи мислех да се жалвам тук колко несправедливо обвиняват хората от зодия овен, че са праволинейни и твърдоглави...... защото ти си един пълен и завършен ОВЕН, ама отвсякъде!!! :lol: :lol: Захапа я тази тема и не я пусна. С тази разлика, че и аз, и Декс, те попитахме на няколко пъти за аргументи.... Еми няма, братко!

Наистина, ама последно, нито веднъж дори и за момент от вчера до днес не съм си и помисляла, че искам да те обиждам или злепоставям или каквото и да било друго. Дори днес като прочетох, че си изпитала страх снощи и ми стана истински гадно. Деси, имаш ми скайпа, имаш ми телефона - абе не успя ли да ме чуеш ей така за кратко, за да разбереш, че нещата не са на живот и смърт, а даже - напротив.... Ислямска държава - как можа да си помислиш, че те предлагам на някого!?!?! Или пък че съм в състояние да го направя :1069 :1069 ... Моля те - извини ме, ако съм те засегнала... въобще не съм искала.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор