За книгите

Публикувай отговор
tita

Re: За книгите

Мнение от tita »

Вчера поръчах през ozone.bg 2 тийн-книжки за мойте девойки и супер се израдвах на промоцията им - до края на август за всяка поръчана книга, получаваш друга безплатна ( ). Така се сдобих и с "Очи с цвят на вода" и "Генезис". Имайки предвид и безплатната доставка, офертата е повече от добра. :954 ... И, както каза дъщеря ми ... "сега остава да намериш време да прочетеш всичко, което купи тези дни". :1062

Декс, с таз промоция, цената от 25 лв, може и да се окаже твърде приемлива. :222
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

tita написа:Декс, с таз промоция, цената от 25 лв, може и да се окаже твърде приемлива. :222
Нямат я, за съжаление. А за още по-голямо съжаление я нямат и тук http://www.e-zona.bg/, където книгите са с 25% отстъпка..... Т.е. няма пълно щастие :lol: :lol: !
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Cheva,
http://knigabg.com/index.php?page=book&id=31682" onclick="window.open(this.href);return false;

Тази прочетох наскоро, не е лоша. Но търся едно книжле, което много ми хареса и разбира се, забравих и името, и автора :126
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Пак криминален, доколкото зачитам анотацията. :)

Ще потърся нещо класическо, като стигна до там...
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
tita

Re: За книгите

Мнение от tita »

dexter написа:
tita написа:Декс, с таз промоция, цената от 25 лв, може и да се окаже твърде приемлива. :222
Нямат я, за съжаление. А за още по-голямо съжаление я нямат и тук http://www.e-zona.bg/, където книгите са с 25% отстъпка..... Т.е. няма пълно щастие :lol: :lol: !
Има я :222

https://www.ozone.bg/product/tuve-yanso ... zi-zhivot/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

Ася написа: ... забравих и името, и автора :126
:221 Само не се ядосвай, Асе :)
И аз така правя често. Един ден отивам на Славейков (книжния пазар) да си купя една книжка, която много искам ...и мигновено и окончателно забравям и заглавието и автора. Продавачът ме гледа безпомощно, аз обаче не се отказвам:
- Знам много добре как изглежда корицата! :idea:
...намерихме я :221
Ти пък тук няма нужда и да бързаш :222
Ver

Re: За книгите

Мнение от Ver »

Прочетох сборника с разкази "Куклената къща" на Т. Янсон. И аз като Декс, не бях грабната, както обикновено ми се случва с Туве Янсон.
Прочетох и около 500 стр. от "Шантарам"....
Не съм сигурна дали ще я дочета - на места има интересни факти от живота на индийците (дори ми се пригледа някакъв документален филм по въпроса), но начина по който е написана книгата я прави за мен безинтересна. То ясно, че автора е записвал всяка подробност и е имал предостатъчно време в затвора да опише всичко, ама така е развалил книгата :)
Ако беше намалил обема ѝ наполовина и се беше придържал към основните, интересни и пр. индийски факти щеше да по-добре, без да е шедьовър.
Ето ТУК намерих нещо като рецензия на книгата. Мнението ми е подобно :222
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Cheva написа:Пак криминален, доколкото зачитам анотацията. :)

Ще потърся нещо класическо, като стигна до там...

Знаеш ли какво ми харесва в скандинавските криминалета - че крими-сюжетът не е водещ, за разлика от американските бози. Вълнувам се от подробностите, които ми открехват света на скандинавския мироглед, без да се лаская, че съм получила задоволителна представа - просто някакви дребнички интересни факти, ключета към разпознаване на техния начин на светоусещане. Изключително са различни от нас и това ми харесва - че виждаш нещо, което не ти се е струвало възможно за фукнциониране, а пък то съществува, и действа съвсем добре.
Май не се изразявам особено свързано, но мисля, че ще ме разберете. Чета тези кримки, защото на пазара няма много друга скандинавска литература, или поне в нашата библиотека няма кой знае какво.
По същия начин при мен стои въпросът с ирландската литература, а сега съм се заела с френската - утре ще запомня едно шантаво име и ще ви разкажа за една парижка история, в която нищо не се случва и все пак има развитите.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: За книгите

Мнение от dexter »

Ася написа: Чета тези кримки, защото на пазара няма много друга скандинавска литература, или поне в нашата библиотека няма кой знае какво.
До колкото подразбрах, криминалните романи са сериозната тенденция в съвременната скандинавска литература :). Нещо като модата при БГ авторите да се жалват от соца, емиграцията и турското робство (извинете ме за бруталния изказ....).
За да разнообразя от криминалета и трилъри, си поръчах "Тангра и неговият син" на Кармен Мишу. От всички страни ми я хвалят и реших пак да пробвам с български автор. Надявам се скоро да се присъединя към хвалебствения хор :).
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: За книгите

Мнение от Cheva »

Ася, така представена литературата откровено ме заинтригува! :222

Dexter, нищо грубо не виждам. Обичам такива обобщения от запознати с проблематиката хора. :)

Последно изчетох 2 книги на Амели Нотомб - "Любовен саботаж" - скучна, типична за нея
и "Форма на живот" - тази много приятно ме впечатли, много интересна гледна точка за свръхтеглото. Развръзката е малко скучна, но завършва неочаквано и леко се компенсира. :)

От многото нейни, които изчетох от както Мори–ко (благодаря!) ни я представи,
помня и до днес "Речник на собствените имена" и "Хигиена на убиеца"(чудна!).
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ася

Re: За книгите

Мнение от Ася »

Анна Гавалда! Запомних го :1062 , книгата, която чета, се казва "Заедно, това е", имало и филм по нея. Да си призная, винаго съм била франкофоб без никаква причина :1044 , затова сега ми е двойно по-приятно да чета френски произведения - веднъж, защото се запознавам с нещо ново и вотри път, защото преодолявам един глупав предразсъдък.

http://www.helikon.bg/author/%D0%90%D0% ... %B0_14225/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор