Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Нели »

Момичета, минавам за малко, за да почерпя за порасналото ми, вече 7 годишно, момиче. Днес Ани става на 7 години и бонбоните, разбира се, са с моркови и кокос:
[img]http://svejo.net/attachments/stories-ph ... 1391429534[/img]

Да не забравим тортата и другите лакомства:
[img]http://www.mktneva.ru/pics/mod_info_13.jpg[/img]
[img]http://www.rosesmania.com/files/tn/124479733176204.jpg[/img]
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
ellyto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellyto »

Хей хей,

Онзи ден ходих на испански танци в НДК. Беше много приятно и красиво. Хубаво е човек да се разтоварва и да има интересни и приятни мероприятия на които да отиде. Мислих си в сряда да отида на спорт вечерта, ама малко ме прецакаха тея от залата, ама нищо. За сметка на това се прибрах вкъщи и се разложих на дивана цяла вечер нищо не правих и ми беше супер. Тони го нямаше вкъщи и аз си бях самичка - тишина и спокойствие часове наред, беше хубаво и в същото време странно :221 :221
Тази нощ не успях мнго много да спя, защото ме болеше корема, но сутринта като станах и реших, че няма да се дам това да развали сутрешните ми занимания и да ви кажа колкото и да ме болеше корема се захванах с медитация. До края на медитацията корема вече ме беше отпуснал. Това ми се е случвало няколко пъти да ми мине нещо в следствие на медитация и се чувствам наистина доста удовлетворена, че го направих и че успях да го направя. Не е лесно да седиш мирен в спокойствие докато нещо те боли, не е никак лесно...но странното е че някак различно точно в този момент гледаш на болакта....въобще много интересни и странни неща могат да се случват по време на медитация.
Друго интересно, което бих искала да споделя с вас е че от както се занимавам със себе си активно съм по-спокойна и всичко около мен също е по-спокойно...обаче има и още нещо...в офиса трябваше да свърша да организрам няколко човека да свършат едни неща в офиса, обаче нещо все отлагах и накрая няма да познаете какво се случи - вместо аз да се обадя на хората да дойдат те сами се свързаха с мен....аз това не мога да го отдам на случайността и ми беше много хубаво да наблюдавам как нещата, които трябва да стават просто се случват и без твоето активно участие. Това ми е целта като цяло, ако успея да го приложа в живота, ще съм супер супер щастлива, защото съм далеч от мисълта, че никога повече няма да ми се случват неприятни неща, просто ако успея да гледам на тях по различен начин, в много по различна ситуация ще изпадам и няма да задълбавам и депресирам...полезно нещо е това, определено.


Чери, много хубав пост, както винаги пишеш много увлекателно и дълго и аз с удоволствие чета твоите постове. Радвам се, че сте изкарали страхотно с актьорите от Ало Ало...има и постановка във Възраждане, което е много хубава, но за съжлаение не е подходяща за малки деца. Препоръчвам ти я да я гледате с Момчил, като имате възможност.
Радвам се на твоя неспирен ентусиазъм да вършиш всичко и да успяваш да смогнеш с всичко. Ще чакаме и разказа ти от Италия, който със сигурнсот ще е много много прекрасен.
А що се отнася до твоите килца - емиииии майната им....както си ги качила, така ще ги свалиш. Вече знаеш как става това и не мисля, че ще ти отнеме много време.
Браво и на Коки и Бела за това, че те правят толкова горда.
Бъни написа: старая да търся положителната страна на нещата и да мисля позитивно! Радвам се на малките неща от ежедневието и се старая да науча на това и децата си.
браво, дано да успееш да ги научиш. това ще им е много полезно и ценно за бъдещия им живот като възрастни.

Аси, много хубава гледка имаш от прозореца, определено ни караш да ти завиждаме :1209 И аз искам да живея в къща и да ми е така прекрасна гледаката от прозореца.

Цвети, то и без деца може да ти е постоянно шумно и на моменти да изперкаш....зависи от много фактори...вярвам, че с деца е много трудно, обаче пък имате страхотни моменти с тях :)

Елисче, много транзитно наминаваш, не съм ти засичала отдавна постове..Как я карате? А що се отнася до още по-по преживявания, аз съм отворена за тях хихиих то кой не е или не би искал да е отворен за още по хубави изживявания :1209 :1209

Нели, да ти е живо и здраво момиченцето! Много усмихната, щастлива, любознателна и отворена към света да расте. Желая ти от все сърце да имаш много поводи за гордост с нея :954 :954



И да споделя нещо, което днес ме остави без дъх...научих, че една девойка, близка на моя колежка, бременна в 8 месец се разболяла от варицела и е загубила бебето си :328 :328 :328 много ми стана тъжно, защото знам каква мъка и болка може да изпита една жена в такъв момент. Но не за това исках да ви го кажа това, а за да не допускате децата ви да пораснат без да са карали шарки. Умишлено ги срещайте с болни от шарка, за да могат да ги изкарат в ранна възраст, защото ето какви последствия може да има пазенето на децата от боледувания.
VIKI1023
Рицар на перото
Мнения: 495
Регистриран на: 23 Авг 2010, 13:06

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от VIKI1023 »

Нели,да ти е жива и здрава рожденичката!Нека расте здраво и весело момиче и да ви носи много радост. :1109 :1104 :1092 :824
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/23_13b_48FF8640_RdoCenxke_8.gif[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Привет на всички. Ще съм бърза - оказа се, че в първото хотелче, в което отседнахме има добър нет, нооооооо само в кафене-ресторанта и трябва да слизаме дотук, за да цъкаме :1062 . А и отделно от това след малко, трябва да ходим да си приготвим вечерята. Даааааа, тук животът е скъп за един българин и да ядем на ресторанти с децата ни е непосилно.

Иначе - в момента се намираме в едно малко морско градче на Италианската Ривиера - Пиетра Лигуре се казва. Изключително спокойно, красиво и пълно с палми, слънце и море. Има си стар град с красив площад, тесни улички и италианска атмосфера до пръсване :1062 . Вчера в туристическото бюро ни разясниха, че ако искаме да разгледаме и на 10% местните забележителности - както исторически, така и природни и създаденото от съвременния човек, ще ни трябва около половин година :1062 . Е, нямаме я и затова още снощи опитахме местните фокача, фарината и кастаначо....... накрая оркестърът в корема ми свиреше едно минорно серачо....... :oops: :1069 :1069 защото всичките тези тестятно-царевични лакомства бяха затъкнати с килограм комкуати...... :955 :955 - цитрусови плодчета с големина на напръстник, които се ядат с кората и са идиотски вкусни. Ето го:
komquat.jpg
(109.06 KiB) Свалено 538 пъти
Днес.... е, днес посетихме Монако. Наред с всичкото, с което е известен, за мен "широка" популярност (негативна при това) придобиха улиците му...... Т.к. аз съм шофьора на наетата от нас кола (за да може и Момчил да кара, трябваше да си доплатим бая за втори шофьор), днес буквално се измъчих по безкрайните виражи на улиците в Монако, които на всичкото отгоре предвид стръмния терен са много тесни.... Зад мен винаги имаше огромна опашка от коли, чиито "пилоти" :lol: със сигурност не са споменавали майка с добро :955 . А когато все пак намерихме място за паркиране в един подземен гараж, се оказа, че имаме късмета да паркираме на ниво "Е", т.е. -5. На практика под нас имаше още 4 нива.... Ами да, така е, когато градът ти е държава, при това разположена на стръмен морски бряг.... Повече подробности за това ще пиша като се върна.

Добре сме! Полетът беше лек и бърз..... и на децата толкова им хареса Италия, че искат вместо в Гърция, лятото да почиваме тук :1140 ... Чини ми се невъзможно освен ако не провеждаме гладолечение по Лидия Ковачева :1069 . Поствам само още 2 снимки от вчера..... Монако не съм ги сваляла.... Като му дойде времето.
razpuskame.jpg
На брега на Средиземно море....
(140.6 KiB) Свалено 538 пъти
zodii.jpg
Тук сме си стъпили върху зодиите - в стария град на Пиетра Лигуре има направен зодиакален кръг.
(126.44 KiB) Свалено 538 пъти
Благодаря на всички за пожеланията за нашето приятно изкарване тук...... И към децата...... Наистина!!! И затова, че не успях да досадя дори и на Вер с предишния си постинг.. :923 А на Ани искам да й пожелая да пази и отглежда грижливо Пипи, която живее в сърцето й!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cvety_rz »

Ох, Чери..... :955 :955 :955 Голямо удоволстввие е за мен да те чета (знам, че се повтарям).Имайки в предвид, че тази пролет трябваше и ние да ходим в Италия (Флоренция и на доло), но се отложи заради болежките ми и финансите по тях ....та накратко интересът ми към вашата италианска разходка е още по голям :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Отдавна не ми се беше случвало да ми е тооооооооооооооолкова скучно, та чак да искам да убия някого :124 :124 :124 :229 :327 . От 8 сутринта вися САМА в празното училище и дежурствам :1052 :1052 . Подреждах шкафове, чистих, пих безброй чайове, нета ми опротивя,...... Ще се пръсна по шевовете!!! Най-гадното е, че се очертават още 3 подобни дни :128 .
Но да внеса малко позитивизъм - още 30 мин и ще избягам от работа.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Отдавна не ми се беше случвало да ми е тооооооооооооооолкова скучно, та чак да искам да убия някого :124 :124 :124 :229 :327 . От 8 сутринта вися САМА в празното училище и дежурствам :1052 :1052 .
Цони, това горното малко като първоаприлска шега ми звучи :) . Дано все пак не само от скука си се спряла и тук. :954 Утре като ти остане време, влез и ни попиши повече докъде са делата в слоу фууд. На една от малките занаятчийски работилнички в Пиетра Лигуре видях стикер на Слоу Фууд - очевидно майсторите на типичните за Лигурия фарината и кастаначо са членове на организацията. :)

Ден 5 в Италия. Днес се отдадохме на Флоренция. Страхотен град. Без да се впускам в подробности, ето какво видяхме днес. Двореца на Медичите - Пиацо Пити....... на долната снимка съм се изпльоскала пред двореца директно върху пиаца дел Пити :1062 - нещо се бяхме уморили от вървене, а вътре ни очакваше още доста.......
palazzo pitti.jpg
(145.55 KiB) Свалено 492 пъти
Последните 3 седмици ми върви на градини към дворци - не може да ми се отрече. Гледката долу е от жиардини Бобони :1062 - градините към Палацо Пити. Паралелите с Версай ще ги правя на друго място и по друго време:
giardidni boboni.jpg
(104.87 KiB) Свалено 492 пъти
Флоренция е известна със своите красиви и живописни хълмове..... и има защо:
Firenze hills.jpg
(95.77 KiB) Свалено 492 пъти
В града се намира и една изключителна катедрала...... както като размери, така и като орнаментика, да не говорим за фасадните цветове, множеството статуи, които са сложени точно върху фасадата, а за придналежщата й кула с височина 115 м и вътрешността ще имам да разказвам от утре нататък:
santa maria del fiore.jpg
(120.28 KiB) Свалено 492 пъти
Цвети, Флоренция си заслужава всяко евро, което ни струва! Така че ти я пожелавам в най-скоро време! :940 :940 Тъкмо ще сравним впечатленията си! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cvety_rz »

cchery написа:
Цвети, Флоренция си заслужава всяко евро, което ни струва! Така че ти я пожелавам в най-скоро време! :940 :940 Тъкмо ще сравним впечатленията си! :954
Дай Боже, Чери :mrgreen: Страхотно снимки, на страхотно място..... :954
Бягаааааам по задачки, че изоставам с графика.Лек ден.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Сиренце »

Не, бе, Чери, редовно ви чета, но около мен последно време е толкова еднообразно, че просто няма какво да споделя.
Колкото до стикерите на Слоу Фуд - да, организацията е много известна и почитана в Италия и за тях е чест да са част от нея. Наличието на стикер означава, че съответния продукт се произвежда по традиционна рецепта, така, както преди 100 години, например.
А Флоренция ми е мечта! Цецо ходи там преди няколко години и е очарован от този град. Самите италианци, обаче казват, че един от най-красивите им градове, който рядко влиза в туристическите справочници, е Сиена.

Иначе най-новото около мен е, че ще участвам като лектор в един форум за вино и храна и съм се шашнала отсега.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Добро утро на всички!!!!!
Чери,благодаря ти,че въпреки сигурната умора и дори само факта,че си на екскурзия,ни правиш съпричастни към всичко това.Снимките са страхотни,а сигурна съм и преживяванията :922 :329
Цвети,дано и ти ни покажеш скоро снимки от Италия :222
Цони и аз изпадам в такива моменти,много е неприятно :plezya se
Желая ви страхотен ден!!!!!!!!!!!!!!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
valrus

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от valrus »

Момичета,прегръщам ви и отново съм тук... :922
Има нещо ново покрай мен/не,не ,не съм си намерила работа,няма да ходим на море,но щастието не е само в това,щастието е–ДА ИЗРАСНЕШ/.От един месец и половина се храня с кълнове и семена/не съм станала веган/,те са 50% от дневното ми меню.....В началото не можех да понасям мириса им,гадеше ми се дори,но нямате и най–малка представа ,как организмът успява да ги разпознае/впоследствие/като "своя" храна и дори мога да ви кажа,че ги заобичах.Отново се върна настроението ми,станах жизнена,кожата ми порозовя,клякам,ставам и всичко върша с лекота.Успях да сваля 4 кг за един месец,без да гладувам.След раждането на второто ми дете някак неусетно започнах да се храня нездравословно/бързах,НЕ СИ ДОСПИВАХ,не внимавах какво слагам в устата си/ и резултатът не закъсня–първо бях депресирана,без самочувствие .......,но сега–чувствам се разкошно.Няма от какво да се оплаквам!Осъзнах,че на човек му трябват шепа семена на ден ,за да е щастлив,а не три тостера,филии,вафли,чипсове и манджи.Отново открих и промених себе си.Щастлива съм,здрава съм,Бог ни закриля и обича.Верка,Цвети,Чери,Ели,Елисче,Нелка,Цони,Аси,Фюти,Зори и абсолютно всичкииии,не ме забравяйте,аз съм част от вас!
Това ,че не влизам често ,не значи,че съм ви изоставила или забравила,просто съм необичайно дълго време с Фъстъчо...
Заключено