Тичането и аеробните занимания на открито :)

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

tita написа::1028 Чери, хич не ми е ясна таз табличка като цяло, обаче съм впечатлена от времевите резултати.
Ами така е - таблицата не е много сносна. Като цяло обобщението е следното - първото ми бягане е най-слабо като време, второто - най-бързо. Третото - междинно. Аз също съм впечатлена от времето, за което избягвам тези 5 км. Онова разстояние, което мисля за 5 км в нашия парк го бягам за 35 минути.... което ме навежда на мисълта, че все пак е повече.
tita написа:Ти това разстояние го бягаш с почивки тук, там или като тръгнеш и няма спиране?
Аааааааа, никакво спиране. :lol: Тръгвам и тичам до финала без почивки. :) Всъщност не ми и трябват де - имам спокойно сили за 5 км. Но много искам да се похваля с тичането от тази сутрин в парка - 10 км :plezya se :plezya se за около час и 20 минути. По-интересното от това е как стигнах до тази цифра?! За вчерашния си РД Момчил си е бил обещал да избяга 10 км ииииииии ги изтича вчера :lol: . Като ми го каза и мигах невярващо.... Принципно той си тича по 5 км и нито крачка повече, аз съм тази, която веднъж седмично си позволява 6 или 7 км. Но Момчил винаги е способен да поднесе изненади. Днес си пътувахме за Горна, но т.к. се събудих още в 7 часа ииии не можах да заспя, единственото, което успях да измисля е да изляза да тичам... независимо, че валеше силно и трябваше да обуя маратонки. Излязох си идеята да пробягам 5 км и да се прибера. Но принципно петъка ми е ден за тичане за издръжливост, т.е. на повече разстояние, но с по-ниско темпо. И така устисках до 6 км. След това направих и седма обиколка, а след като продължих да тичам и след нейния край, знаех, че няма да спра докато не стигна километрите на Чил от вчера :954 . Реален проблем ми представляваше последната обиколка, макар че и на деветата вече чувствах, че е трудно. Но все пак се справих - прибрах се мокра като кокошка и кална като прасе :221 :221 ....... Но пък доволна. Междудругото пак по същата схема - първо Момчил, после аз, почнах да тичам по 5 км от началото на тази година. Дотогава си мислех, че не мога да измина повече от 3.5 км.. и когато една сутрин Момчил се прибра и каза, че е навъртял 5 обиколки.... се втрещих. Но никога няма да спра да си повтарям "мантрата" от книгата "Родени да тичат из каньоните на Мексико": "Просто никой не им беше казал, че не могат да го направят!"
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

cchery написа: Аз също съм впечатлена от времето, за което избягвам тези 5 км. Онова разстояние, което мисля за 5 км в нашия парк го бягам за 35 минути.... което ме навежда на мисълта, че все пак е повече.
Според мен 3 са основните причини в Южния да тичаш по-бързо:
1) тичането в група/на състезание дава стимул
2)Южния парк е наклонен :1062 ако тръгвате от долната му страна, тичането нагоре е в началото когато човек е ссвеж, а после краката вървят сами :)
3) и третата е, че задобряваш :524
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ванчето »

cchery написа:
Аааааааа, никакво спиране. :lol: Тръгвам и тичам до финала без почивки. :) Всъщност не ми и трябват де - имам спокойно сили за 5 км. Но много искам да се похваля с тичането от тази сутрин в парка - 10 км :plezya se :plezya se за около час и 20 минути.
Признавам си, ей така :1215 :1215 :1215 останах като прочетох поста ти! 10 км са си доста сериозно разстояние!
Няма какво друго да кажа освен :323 :323 :323 !!!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

От днес новината :mrgreen: е нови 9,8 км Великденски крос :221 по местност с денивелация 460 м... :221 Имахме желание с Момчил и го направихме. Беше прекрасно - разтоварващо, зелено, прохладно, миришещо на пролет и надежда - тичахме от апартамента на майка в Горна до намиращата се на 5 км извън града хижа Божур. Усещането е в пъти по-различно и зареждащо от това да тичаш в парк в София :???: ... Мисля, че вече се заразих с болестта "да преодолявам все повече и повече".. :oops:
Бъни написа:
cchery написа:
Аааааааа, никакво спиране. :lol: Тръгвам и тичам до финала без почивки. :) Всъщност не ми и трябват де - имам спокойно сили за 5 км. Но много искам да се похваля с тичането от тази сутрин в парка - 10 км :plezya se :plezya se за около час и 20 минути.
Признавам си, ей така :1215 :1215 :1215 останах като прочетох поста ти! 10 км са си доста сериозно разстояние!
Няма какво друго да кажа освен :323 :323 :323 !!!
Бъни, благодаря ти.... само ако знаех, че съм способна на това.... но ето, откривам нещата едно по едно!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Нели »

cchery написа:само ако знаех, че съм способна на това.... но ето, откривам нещата едно по едно!
Браво! И за километрите и за откритията. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Добър ден и от мен :)
Вчера за първи път този сезон останах доволна от себе си, когато пробягах 4.500 м за "рекордните" за мен (този сезон :1062 ) 25 мин.
Това ми даде стимул да пренебрегна правилото си да тичам поне през ден и днес се напънах за 5.500 м и т.к. нямах кола тичах до парка, една обиколка там и обратно. Беше като книгата "Мога да прескачам локви" :lol:
Това ми коства доста усилия, но някак си успях да се побера в 35 мин.
Не знам утре като официално ми е ден за тичне, какво ще правя, като си го изтичах предварително :1044
cchery написа: 9,8 км Великденски крос :221 по местност с денивелация 460 м... Усещането е в пъти по-различно и зареждащо от това да тичаш в парк в София
О, да! :524 :326
Това е като да сравняваш колоезденето по асфалт и планинското :)
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Ver написа:Не знам утре като официално ми е ден за тичне, какво ще правя, като си го изтичах предварително :1044
Еми как какво - пак тичах :1062
Малко, по-малко към 4,5 км за около 30 минути. Имах сила в краката, но такъв задух ме гонеше ....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от cchery »

Ver написа:Добър ден и от мен :)
Вчера за първи път този сезон останах доволна от себе си, когато пробягах 4.500 м за "рекордните" за мен (този сезон :1062 ) 25 мин.
Уаууууууу, това е страхотно време, Вер! Адмирации!!! :326 :326 Не знам за теб, но аз определено най-добре се чувствам, когато тичам през ден!!!! Това ми се потвърждава всеки път. Дори и вчера.
Ver написа:
Ver написа:Не знам утре като официално ми е ден за тичне, какво ще правя, като си го изтичах предварително :1044
Еми как какво - пак тичах :1062
Малко, по-малко към 4,5 км за около 30 минути. Имах сила в краката, но такъв задух ме гонеше ....
Това със задуха защо е?! Аз тези дни малко трудно си поемам въздух, но винаги е на психологическа основа.... Утре ми е ден за тичане и т.к. днес на кангото имах доста сила, се надявам утре да си тичам доволно.

СТрахотно е, че споделяш, Вер - аз така си сверявам часовника..... а и ми е приятно да чета за още някой, който споделя страстта ми! :923
Нели написа:
cchery написа:само ако знаех, че съм способна на това.... но ето, откривам нещата едно по едно!
Браво! И за километрите и за откритията. :954
Благодаря, Нелка!!! То май наистина това, че все още съм способна да откривам някакви неща и да им се изненадвам, е по-радостното тук. Лошото е, че от двете ми тичания тук в София от тази седмица, при нито едно не почуствах, че имам сили да направя нещо повече от 6 км :???: :???: .... А онзи ден в Горна имах чувството, че мога да продължа да бягам с часове. Ще продължавам да "изследвам" тази странност... защото ми е интересно какво я поражда!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Ver »

Радвам се, че и ти пишеш Чери :) (защото монолозите не са толкова интересни ;))
cchery написа:Лошото е, че от двете ми тичания тук в София от тази седмица, при нито едно не почуствах, че имам сили да направя нещо повече от 6 км :???: :???: .... А онзи ден в Горна имах чувството, че мога да продължа да бягам с часове. Ще продължавам да "изследвам" тази странност... защото ми е интересно какво я поражда!
Има моменти и моменти. Много по-лесно е да получиш подем сред природата. В бетонните джунгли, просто няма толкова заряд/енергия и настроението се променя.
Освен това има и цикли на тялото. Това, че предните седмици си имала порив, не значи че винаги ще е така.
Но пак ще имаш :524
Плюс това след свръх тренировка (при теб големите разтояния) се получава ендорфиноф шок. Човек усеща прилив на сила и настроението му се покачва, и има чувството, че може да отмести планини или...да не спира да тича :)
Но това състояние не трае вечно, защото е изтощително за организма.
След почивка и подходящи условия се появява пак.
Днес май няма да тичам, като гледам как вали :) значи ще остане време за една дълга и напоителна йога практика :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от Kleo »

Може ли едно въпросче от простосмъртен нетичащ човек като мен - абе, жени, как си изчислявате пробяганите километри? :oops: :1044

Чери, 10 км?! :1215 Момиче мило, не спираш да ме изумяваш години наред вече. Такива сте вие Овните, уникално яки, възхищавам ви се значи!

Браво за активността, за "завистта", която сте изпитали и която ви е тласнала към нови постижения и лични рекорди. Има защо да се гордеете със себе си! Визирам и Чери, и Верчето, и всички, дето активно спортуват, бягат, тренират и упражняват телата си. Защото е казано "Здрав дух в здраво тяло!" :) Нали така :)
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
kamelia_ivanov

Re: Тичането и аеробните занимания на открито :)

Мнение от kamelia_ivanov »

Препорачвам на всички някакав спорт много добре се отразява :)
Публикувай отговор