Киномански и театрален кръжок

Публикувай отговор
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

mari_ko написа:
asiatano написа:"Тетрадката"
:524 Да. Много красиво и трогателно.
Брей, това съм го пропуснала :1139 Вижда и се края на дългата филмова зима, ще трябва да го гледам, докато все още не се оправило съвсем времето :1028
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Нещо средно между Алмодовар, европейско кино и .... още нещо :1062 Много готин филм, интересна фабула, режисьорски поглед: бразилския "Estomago" (не си спомням как го бяха превели :oops: )
Препоръчвам го!
P.S. Много ми напомня за "Прафюмът" :524
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Ето и няколко заглавия за почитателите на доброто старо кино:
"Усещане за жена" незабравимия Ал Пачино
"Адвокат на дявола" пак с него ... "Vanity deffinitely my favorite sin"
"Пач Адамс"
"Мисис Даутфайар"

Напоследък се сетих и за една супер класика, черно-бяла, от далечната 1959 година
"Някой го предпочитат горещо"
:524
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Пак аз :222
Изгледах 2 филма за войната. Хубави, силни, стари филми през погледа на обикновения войник ... Тежки са(то не може да бъде по друг начин), но на мен ми харесаха. Тези филми трудно се коментират, защото говорят сами за себе си:
"На Западния фронт нищо ново" по едноимения роман на големия Ремарк (1-ва световна война) Но, препоръчвам книгата преди всичко!
"Сталинград" (легендарната битка за града продължила 3 години през втората световна война). Интересното за този филм, е че е Германски.
Ще обобщя с един цитат от книгата по горе:
"Тази книга не е нито изповед, нито обвинение. Тя е опит да се разкаже за едно поколение, което бе унищожено от войната, макар да оцеля от нейните снаряди."

Споделям за подобни филми и книги, защото тези ужасни и безмислени събития са се разиграли твърде скоро, а хората изобщо не ги помнят и са склонни да допускат същите грешки ....
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Вчера вечерта си припомних един филм, класика в жанра: "Криминале" , Куентин Тарантино и повече не е нужно да се казва ;)
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

Харесвате ли Булгаков?
Ако да, препоръчвам ви сериала "Майсторът и Маргарита" направен почти дословно по театралния роман. Аз изгледах за сега 2 серии, но ми харесаха (с малки изключение на едни дървени сцени).
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от mari_ko »

Аз харесвам Булгаков. Не знаех, че има сериал "Майстора и Маргарита". Сигурно е руски? Иска ми се да го изгледам, но дали ще ме огрее :1044 :lol:
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

mari_ko написа:Аз харесвам Булгаков. Не знаех, че има сериал "Майстора и Маргарита". Сигурно е руски? Иска ми се да го изгледам, но дали ще ме огрее :1044 :lol:
Руски е, да.
Айде, когато се засечем ще ти го пратя, ако искаш :923
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от mari_ko »

Ver написа:Руски е, да.
Айде, когато се засечем ще ти го пратя, ако искаш
Искам, искам :923

Снощи си припомних, колко харесвам "Шесто чувство" . Май не сме споменавали и "Изкуствен интелект".
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Ver

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Ver »

"Шесто чувство" е хубав филм и аз го харесвам :524
Аз пък вчера гледах нещо доста интересно: "Die Welle" ("Вълната")
Съвременен германски филм, който повдига много теми: за подрастващите, за това как може да се влиае на масите, за съзнателната и несъзнателна манипулация. Може да се свърже и с "1984" дори, като се замисля ....
Гледайте го :524 (ако искате разбира се ) :221
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Киномански и театрален кръжок

Мнение от Kleo »

Вер, предполагам, че имаш предвид "1984"? :940
Аз онази вечер гледах "Речта на краля". Филмът ми хареса. Беше ми особено полезен откъм терапевтичните похвати, които използваше логопедът (нали съм психолог по образование), помагайки на краля да се справи със заекването си. Според мен това е един интересен и стойностен филм, доста далеч е откъм екшън обаче, за който се интересува от това.
Много ми се гледа LOVE.net, но не зная кога ще ме огрее...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор