Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Направих си ядково мляко,т.е. от орехи.Много ми хареса,децата,разбира се тотално го НЕ одобриха :mrgreen: Но незнаят майка им какъв е Дзвер :1062 ,скоро ще им забъркам някакви бонбони с него и пак ще ги надхитря :lol: и не за друго,ами странно как Ивайла не ядяла кюфтета от ориз,а като и казах,че са питчици,изяде 5 :plezya se .Защо да не правя така и с по-здравословните неща :222
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
lindorina
Цветна долина в омая
Мнения: 724
Регистриран на: 23 Авг 2010, 09:54

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от lindorina »

Вихърче - благодаря ти! Това лилавото е разкошно - във всичките му форми! Малко с обувките ще ми е трудно - но ще се справям някакси - красотата изисква жертви! :922 Благодаря ти, че съм заела мислите ти и така мило си се сетила за мен! Някъде ме бе попитала на кого са тези мъдри слова:

".......Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!"

Отговарям ти тук, защото не намерих точно мястото. Една Нова година - сигурно преди 4-5, бях поканена на банкет, но не отидох. В последствие ми дадоха късметче, изтеглено за мен, с тази мисъл, която много ми хареса, но леко промених. И така се получиха мъдрите слова, които подкрепям и към настоящия момент :954

От днес започват Великите пости. Някой ще ги провежда ли? Аз имам това намерение. В тази връзка, макар и със закъснение, за да ми бъдат леки постите, Ви моля за прошка и прошка давам на всеки!
Хубав ден на всички!
Прикачени файлове
море 299.JPG
(2.77 MiB) Свалено 411 пъти
Последно промяна от lindorina на 23 Фев 2015, 14:16, променено общо 1 път.
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!

http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8jVF4RfE3CJOqLOnIe4FC6dOMme1PC45jE5g2z4F9cUYwNzrkPA[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:Направих си ядково мляко,т.е. от орехи.Много ми хареса
Браво, бе, Елисче! Ти си за медал - чете, чете и се вдъхнови :) . Аз обожавам това мляко.... Най-обичам да си разбия с него банан (може и забразен) и някакви зелении... става уникално. Вчера по този начин дори Момчил "пи" рукола :lol: :lol: - за тези, които не знаят (а то май са всички) - Момчил отказва да вкуси рукола след като в 1 ресторант ни бяха сервирали много гадна такава. И не мога да го накарам по никакъв начин, а аз редовно си купувам и си слагам в салатата и в смутито. Та във вчерашното смути сложих и рукола и да видиш не ядял ли рукола?!! :221 :221 Даже и не разбра какво има....... а на децата много им хареса.
mam4eto31 написа:Куч много ме ядоса днес, пак си опика леглото :128 Яко ми вдигна кръвното. :126

Ох, какво мога да кажа.... преди да тръгна за работа тази сутрин прострях и аз 2 килимчета - от тези малките дето са пред баня..... отново с мокри "късметчета" :1062 :1062 ...... Без думи съм просто. Ясно е, че ще купувам и втора котешка тоалетна..... ама дали това е решението, не знам. Защото предният четвъртък с Момчил направо ударихме джакпота - двойно или нищо върху спалнята ни......... :1069 :1069 :1069 ......

Не се ядосвай, Монка! Покажи ни какво твориш с куките? :954 :954 Винаги съм харесвала плетените неща и списанията за плетива... много са ми симпатични плетените рокли, които вървят и с шапка...... :)

Емка, браво, че си получила съвет от док. Сигурна съм, че ще се справиш с проблема си! :940

Ние имахме доста будни почивни дни - не съвсем както го бях запланувала, но..... пак похвално добре. Не знам защо, но не мога да спя повече от 8 часа съботно-неделно...... Нямам обяснение. Но поне не се будя с аларма де. Събота заведох Бели на йога. След тренировката й отидохме на пазара за мартеници на Плиска и накупих с кошници разни неща..... хубавото е, че има и уникални, ръчно изработени мартенички, защото аз харесвам такива. Лошото е, че са доста скъпи - не за друго, а ако решиш да купиш за 2-3 приятелски семейства по 1 мартеничка, за роднините си, ити се навързват 20-ина човека. Ако се спреш на ръчноизработена мартеничка, чиято стойност е минимум 3 лв....... трябва да дадеш едноседмична надница.... Но пък ми е готино да купувам такива, защото хората са вложили труд, душа, време.... при това българи! А не китайски машини.

После скокнахме до Борисовата градина и се видяхме с едни приятели - времето беше много готино. Обядвахме в една пицария. Следобедно Бели беше на тренировка (извънредна) - та ходих да я карам, после да я прибирам... Но нали е почивен ден и нямам други ангажименти, не ми пречеше.

Вчера пък се развихрих вкъщи - смениха се чаршафи, пуснах 2 перални, подреждане, прахосмукачка.... и в 14.30 часа благополучно акостирахме с Бели на басейн и СПА... и да знаете, че от много СПА боли глава :1069 :1069 ... а може би от липса на наспиване и почивка, но нейсе.... Важното е че си направихме кефа двете. Тя обожава да влизам с нея в басейна и да се състезаваме на плуване, да играем едни игри, при които хвърляме нещо и когато то потъне на дъното, Бела се гмурка да го търси и вади...

Като се прибрахме, отидох на общо събрание на входа, което мина много-много приятно. Решихме набързо 4 наболели проблема и сега ще пробваме да се включим в програмата за саниране. И добре, че е Момчил - беше сготвил вечерята, салатата направи докато аз лежах и чаках нурофенът да подейства на болящата ми тиква :1062 .... Успях да се включа в сервирането и разтребването на масата..... Гледахме много приятен филм - "Небето под Тоскана" - препоръчвам, когато ви се гледа нещо неангажиращо, но достатъчно позитивно.....

И така - в шеги и закачки :D , почна новата седмица.... отново тичах тази сутрин и отново нямах проблеми с травмата. Не знам дали мога да съм по-щастлива. :1216 :1216

От мен - много хубав следобед!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

mam4eto31 написа:Елито аз исках рецептата, много благодаря :329 Мога да ти напиша и моята за печен пастет.

Упси, сори....ама ми се стори, че Цвети я иска :221 :221 Напиши я моля те.
Мони, браво на бебка! Много добре се псравяте...ето че наистина всичко дава резултати. Мартеничките са страхотни просто.
Мони и ти си истинска машинка - наистина с 3 деца, куче, че и време за мартеници ти остава....браво на теб :524 :524

Цвети, в крайна сметка ние тях ги посрещнахме, защото по-рано се прибрахме от сръбското..
Ша ма извиняваш, обачче тези малоумници, които ги имаш за колеги, трябва да ги поставиш на мястото им и да не позволяваш това да те засяга под никаква форма....ай шъ им се невиди...тъпанари....ти поне правиш нещо хубаво за себе си, егати ... Тегли им една майна ... може още да не е отслабнало д-то ти както преди, обаче си постигнала много за себе си и ще постигнеш още много, но не заради тях а заради себе си...много се ядосвам на такива коментари и тъпанарски изказвания...присмял се хърбел на щърбел егати нещатните хорица....Съгласна съм с елисчето, че той човека не е виновен че е толкова елементарен и спълен с комплекси!
Браво на Райчето!
Прекрасна ферма си имате, чудесна е! И аз искам да си имаме ферма, но на този етап това няма как да се реализира. Като се сбъднат моите планове за къща, извинете, моите велики планове за къща :221 :221 и ферма ще си направя :221 :221


елисче, подкрепям, че правенето на мартеники е нещо много хубаво! Изобщо не трябва да ти пука дали другите оценяват труда ти! Важното е че ти го правиш и се радваш на процеса и той ти доставя удволствеи. Всичко останало е без значение!
голямо надхитряване пада у вас :221 :221

Цони, аз го слагам в сурово състояние и го варя така. Аз го варих час и половина, но следващия път ще го сваря малко по-дълго за всеки случай. Като е готово сиренето, свиркай да се разберем.

Еми, ще чакам да прочета как се е справила алексчето на шаха...браво на детето за тази дарба, много е трудно това! Ето прочетох ти поста :221 ами браво на детето :326 :326 Колко е хубаво да чета за успехите на дечицата ви, много добре се псравят! Браво браво! :326 :326
Какви насоки ти даде док за твоите проблеми?

Линди успех с постите! Аз лично не смятам да постя, защото това не е моето нещо, не и на този етап. Ще наблегна на друг вид и форма на пречистване, дори и физическо.

Чери, евала и на твоето надхитряване :221 :221 няма не ядял, има неправилно поднесена форма...браво, че си го накарала да яде, даже и не е разбрал, най ги обичам точно тези :1069 :1069
Браво за мартеничките! Наистина ръчно изработените са много яки, но и скъпички! И все пак браво, че сте се спрели на такива.
Как й се отразява йогата на Бела, харесва ли й?
Не знам сега оплакваш ли се от СПА-то :221 :221 :221 гък да не чувам ей :221 :221 :221 Ние другите виждаме СПА-то само през крив макарон :221 :221 Радвам се, че твоята травма не се обажда, какво по-хубаво от това.

Моят уикенд беше много хубав и позитивен, въпреки недотам позитивните нещица, които присъстваха в изкарването. Компанията ни беше чудесна, забавна, отворена към неангажиращи разговори и приятно изкарване. напоследък забелязвам, че все по-често попадам сред такива хора и честно казано ми е прекрасно, защото наистина много положително ми действа. Отидохме още в петък след работа. Къщата беше доста мизерийка, но като за 2 вечери ставаше. Хапвахме в местната кръчма, където беше уникално вкусно, уникално задимено и уникално много като количество :lol: :lol: тези сърби нямат грам преценка за количествата, страшна работа. Искахме палачинки за десерт т.е. само някои хора искаха де, те донесоха поне 15 :lol: :lol: а ние бяхме общо 7 души, от които само 3-ма искаха да ядат. И това на фона на цялото ядене преди това беше ужасно много. Луда работа
Карахме ски в събота, беше страхотно и времето и карането. Много съм доволна. Записах още един силен ден в моят скиорски стаж :lol: :lol: И понеже не усещах голямо натоварване от ските си го направих сама като карах полу клекнала, така че да ми се натоварват краката и дупарата, белким се стегнат повече :1069 :1069 много беше хубаво. Пихме по едно греяно винце на пистата и после се прибрахме. Аз легнах и спах 2 часа преди вечеря и после отидох да доям остатъците от вечерята :1069 :1069 т.е. вкусни неща, без преяждане, защото другите вече го бяха свършили това и нямаше изобилие от храна, което да дразни окото :1069 :1069 Вчера пък не успяхме да караме, имаше такъв вятър, че мен направо си ме отвя, не знам другите как са карали ски, ние се качихме без ски, видяхме и усетихме с цялото си тяло вятъра, врътнахме се и отидохме да пием по едно греяно винце :lol: :lol: после газ към кръчмата по път за БГ и оттам имахме екшън с едни полицаии, но са същите олигофрени като нашите катаджий....само се чудят какъв театър да изиграят, така че да им дадеш повече пари под масата, които да си приберат в джоба. Цирка беше пълен. След това се прибрахме, дойдоха ни гостите и аз се захванах да правя мартеници. Едно на ръка, че нямам много време за да направя на всички близки, отделно майка ми врътна една търговия и продаде голяма част от готовите ми мартенички, които й дадох да занесе в работа :221 :221 та сега трябва да сътворя нови за близки и далечни, щот на хората им харесаха :221 :221 та така, въртя отделно и друга търговия и сега трябва да приготвя още мартечники. Но последните от снощи станаха уникални просто, ще сниммам и ще покажа. Отделно правя и една камара картички, та времето ми е заето на макс.. Снощи си легнах в 1 и сутринта станах в 7 и веднага започнах с упражненията...понякога се чувствам и аз като машина :221 :221 после преди работа пак подготвих няколко мартенички, които довечера ще дооформя. Въобще чудесна седмица се очертава, пълна с ангажименти, гости, излизания, ски, СПА...какво повече може да иска човек.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Ама не си поплювате с това писане :lol:
Чери, много хубаво ,че нямаш проблем с травмата по време на тичане.Пък и СПА + мъж, който приготвя вечеря и пие рукола не е за изпуксане :1062
Ели, наистина си като машина.Хубаво, че успяваш с всичко, което си планирала.Ако друг път ви остане храна от сръбско мятайте насам да помагаме :221 Пък за колегите.....аз си отслабвам заради себе си, защото го искам.С дребнави душици не щЪ да сЪ занимавЪм :1046
Мони, това с пишкането е много неприятно, но е въпрос на време.Много ви е сладък кучока.
Елис, приятно ми е да чета разсъжденията ти за живота на село и фермата.Преди години бях далеч от тия неща и чак аз не мога да повярвам колко много съм се променила към по добро разбира се :mrgreen: Истината е, че е въпрос и на желание и на възможности.
Линди, аз постя но по по различен начин.
Деси, благодаря за хубавото клипче :940
Сега отивам да мия чинии и да готвя за утре.
Лека вечер и успешна седмица на всички :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от futarela »

Боже , чак се разбирам ,че има нова тема - много съм Завеяна ! Не съм чела ,може би утре ако има време . При мен нещата стоят така -правя си детокса на Надя все още :954 доволна съм от себебси а другото е че татко получи инсулт от най тежкия и е постоянно извън ритъм със сърцето което още повече усложнява ситуацията.Киро го заболя ухо , пробвахме с капки ,но от днес е на АБ защото не му е минало и лекарката каза да не се рискува . Юлката е със серозен отит ойто се изразява в задържане на течност в ефстахиевата тръба. Хладилника ни се развали ,но поне него го оправихме ). За сега лека нощ. Утре ще ходя до болницата уж да изпишат татко ,но се чудя как ще стане като е тлкоз зле ,че не може да се прибере
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Изображение
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Фюти, ..... няма подходящи думи в този момент. Просто да знаеш, че ако имаш нужда от нещо, ето ме! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellis_stoyanova »

Фютка,и аз оставам без думи,за това,през,което минаваш....майка ми е с един тежък инсулт,пълна пареза на лявата страна на тялото,беше променена до неузнаваемост,дори не говореше,поради парезата на лицето,беше много отчайващо.Благодарение на лекарите и хапчетата,които и до днес пие,се оправи,при все,че в последствие получи още 2 по-леки инсулта....незнам защо го написах,незнам дали въобще би ти подействало успокояващо,но понякога нещата се оправят,дори,когато не виждаш изход от ситуацията.С цялото си сърце се надявам да се оправят нещата,Кики и Юлката ще са добре,знам го,просто ще мине време....Знай,че сме с теб :922
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от DeerE »

Фют :922 :922 :922 с теб сме.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Фюти, с теб съм и аз :922 ако имаш нужда от нещо, дай знак и съм при теб!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено