Киномански и театрален кръжок

Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от cvety_rz »

Вер,от къде го изтегли?Първата част от аренабг пише, че не може да се тегли поради нарушение на автроските права
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от cvety_rz »

Изтеглих филма от 2009г., но от 2008 не :1044
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Цвети, извинявай :)
Вчера нямах време...
Не съм сигурна , че мога да помогна обаче. Тегляча на филми в къщи е Явор.... ако не го е изтеглил от Арена е от Замунда, а за годината не знам... :1044
Гледахме го преди няколко месеца .... и сме го изтрили.
Надявам се "Red Cliff" да ти хареса :524
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от cvety_rz »

Няма защо да се извиняваш, Вер :) Изгледахме го с мъжът ми в малките часове.Допадна ни, беше на два диска, но определено си личи че гледахме развръзката.Ще трябва да си припомня регистрацията в замундата за да дръпна филма от 2008
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Тъй, като нямам намерение да отварям подфорум за детското кино, че сте стане голямо мазало :1062, реших тук да подхвърля някои идейки за филмчета, които може да гледате семейно с малчуганите ;):
"UP" ("Нагоре", ако не бъркам превода) - това филмче съм го гледала 10-тина пъти и винаги ме вълнува!
"Horton hears a who" ("Хортон") - филмче за различните, за малките, за преходността и несигурността на света ;)
Тези двата са старички ;)
Ето и най-новия, който гледахме вчера:
"How to train your Dragon"
Приятно гледане :524
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Ехоо, кой тук? :221
Ето и един бисер от Френското кино: "Невероятната съдба на Амели Пулен"
Прекрасно, цветно, различно филмче за малките радости от живота, за нещата които хората обикновено не забеляват. Един различен поглед :)
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от mari_ko »

Ver написа:Ехоо, кой тук? :221
Ето и един бисер от Френското кино: "Невероятната съдба на Амели Пулен"
Прекрасно, цветно, различно филмче за малките радости от живота, за нещата които хората обикновено не забеляват. Един различен поглед :)
:524 О, ДА. Подкрепям.
Освен това, като прочетох "Амели", се сетих нещо. Бягам в книжната тема.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Воала, момичета!
Успях да оправя темичката с помощта на една случайно срещната мечка :1062
Приятно писане! :222
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Ето още един съвсем пресен филм: "Sanctum" в който киното показва значителен напредък по отношение на реалистичното представяне на ситуации в пещерите. Няма нищо общо с "The Cave" или с "Descent" ако сте ги гледали ;)
Филмът е напрегнат и много реален. Аз го усетих в стомаха и червата си, защото голяма част от моментите в него са ми познати: Хипотермията, обемите, водопадите, тесняците, паниката, катеренето,сремежа да отидеш на място на което никой не е стъпвал. Опасностите са реални и ситуациите не са преувеличени. С много малко забележки, които касаят по-скоро екипировката :mrgreen: , филмът е СТРАХотен!
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Такаааа, аз междувремено гледах още един филм :222
"Mongol"
Ако ви се струва, че живота ви е тежък, че времето е студено или мокро, че се отнасят зле с вас или там кавото ви хрумне, пуснете си този филм, за силата на човешкия дух и още нещо.
На мен поне така ми подейства....
Марианче, тези са почти китайци :222
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Дали живеем пълноцено живота си? Дали успяваме да хванем мига? Да се насладим на всяко движение, мисъл, жест? Благодарни ли сме или приемаме ли всичко за даденост?
Много въпроси възникнаха в главата ми, докато гледах (за 2 или 3 ти път, но всеки път еднакво силно) филма "Пробуждане".
Филмът е стар, с двама невероятни изпълнители: Роберт Де Ниро и Робин Уилямс.
Публикувай отговор