Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

ellis_stoyanova написа::oops: :oops: :oops: :oops: Извинявам се,грешката е моя,пусна ла съм грешно клипче
" onclick="window.open(this.href);return false;
Добре, Елисче, ще видя и този клип тогава :954
Аз съм много добре днеска. Температурата ми спадна. Чувствам се великолепно. Но ям ябълки, салати и супи предимно. Цедя си сок от лимон, пия чайове с пчелен мед и билката ехинацея. Изобщо доволно се грижа за здравето си, само дето днес ме валя дъжд проливен, че и градушка ме би през краката, върнах се мокра кокошка и не стига това, ами цял ден нямаме вода вкъщи, че не можах да си взема и душ, и така си изсъхнах, само смених дрехите...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

След 4 дни идва лятото, може да започне дъждовно и мрачно, но все пак ще е ЛЯТО :954 :954 :954
Искате ли да си отворим нова спам-тема, съответно с ново, лятно заглавие?
Елисче, клипчето много ми хареса, танцувално е, готино и латино-страстно е, а с превода направо е екстра-емоционално! Мерси, че сподели. А и Христо Стоичков на една сцена с тези звезди, ехеееей, голяма работа го раздава вече май че...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от cchery »

Гледам и не вярвам на очите си какво се случва с испанците в този момент на световното първенство :???: ..... Не че държа за тях. Напротив в мача с Холандия адски много се радвах как паднаха и страшно много симпатизирах на лалетата. Но втори мач да се случва така, че световният и европейски първенец да е на колене.... при това с много сериозно предимство на Чили... мъчно ми е. :cry: Ама това е ....

Тази вечер голяма фурия го раздадох...... направих тиквени шницели, забърках домашна майонеза, накълцах салатата, сглобих баницата за закуска утре и ....... направих сигурно половин кило сурови шоколадови бонбони :1139 :1139 ...... Накрая като седнах да ям чак ми се отщя.... едно такова ми беше наготвено отвсякъде :1062 . Ама по късни доби ми дойде апетита, та и една малка ракийка му ливнах към салатата. Сега седя и зяпам безпомощните испанци... Но от едно нещо съм много доволна - въведох отново миналогодишния режим на лягане на децата - вместо с ТВ, с книга в ръка... Не им забранявам да гледат детски, но по някое време телевизора се спира и сънят идва заедно с няколко изчетени странички.... Имаше случаи последните 2 седмици, в които разрешавах да се догледа детско и да се спре ТВ-о след което.... познайте дали се случваше!!! :126 ... Еми,тогава малко контрол и всички да са щастливи, особено аз :221 :221 :221 .

Деси, бързо оправяне - сигурна съм, че няма да имаш последствия от днешния дъжд, който те е измокрил. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Вали,вали....не спира да вали!!!Какво му става на това шантаво време????Мухлясъх от всякъде,а в за събота съм нагласила банските....дали да не си подготвя по-добре малко анти-мухъл спрей и гумените ботуши?Както е тръгнало вместо с коли ще се наложи да ходим с гондоли на сватбата,но какво пък,ще бъде романтично :1062 :1062 :1062
Как сте момичета????Аз съм в трескаво подготвяне на багажи,но никак не ми спори.Аз нося дрехи към куфара в хола,в следващият момент виждам същите тези дрехи отново в спалнята :1215 След няколко такива опита да подредя нещата...хванах неканения разносвач-Ивайличка :1062 :1062 :1062 Милата и тя иска да помага,а незнае до каква истерия може да докара майка си!Освен занимавката с багажа,като цяло ми е някакво....тъпо.До преди ден-два се вълнувах ужасно,сега някак немога да усетя еуфорията,която е завладяла всички.Може би това ще стане,едва когато съм на поне 200 км от Перник :933 .
Като цяло сме добре,Анджи още и прохърква нослето,а Ивето от време на време се прокашля и в този ред на мисли да кажа,тъй като Верката няколко пъти ме съветва да пусна изследвания от носа,за да видим за бактерия,днес се наложи да пускам профилактични на Анджи и питах за цената-30 лева :1215 .Очите ми буквално изскочиха като тези на емотиконката.Една бърза сметка ми помогна да разбера,че ще ми трябват около 100лв ако искам да пусна и на двете за гърло и нос.Направо избеснях.КАто се прибере и Анджи от морето може да се опитам да убедя личната за направления,но ме съмнява да се съгласи.Имам чувството,че за нея е нормално децата да боледуват толкова често.Преди,когато сме говорили,тя все се чудеше как Анджи боледува 2-3 пъти в годината и то от някакви банални хреми,в най-лошия случай с ангина.
Мисля си и за друг вариянт,моя позната преди около седмица беше при лекар хомеопат в София.Занимава се обаче с класическа хомеопатия,с която аз въобще не съм запозната.Тества детето с някакъв уред и там,където даде отклонения-предписва съответните капки.Някой запознат ли е с нещо такова??Много искам да се измъкнем от порочния кръг на болестите,но немога да "усетя"ВЯРНАТА ПОСОКА!!
Черита,аз тази година не съм гледала все още нито един мач,обичам да гледам футбол и много се вълнувам,особенно когато играят българите.За жалост нямахме тази чест.Харесвам много и испанците(тук вече съм пристрастна :oops: ),но като чувам какво се случва....май е по-добре световното тази година да мине без моето"присъствие".
Напоследък усещам нещо в себе си,което въобще не ми харесва.Тази вечер наприимер,след ужасяващо главоболие и няколко последователни бели на Ивето,така се развиках на децата,че и двете избухнаха в плач,след което отидох и легнах в спалнята.Когато се поуспокоиха,а и аз самата,ги извиках и поговорихме.Стана ми много мъчно за Анджи,защото тя милата нямаше никаква вина,а го прие много силно и се страхувам,че много я разстроих.Много си поговорих и с двете,обясних им как се почувтвах и говорихме с Ивето да не прави повече така(ако въобще ме е разбрала),а Анджи я помолих да ми обясни защо се е разплакала-а тя ми каза,че се е почувствала ужасно,че съм се разсърдила.Останах объркана,толкова ли е ранима????Искам да е силна и да не се разстройва,особенно за неща,които е направила сестра и,но май забравям,че е все още дете,което има нужда от подкрепата ми....Както и да е,почувствах се ужано :oops: .
Ами....това е,"поговорихме си" и освен да ви пожелая лека нощ.......... :951
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Ver

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ver »

Елис, личната е длъжна да ти даде направления. Имаш основания да си ги искаш, не си тръгвай от кабинета ѝ преди да си ги получила :524 И задължително да са И за микробиология!
Това обикновено хората не го знаят, но те понякога пускат само за наличие намикроорганизми и когато се появят такива в изледването, от лабораторията правят антиобиотикограма на базата на микроорганизмите които са поникнали. Ако в направлението не е включено Аб-грамата те изненедват в лабораторията и ти искат допълнително 5-6 лв, които реално не е необходимо да плащаш.
Ако ще ходите на хомеопат, единствано микробното число от изследването ги интересува.
А за избухването ти :) - съвсем нормално е, споко :)
Реакцията на децата ми е много позната. Имам чувството, че Ава и Мони много приличат на Ивето и Анджи :) Нали бяха родени в едни и същи месеци :). Когато се карам и на двете, само Мони плаче. Малкото ме гледа като "бурсук" и си прави нейното :1062
Слагай банските и не се притеснявай!
Каквото и да е времето, ти ще си на море нали :222
Приятна почивка и весело изкарване!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Футбол не гледаме нито аз, нито Хри, но вижте Алекс много го вълнува този спорт, дори си има някакъв специален албум със стикери на футболистите, които участват в световното 2014, че чак му е мания някаква да ги събира, менка с приятели и лепи :plezya se

Елисче, и ти си човек, мила :922 Емоцията гняв съществува, просто приеми, че си направила едно показнО на децата си какво става, когато чашата прелее :126 , пък било тази чаша да е на майка им :423 В смисъл, нормално е, че си кипнала и си викнала, но е похвално, че после си говорила с тях - така те ще запомнят и двете неща - че е естествено понякога да има изблици и временна загуба на контрол вследствие на афект, но и че мама ги ОБИЧА и мисли за тяхното ДОБРО, което пък си постигнала със сърдечния откровен и приятелски РАЗГОВОР с тях двете :923 И ако няма кой друг да ти го каже, позволи ми да ти го кажа аз, даже да ти го изкрещя, ако може - НА ТВОЯ СТРАНА СЪМ !!! - когато видя пощуряла майка, съм 99% сигурна, че детето/децата й бая са прекалили или нещо й се е струпало много през деня като стрес, за да избухне така, и почти винаги плътно заставам на НЕЙНА страна. Честно ти го казвам, спри да усещаш каквото и да е чувство за вина по отношение на твоите две ангелчета, които понякога също съм убедена в това, се държат като дяволчета :1028 Просто не го мисли повече и си отдъхни дълбоко. Позволи си релаксация, почивка, нещо любимо твое си, ако трябва стани час преди децата, но остани насаме със самата себе си и си спомни точно коя си ти, ако се абстрахираш от ролите на майка, домакиня, съпруга, работеща жена - ти ЕЛИС - разбра ли ме? :922

Не знам какво ми става днес, но ме удря на философстване и прекалено дрънкане :1209 , дали не изкуквам като съм сам-сама у дома, а съм свикнала все да съм сред хора и да говоря :955 :423 :1140
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellis_stoyanova »

Вер,благодаря за ценната информация,не съм запозната,а повечето лични се възползват от нашата неинформираност и ни манипулират.
Ver написа:Когато се карам и на двете, само Мони плаче. Малкото ме гледа като "бурсук" и си прави нейното
Абсолютно права си,че си приличат.....Анджи винаги е по-чувствителна,докато Ивайла.....майко мила,направо ми разказва играта :126
Ver написа:Слагай банските и не се притеснявай!
:524 :524 :524
Ver написа:Приятна почивка и весело изкарване!
Благодаря :922
Деска,не ме притеснява гнева като цяло,притесни ме факта,че Анджи беше "наранена"без да има някаква вина за това.Рядко избухвам и може би това я стресна,при нас винаги е стоял на първо място разговора.Никога не са наказвани до стената например,но когато стане нещо сядаме и говорим много.Просто Ивето е още малка и щура,за да ме разбере напълно,но се опитвам,защото за мен това е правилния начин.Според мен виковете и боя не оправят нещата,а просто "по-силният"заглушава емоциите и вижданията на по-слабия.Благодаря ти за подкрепата :923 Всичко мина и е вече забравено,особенно от Ивето :1140
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от futarela »

Евсче , Юлий ми е така с някакви неясни сополи и кашлица от време на време цял месец . водих го на хомеопат - д-р Угринова три пъти . и ние заминаваме на море и аз се притеснявям ,но май няма нужда . Пожелавам си да сме по спокойни :222
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Ванчето »

Елисче, Вер, при мен положението е абсолютно същото! Когато се карам за нещо, баткото го приема по-сериозно и си взима забележка, а пък малкия стои срещу мен и ми се хили... Тези малките са големи калпазани май...! :221

Елис, весело изкарване на морето!
Никога не е късно за ново начало!
ellyto

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от ellyto »

Елисче, не се обвинявай за станалото...да не е хубаво, че си избухнала, но пък в крайна сметка кой няма такива моменти??? Важното е да осъзнаеш своята част от грешката и както си направила да говориш за това и да обясняваш на децата различни ситуации, за да са подготвени и да знаят какви са причините, защо се случва и какво предизивиква разни случки. Може Ивето да е още малка и д ане разбира, но все в някакъв момент ще започне да те разбира. Друг е въпросът обаче, дали ще прави това, което ти или някой друг иска или не иска от нея да прави.
Не се настройва нито в еуфория, нито в обратното за пътуването ви. Просто го остави да бъде такова каквото е и се наслаждавай на пътуването и на емоциите, които ще предизвиква.

Фют, спокойствието зависи от нас, дали ще се поддадем на неприятностите или не това е в наш контрол. Знам, че на всеки му се случват някакви неща, които го карат да реагира по определен начин, но трябва да се борим за това да не се поддаваме на кофтито ситуации в живота ни, защото те постоянно ни застигат под една или друга форма. Опитай се да се наслаждаваш на почивката и предния път Юлката беше със сополи, но от морето имам спомен, че се беше оправил и сега ще е така.

Деси, като си решила да пиеш АБ, не мисли какви може да са последиците. Важното е да се храниш добре, без супи маги, както чета в другата тема. Вярно, че всеки има различно разбиране за правилно хранене и че моите разбирания не съвпадат с тези на останалите, но прави това, което ти считаш за правилно. Взимай повече витамин Ц, витамин Д, пробиотици и всичко ще е наред. Недей да се филмираш от това какви поражения ще нанесе пиенето на антибиотици. На всеки му се случва в някакъв момент, просто е важно да не се прекалява.
Аз също не желая да пия антибиотици и лекарства, но има едни неизбежни ситуации, в които просто няма как. Пиеш, правиш каквото смяташ за редно за да възстановиш средата в тялото и продължаваш напред :)

Чери футбола ти е голяма страст :) Покрай Коки ли се отключи или още от преди това си такава голяма фенка на футбола? Аз да си кажа, че хич не гледам и не ми е интересно...е когато има красиви голове ги гледам и се удивлявам на футболистите от световна класа колко са добри, но толкова. Ти за кой отбор си?
Харесва ли ти какаовото масло? Аз го използвам главно за тяло и мисля от него да си направя слънцезащитно, когато му дойде времето. Избягвам да правя сладки неща, защото не ми се и ядат, а знам, че започна ли да правя после ще си търся сладко да ям, а това не ми допада като идея.

Днес подарих въпросната лампа, която ви показах и моята приятелка много я хареса. Много се зарадвах, защото съм я избирала специално и съм доволна, че моят избор й хареса.
Другпо покрай мен интересно май няма. Днес не съм в особена кондиция на настроението, но ще го оправя. Насъбраха се малко неприятности, но както казах и по-горе човек не бива да се поддава на тях. Много много трудно наистина и коства огромни усилия.

Днес попаднах на една интересна фраза, която ми хареса и за това я споделям с вас - “Вы не толстеете от жирной пищи, как не зеленеете от зеленых овощей”
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет иде, с венец ароматен от дъхави, нежни цветя

Мнение от Kleo »

Елис, сега разбрах вече какво те притеснява точно :923 Целувай и гушкай Анджи много тогава, няма по-добра утеха за нараненото дете от майчината ласка, обич и нежност :923 А Ивето, и тя като поотрасне още малко сигурно ще започне повече да те слуша, по-малко бели да прави :923 абе пожелавам ти спокойствие, търпение и здрави нерви! А сега и страхотно море, юхуууу :954 :222 :1216

Елито, права си, на наистина изключително рядко се разболявам по-сериозно, а да не говоря, че не помня откога не съм пила АБ :oops: И сега наистина ми стана кисело и тъпо, че трябва да прибягна до АБ :1044 това е всичко, освен това знам, че вие сте по-добре осведомени от мен какво се прави в такива случаи, затова ви и попитах как да процедирам :922 Онова със супата Маги пак беше нетипично изключение, просто защото нямах нищо друго подръка, а се чувствах зле, за да сготвя. Абе каквито и грешки да правя все още, няма да спра да ви споделям, защото откривам колко ми става добре, след като съм ви писала и сте ми отговорили, за което се радвам и от сърце ви благодаря, приятелки! :329 Като те чета, винаги се изумявам колко рационален, разумен и мъдър, спокоен подход към нещата имаш вътре в себе си, а аз най-често реагирам на ситуациите емоционално, някак първосигнално и чак след това размислям, която особеност обаче от месеци насам гледам някак да потуша и да променя в себе си, стремя се към повече баланс и ведрост, и се уча от теб, Ели :524 Радвам се, че приятелката ти е харесала лампата, така знаеш, че подаръкът ти е оценен и сигурно ти е станало много приятно, нали? :954

Утре и вдругиден планираме бягство в Угърчин, там нямам нито компютър, нито интернет-достъп, така че уикенда ще се лишите от моето форумно присъствие :221 Дано в Ловешко е по-хубаво времето, че ми се е прищяло да отскокнем на дълга разходка до Ловеч или до Плевен, или поне до близкия язовир :1209 Искам да сме сред природаааа, но ако може да не газим в локви и кал, че подгизнахме напоследък всички :plezya se Днес ще подреждам летните дрехи, ще домакинствам, ще си почивам - сама съм вкъщи отново, защото Алекс е пак при баба си, а Хри си е на бачкане и така ... Приятен ден засега от мен, бъдете здрави всички и сияйте от щастие и положителни емоции :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено