Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Започна да й се вижда краят.
На ваканцията.
От вчера вече учи.
Също и участва в домакински дейности вкъщи.
Днес пак ще учи, този път по математика /вчера - по руски/.
И така...
А вие? :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Тези дни детето кара колело в парка и около блока с други деца.
Ходи с баща си на разходка в Банкя, докато аз съм на работа.
Вечерите го пускаме до късно навън, прибира се чак към 21 часа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Междудругото или нещо ми хлопа в главата, или е истина, че ваканцията, лятната, почуква макар и плахо :1062 :1062 . Супер съм щастлива от предстоящите волни дни..... Очаквам ги с огромно нетърпение!!!!

Вижте какво са измислили в Стара Загора: https://www.actualno.com/goodnews/stara ... 38892.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Какво като още не сме във ваканция?



[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/22937 ... jstvie.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ами че то си е една 8-дневна ВАКАНЦИЯ :1216 :1216 :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Ами че то си е една 8-дневна ВАКАНЦИЯ :1216 :1216 :1216
Която днес си и приключи вече, но пък беше екстра!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

От утре съм в платен годишен отпуск за 7 работни дни и понеже много се радвам, че ще си отпочина, реших да си пусна ето това италианско парче:

[youtube]wnTHJc1yLHU[/youtube]

С ПОЗДРАВ ЗА ВСИЧКИ :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ваканцията дойде.
Кой как се забавлява?
Кой какво учи/преговаря?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/25477 ... e-esky.jpg[/img]

Как да подготвим багажа си за летните пътувания

Лятото настъпи, сезонът на големите отпуски и пътувания започна. Планирането е вече завършено, остава само да опаковаме багажа и да предприемем дълго чаканото пътешествие.

Хубаво е да знаем, че едно от най-важните неща, на които трябва да обърнем внимание на този етап, е именно внимателната подготовка на багажа. И вие ли сте от хората, които вечно имат чувството, че нещо са забравили, когато потеглят на път?

Експертите споделят, че най-добрият съветник в борбата с това тягостно усещане си остава добре съставеният списък. Затова разгледайте този чек-лист с над 140 от най-често опакованите вещи при пътуване, подредени в различни категории.

Просто отбележете с отметка всяка вещ, която опаковате, и вземете списъка със себе си по време на пътуването. В края на престоя, направете същото с кутийките, предназначени за връщане. Край на притесненията и забравените вещи.

Списъкът е изчерпателен, но далеч не е задължително да взимате със себе си всичко описано. Дори напротив, съкратете го максимално и не се обременявайте с вещи, които изобщо няма да извадите от куфара. Уверете се, че ще пътувате леко и свободно. Това е особено важно при пътувания със самолет, когато е възможно да има дълги преходи и престой по летищата.

Задължително се запознайте с точните изисквания на авиокомпаниите относно размерите и теглото на багажа, както и с това какви вещи имате право да превозвате в ръчния и регистрирания си багаж. Имайте предвид, че всяка авиокомпания има собствени правила за превоз на багаж, така че трябва да се информирате конкретно за превозвача, с който ще пътувате. Застраховка, която покрива разходи при повреда, кражба или загуба на багаж, също е задължителен елемент в изключително натоварения за летища и превозвачи сезон.

А вие стегнахте ли вече багажа за своята лятна ваканция?

[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Алекс днес е чел стихотворенията на Христо Ботев.
От задължителната литература за лятото му е.
Има доста непознати думи, нормално, предстои да му ги обясня, но той е още навън и играе с топката с приятели в квартала.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

След като направи втори прочит на стиховете на Ботев /с моя помощ/, Алекс продължи с "Малкият принц" на Екзюпери. Отново му е в задължителната литература за лятото. А понеже по време на учебната година не си беше попълвал изобщо учебната тетрадка по математика /госпожата не му го изискваше/, сега я попълва по време на лятната ваканция, тъкмо си преговаря всичко взето по математика през годината. До момента е изрешил около 10 урока. Още не сме почнали с преговора по английски език, но и за този предмет съм му замислила някои неща. Като цяло почти през цялото време рита футбол навън с приятели, кажи-речи се прибира само, за да обядва и в най-големите жеги, и после чак докъм 21 ч. откарва отново навън с топката. Как минават вашите ваканции, дружки? :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор