МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ели, браво за хубавите изследвания! Само виж последното изречение на Деси преди твоя пост тук! :524
Ще се радвам да споделиш какво си вземала като добавка.
Колкото до полипите, не се тревожи, ще мине и това.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Здравейте, момичета :940 :940 :940

Елисче, много се радвам за хемоглобина ти! :524 :326 И аз подобно на Нели искам да разбера кои продукти са довели до такъв положителен резултат при теб :923 :922

От вчера вечерта съм с повишена телесна температура и болки в ушите, гърлото и мускулите на краката. Разбира се, днес сутринта не отидох на работа, звъннах на шефа си да го уведомя, после се обадих на личния си лекар, той ми даде 3 дни болничен засега, предписа ми Тайлол Хот и стоене вкъщи, и ми каза да следя единствено за задух и много висока температура - тогава е възможен Ковид и следва да се вика 112, да се прави тест и т.н. Така че днес съм си у дома, много лежах и спах целият ден, пих вода и чай, ядох лека храна, чак последните няколко часа малко се активирах и дори успях да се позанимавам с прането, съдовете и приготвянето на вечерята. Значи съм добре :1209 Мисля, че сегашното ми състояние дойде като остра ответна реакция на бунт и неприемане на заповедта за маските на открито, и организмът ми дори се е саморазболял, само и само да не му се налага днес сутринта да излиза за работа опакован като нинджа :126 Както и да е, възнамерявам да съм напълно здрава още през уикенда, но не съм сигурна още как да процедирам за понеделника... защото в службата ми имам бременна колежка, както и истински уплашени от Короната колеги, и шефът днес изсумтя, въздъхна и изрече "жалко" като му казах, че не планирам да си правя тест за Коронавируса... Не съм сигурна, макар и безсимптомна, дали вече ще съм желана в работата ми, поне не и без маска и/или без отрицателен тест. Нямам оставащи дни от платения годишен отпуск, ако съм здрава след понеделник няма да взимам и продължение на сегашния ми болничен, та обмислям седмица неплатен отпуск, да се успокоят нещата в местоработата ми, един вид като доказателство, че вече ми няма нищо. Ще го мисля! Сега важното е наистина да оздравея много бързо и да не се шашкам, въпреки масовата истерия наоколо ми. Вярвам, че ще се справя.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Момичета, мили момичета........ Вървя си аз тази вечер и си мисля как ще вляза и ще напиша, че и днес имах да правя други по-спешни неща от това да вляза във форума....... и после се замислих, че няма нужда от тези оправдания. Гледам, че всяка една от нас тук израства и върви по пътя към ........ себе си. Към това да спре да се раздава в моменти, когато трябва спешно и неотложно да събере себе си.... Смело мога да кажа, че вървим към егоизъм. Но......., разбира се - ще има но :954 , егоизъм, който ни прави все по-силни, все по-завършени и все повече търсещи точно същите хора за общуване. Аз всъщност тази вечер вървях, устремена към това да си покрия минимума от 10 000 крачки на ден... и си дадох сметка, че и аз съм почнала да правя приоритетно първо нещата, които са лично за мен. Не че винаги ми се получава, но поне не изпитвам вина, когато се получи така, че пренебрегвам някого....

А иначе.... още когато вчера прочетох постовете на Нелката и на Елисчето от днес си казах "ЖИВОТЪТ Е ТАКОВА ХУБАВО ЧУДО" :954 :954 :954 Нелка, никога не съм вярвала, че ще можеш да поставиш себе си в центъра на собствения си живот и да отстояваш това свое решение. А ето - ти се завръщаш по-силна от всякога, по-искаща, по-любопитна и сякаш се раждаш за втори път :923 . Розов лак и брокат?! Ама защо неееее :1216 :1216 :1216 ?! А Ани ще свикне с това твое аз и след време ще си спомня само него..... и от него ще взема пример.
ellis_stoyanova написа: 21 Окт 2020, 16:26 Само на бързо-вчера си правих тест на кръвта-показателите са ми перфектни,с хемоглобин 120,никога не ми е цил толкова,никога
Нистина не е за вярване......... Ели, това е такава прекрасна новина...... и звучи направо като чудо :954 . Ами радвам се за теб.... и то много се равам. :922
Kleo написа: 21 Окт 2020, 09:51 Моите лични дневници от тийн-годините ми приличат на твоите явно, все пишех и разказвах кое, защо и как ме дразни, натъжава и т.н., вместо да отида лично при самите хора и да открия картите си Много ми е било трудно, много! Винаги, когато съм чувствала яд, сякаш съм го потискала в себе си или обръщала срещу мен самата... Предстои още доста лична работа в дълбочина и при мен, но според мен е важното, че самоосъзнаваме случващото се, Нели. И да, по-добре късно, отколкото никога!
Аз никога не съм водила дневници като малка..., но също съм имала проблем да казвам прямо в очите на хората какво ми причиняват. Всъщност правила съм го.., но не с всички. И аз съм се крила да плача..... и съм търсела вниманието на околните с жалните си сълзи, но много бързо разбрах, че дори съжаление не е много лесно да се получи, камо ли съчувствие и разбиране... И тогава минах в друга крайност... Но дори и с днешна дата не мога да определя нещо от това като грешка или пропуск. Без това нямаше да бъда това, което съм днес.... Егати и похвалното слово си дръпнах :1069 :1069 :1069 . Ако ви кажа как ми се спиииииииии.............. надявам се утре да напиша нещо по-смислено.


Деска, бързо да се оправяш. А за останалото - дали и как да идеш на работа не мога да ти дам никакъв акъл...... Истерията е масова и е навсякъде...
Лека нощ от мен!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
Аз съм в университета и чакам зам.ректора да дойде, за да поговоря с него. Вече е време да реша какво да правя с втория си договор. Ще остана финансов контрольор само, ако преценя, че си струва.
Пожелавам си да направя най-добрия за мен избор!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Ами, не. :954
Имам предвид, че нищо ново не се случи. Дали не съм можела да изкарам до Нова година. То, за можене, може и да мога, ама не искам. Не и при тези условия. Остана последно да се чуем в понеделник, но според мен нищо ново няма да измислят до тогава.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Днес съм по-добре от вчера. Дори не съм спала през деня. А вчера до ранния следобед все към леглото ме влечеше. Температурата е около 37 градуса и малко отгоре. Болки нямам никъде вече.

В местоработата ми стана още по-напечено, но и тъжно :328 За голямо мое съжаление двама работещи и едновременно с това потребители на Центъра показаха положителна проба за Ковид :cry: Като единият е бившият ни директор и засега се чувства сравнително добре, но другият вчера следобед рязко се е влошил, линейка, реанимация ... и нощеска е починал в болницата :328 Екипът в цялата сграда още не можем да повярваме на тъжната вест, предвид, че допреди няколко дни този човек работеше и живееше доста интензивно, изглеждаше доста добре, макар и на 70 години вече и с придружаващи заболявания.

От следващата седмица отново минаваме само на онлайн провеждане на часовете с клиентите ни, като в Центъра ще остават по 1-2 дежурни само, за да обслужват по-спешните случаи, включително тези свързани с подновяване на документите, плащане на такси и т.н. Освен това най-вероятно от Столична община ще изискат от нас по служебен път всички да се изследваме за Ковид, тъй като сме били в контакт с доказано заразени хора, като единият вече е починал, това като усложняващо обстоятелство. Така че ще видим какво ще стане тепърва. Почна си някаква черна серия покрай мен от два месеца насам и таман преглътна едно, идва следващото. Но явно има и такива периоди... А тепърва ни очакват още доста предизвикателни времена. Важно е да съхраним високи вибрациите си! Кой както може и както го постига най-лесно. Йога, танци, спорт, ходене пеш, тичане/бягане, СПА, фитнес, пикници сред природата, фотография, четене, писане, слушане на музика. Практикуване на благодарност и на прошка. Противопоказани са паниката и гледането на новини непрекъснато, както и общуването с наплашени хора. Пазете се, щадете се максимално, но далеч не само физически, съхранявайте си психиката и духа. Бъдете здрави, приятелки! И да, Черко, Животът Е Чудо :954 :954 :954 И не, Нелка, не приемай техните условия, ако те вече не устройват теб самата :922 Гушкам ви всички :923 :923 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!
Деси,как си,мина ли неразположението?
Нелка,много неприятно,че не сте решили казуса,а и в крайна сметка щом ти си заьвила,че не искаш да останеш,не им ли е достатъчно..или викаш може да размислиш събото-неделно?
Ани,гордея се с теб и работата ти,защото знам,че точно това искаше,само напред и нагоре,колкото и клиширано да звучи😁
Аз съм добре,чисто физически.Продуктите които започнах да пия са на една германска фирма,LR,в никой случай не искам да звучи като реклама,тъй като самата аз бях крайно скептична към такива работи,но реших да опитам и резултата е на лице.Още не го осъзнавям...
Малко ми е напрегнато,нямам идея защо,не се страхувам от интервенцията,а имам някакво неясно чувство на несигурност.Не мога да го обясня,но искам всичко вече да минава...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Нали знаете,че най-жестоките удари понасяме от хората,които обичаме най-много.Тази вечер ходих да си взема документите за понеделник,влизам в болница.Прибирам се,майка ми и баща ми се скарали,че никой не е сложил боба да се вари за вечеря,тоест аз,тъй като майка ми не може,трудно се движи,камо ли да влачи тенджери.Та...влизам аз при нея и обяснявам че се налага да постъпя в болница,че имам полип и т.н и тя знаете ли какво ми каза....хубаво,заминавай да сложиш боба,че баща ти ми мдигна кръвното..просто се обърнах и излязох от стаята и.Знаете ли в този момент какво осъзнах....че тези хора НИКОГА не са ме питали как съм.Сериозно...никога.Нито сутрин да речем,или за нещо конкретно,просто никога.А същевременно ме затрупват с понякога дори непосилни за мен задачи,които касаят само тях двамата.Баща ми като ме видя,ме попита сложила ли съм тъпия боб,аз му казах че преди малко съм го сложила,той ми отвърна ...яж си го...не знам как съм оцеляла в това семейство и сега повече от всякога съм убедена,че тези хора не са ми родители.Нямат моето светоусещане,нямат моята или поне близка нагласа за живота и това как да го живея.Сякаш цял живот просто сме съжителства ли...ей така,без грам емоции-без грам любов,загриженост,нежност.От тях винаги съм получчавала заповеди-направи това,направи онова...Дори не можах да се разплача,така ми заседна всичко в гърлото,просто исках да го изкажа някъде.Или съм станала същия скапан егоист като тях,но просто не го осъзнавам....
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Деси,толковаааа много съжалявам за това,което се е случило в центъра,ужасно е да чуеш,че някой е покосен от нещо,без което е можел за живее още толкова.Мразя този бацил,вирус и каквото там се сетите.Не знам дали помните,но още в началото,когато обявиха всичко това ви разказах как сънувах че цяла България е в червено,картата на България.И знаех,че това са починали хора.Все още нямаше графики,области,(в момента,всички градове в които има смъртни случаи са обагрени в червено по графиките),нямаше нищо.Още тогава ви казах,че не ме е страх от самия вирус,а от болката която ще ни причини,че няма да има места по болниците и хората ще изнемогват.Оказах се лош пророк и все още го вярвам.За жалост тепърва ще ни боли от претърпени загуби,изгубени животи и чувство на безсилие.Това са страховете ми,а той живота много ясно че ще продължи...Но е жалко,че сме изправени пред всичко това и то във време на високи технологии и напреднала медицина.Едва тогава осъзнаваш каква прашинка е човешкия живот и колко бързо може да излети,издухана от вятъра на безпомощност
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Kleo »

Елисче, ти с родителите си ли живееш или сега само временно?
Питам те, защото това, което разказа, е ужасно и ужасяващо!
Определено си е тормоз спрямо теб, нито единият не се е трогнал, че ще ходиш в болница...
Що за идиотски и гигантски егоцентризъм, и то спрямо собственото ти дете, недоумявам.
Направо не е за вярване. Но се радвам, че сподели тук, с нас! Дано ти олекне поне малко на душичката.
Елисче, прегръщам те. С теб съм. Всичко ще бъде наред, миличка.
Колкото до Ковид, аз съм на обратната на твоята позиция и си оставам твърдо оптимистка.
Гледам статистиките, броя случаите, смятам и сравнявам с гриповете от миналите години, и засега продължавам да не виждам нищо невероятно, страшно и нетипично, с изключение на масовата истерия и всяването на излишна паника сред населението. Времето ще покаже, но честно казано се надявам, ти да не се окажеш права, нито щаба с неговите мрачни и черни прогнози занапред.
Преди малко шефът ме информира, в понеделник в 11 часа целият екип ще минем през тест за Ковид.
Таман ще знаем кой е заразен, кой - не. Питам се обаче - а после какво???
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,вече 6-та година сме при нашите,тъй като майка ми има проблем с гръбнака и стана трудно подвижна.Нямаше как и си дойдохме към Горна.За отношението им...мисля веме 3 часа и наистина осъзнавам,че те са били така през целият ми живот,просто аз сега го осъзнавам.Все тая...
Ех,как успяваш да се такъв оптимист,нямам идея,още повече,че от първо лице усети колко бързо поваля тази гад хора от рискова група.Много ми се иска и аз да го мога това,ама хич не ми се получава.Карантината....хмх,през пролетта я изкарахме колко...може би 4 пъти,покрай Боби и баща ми.Не е приятно хич,при все че аз не бях под карантина,но Боби я издържа всичките пъти стоически,без мрънкане и оплаквания.До колкото знам от последните заповеди,ако теста е отрицателен се карантинират контактните лица от първа линия,т.е ти за 10 дни,като Алекс и Хри не подлежат май,поне по спомен,не че има логика,но...по-добре така,отколкото всички.Виж друг е въпроса ако теста е положителен.Но ти и без това ще разбереш в понеделник.
Хайдее,стискам палци да си поне веднъж negative ♥ 😉
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Заключено