Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-тема/

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Честита ви Златна Есен, приятелки!

Честито есенно равноденствие!

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Добро утро!!!! Днес е прекрасен ден да помечтаем. :954 Кой за бебе-куче, друг за новото начало, трети за есенни трепети в злато :954 :954 ...... Моята мечта е да не си изгубя и секунда от тези 4 свободни дни, които се очертават! Честно.... ще имам нужда от мислена подкрепа, защото най-много обичам ....... да се размотавам. :???: :???:

И така - задачките за периода са - поне 1 читаво копие на главата на Венера (от Ботичели) и работещ с елементарни функционалности сайт за проекта по уеб-дизайн от лятото. Искам да изчистя двете "висящи" домашни, т.к. трябва да продължа към новите неща. На чисто. От понеделник.

Иначе - иначе вчера Коко се прибра от зелено у-ще. Страшно е доволен (засега) от новите си съученици. Вече си има и фаворит за най-близък приятел - момче, родено на неговата дата, но 2 часа по-късно от самия него :) . Има(т) си и учителка-нефаворит :1062 :1062 - госпожата по предмета Електронни елементи :221 ... Да видим.

Лошото... ех, лошото е ръка за ръка с хубавите моменти. Вече не помня доколко съм разказвала, доколко не, но ето за какво иде реч: миналата година през септември към отбора по футбол, в който Коко тренира от 5 години ("София 2010" в Младост), се вля отбор на друг софийски детско-юношески клуб - ДАФ. Вляха се, защото при нас нямаше достатъчно деца от набор 2002, за да направим отбор, който да се състезава в първенството на БФС, и защото ДАФ бяха в тежка финансова криза и клубът фалира. ДАФ дойдоха при нас с треньора си - Василий Шаламанов, който се оказа уникален човек. Специалист - също. В края на 2015 година стана ясно, че нашият клуб - София 2010, също е фалирал.... Тогава футболната школа "Царско село" (с база на Околовръстното) купиха целия София 2010 - всичките набори на деца, които тренираха там, както и мъжкия отбор. Купиха и марката, но оставиха нашите деца да играят не под името Царско село, а като София 2010. И това до юни тази година. През юни беше проведена селекция в Царско село с цел да се състави силен отбор от набор 2002 и от "нашия" отбор (на София 2010) бяха поканени само 10 деца, които да останат в школата на Околовръстното под името (вече) Царско село. Коко беше един от тях. Той обаче се почувства излъган и огорчен от решението на ръководството да разбие отбора на София 2010 и да разделят екипа, който вече имаха. Треньорът им също не се запазваше. Коки заяви, че напуска доброволно Царско село. Лятото тренира неорганизирано с децата от стария си отбор и през август дойде оферта те да се присъединят към отбора на "Витоша"-Бистрица. Т.к. нямахме други идеи и възможности, а и защото все пак децата щяха да се запазят като колектив, ние се съгласихме. И Коко стана част от Витоша - Бистрица. Те обаче не ни приеха съвсем радушно, а новият треньор явно почувства, че някой му "натриса" деца, които не му трябват или няма нужда от тях. И въпреки това, в първите 2 официални мача от новото първенство на БФС, той пуска като резерви всички деца, дошли от бившия вече София 2010. Всички без Коко. От тези всички деца, единствено Коко беше твърд титуляр в стария си отбор през целия минал сезон, т.е. почваше мача от самото начало и го завършваше без да го сменят. Това "закотвяне" на пейката нямаше как да го тълкуваме. А също така нямаше и как да е приятно. На никого - на Коко най-много. И въпреки това, като си говорихме с него, си казахме, че понякога нещата не се случват веднага. Поне хубавите. И че ще дадем шанс на времето да изглади пътя. Стига обаче, този път да не беше постлан и с лъжа. Новият треньор, този на Витоша - Бистрица, каза на Коко след първия официален мач в първенството, в който той не игра, че не го е пуснал дори за 3 минути като резерва, защото Коко имал 1 пропусната тренировка през седмицата, а при него не можело да се отъства. Оки..... но седмицата, в която се проведе втория мач, Коко нямаше пропусната тренировка и отново не записа и 30 секунди игра, т.е. отново не го пусна да играе в мача. Детето се почувства идиотски излъгано, аз пък се ядосах сериозно, защото знам колко съвестен е Коко и как наистина се чувстваше виновен затова, че беше пропуснал тренировка, просто защото не му се ходеше същия ден. И така, след изкарана 1 седмица в чувство на вина, Коската очакваше вече да играе. Но...... този път беше "наказан" за нещо, което никой от нас не разбра. Следствие на това, Момчил взе (почти самостоятелно) решение да премести Коки в друг клуб. И това вече е факт. Вчера, след като се прибра от зеленото, Коки отиде на тренировка в новия си отбор. Там засече и стария - този от Витоша Бистрица. Засече и детския елементаризъм..... подигравки от бившите си съотборници...... незнайно защо. Беше жестоко разочарован... Може би защото само допреди няколко часа беше в съвсем различна среда - със съученици малко или много филтрирани от изпитите на външното оценяване в 7-и клас. След което.... животът му блъсна в лицето своята реалност.... Оставям без коментар. И без това е дълго.... но исках да споделя!

Поздравявам всички българи в този форум с празника на Независимостта на България! Нека помним, че без тези преди нас, за нас нямаше да има "днес" и "сега". Националната памет прави онова, което ни кара да изричаме с гордост "Аз съм българин".
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Честит празник на Независимостта на България и от мен, момичета!

Поздрав:

[youtube]BCb9oia9KlY[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Тест, Какво те очаква тази есен?

Изображение

Моят резултат: Тази есен ще се преоткриеш. Твоята есен ще бъде есента на самата теб... Философска, опознаваща още по-дълбоко личността ти, мъдра и носеща безброй отговори на въпроси, които си си задавала години наред. Дори и професионалните успехи да дойдат по-бавно, чак през зимата, или личния и романтичния ти живот да са в застой - за това си има причина - и тя е, че именно сега е моментът да обърнеш внимание на най-важния човек в живота си - самата теб. Есента, с нейното усещане за носталгия и меланхолия, ще те дари с достатъчно прозорливост и истини за миналото, настоящето и бъдещето ти, които не си виждала достатъчно добре преди. Ще имаш прекрасната възможност да се преоткриеш, да заредиш себе с нови прекрасни емоции, да се заобичаш още повече, да разбереш колко невероятна жена си ти и да използваш новите знания, за да вървиш напред. А вашите резултати?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Сигурно изглежда мега странно да пиша по това време, но досега рисувах...... главата на Венера от Ботичели..... И въпреки невероятните ми усилия иии многобройни изтривания и добавяния на щрихи и т.н., моята Венера изглежда така все едно току-що са ѝ слагали капки за разширяване на зениците при офталмолог, а личната ѝ фризьорка е работила в момент на пълно умопомрачение..... :1062 :1062 Цветка, къдриците никакви ги няма. Утре ще снимам и ще постна! Аман!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от cchery »

Ver написа:Един истински Ботичели си ти! :221
Аз - да. Но моята Венера - не :lol: :lol: :lol: . Ей сега разгледах през призмата на снимка моята картина до тази на Ботичели и видях както се казваше навремето "седем(десет)те разлики" :1069 :1069 :1069 . Но все пак ви пускам :1069 Венера на Чери..... струва ми се - има чар в това моме. :1062

И да не забравяме - оригинала:

[img]http://www.momichetataotgrada.com/asset ... enus_2.jpg[/img]

[img]http://s21.postimg.org/fl73x1i4j/IMG_9654.jpg[/img]
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Ver »

Браво, Чери!
Да се правят портрети е трудно :)
Има си система, начин на чисуване,
която прилича по-скоро на чертаене.
Не знам защо си мисля, че ти си рисувала,
направо :)

Смятам, че си справила добре
с някои елементи,
с дясното око определено ти е било
трудно :) Може би и с косата :)
------
Като гледам постовете ни -
обхващаме голям часови диапазон :1062

Отивам да карам колело в Средна Гора :)
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!
При мен се случват все гадости, до степен, че не ми се разказва.
Таткото, който от години загуби връзка с децата и, макар да не мога да отрека, материално се грижи за тях, не знае нито от какво се вълнуват, нито за какво мечтаят, нито кое им носи радост и кое - мъка, реши да ми извива ръцете.
Неговата представа е следната: той цени парите. За него това е висша ценност. От години например се цупи, когато Виолета си купува книги. Имало по-евтин начин.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Kleo »

Финансово ли се опитва да ти извива ръцете, Нели?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Пролет, Лято, ЕСЕН, Зима - радваме се, че ни ИМА /спам-т

Мнение от Нели »

Да. Не се опитва, прави го. Ще пиша малко по-късно.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Публикувай отговор