Предколеден детокс :) - месец Декември

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Peteto

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Peteto »

[quote="droidd"
Drebno_dupe, кафето изобщо не е проблем стига да не се прекалява с него, даже помага.И аз пия сутрин по една голяма чаша чисто.А по въпроса за ансола, в предните постове Мърмори писа подробно, нямам време да търся.Но той си дейста и без да получиш ефекта :1111
Успех :524[/quote]


Ох, супер... не не прекалявам с него - и аз сутрин си правя една голяма чаша и я ближа до следобяд...но без него съм, като без глава :???:
anichka

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от anichka »

Привет, и аз съм втори ден на детоксикация. Вчера изкарах с 4 мандарии и една ябълка, 2 л чай. Днес обаче съм с адско главоболие, до тук съм изпила около 1л чай и трябва да пия още, но нещо не ми върви. Хапнала съм и две ябълки за обяд (малки, домашни).

Пожелавам успех на всички
qn4eto

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от qn4eto »

Здравейте отново! Благодаря на Док за включването.
Ето какво имам предвид : започнах детоксите с цел да повлияя високото кръвно налягане /не съм диагнозтицирана хипертоничка, но забелязвам, че потдържам 130-140 / 90-100 / и най-вече отвратителна алергия, която ми пречи и да работя. Далеч съм от мисълта, че ще се получи като с магическа пръчица, но за 13 месеца ми се искаше поне окуражителен знак да имам. Алергията ми продължи стремглаво да се влошава и вече се видях принудена да се тестувам и да започна лечение за десенсибилизация с алергени. В момента съм на антиалергични и кортикостероид , точно от което исках да избягам и още не съм решила окончателно, но на там отиват нещата и в следващите дни май ще поръчам алергените. Алергична съм на 4 вида полени, прах и акари. Кръвното налягане като че ли малко се повлия, но днес пак е високо. Много съм подтисната, затова ме извинете, ако ви се стори твърде остър тонът ми. Ще продържа поне с този детокс, за по-нататък не съм решила още, много ми се искаше това да е моят начин за добро здраве и още не ми се ще да се отказвам, пък дано се получи. Иначе не съм ангелче, но доста нездравословни неща изхвърлих от живота си. Още ще се старая.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от cchery »

qn4eto написа:Не вярвам тук да има някой, за когото са новост тези истини.........!
Има! Аз самата! :!: :!: :!: Докато не се изправих очи в очи с тях. Произнесох ги на глас! А след това признах и написах пред всички, не спрях да се съмнявам!
qn4eto написа: Лично на мен не ми пречи,че съм лелка, живот и здраве и баба.
....................................................................................................
Имам нужда някой да ме обори не като ме плаши с лелката в мен ............
Янче, реши първо дали лелката не ти пречи или по-скоро те плаши! Няма кой да те обори. Трябва сама да го направиш! Мотивацията особено пък през форум е нещо безкрайно лично! Не съм до теб да те потупам по рамото или да те прегърна, колкото и да ми се иска. Мога само да ти пиша! Най-вече за моите страхове и опит!

Наистина, идея нямам какво бориш в здравословен аспект с детокса, но искам да напиша много ясно 2 неща:

1. ПРИДЪРЖАНЕТО СТРИКТНО КЪМ ПРАВИЛАТА, ВОДИ ДО КРАЙНИЯ УСПЕХ!
2. ПСИХОСОМАТИКАТА Е КЛЮЧ КЪМ ПОЧТИ ВСИЧКИ БОЛЕСТИ!


Накратко, детоксът се прави серийно, по 3 дена всеки месец без да се нарушават правилата! По никакъв начин! Вярата и положителната нагласа усилват многократно резулатите.

Ти си на ход! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от cchery »

Ето така ви харесвам повече, момичета! Нахъсани, полугладни, но не и жадни :1062 :1062 . Знам, че моята е лесна и сега не ми е проблем да ви пиша до безкрай, защото не детоксвам. Но... друго така или иначе не мога да направя! Успех на всички момички гонещи седмички, шестички и петички :1062 :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от Мърмори »

Янче,благодаря,че сподели!
Винаги съм казвала,че детоксите много помагат при алергични състояния,но понякога сами по себе си те не са достатъчни да решат даден проблем.Могат да са само помощно средство. Позволявам си да ти припомня нещо,което може би си чела.
АЛЕРГИИ
Високото кръвно според мен е на хормонална основа(ако не е така,моля да ме извиниш,просто те познавам от съседната тема за детоксикациите в зряла възраст)

Перименопауза- материал от д-р Михайлов

Менопаузата се дефинира като последния цикъл от менструално кървене при жената. Тя е признак за прекратяване на отделянето на яйцеклетките в яйчниците и симптом на пълно изтощаване на яйчниковата функция (яйчниците вече не произвеждат естрогени и прогестерон, много важни женски полови хормони) и жената е в период на постменопауза.

КОГА НАСТЪПВА МЕНОПАУЗАТА?

След последната менструация. При жените в Европа тя е между 48 и 52 години. Недостигът на женски полови хормони може да причини появата на симптоми по време на постменопаузата, когато има нарушена, но все още съществуваща яйчникова функция, и по време на постменопаузата, когато яйчниците вече не функционират. Подобни оплаквания, но по-силно изразени, се наблюдават при жени с премахнати по медицински показания или по друг начин увредени яйчници.

СИМПТОМИ НА КЛИМАКТЕРИУМА

Липсата на женски полови хормони може да причини различни симптоми:
• Топли вълни, рязко настъпващо неприятно чувство за затопляне и зачервяване на кожата, често придружено с изпотяване предимно на горната част на тялото.
• Нощни изпотявания, появяващи се по няколко пъти на нощ, последвани от топли вълни. Понякога те са толкова тежки, че трябва да се сменя дори спалното бельо.
• Нередовни кръвотечения.
• Раздразнителност, изблици на плач, внезапни промени в настроението.
• Отслабване на паметта и трудности при концентриране.
• Безсъние.
• Депресия.
• Палпитации (чувство за прескачане на сърцето), недостиг на въздух.
• Болки в мускулите и ставите.
Симптомите могат да продължат само няколко месеца, но по-често се наблюдават по няколко години и водят до нарушение на работоспособността, на всекидневните битови дейности, комуникативността на жените в професионалната и семейна среда.
Lachesis mutus 15 СН– с универсално действие при гореизборените симптоми. Обикновено се назначава по 5 гранули вечер.
Belladonna 9 (15) СН – главно при силно зачервяване и изпотяване. Като симптоматично средство в рези случаи по 3 гранули през 10-15 мин. 3-4 приема.
Glonoinum 9 (15) СН (хомеопатичен нитроглицерин) - при силен кръвонаплив, главоболие. Ако Беладона не е била достатъчна, прибавяме и Глоноинум. Най-добре да се редуват. Например в 10 часа 3 гранули Беладона, но ефектът е незадоволителен. В 10:15 – 3 гранули Глоноинум, в 10:30 – отново Беладона и т.н. Между другото последните две средства са важни при последици от топлинен и слънчев удар.
Цимицифуга (Cimicifuga racemosa) примерно Remifemin – растение, препаратите от него. Ако не е предписано друго, да се приема 2 пъти дневно (сутрин и вечер) по 1 таблетка, несдъвкана с малко течност (да не се смуче). Комплексно въздействие.

Препарати на базата на соя – примерно Соя витал. Обикновено се назначва 2 х 1 табл. дневно.
Салвия (градински чай) – помага при потене. 1-2 чаени лъж. се кипват 3 мин. 2 300-400 г вода. Пие се на 3-4 порции през деня.
Червена детелина – препарати, изготвени от билката или чай - 1 чаена лъж. се запарва в чаша вряла вода 5 мин. Чаят се прецежда и пие. Може да се изпиват много чаши през деня.
Лавандула – 1 чаена лъж. се запарва в чаша вряла вода 5 мин. Чаят се прецежда и пие. Може да се изпиват много чаши през деня.
Маточина, мента, бял имел – по 1 чаена лъж. от трите билки се запарва 10-15 мин. в 200-300 г вода. 2-3 пъти дневно. Ще помогне за балансиране на сърдечния ритъм и артериалното налягане.

Стискам ти палци да намериш тази увереност, от която имаш нужда,за да продължиш напред и да правиш най-доброто за твоето здраве-не как да е,а със средствата на природата. Пиши ни,споделяй,ще намерим изход!
vesin

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от vesin »

Добър вечер, мецанки! Минавам да се отчета - до момента всичко върви нормално с много чай, много вода , 4 ябълки и малко зеле, което не е желателно, но на мен с негова помощ ми е по - лесно.
Пожелавам на всички ни успешен последен ден утре и да се радваме на резултатите, който каквито си е поискал!
Янче с теб съм и аз съм имала подобни моменти.
Зори, а ти както винаги с благия си тон намираш решение на проблема. Поздравления! :923 :329 :923
mironi

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от mironi »

Янче, това, което искам да добавя е, че съм повече от сигурна, че ако не беше правила детоксикации - положението щеше да е по-тежко в момента. Не се отказвай. Виж къде грешиш - може би в периодите между детоксикациите. И тогава не бива да го караме по старому - детокса тогава не може да изчисти месечните поразии, та камо ли да се обърне към самите заболявания. А за по-сериозните заболявания са нужни по-дълги курсове гладолечение - но там вече става по-сложно. За да ги избегнем е нужно да направим по-лесното - да спазваме някои правила на хранене, да не правим натоварващи за организма комбинации, да не прекаляваме с количества храна, да приемаме течности, никога да не ядем, ако не сме гладни и т.н............
Иначе аз днес стартирах - макар че друго мислех. Не ме мъчи глад - а по-скоро някаква слабост, притъмняване и естествено главоболие. Последното естествено показва, че имам спешна нужда от детокс. Преди малко се принудих да хапна 4 ореха - дано това не прекратява детокса, а го спасява. Друго освен малко мандарини и една ябълка не съм приемала. Не исках да се глезя - но явно не съм възстановена на 100% след операцията и няма да мога да направя 3-дневен детокс. Утре продължавам и после ще правя 2 дни захранване. Ще стискам зъби и ще гледам да се справя! Наистина е добре да се справя!!!
qn4eto

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от qn4eto »

Зори, много благодаря за помощта. Всичко това съм го изчела, вземала съм поумон, поленс, ринитал, еуфорбиум, мазала съм се с хомеоплазмин /възхитена съм от него/, но ефект по отношение на хремата не настъпи. Вече си мисля обаче да не се самолекувам, трябва да отида на преглед при добър хомеопат. Знам кой е той, но живея далеч от София и поне на този етап не мога да си го позволя. Макар и без странични действия не мисля, че е добра идея да си самоназнача , за моя случай 7 хомеопатични препарата. Освен това как ще ги вземам с поне 15 минутен интервал, като сутрин са 5 + чай, впръскване в носа и мазане. Струва ми се невъзможно. Това, че отнема много време и внимание го пренебрегвам напълно - готова съм да положа доста усилия, да намирам начин когато съм на работа . Много време загубих в опити и самолечение, и междувременно нещата се влошиха. Поради тези причини реших да започна традиционно лечение. Никак не ми се искаше и вярвайте ми беше трудно решение - не ги искам антиалергичните, кортикостероидите и алергените, но нямам друг изход. Заприличах на глезана, която занимава всички с проблемите си, което никак не обичам, но разчитам на съветите ви. Дано не съм досадила, а това да е ценен опит, който да могат да ползват повече момичета / и каките им :221 /
Дроид, благодаря много за инфото. Някои неща съм чела и ги правя, други са ми нови и ще се опитам да изпълнявам колкото мога.
Последно промяна от qn4eto на 09 Дек 2011, 20:14, променено общо 1 път.
qn4eto

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от qn4eto »

Благодаря и на Мирони! Браво на теб, герой си! Дано успееш, пожелавам ти го. И бързо оздравяване! :329 :923 :329 :923
mam4eto31

Re: Предколеден детокс :) - месец Декември

Мнение от mam4eto31 »

Добър вечер :329

Мина вторият ден, чувствам се ок! Отмина ми бъбречната криза, бая зор видях два дни, но днес съм по-добре! Подгони ме лудното безсъние!!! Днес бях на мандаринки и ябълки, да ви кажа, не че съм гладна, просто сетивата ми не са удовлетворени, пусто просто си предпочитам зеленчуците ;)
Янче, това ми е 15-ти детокс! Напълно те разбирам как се чувстваш, но всеки организъм е различен и при всеки нещата се получават различно! При мен след 9-тия детокс от 15 алергена останаха 3-4, лекарката не можа да повярва, така че при мен нещата се подобриха, не съм слагала капки от доста време, а преди имах опаковки където се сетиш! Сега започнах да слагам в носа и алое, защото разбрах, че е удивително и много помага, слагам го превантивно, защото всяка година правя синузити по това време и не искам пак да ми правят пункця! На децата също започнах да правя детокси заради алергиите и силно се надявам да има резултат! Този месец пропускаме, защото утре имат събиране от градината, но следващия пак ще сме на линия! Стискам ти палци!

Айде, лека нощ от мен
Заключено