Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

И така - нещо се случи с дясното ми ходило! :328 :328 :328 Понеделник толкова много ми се тичаше, че добавих към вече обичайните си 5 км още 2 :oops: ...... По принцип тичам понеделник-сряда-петък, но вчера не ми се завираше в залата за ранна сутрешна тренировка и излязох да тичам. Дясното ходило доста ме болеше, но обикновено преодолявам всяка болка с бягане. Дотук добре, но не и тази болка явно. След кроса сутринта, който си беше 5 км, едвам можех да ходя. По някое време снощи си погледнах крака, т.к. мислех и да го мажа и о :1215 :1215 - точно под кокалчето на глезена, разпростиращ се напред към горната част на стъпалото и пръстите, има голям отток, който е зачервен.... На пипане не ме боли, но на стъпване... :lol: :lol: . Тази сутрин, за съжаление, болката е още по-силна. Мажа с Арни-гел и Траумил иииииии не мога да си помисля дори за тичане, от което се депресирам буквално. Но пък за всяко нещо си има причина - аз с удоволствие ще изчакам да видя причината за тоя моя сакатлък. :lol:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от олеся »

Преди 2,5г. в напреднала бременност си изкълчих глезена. Побърках се от притеснение и болки. Свекърва ми обаче извади едно зелено немско мазило с арника и конски кестен. Болката отмина още на другия ден, остана отока, който изчезна след 3-4дни.
Казва се KRAUTERHOF PFERDEBALSAM. Продават го в по-големите аптеки.
Оттогава го ползвам при всякакви болки - схващане, мускулни, при главоболие си мажа врата. Ефикасно и билково.
олеся

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от олеся »

Чери, браво за 5-те км. Това си е сериозна дистанция, още повече през зимата.
Аз като тичам /само през лятото/ не меря разстояние, а отчитам време. Като започна сезона стартирам с 15 мин. като целта ми е да достигна 25-30 мин. Колкото мина - толкова, важното е да се изпотя. Понякога дори се увивам в стречфолио :lol:
Дори и да имам време и сили за още тичане - спирам до 30 мин.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

олеся написа:Преди 2,5г. в напреднала бременност си изкълчих глезена. Побърках се от притеснение и болки. Свекърва ми обаче извади едно зелено немско мазило с арника и конски кестен. Болката отмина още на другия ден, остана отока, който изчезна след 3-4дни.
Казва се KRAUTERHOF PFERDEBALSAM. Продават го в по-големите аптеки.
Оттогава го ползвам при всякакви болки - схващане, мускулни, при главоболие си мажа врата. Ефикасно и билково.
Оли, благодаря за инфото за кремчето. Аз лично харесвам от тази фирма ето този крем:

[img]http://static1.framar.bg/product/1-bilk ... arnika.jpg[/img]

Обаче Мърморита ми каза да прочета по-внимателно етикета със съдържанието и аз се опулих жестоко:

СЪСТАВ: AQUA, PETROLATUM GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, CETEARETH-20, CETEARYL ALCOHOL, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT PROPYLENE GLYCOL, CETYL PALMITATE, PANTHENOL, CETEARETH-12, SODIUM CARBOMER, PARFUM, DIMETHICONE, GLUCOSE, SODIUM BENZOATE POTASSIUM SORBATE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CI 13015, CI 15510

А го бях ползвала вече в продължение на 2 години. :1210 След него си купих арни-гел на Боарон и Траумил и сега тях ползвам при синини, контузи и мускулни трески.

Видях обаче, че кремът, който ти си ползвала:

[img]http://static1.framar.bg/product/1-2013 ... ka-500.jpg[/img]

няма такива гадости като горния:

СЪСТАВ: AQUA, ALCOHOL DENAT., PROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, MENTHOL, CAMPHOR, MENTHA ARVENSIS OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, AESCULUS HIPPOCASTANUM SEED EXTRACT, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT, SODIUM CARBOMER, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, C I 119140, C I 42090.

Така че ще го имам предвид.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Черешке, как ти е глезена?
Моят не ме боли, само усещам едно напрежение и за това тичкам лекичко докато го загрея.
Към момента съм на 4,5 км и това е дистнацията която по принцип преодолявам. (не тичам повече, защото ми е прекалено натоварващо коленете и глезените).
Целата ми е да увеличавам леко-полеко темпото докато стигна 25-те минути за които бягах разтоянието, когато бях във форма и по-лека. Имам да свалям 5 минути :)
Друго си е да имаш цел :1062
Доволна съм.
Миналата седмица ми беше трудна, но тази започна по-добре :)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Черешке, как ти е глезена?
Ми не е добре :???: . То не е точно глезена, а областта на дясното ходило точно под кокълчето на глезена - подута е отново след като вчера и днес тичах, а почти ми беше минала. Иначе болката почти беше изчезнала и неделя се разхождах нормално, без да куцам. Е..... от вчера не е така.... Тъпа история... но ще мине и тя.

Абсолютно си права за болките (водещи евентуално и до травми) в колена и глезени, които се получават при по-продължително натоварване. Ето - на мен ми "изпуши" ходилото... Аз засега не мисля за темпо, т.е. да свалям времето, но като видях какво си писала ти - 4.5 км за 25 минути, си вадя извода, че тичам като баба :1062 . Ще трябва да работя и аз по въпроса.

Иначе сега съм почнала да вкарвам и нов елемент при кросовете - тренирам да тичам със затворена уста - днес имам половин обиколка, избягана по този начин. Ще продължавам да упорствам - това е важно и води до по-ефективно снабдяване на мускулите с кислород, а оттам по-малка умора. Но пък се случва, когато се тича с по-бавно темпо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа: подута е отново след като вчера и днес тичах, а почти ми беше минала.
Травмите искат освен лечение и ПОЧИВКА :)
Може би трябва да си дадеш малко и да му помогнеш.
Ако имаш съмнение за възпаление в никакъв случай не го натоварвай поне седмица, и не го заграявай (не, че питаш ама да кажа :1062 ) Продължавам с "лекцията" :1062
Има едно препаратче, което е Нестероидно- противо-възпалително" Мовалис"
3 дни по едно и една седмица почивка от тичане и кракът трябва да се успокои.
cchery написа:Абсолютно си права за болките (водещи евентуално и до травми) в колена и глезени, които се получават при по-продължително натоварване.
Мда, за съжаление. Тичането е много натоварващ ставите спорт (дори и да си 40 кг, а аз далеч не съм толкова :1062 ).
Затова толкова много харесвам колоезденето - можеш да караш цял ден (буквално) и да не натовариш нито колена, нито глезени.
cchery написа:Иначе сега съм почнала да вкарвам и нов елемент при кросовете - тренирам да тичам със затворена уста
Това не го мога. Направо се задушавам :1053
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:
cchery написа: подута е отново след като вчера и днес тичах, а почти ми беше минала.
Травмите искат освен лечение и ПОЧИВКА :)
Може би трябва да си дадеш малко и да му помогнеш.
Ако имаш съмнение за възпаление в никакъв случай не го натоварвай поне седмица, и не го заграявай (не, че питаш ама да кажа :1062 ) Продължавам с "лекцията" :1062
Има едно препаратче, което е Нестероидно- противо-възпалително" Мовалис"
3 дни по едно и една седмица почивка от тичане и кракът трябва да се успокои.
Няма проблеми с "лекцията", Вер! Човек от човека се учи! :954

Аз искам също така да благодаря на Оля - купих си балсама на АСАМ, който тя ми препоръча - Масажен гел с ДИВ КОНСКИ КЕСТЕН и АРНИКА

[img]http://bionat.bg/_Code/UserFiles/Produc ... Kesten.jpg[/img]

Хареса ми, че в него няма парабени. Разбира се в състава можем да прочетем едни такива последователности от букви и цифри като C I 119140, C I 42090, но..... в крайна сметка, свърши чудесна работа. Снощи дори помолих Момчил да разтрие раменете и врата ми, т.к. се бях схванала, а нещо вирусно изкарах за 2 дена с гърлобол и хрема - направо се почувствах човек след масажа. Изчезна болката, напрежението и чувството за тежест. Така че, Оли, благодаря!

Ходилото ми вече почти не е подуто. Боли ме като обуя маратонка, но доста по-леко от преди. И отново тичам. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Накратко да си пиша отчета и тук. Понастоящем тичам 3 пъти в седмицата - понеделник и сряда по 5 км, петък - 6 или 7.... колкото ми издържат петите. Целта - да тичам все по-бързо и все повече :1062 . Имам вече 3 тичания на 5-километровия крос в Южния парк със следните резултати:
Untitled.png
(22.52 KiB) Свалено 697 пъти
Ходя и на пилатес и на канго джъмпс.... и спорадично на стийл-тоник.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Мда, ще ми се тук "на глас" да посмятам малко...... А условието на задачата е следното: в южния парк бягам 5 км за средно време 28 минути. В нашия парк тичам 5 обиколки за 35 минути? И ако в Южния километрите са надлежно измерени, а в нашия парк ползвам услугите на Гугъл мапс, то наистина ли една обиколка в парка е 1 км!?! :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от tita »

:1028 Чери, хич не ми е ясна таз табличка като цяло, обаче съм впечатлена от времевите резултати.
Ти това разстояние го бягаш с почивки тук, там или като тръгнеш и няма спиране?
Публикувай отговор