МЯСТО за сладки разговори през 2020

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Ванчето »

:823ЧЕСТИТ 18-ТИ РОЖДЕН ДЕН НА КОКИ!!! :823
НЕКА БЪДЕ МНОГО ЗДРАВ, ЩАСТЛИВ С ИЗБОРИТЕ, КОИТО ПРАВИ В ЖИВОТА СИ И УСПЕШЕН ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ...! ЧЕРИ, ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЗАНАПРЕД ОЩЕ ПО-ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ С НЕГО И ДА ВИ НОСИ МНОГО ПОВОДИ ЗА РАДОСТ И ГОРДОСТ!
МНОГО УСПЕХИ И ПОПЪТЕН ВЯТЪР В ЖИВОТА...! :526 :1007 :623
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Момичета, много, много, много ви благодаря........ :922 :922 :922

Такъв хубав ден беше вчера....... Незавсимо от всичко или напротив - точно заради "всичко"........... Абсолютно се убедих, че всяка невъзможност е чисто нова и различна възможност.......

Има проблем със сървъра, на който хостваме форума - не се чудете, че днес не се зарежда или ви "изхвърля" след като сте се логнали.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Чери, попита ме какъв човек беше баща ми. Това e много, много точен въпрос! Истинта е, че аз досега не бях отделяла достатъчно време, за да се замисля над него. Едва в последните месеци изплуват подобни мисли, а е важно да се извадят и преработят посипани с прах и скрити от мен самата емоции, свързани с него и въобще с бащината фигура. Със сигурност ще ти отговоря на въпроса, но вероятно преди това трябва да го изясня пред себе си, за което ми трябва малко време. Удели в десетката!

Разкажи ни как мина рождения ден на Коки! :954

Как сте вие, останалите момичета?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Здравейте,момичета!
Не съм влизала напоследък,гледам и вие не пишете много.Как сте всички???
Ние трябваше в петък да пътуваме за Перник за юбилея на свекъра,но в четвъртък зет ми се оказа положителен и аз разбира се веднага се отказах.Свекървата,разбира се веднага се разсърди че развалям цялото парти(бяха запазили маса в ресторант и щяхме да сме около 20 човека,само най близките)все едно аз съм създала тъпия вирус.Ами честно,нямаше да си простя,че въпреки че съм знаела съм отишла и сме се разболяли.Те не спазват никакви мерки,ами не ми е ок.Сега аз съм виновна за цялата работа.Въпреки,че са били контактни,те в събота пак се събраха,останалата рода де,без семейството на зетЯ и разбира се само нас ни нямаше....та сега съм в изгнание 🤣🤣🤣
Аз пък от днес хич не се чувствам добре....някак ми е отпаднало,но може и да си внушавам,то вече знае ли човек....
Иначе децата учат,има много болни и карантинирани,но явно рзи не смогва и всеки си щъка кой както може...
Ами такова ми е....смотано...
Ани,как беше празника на Коки?
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета.

Как я карате?! Аз всеки ден върша по нещо и накрая съм свършила едно голямо нищо :221 . Напоследък така ми се нижат дните. Преди 3 седмици бях много щастлива, защото ми се обадиха клиенти за изработка на уебсайтове. При едните ходих и презентирах моето предложение за техен фирмен сайт. С другите разговарях подробно по телефона и им изпратих документацията на вече разработения им от мен техен сайт от преди година - да я гледат и да преценят какво точно искат. А на третите, на които им поддържам сайта, даже вече направих промените, които искаха..... Та от тези 3 обаждания само едната ми оферта беше приета. За другите 2 няма дори обаждане да ми се каже да или не. И аз... си седя в нещо като небрано лозе и чакам. Макар междувременно да напредвам с моя собствен блог....., но все пак.

Иначе изкарахме един страхотен 18-и РД на Коки - мисля, че със сигурност си го запомни и няма да го забрави. Не мисля, че ковид ни попречи. Напротив - отвори нови възможности и ние ги оползотворихме на макс. Сега Коко има събрани пари и трябва да реши за какво да ги ползва. За всеки случай част от тези пари съхранявам аз :221 .

Ели, ти пишеш как не сте отишли на юбилея на свекърва ти. И те разбирам. Но аз пък бях от нейната страна на "барикадата", наречена пандемия. И... да - има и друга гледна точка. Не е за сърдене, разбира се, но.... на празника на Коки родителите на Момчил и брат му с неговото семейство не дойдоха..... именно, защото се изплашиха, че.... малко преди това бяхме изкарали болестта. Ние - нашето семейство (за първи път го оповестявам официално), както и другите 2 приятелски семейства, които бяхме поканили. Всички вече бяхме извън срока за карантиниране и отрицателни, но.... страхът, който се насади у нашето общество е бич. Та така.
ellis_stoyanova написа: 16 Ное 2020, 15:17 Аз пък от днес хич не се чувствам добре....някак ми е отпаднало,но може и да си внушавам,то вече знае ли човек....
Иначе децата учат,има много болни и карантинирани,но явно рзи не смогва и всеки си щъка кой както може...
Ами такова ми е....смотано...
Ели, бих искала да ти дам кураж и да не изпадаш нито в униние, нито в отчаяние, нито в паника - ако... ти не си сред таргета на ковид, то разболяването от него далеч не е толкова тежко, колкото вероятно се тръби, че е. Има вероятност дори да не го разпознаеш, че е ковид, защото страшно много напомня на грип. Само дето острата му фаза е доста по-кратка и бърза.

И стига толкова за ковид. Аман вече. Не омаловажавам нито един човек, който се страхува или по някакъв начин искам да посегна върху паметта на починалите. Но...... ние сме живи. Днес и сега. За утре...... т.к. не знаем нищо за утре, нека да живеем в днес :922 :922 :922 .

Нелка, отговори ли си на въпроса какъв човек е баща ти? Аз нищо не знам за него. И се замислих за това след като те бях питала вече кой е баща ти....

Оня ден приключих с една книга, посветена на бащите - "Анхедония" от Димо Райков... Потресена съм от много неща в нея, но.... най-вече в съвпадението, което аз открих за моя татко... Ще пиша за нея.... ама не сега.

Сега ставам, защото трябва да отида да събера Бела от тренировка. Така че чао засега.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

ДОБЪР ДЕН

Минавам просто ей така....., защото е сряда, защото все още е преди обед, защото е есен...... и защото искам да ви кажа "Добър ден!", понеже знам, че ще е добър..... Такова ми е усещането. Такава ми е настройката......

Дали има още някой на линия?! :954 :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

И аз съм тук😁😁😁 да живеят e mail известията🤣🤣🤣
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Сиренце »

Здравейте,
и аз съм в отбора на изкаралите тази гадост. Чери пише, че е било като обикновен грип. Е, при мен определено беше 100 пъти по-тежко. Никога в живота си не съм била толкова зле. Не можех дори чашата с вода да си взема сама. Добре, че Цецо беше плътно до мен през всичките 12 дни, изкарани в почти безпомощно състояние в леглото. За капак на всичко направих алергия към антибиотика и изкарах през цялото време само на лекарства за температура. За щастие не развих пневмония.
Днес ми беше първият работен ден след боледуването. Все още се уморявам много бързо и не мога да говоря дълго време.
Така, че момичета, не бих се сърдила или обвинявала никого, ако не пожелае да дойде у дома скоро. Ако знаех какво ме чака, за нищо на света нямаше да отида на тъпото обучение на 31.10.

И за да не си помислите, че с това кошмара у дома приключи, да кажа, че в неделя свекър ми започна да прави астматични пристъпи и след като колабира извикахме БП. Два дни беше на ръба на оцеляването, докато установиха, че проблема е от сърцето и го закараха в Плевен, където днес му поставиха пейсмейкър. Надяваме се вече всичко да приключва и живота да потече, колкото е възможно, нормално.
Бъдете здрави и се пазете!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Как сте днес?

Нелка, мисля си за теб - беше писала, че почвайки работа, ти се е появило двойното виждане - дали все още е така? Надявам се отговорът да е не, разбира се.

Цони, съжалявам, че е трябвало да минеш през тежък ковид. Естествено - болест хубава няма. Няма и да има. Аз си позволявам да пиша, че ковид може да бъде по-лек дори и от грип. Ама не на много места. Напоследък ние с Момчил сме се превърнали в нещо като "черни станции" - не особено долюбвани от хората наоколо, защото не позволяваме да потънем емоционално от цялата тази история с пандемията. Със съжаление забелязвам как истории като нашата, в които заболяването не се кара тежко, не се харесват, не се толерират... не се и разказват. Ние българите сме много странно устроени - харесва ни да слушаме тежки истории, черни истории...., харесва ни да ги предъвкваме по всякакъв повод, да ги дописваме.... Това е, на което се вярва, а другото - дразни...

Надявам се да не ме разбереш погрешно, Цони, в никакъв случай не искам да те засегна, обидя или да омаловажа факта, че 12 дена от живота ти са минали в трескава борба с тая гадина. Напротив - още снощи като прочетох, ми стана гадно от това... И след това всичките тези неприятности със свекъра ти - според мен вие сте живели по-голям ужас и от тоя с твоето тежко и продължително боледуване. Защото човекът е възрастен, с придружаващи заболявания... и вероятно мисълта, че може да го загубите, изобщо не ви е била чужда или далечна :923 . И вие самички с Цецо вкъщи.... И сте отдалечени от голям град, от възможност бърза помощ да е наистина бърза, когато се наложи. Не, наистина мисля си, че разбирам в каква трудна и невъзможна ситуация сте били.

Причината да искам истории с ковид като нашата да имат "място под слънцето" е затова, защото те също са толкова реални. Дори, смея да твърдя, са и по-големият процент....., но в това ми е абсолютно невъзможно да убедя примерно моята собствена майка, която е почти болна......, но от слушане на страхотии в новините... Тя живее в свят, пълен със страх от предстоящата смърт...., а е на 76 години, има проблеми със сърцето (високо кръвно) и е с хроничен бронхит...., т.е. в т.нар. мен от "таргет група на ковида". Не иска да ни вижда с брат ми - от страх да не я разболеем или пък тя нас да не ни разболее, живее напълно самичка в Горна..... и честно казано с всяко телефонно обаждане ми звучи все по-минорно и по-минорно...

Ако трябва да бъда честна...., аз моето си разболяване определям като сравнително леко, защото Момчил беше 6 дена с Т като почна с около 38 градуса в първите дни, а последните 3 с 39.... и се рееше между тоя и оня свят на моменти. Но на него Нурофенът му помагаше много и той не спря работа през цялото време. Антибиотик не намерихме в аптеките, за да го пие, а пък нямаше как да обикаляме из София, защото се бяхме самоизолирали - децата, каквото можаха обиколиха като аптеки из квартала, но не намериха АБ. Но четейки за твоята алергия, мисля, че е само в наша полза, че не сме приемали АБ.

Та така. И да - МЯСТО ЗА СЪРДЕНЕ НЯМА! Напълно се съгласявам с това. Аз изобщо не се сърдя на родителите на Момчил - честно казано ме е яд на тази гадория, че не ни позволява да бъдем заедно в такъв момент - Коки е кръстен на свекър ни и той човекът не можа да дойде на неговото пълнолетие .... Майка - също.

Добрееее..... друго какво да ви кажа?! Ами няма много по-различно от вчера. Имам си работа и май ще се захващам с нея сега. Т.е. време ми е. Мечтая за почивка някъде на тихо местенце.... на простор. Но не просто за почивка, а за споделена радост - с други хора, с компания, с йога примерно.... :954 :954 :954

Хубав четвъртък от мен - сигурна съм, че ще е такъв.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от ellis_stoyanova »

Здравейте!!!
Ммм даааа,монетата винаги има две страни.Цони,много съжалявам,че е трябвало да минеш през това,по този начин.Много се надявам всичко да е наред и да си добре вече.А Цецо зарази ли се?Ани,при вас се радвам,че е минало бързо.Когато можете и ако искате,разбира се бихте ли споделили какво сте пили,и не говоря 9а Аб,а неща в страни от Аб.Всички около мен ми повтарят че се психясвам и какво ли не,но не е така ма..ка му.Просто за мен да съм информирана от първо лице е много важно.Така е не само заради ковида,така е за всичко.И не знам защо информиран,означава психясъл....също така не говоря за четене на всяккави вестници и списания,говоря за разговори с хора.Както и да е..
При мен на работа и напрегнато,колежката напуска,но преди това ще си вземе 10 дни отпуска,което пък означава,че аз ще работя сама.И всичко това точно около празниците,когато е лудница.Ще обучавам и нов човек и не ми е никак хепи.
Нелка,как е при теб на работа?
Извинете ме,но пиша през тела,вечер просто не смогвам.
Ванче,Цвети,как сте????Деската и нея я няма ...до кога ли....
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: МЯСТО за сладки разговори през 2020

Мнение от Нели »

Момичета, влизам набързо, колкото виртуално да ви почерпя за 21-вия рожден ден на Вили! Да ми е жива и здрава! :1092 :1004 :823

https://1.bp.blogspot.com/-yj4NV256cf4/ ... G_0269.JPG
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено