Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Хубава лампа Ели , но много скъпа.
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Охооо, виждам аз тук едни сладки французойки, едни знойни испанки и няколко чаровни новозеландки :1216 Викам си, чакай да видя аз каква ще изляза на теста :1044

Мен ме посъветваха подобно на някои от вас да се обърна към ФРАНЦИЯ - You are a romantic who enjoys strolling through cobblestone streets and markets. You are inspired by art and architecture, and thrive being surrounded by other artists and intellectuals. You enjoy the bustle of a city, but also love spending time in the warm countryside, sitting at a cafe, and having a glass of wine or coffee. Your soul is nourished by being in nature, and by having deep meaningful conversation about love, art, and the meaning of life.

Това ме учуди искрено, момичета. Нищо, че съм завършила френска гимназия, все си мислех, че ще ме изпрати нейде из Италия и Испания :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

ДобЪр неделен ден! :) :) Нещо през седмицата трудно се докопвам дотук, а и да си призная - желанието ми да седя пред комп намалява с всеки ден, в който съм в болничен. Онова, което силно ме влече е да излизам в парка до нас, да се метна на някоя пейка под дълбока сянка и да си чета книга докато Бела си играе с приятелките.... И го правя де. Коки свършиха училище и вече няма да се става рано :1099 . Но той така или иначе си излиза с приятелите - не съм му необходима. От сутринта са на близкото игрище да "плющят" :1062 футбол, та до следобеда. Прегледахме му списъка със задължителна литература за лятото и сме се разбрали за някакъв график за четене. Не че не обича да чете. Напротив! Но просто от залисване покрай ритане и "мерене" на улиците... трудно се сеща за друго. Но сега зачете "Автобиография" на Бранислав Нушич :954 и виждам с голямо удоволствие, че му е интересна.

Друго какво покрай нас?! Сутринта Коки трябваше да имат контрола, но не се събраха достатъчно деца от отбора - всеки е поел нанякъде за ваканцията. Та след като ни хартиса свободно време, скокнахме до Декатлон - на мен ми трябваха 2 гирички за домашните тренировки, а на Коки - калеври. Меджувременно в магазина днес организират една игра във връзка със световното първенство - на една футболна врата е опънат плат, вкойто са изрязани 6 дупки - от 5 удара с топката, трябва да вкараш в 4 дупки, за да ти подарят топка-копие на официалната футболна топка на първенството. Ако не успееш, получаваш утешителна награда - пак топка, но различна. Е, ние сме горди собственици и на двата вида топки :mrgreen:, т.к. и Момчил се включи .
decathlon.jpg
(55.32 KiB) Свалено 434 пъти
За днес програмата е пак пълна - ще водя Бели на креативната работилничка в спортната зала, а за следобеда Марчи и Боби са ми обещали да ми правят компания в парка :) :) - така че не ме мислете, добре съъъъъъъм! :1216 :1216

Междудругото, вече не ползвам патерици - всички казват, че е рано и че съм луда и всички ............ са напълно прави! :221 :221 Просто съм малко по-луда... Не мога да стъпвам добре на левия си крак, но пък поне няма болка като го правя..... и дискомфорт - и точно поради това бойкотирам патериците. Пробвах и да карам днес - и минах едни 1000 метра - от супермаркета до нас..... е, за карането ще почакам повече - за съжаление левият крак е необходим за съединителя, който в градски условия се ползва много ииииии нашият съединител се оказа толкова твърд, колкото не съм си и представяла :1044 :1044 .... та няма да пресилвам нещата тук - мога да изчакам още 2 седмици, за да си карам после на воля, колкото искам.

Ами това е от мене. Надявам се, че всички сте в крепко здраве и няма оплаквания вече..... Верка, прочетох, че Ава е получила някакъв пристъп на лагера - но по начина, по който си го написала, съдя че вече е добре! :923

Ели, лампата за РД на твоята приятелка е изключително оригинална - много ми хареса. :524

Някой морски вече няма ли?! :1028 :1028 Да предаде много поздрави на морето от мене :D . Хубав ден, момичета!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Чери, честити придобивки :1062
cchery написа:Верка, прочетох, че Ава е получила някакъв пристъп на лагера - но по начина, по който си го написала, съдя че вече е добре! :923
Да бе. Щуротия некава - пак я хвана задуха. Мисля, че е много свързано с емоциите. Домъчняло ѝ беше май, защото като я прибрах (и след вентолина де) се успокои. Поговорихме си Угринова, направи лятна схема за този задух, да видим.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Пак вали навън. :plezya se

Мойте хора гледат някаква анимация по Кино Нова, на мен определено не ми е интересна :1028

Аз се замислих за утрешния ден. Сутринта ще се вясна в службата, колкото да връча важни документи от командировката на административния ни зам.-директор и да си върна тетрадката в Центъра, евентуално ще остана за понеделнишката оперативка и ... толкоз! Не се чувствам здрава изобщо, поддържам повишена температура, имам си мускулни болки по цялото тяло, хрема, сополи, болящо гърло, врат и уши, абе изобщо :oops: не ми е добре. Смятам да си взема болничен, без туй толкова рядко ползвам такъв. Така че след сутрешното ходене до офиса се прибирам вкъщи при Алексчето, той ще ми чете на глас от "Ян Бибиян", ще приготвя обяд за нас двамата, а следобеда ще прескоча до личния ми лекар в Люлин, за лечение и болничен лист. Явно този път самолечението и съветите, които спазих, не бяха достатъчни. Влача тази настинка вече 16 дена и не ми минава. Така че ако всичко върви по план, още след 2-3 дни ще съм напълно здрава, ще съм си у дома през следващите няколко дена, а ако докторът ми даде седмица болничен, ще имам време за детето, за мен и за подреждане на летните дрехи. :fan

Поздравче от мен за вас :923 за успешна и усмихната нова седмица:

[youtube]K5KAc5CoCuk[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет на всички!
Гледам доста сте изписали,одкато странствах,но после ще се върна да дочитам.
Ние си бяхме цяла седмица на село,вчера се прибрахме,макар и с нежелание.Много ми е добре там,такова спокойствие,сякаш времето спира.Като изключим алергията,която ме мъчи вече почти месец и не се влияе от никакво лечение,ааа и едни бълхи,които ни носят кравите,преминаващи всяка сутрин пред портите-беше прекрасно.Ей това немога да го разбера-по закон кравите и въобще всякакви такива животни би трябвало да са извън населеното място точно за да не разнасят такива гадинки.Тези хора обаче необезпокоявани от никого,всяка сутрин ги карат през селото.Направо бях бясна.Децата са като болни от шарка,целите са в пъпки,и не помагат никакви спрейове,репеленти и прочие.Но това не им пречеше да щуреят и лудеят на воля,Ивайла само ме дебнеше да правя нещо,събуваше се боса и отиваше на водата,в следствие на което я хвана хрема,а сега жестока кашлица,но все се надявам да не е нищо сериозно.Сутрин ставаха,измъкваха се тихо от стаята и отиваха при баба си,аз съответно успявах да си поспя до към 9 и нещо,което много ме зареждаше.Имаме беседка на двора и общо взето там минаваше денят ни,вътре влизахме само за сън.Сега нямаше и никаква работа по двора,та почивката ми беше пълна.В събота бяхме на събор на селото на леля,прекарахме си чудесно,а децата си накупуваха всякакви щуротийки от сергиите.Вчера се прибрахме,трябва да оправяме багажи,че в петък сме на сватба.Много ми се ходи,защото ще видя и морето за първи път от 5 години насам.Имам някакво "пърхане"в корема и се вълнувам много.Не съм голям любител на плуването,но обичам морската вода,плажа,всичко.....Преди това обаче ме чакат няколко задачки за свършване и мнооогооо багаж за приготвяне,защото веднага след сватбата Анджи остава с баба си и дядо си на море там.Ние се прибираме в понеделник,но пак ми е супер :954 :954 :954 .
Погледнах в темичката на Титка,страхотни са тези чугунени тенджери,в Турция са много "тачени".Надявам се скоро и аз да се сдобия с една такава.Казват,че приготвеното в нея ястие има уникален вкус :1028 .
Видях,че Деската май е нещо болна.Ама какво става,имало отвратителен грип по Софето,тук пък върлувал коремния.Почивка от тези гадини ще има ли питам аз????? :128
Е,,това беше от мен,отивам да прочета какви сте ги "творили",докато ме нямаше.Хубав и усмихнат ден,на пук на мрачното време :954
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Нелката,страхотен тест,на мен ми се падна Бразилия :954 :954 :954 Като си помисля колко любима ми е Испания,мисля,че ме устройва напълно :1140 :1140 :1140
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Здраствуйте.... :954 Сегодня очень интересно и влажно време :1062 ....... Преди малко се прибрахме от парка. Коки беше с нас май по изключение :lol: . В 12 часа като излязох беше влажно и горещо, накрая даже студено ми стана.... а в момента небето си гласи удобно облаците, така че да вали възможно най-качествено :mrgreen: ...... Луда работа. Снощи, когато заваля силния дъжд - към 17 часао, с Бели бяхме навън. Отначало се скрихме с нея под навеса на един вход на съседен блок. После обаче и на двете ни писна да чакаме дъждът да спре и се открихме :lol: - в резултат вкъщи се прибраха 2 мокри кокошки, айде една кокошка и едно пиленце :1062 ... Аз си събух маратонките и ходих пеша...... да си призная бая ме наболя крака, ама..... беше кеф да се прибера така мокра и усмихната.

Елисче, много заредена ми звучиш :923 . Радвам се за което!!!! Моите спомени от село са долу-горе такива, каквито ги описваш като пропускам частта за голямата мотика и многото работа в градината :1062 . В мен завинаги най-силният спомен ще си остане безвремието на това място. За ухапванията от бълхи можеш да им даваш малко апис мелифика 9 СН - сутрин и вечер по 5 гранулки - да завехне по-бързо. Ние пък почнахме да пием Ледум Палустре заради комарите тук...... направо вече са като пъдпъдъци...... Дали ще ви остане време за плаж на морето?! :1028 :1028 :954

Деси, бързо оправяне. Някъде четох (вчера беше), че при остро вирусно заболяване се вземало по 1 г вит. С на всеки час - излишното не натравяло организма, а се изпикавало. Не знам дали е така - не съм го пробвала. Иначе в болничен през лятото......... ами ХИЧ НЕ Е ЗЛЕ или по-правилно да го кажа ХИЧ НЕ МИ Е ЗЛЕ! :1099
Ver написа:Да бе. Щуротия некава - пак я хвана задуха. Мисля, че е много свързано с емоциите. Домъчняло ѝ беше май, защото като я прибрах (и след вентолина де) се успокои. Поговорихме си Угринова, направи лятна схема за този задух, да видим.
Дано да ви повлияе схемата. Което ми напомня, че този месец е последен от схемата на Коки срещу стрептококите..... :1052 :1052. Другият месец ще трябва да му пускам изследване и ние при Угринова да ходим.......

Довечера сме на концерт на Мейдън :1085 :1085 :1085 ...... Утре ще разказвам. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

cchery написа:Дали ще ви остане време за плаж на морето?!
Мммм,вече добре ме познаваш,как да отида до Ватикана и да не видя папата :955 :955 :955 .Съботния ден сме си го оставили само за плаж и разходки,вечерта ще седнем някъде да хапнем риба(аз обожавам всякакви риби и морски деликатеси)и да пием по бира,може ли се :1028 :1028 :1028 Надявам се и времето да е добро,та да осъществим всичко това :222
cchery написа:апис мелифика 9 СН - сутрин и вечер по 5 гранулки - да завехне по-бързо.
Записвам го веднага :954 Мерси
cchery написа:вкъщи се прибраха 2 мокри кокошки
Ние бяхме така миналата сряда,на село заваля пороен дъжд и докато още беше топло се нащуряхме под дъжда,децата много се смяха...и сега като се сещам...дали тогава не простудих Ивайла :roll: :1140 :1140
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Чери, приятен концерт довечера, дано не ви навали или сте на закрито? :fan Ще чакам разказа ти с трескаво нетърпение! Мейдън не са за изпускане, нали?

Елисче, и на мен ми звучиш супер, само така! :954

До петък включително съм в болничен. Освен да оздравея напълно, планирам и други, далеч по-приятни неща. И полезни също така, но да видим. :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Просто не ми се пише :954 но ви пожелавам хубав ден!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Заключено