Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
mamadida

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от mamadida »

Мила Чери,

От упражненията правя от всичките. В смисъл днес наример правих два пъти тези които са за корем и най-вероятно ще правя тези още няколко дни. Като ми омръзнат подхващам други, напр. за крака, за дупе. Когато ме мързи правя тези за начинаещи ;)
Най- ми харесва това че серийте са кратки и детенце и то се включва понякога с мен.
В сайта има и много интересни статии. Момичето което го поддържа е и много отзивчиво.

Дано съм била от полза
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Мога да се похваля, че открих спортната седмица вчера :D :D ..... с тичане при минусови Т. В интерес на истината не изпитва студ. Едва, когато по-късно изляза да ходя пеша до метрото, ми става студено и то при положение, че съм със зимни обувки и яке....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Да, обикновено докато се тича студа не се усеща, и при мен е така :)
Онзи ден се отчетох, ....но е мъъъка, не ми се тича и това е! Насилвам се. Много ми е зимно и сковано и тежко ....
Как я чакам тая пролет.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Мдаааааа, дълго време се каня, ма накрая ще си призная - тази седмица ме примързява да тичам. В интерес на истината миналата излизах 3 пъти при това при -10 градуса, а сега, когато е относително топло сутрин и алеите на парка са идеално чисти от лед и сняг, ме мързи. :cry: :cry: Има поне 2 фактора, които са обективни за това ми състояние: първо Коки от тази седмица са първа смяна и трябва в 8.10 да излезем от вкъщи и да го заведа на у-ще. И второ, Момчил го нямаше понеделник и вторник вкъщи..... Тази сутрин обаче Момчил си беше вкъщи и знаех, че мога да разчитам на него да стане по-рано, да изцеди сока и да заведе Коси на у-ще, пък..... снощи съвсем съзнателно си навих алармата за по-късния час и си казах, че няма да тичам!!! Сега като се изтегля на кантарето, хак да ми е. :plezya se :plezya se
Ver написа: Онзи ден се отчетох, ....но е мъъъка, не ми се тича и това е! Насилвам се. Много ми е зимно и сковано и тежко ....
Как я чакам тая пролет.
И аз я чакам пролетта вече.... Някакси друго е.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

:935 :935 Днес си поразбих дупето с 40- километрово колоездене по селски пътища с "леки денивилацийки", както се изрази Явор, но аз не му вярвам :1062 .
Готино, зареждащо, разтреперващо краката, посиняващо меките задни части на несвикналите. Опитайте някой ден :524
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа::935 :935 Днес си поразбих дупето с 40- километрово колоездене по селски пътища с "леки денивилацийки", както се изрази Явор, но аз не му вярвам :1062 .
Готино, зареждащо, разтреперващо краката, посиняващо меките задни части на несвикналите. Опитайте някой ден :524
Верче, а Мони и Ава с вас ли бяха?!? Питам, защото винаги ме е интересувал въпроса за спортуването заедно с децата. Ето, сега в четвъртък вече се каня да направя решителната крачка към това - да отидем с децата на Националния стадион и Бели да я оставя при художествената гимнастика, а Коко...... ще си избере нещо, което е интерсно за него. Моят избор е направен отдавна - тае-бо!! И така тримата ще спортуваме в един и същи час и се надявам на никой да не му тежи това.

Браво за тези 40 км...... не знам как си слязла от колелото и как си продължила да ходиш след това :1062 :1062 :1062 . Прочетох в другата тема за колана на Мони - браво и за това :326 :326 :326 .... няма по-добър стимул от собствения успех. Дано не се отказва.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа:Верче, а Мони и Ава с вас ли бяха?!? Питам, защото винаги ме е интересувал въпроса за спортуването заедно с децата.
Чери,на подобни карания и сериозни ходения - без деца :twisted: Просто няма как.
Но ги водим с нас винаги, когато сме си "начешали крастата" и времето позволява на детски походи (Черни връх, х. Мальовица, разни разходки по Витоша); колоездене - парка или за Мони и по-големи дистанции, справяло се е детето с 6-7 до 10 км колоездене; детска спелеология - имат вече по 10-тина и повече дупки ;); скално катерене; тичането в прака не им е най-успешната дисциплина, но ако са с колела става - ние тичаме те карат (надявам се Ава тази годима да прокара по-добре, че нещо трудно схваща идеята за въртене на педалите :1062 )
Така като гледам, от 6-години нагоре, децата могат да се включват в заниманията на големите с по-малки натоварвания, под формата на игра :!: , но става.
Ава още я влачим буквално :1062 , ама Бела изкласва :524 . За Коко няма да говоря, той вече е голямо момче :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Няма нищо по-пречистващо от тичане на открито!!! Тази сутрин го усетих отново с пълна сила - само въздухът, алеята и ти!!! Усещаш натоварването в краката си и разтоварването в главата :954 :954 , няма кофти мисли, няма световъртеж........
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Ако се съди по определението за "аеробно занимание": физическа активност в ритъм, с продължителност не по-малко от 20 мин, при която се запъхтяваме, изпотяваме и тренираме мускулатурата си, то следващото е точно това :mrgreen:
В момента съм със страхотна мускулна треска на дланите, трицепсите, гръбначната и кръстна мускулатура, бедрата и ... лявото коляно :1062 Познайте от какво?
.......... разбира се, от цепене на дърва :221
Това занимание, освен аеробно, се оказа и префектна силова тренировка на чист въздух :1055
Резултата: около 2 кубика дърва, преминаха през не чак толкова нежните ми (вече :1062 ) ръчички. :222
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Ако се съди по определението за "аеробно занимание": физическа активност в ритъм, с продължителност не по-малко от 20 мин, при която се запъхтяваме, изпотяваме и тренираме мускулатурата си, то следващото е точно това :mrgreen:
В момента съм със страхотна мускулна треска на дланите, трицепсите, гръбначната и кръстна мускулатура, бедрата и ... лявото коляно :1062 Познайте от какво?
.......... разбира се, от цепене на дърва :221
Това занимание, освен аеробно, се оказа и префектна силова тренировка на чист въздух :1055
Резултата: около 2 кубика дърва, преминаха през не чак толкова нежните ми (вече :1062 ) ръчички. :222
:221 :221 :221 Верче, браво :326 :326 :326 .

Същото определение би покрило и дейността, извършвана с мотика в ръка.... :1062 :1062 Ето как можем да сме полезни на себе си, семействата и обществото. :mrgreen:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

1 година тичане на воля!

Мнение от cchery »

Ееееее, дойде момента, в който мога и искам да се похваля с първото ми най-постоянно занимание в живота: ТИЧАНЕТО В ПАРКА! Днес празнувам цяла 1 година от първото ми слизане в парка до нас. Тогава изпълнена с притеснение, че и леееек срам, боязливо, но пък решително подходих към това ново/старо/забравено занимание. Днес, тази сутрин слязох с увереността, че трябва да го направя, независимо от ранния час, независимо, че ми се спеше и т.н. Защото за тази една година видях ползата от това, което правя. Полза главно за здравето ми, което ми изневери с 2 разболявания общо взето. Разбира се имаше малко плекситени истории, имаше и имам проблеми с ходилото на левия си крак, но силно се надявам да реша и тях.

Преди 1 година на този ден успях да пробягам разстояние с неизвестна дължина, което взех за 7 минутки. Днес вече бягам по 30 минути и правя 3 обиколки на парка. Мисля, че се равняват на около 3 км, но не съм сигурна. Факт е, че продължавам и се чувствам добре!

Благодаря за вниманието :lol: :lol: :lol:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор