МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Деси, стискам палци и ви желая късмет!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Момичета, аз днес се върнах назад в оздравяването. Бях започнала да шофирам от начало на миналата седмица. Чувствах се все по-добре, планирах рождения си ден, купих си рокля, за която още ми е леееко неясно дали ще се осмеля да сложа, харвсах си и си поръчах телефон… Днес обаче една кола ме удари. Не мен, а колата ми. Не бях виновна, излизах от кръговото до нас, когато другата кола влезе в него и ме удари. Написахме двустранен протокол, имам удар на преден десен калник, подкалник и предна броня, не е голяма беда, макар че е поредната разправия, но… Цялата се разтреперих, казаха ми, че съм пребледняла… Цял ден се чувствам зле, замаяно ми е и ми е неспокойно.
На фона на това си мисля, че трябва да се откажа от това да съм финансов контрольор. За тази позиция се завъртяха интриги напоследък, разни хора подбутват да сложат свой човек на нея, не ми плащат кой-знае колко, а отговорността е голяма. Колегите, които непосредствено работят с мен обаче ме харесват и ме искат. Бях се успокоила, чувствах се добре и тъкмо вчера и днес сутринта обмислях как ще се върна на работа и колко неща имам да свърша като финансов контрольор. Буквално веднага след това ме удариха и си мисля, че явно упорито получавам сигнали от… някъде (и аз не зная откъде), че нещо трябва да променя и явно не съм разбрала още кое. Та си мисля, че трябва да се откажа от тази работа. Доходите ще компенсирам със съдебно-счетоводни експертизи. Там поне мога да дозирам донякъде натовареността, а и две експертизи на месец са повече като пари от цял месец работа като финансов контрольор. Като сложим в сметкта и това, че отговорността при експертизите, макар и немалка, се ограничава до това да дадеш професионално заключение по това, което те пита съдията, като тя приключва в момента, в който съдът приеме заключението. Отговорността на финансовия контрольор обаче си стои за всеки подпис години напред. Да не говорим, че цялата тази заетост не ми дава възможност да пиша публикации и да стана главен асистент, а това е важно.

Спирам дотук, днес ми е потиснато. Да видим утре.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Деси, чакаме новини от теб. :)
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Нелиииии, прегръщам те :922 :922 :922
Много неприятно с това блъскане. Хубаво е, че ти си добре и не е по твоя вина. Надявам се щетите по колата да се покрият от застраховката и да не те засегне финансово. Знам, че е неприятна историята, но се опитай да мислиш, че можеше да бъде и по зле. Нас също ни блъснаха преди две седмици, докато чакаме на червен сфетофар. Една засилена коле не успява да спре блъска се в колата пед нея, тя блъска нас, ние тази отпред и то точно, когато на Симо баба му падна и я оперираха. Ние търчим по болници, плащаме за операцията и пр. и това ми дойде вповече, но някак успях да се справя и да не затъна в униние. В крайна сметка осъзнах, че ние сме добре, живи и здрави сме, щетите не са много големи и ще продължа напред. Та прекрасно те разбирам и те прегръщам. Относно тази работа като финансов контрольор....щом те натоварва и имаш притесния, и сякаш след проблемите там се отлючиха симптомите ти......ами откажи се. Няма значение какво искат другите колеги. Ти си важната в случая. Знам, че без пари трудно се живее, но пък и не всичко е пари в този живот. Пък и ти имаш вече друга алтернатива така, че сякаш нещата са ясни поне за мен като страничен наблюдател, но все пак ти ще си решиш. :329
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Цвети, благодаря ти! Права си за всичко.
За колата - това са просто ламарини и пластмаса. Да, трябва ми в ежедневието, но реално са ламарини и пластмаса. Приемам случката по-скоро като знак, че не съм променила нещо, което трябва да променя. Струва ми се, че това е именно тази работа като финансов контрольор. Не си струва усилията и нервите. Аз струвам повече!
И на теб ти се е събрало много напоследък. Мога само да ти задам същия въпрос, който задавам напоследък на себе си: От кое трябва да се освободиш в живота си? Кой товар ти е в повече?
Не ми отговаряй, но задай този въпрос на себе си и се опитай да си отговориш честно. А после направи нещо по въпроса. Моля те!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cvety_rz »

Нели написа: 27 Сеп 2020, 20:50 От кое трябва да се освободиш в живота си? Кой товар ти е в повече?
Не ми отговаряй, но задай този въпрос на себе си и се опитай да си отговориш честно. А после направи нещо по въпроса. Моля те!
Улучи ме, Нели :922
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

:1075 :1107 :1078 :1107 :1075

Нелка, честит рожден ден! Желая ти цялото щастие на света, събрано в най-важните за теб самата неща, хора, събития и дори предмети. Заслужаваш всяка радост, всяка усмивка и всяка изненада, които днес ще получиш. Заслужваш ги не само днес, а винаги. Защото си ЧОВЕК - с огромно главно "Ч" (ако има такова :221 ) - разбиращ, съчувстващ, мислещ и даващ обич. Защото си личност, стъпила на основите на образованието, знанието и любознателността. Защото си интелигентна жена - борбена, устремена и искаща (вече всичко това). Всъщност, Нелка, ти си една голяма рядкост :954 - от онези, за които казваме, че са "изкопаеми"..... и като такава околният свят не може те оцени - затова и ти поднася от своята посредственост понякога. Но аз вярвам, че промяната е възможна и предстои. С хора като теб! БЪДИ ЩАСТЛИВА, НЕЛИ! Радвам се, че те има и че те познавам! :922 :922 :922

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ани, и аз се радвам, че те познавам! Радвам се, че ви има всички!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Ванчето »

Честит Рожден Ден, Нели...! :940 :940 :940
От сърце ти желая най-огромния букет от много здраве, щастие, усмивки, късмет, споделени моменти, положителни емоции и сбъднати мечти! Бъди ценена, уважавана и обичана! И никога не се отказвай да бъдеш такава, каквато си, защото ТИ СИ изключително стойностен човек и аз съм много щастлива, че имам честта да те "познавам"! С ръка на сърцето си мога да кажа, че си ми пример в много отношения и съм много благодарна на Съдбата, че ме доведе в този форум и ме срещна с всички вас!
Вярвам, че денят ти е бил специален и ще чакам да разкажеш!
Бъди щастлива, Нелка, заслужаваш го...!
:1122 :1119 :1092 :1005
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

🎂🎂🎂ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,НЕЛИ!!!!Макар и с малко закъснение..Желая ти безкрайно щастие,добри приятели,една истинска любов,която да те окрилява и стопля,желая ти споделени мигове със семейството!Бъди щастлива!!!!🎂🎂🎂
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ванчето написа: 28 Сеп 2020, 22:05 Вярвам, че денят ти е бил специален и ще чакам да разкажеш!
Здравейте, момичета!

Ето, идвам и разказвам. :954
Сутринта се чудех дали първо да закарам колата на оглед при застрахователя, дали да ида до университета и да си почерпя колегите, дали да ида да купя на Вили хомеопатичното лекарство, което ѝ предписаха, от един специализиран кабинет, защото в петък не го намерихме по складовете във Варна. Реших, че ламарините не са важни и тръгнах с автобуса за лекарство. Докато чаках на спирката една жена, току-що слязла от тролея, ми подари билета си, защото имаше оше 20 мин. валидност. За първи път ми се случва! Денят ззапочна светло и :954 добре.
Купих лекарсвтото, прибрах се и... почти веднага дойде куриер и ми донесе поръчания от мен в четвъртък ТЕЛЕФОН. Пристигна точно на рождения ми ден! :954
Поръчах такси и тръгнах да нося лекарството на Вили и да си черпя колегите. Дойде таксито и шофьорът беше… комшия от съседния вход. Включи апарата, но отказа да му платя, без дори да знае, че имам рожден ден. :954
Почерпих си колегите, зарадваха ми се и ме зарадваха. На връщане тръгнах пеша, минах през офис на "Еконт", откъдето взех пратка за мен - мил подарък от скъп за мен човек. Минах през Вили, пихме кафе с нея. Прибрах се и… за пръв път от много време насам ми се доспа следобед. Откакто се разболях имам проблем със съня и колкото и да не исках, ми изписха антидепресант, който взимам вечер. В болницата не бях спала няколко денонощия поред и сега, макар че спя, се будя към 5-5:30 ч. Легнах и най-малкото съм дремнала, а може и да съм заспала, защото мина поне час и половина. :954
Вечерта отидохме с Ани и Вили в ресторант "Немо" на морска гара, той е с гледка към пристанището и морето. Хапнахме, повеселихме се, разходихме се в топлата, още лятна нощ, и се прибрахме. :954
Междувременно получих много лични съобщения, много обаждания и много топли думи. Изпълних се с топло усещане за благодарност… Беше хубав ден!

А всъщност предстои още празнуване, нали?! :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено