Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Хей, брей, здравейте :954 :954 . Сколасах. Почти де... имам само още 4 документа на бюрото и ще съм приключила с всичко.. Днес ми е нещо завеяно и недоспало.... и отново ми е едно такова безапетитно. Ама в смисъл, че ми се яде нещо, но....... не се сещам какво...... и това ако не е проблем :plezya se :plezya se :plezya se .

Монка, благодаря ти за комплимента.... Сигурно си забелязала, че снимката не е фокусирана де.... добре, че е така, че иначе нямаше да прочета тези страхотни думи за себе си :lol: :lol: :lol: .... :329 :329 :922 И нещо специално за теб... сигурна съм, че го знаеш, но все пак - в огледалото виждаш онзи, който искаш да видиш!!! Ти в момента си критична към себе си и огледалото ще покаже всичко това. Но дори и да станеш 50 кила, пак ще виждаш лошите неща..... само от теб зависи да се видиш такава, каквато се усещаш и харесваш! Не казвам да се успокояваш или нещо подобно - и аз още виждам трол с голяма задна фасада в кривите огледала вкъщи :lol: :lol: , но... и съм забелязвала разлика в себе си в моменти, в които съм неимоверно щастлива... С две думи - радвай се на всичко, което имаш! Пишеш с такава голяма любов за семйството си и дома ви!!! Човек неизменно тихичко се притаява там някъде в подножието на думите ти и се облича в спокойствието, уюта и обичта, които те носят. :954 :329

Елисче, много ти е добро и правилно решението да си задържиш децата вкъщи. Сигурно им е скучно, на теб може и да ти е тъпо, но.... предвид всичко, което си ни писала за вашата градина, явно мерките трябва да си ги вземаш самата ти.

Останах изумена от писмото на дядо ти. Той, разбира се, е стигнал до теб и до това, което иска от теб, в крайна нужда. Още повече, че не сте се чували 10 години. Предполагам, че е много самотен и наистина би искал близък човек до себе си. Но дали можеш или не да се наемеш с тази задачка, може би ще решиш след като го видиш. Според мен не трябва да го отрязваш просто така.... Човек никога не знае. От друга страна...... трябва да мислиш за себе си и за децата си, за които ти си майка и баща през повечето време. И дали ще имаш силите и куража да гледаш още едно дете. Каквото и да решиш, вземи предвид най-вече себе си! А на Боби му кажи да ти съобщава за други прогнози, не дъждовни :1062 :1062 .... Щото ако е така, то се очертава да изпием по 1 туба ракия, там където сме тръгнали за уикенда, и да се прибираме за РД-то на Деси. :1069 :1069

Деситка, много ми хареса снощи на срещата. Личи си промяната, носеща уравновесяване. По-различна си! И това много ми харесва. Що ли си мисля, че ако постигнеш това, което е в желанията ти, съвсем ще се центрираш?! :1044 :1044 :)

Ох, нещо ми е отнесено днес..... как да продължа..... като имам чувството, че не съм започвала. Междудругото на първата снимка са снимани Марчи и Ellyto :) :) . Абе, няма ли някой да се включи тук с някоя избухваща новина като тази, че ...... да речем е спечелил от тотото неизброима сума и ще ни води на форумно пътешествие :1069 :1069 .......

Мили ми момичета, чакам ви да се включите...... и да кажете, че всичко ви е наред! У дома е така. След малко ще си тръгвам. Ще ходя да забера Бела от вкъщи и ще пазаруваме - за вечеря, за котките..... такива неща. :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

Чери, много ми хареса снимката с котаните за мъжа и жената :221 :221 супер забавни са..Ще ми е интересно с какви впечатления ще останеш от северозападната част на страната ни. Желая ти приятно изкарване.
Твоята Бела голяма късметлийка, браво на нея! Все така да печели, че и по-големи суми да печели. А за орхидеите - много се радвам, че цъфтят. Това са едни прекрасни цветя, които създават голяма радост за окото, а ако и миришат, още по-хубаво е..
Еми, благодаря за рецептата за кашлица, ще си я запиша ...
Имам ужасно много информация по отношение на здравни и всякакви други теми, които трябва да взема да ги оформя като подходяща информация, която след време също да включа към моя блог (кога ли ще му дойде и на това времето) Благодаря, че споделяте толкова много полезна информация.
Много грубо това, което твоя мъж ти е казал...останах втрещена честно :1215 :1215 и да са изпреварили думите, няма как да го пренебрегнеш, а той трябва да мисли повече егати...та допреди известно време те моли да му простиш и да останеш с него!!!! Не го е срам този твоя мъж да не оценява такава хубава жена като теб! Аз бих те посъвветвала да развиваш своята женска страна и сила и красота, нека види той кой ще съжалява накрая....аааа....тез мъже понякога не мислят. Моят мъж ако ми каже такова нещо не знам как бих реагирала...не че има причина да ми каже на този етап, но и да има и да ми го каже и сигурно ще посоча вратата...Знам, че сигурно много те е жегнал, но ти си прекрасна жена и заради такива думи не трябва да падаш духом, а да му покажеш колкото сила има в теб и че и да не е той ще се появи друг мъж, който ще те оценява и уважава повече!
Ще чакам да споделиш за здравето какво се случва!
Фюта дано всичко с твоя татко да се нареди и да се оправи, поне доколкото е възможно! За отношението на лекарите в държавните ни болници - разбирам, защо не ти се говори, то е ясно на всички ни колко отвратно се държат и как на никой не му пука за нищо по отношение на пациентите...
Мони, ама вие и ремонт правите :222 :222 оле ти си машина - с 3 деца, куче, че и ремонт :lol: :lol: евала ти правя!!!!
Деси, късмета в държавната здравна система ее меко казано равен на 0 да попаднеш на човек! По-скоро късмета е свързан с пари, за да можеш да си платиш на частно. Аз ако разчитам на нормалните болници за каквото и да било отдавна да съм пукярдисала...и това е напълно сериозно!

Бъни, не го мисли този АБ...когато се налага, се налага и толкова! Не е болка за умиране! Важното е след това да укрепнеш, така че органзима ти да се възстанови!

Мони, недей да се страхуваш от огледалото! Ще видиш, че като започнеш да си обръщаш внимание и да спортуваш, ще започнеш да си харесваш отражението в огледалото!

Елисче, съгласна съм,че на сила хубост не става! Не трябва да се кара никой нищо да прави, било то и дете! това е моето мнение де, което най-вероятно не е приложимо в доста ситуации :221 :221 Какво ти пука кой как те обвинява...децата са си твой и като можеш да си позволиш да ги спреш от градина в периода, в който има много болни, аз лично не виждам причина да не го правиш! Едва ли някой ще те обвини, че искаш децата ти да са здрави!!!! Ти си имаш достатъчно ангажименти, че сега да гледаш и още един човек, при това болен....съвсем ще се побъркаш от еднообразие....според мен не си го причинявай...не искам да прозвучи лошо, но ти си млад човек и би трябвало да ти дойде скоро времето да се поосвободиш от домашни ангажименти и да имаш повече лично време за теб, децата ти растат и ще са все по самостоятелни с всяка изминала година. Ако иска да ти предписва къщата, да ти я предписва, ако ли не, да не го прави...защо трябва да има условия? Той нали е в хоспис? Не му ли харесва там?

Чери, я се стягай и си вдигни самочувствието! Аааааа :128 :128 :1055 :1055 :1055 Да не чувам повече такива приказки и на фокус и на не фокус, пак си изглеждаш супер! Хайде вече, моля ти се, приеми положителната промяна, за която толкова се потруди и която е изписана на лицето, на тялото ти от всякъде...
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Ани, нито точно в подходящия момент, нито вчера на срещата успях да те питам нещо: ти защо през уикендите искаш да спиш повече от 8 чАса? Това си е съвсем нормално количество сън, наистина. Защо ти е да е повече :1044 И съм съгласна с Елито: изглеждаш превъзходно! Аз те познавам лично от толкова много години и с чисто сърце ти казвам - сега си много по-слаба, красива, елегантна, нежна и хващаща окото, отколкото преди 9-10 години, когато се запознахме! Промяната в теб е огроооомна, момиче, просто се радвай и се гордей със себе си, това е! :1216 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

Деси, аз ще ти отговоря - когато си толкова активен в ежедневието си колкото е Чери, тогава имаш нужда от повече сън и почивка за да навакса тялото...не е нужно всеки ден да спиш по повече от 8 часа, но понякога е наложително и действа страшно добре на тялото
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Сън не може да се навакса. Не и когато става редовно и хронично. По-добре е всекидневно да спим по минимум 6-8 часа. Знам, че някои хора принципно се нуждаят от повече сън /9-10 часа/, други - от по-малко като цяло /5-6 часа/. Всичко си е индивидуално, както е в повечето сфери на живота. Приятна вечер от мен, аз тръгвам от офиса вече! :923 :923 :923 Ани, ти през седмицата по колко часа спиш? Това не го зная. Иначе знам, че водиш изключително динамичен начин на живот.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ellyto

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от ellyto »

Разбира се, аз също мисля, че съня не може да се навакса, но допълнително сън може да даде допълнителната почивка на тялото, от която то се нуждае. Аз например спя по 7-8 часа всеки ден (без последната седмица) и въпреки това понякога имам нужда от повече сън. Просто динамичното ежедневие предполага да намираш и време за почивка, понякога и повече почивка, за да може тялото пълноценно да се възстанови.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Ванчето »

Здравейте, момичета!
Аз да взема отношение по въпроса със съня... :D , не за друго, а най-вече, защото това и на мен ми е болна тема.
Аз също съм от хората, които имат нужда от повече часове сън и не ме срам да си го призная. Това не значи, че не ставам всяка сутрин рано заради детето, което все пак трябва да ходи на училище... :lol: Но или събота или неделя си позволявам да си подремна повечко и според мен това си е напълно нормално. Абсолютно подкрепям казаното от Елито. Освен това, когато човек не се е наспал най-малкото е нервен, раздразнителен, по-малко толерантен и пропуска малките красиви неща от ежедневието. Или поне аз съм така, не твърдя, че важи за всички хора. Когато системно не си доспиваш това започва да се отразява на много от системите в нашия организъм и с времето те започват да не функционират правилно. Дори и спад в имунитета понякога може да е в резултат на не качествена и не достатъчна почивка. В този ред на мисли точно вчера си мислех, дали този мой "грип" не беше просто начин тялото ми да ми покаже, че е изтощено и има нужда от презареждане на батериите... Все пак не можем винаги да сме на 100% активни!

На всички мацки от снощната среща искам да кажа, че са много чаровни! :922 Радвам се, че сте си изкарали добре!

Мони, много е хубаво това, което се случва в момента при вас! И тук се присъединявам към думите на Ели - ти наистина си машина! Аз с две деца понякога залудявам, а ти с три, куче, че и ремонт... Без коментар! Само едно голямо БРАВО на теб! И си така позитивна... Продължавай в същия дух! :524

Елис, а пък на теб не знам какво да ти кажа, мила! В трудно положение си в момента. Предстои ти труден избор - да вземете дядо ти при вас и да се грижиш за него или не. Според мен тук изобщо не трябва да става въпрос за материалната страна на ситуацията. Но дилемата си е наистина голяма, защото мисля, че най-вече на теб ще ти е доста трудно. Все пак си с две малки деца, които все още изискват доста грижи, внимание и време. А пък няма какво да се лъжем, мисля, че всички малко или повече имаме представа какво е да се гледа възрастен човек, който за съжаление е с тенденция за влошаване , а не за подобрение. Тъжно, но такъв е живота. Не е никак лесно - това е истината. А пък и ти нямаш помощ - сама си през повечето време. От друга страна пък е наистина много тъжно като си помислиш , че един възрастен човек те е помолил за помощ, а ти не си му помогнала. Може би там където се намира в момента не се чувства добре и за това се е решил да те потърси. Както много често се случва в живота всяка ситуация има най-малко поне две гледни точки и всяка сама по себе си е правилна... Сложно е и ти предстои трудно решение. Желая ти да успееш да намериш "златната среда" ако е възможно и най-вече решението , което ще вземете , каквото и да е то да не те обременява по никакъв начин, най-вече психически! :922

Цвети, много са ви сладки животинките! И аз като дете съм израстнала със животинките на бабите и дядовците ми и мисля, че е много хубаво това, че децата ти имат възможност да общуват с различни животни на тази възраст. Тези контакти дават на човек един друг, много по-различен поглед към живота! Браво и на вас! И вие мелите на сто мелници и не съм те чула да се оплакваш! :524

Чери, честно казано не знаех за съществуването на този хан в белоградчишко... Аз съм малко от другата страна на града - чисто географски имам в предвид. Но много ми хареса на снимките, които видях в нета. Надявам се да си изкарате добре и да ви хареса нашия край! Предполагам, че ще се възползвате от възможността да посетите всички по-големи забележителности в района, така че след това ще чакам с нетърпение да чуя с какви впечатления сте останали!
А относно ето това....
cchery написа: Абе, няма ли някой да се включи тук с някоя избухваща новина като тази, че ...... да речем е спечелил от тотото неизброима сума и ще ни води на форумно пътешествие :1069 :1069 .......

трябва да кажа, че на мен това ми беше мечта... Да спечеля от тотото и да ви организирам една прекрасна форумна среща в северозападна България! Ама сега ще излезе, че съм откраднала идеята от теб... :955 :955 Но нищо, аз нека спечеля и да осъществим идеята, пък няма голямо значение кой я е дал първи! :922

Ами май това ще да е от мен за сега. Лека вечер.... :329 :329
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Сиренце »

Е, като навързахте Северозападна България и мечешка среща, аз да припомня за фестивала в Бела речка. Бях ви разказвала за него преди 1-2 години. Ама много е като за нас - йога, концерти, литературни четения, чудна природа и много хора с алтернативно мислене. Та така, де - до май месец има време, може пък и да се организираме :954

И като искаше Чери позитивно настроение, да ви кажа, че от два дни съм много доволна от работата си. Започнах да правя уроци в пети клас с интерактивна дъска. На децата им е интересно и за
ПЪРВИ ПЪТ учениците схванаха дробите от самото начало. В седми клас пък колежката проведе час по рисуване. Е, дъската не е от най-хубавите, но ние сме малко и мнооооого бедно училище :328 . Радваме се, че и това го има.
Ако знаете какви невероятни образователни технологии се разработват - направо не ми се вярваше, че е възможно. Престъпление е, че големите училища, с достатъчно средства не ги въвеждат в обучението. На един семинар ни демонстрираха унгарска разработка - MOZABOOK :eek: :1215 :326 :326 :326 . Представлява набор от ресурси по всички учебни предмети, които са 3D и интерактивни. Уникално!!! Не като нашите "електронни" учебници, които реално са сканираните хартиени издания.
Иначе чакам с нетърпение почивните дни - имам нужда от малко почивка. Ходи ми се и нанякъде, но дали ще ме огрее :1044 .
Лека вечер на всички!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cvety_rz »

Ах, че сте ми хубавки всичките :922
Утре ще има по голямо включване от мен.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от Kleo »

Естествено, че съм съгласна и аз с теб относно съня, Елито! :954 :954 :954

Цони, тъжно е, че в България изоставаме по много и то важни показатели, да! :oops: :cry: :328 Мама цял живот е учителка, цял живот! Обича учениците си и работата си, но е все по-разочарована от системата, контрола отгоре и т.н., и т.н. :1052 /чак й се повръща понякога от поредното безобразие/

Ели, именно, точно това казах и аз, че в болниците в страната ни е просто въпрос на късмет, на случайност, на шанс, да попаднеш на истински лекар и човек... което е жалко и много кофти, уви!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пак ухае на цвят, пак на пролет ухаe

Мнение от cchery »

Ихаааааааааа, какви готини неща прочетох, събрани само в 3-4 постинга :1216 :1216 . Но първо - здравейте! :954 :954 Не знам дали сте забелязали, нооооооооо днес е .......... ПЕТЪК!! Което какво ще рече?!! Че идват почивни дни е отговорът на този въпрос! :1062 :1062 И то не какви да е, ами....... 1-и март с прекрасното настроение на червеното и бялото по ръцете, вратовете и реверите ни....... и най-националния от националните :1062 празници - 3-и март!

И на какво попададам:
Бъни написа:А относно ето това....
cchery написа: Абе, няма ли някой да се включи тук с някоя избухваща новина като тази, че ...... да речем е спечелил от тотото неизброима сума и ще ни води на форумно пътешествие :1069 :1069 .......

трябва да кажа, че на мен това ми беше мечта... Да спечеля от тотото и да ви организирам една прекрасна форумна среща в северозападна България! Ама сега ще излезе, че съм откраднала идеята от теб... :955 :955 Но нищо, аз нека спечеля и да осъществим идеята, пък няма голямо значение кой я е дал първи! :922
Бъни, едва ли, ако това се осъществи, някой ще си спомня кой казал първи, кой втори..... Все тая е! Толкова се зарадвах като прочетох това, което си написала!!! Какво излиза сега?! Намираме се на хиляди километри разстояние, а си мислим за едно и също нещо..... Няма такова щастие!!! Дай боже и да ни се случи!!!
Сиренце написа:Е, като навързахте Северозападна България и мечешка среща, аз да припомня за фестивала в Бела речка. Бях ви разказвала за него преди 1-2 години. Ама много е като за нас - йога, концерти, литературни четения, чудна природа и много хора с алтернативно мислене. Та така, де - до май месец има време, може пък и да се организираме :954
Още една прекрасна идея за миткане.... Цони, бях забравила за Бела речка, честно. Но много бързо ми се върна ентусиазма. Ние утре ще посетим една малка част от Северозападна България, но съм сигурна, че ще искам да се върна там поне няколко пъти, както стана с Източните Родопи!
Сиренце написа:И като искаше Чери позитивно настроение, да ви кажа, че от два дни съм много доволна от работата си. Започнах да правя уроци в пети клас с интерактивна дъска. На децата им е интересно и за
ПЪРВИ ПЪТ учениците схванаха дробите от самото начало. В седми клас пък колежката проведе час по рисуване. Е, дъската не е от най-хубавите, но ние сме малко и мнооооого бедно училище :328 . Радваме се, че и това го има.
Ако знаете какви невероятни образователни технологии се разработват - направо не ми се вярваше, че е възможно. Престъпление е, че големите училища, с достатъчно средства не ги въвеждат в обучението. На един семинар ни демонстрираха унгарска разработка - MOZABOOK :eek: :1215 :326 :326 :326 . Представлява набор от ресурси по всички учебни предмети, които са 3D и интерактивни. Уникално!!! Не като нашите "електронни" учебници, които реално са сканираните хартиени издания.
Цони, благодаря, че сподели.... наистина имаме нужда от позитивизъм. От отместване на фокуса. От красиви неща. От осъществени неща. А пък като чета как ти изпитваш лично удовлетворение, няма какво повече да искам. Не знам на какъв принцип се правят уроците с интерактивна дъска. Нито пък как точно се работи с нея. Нищо, че продаваме и такива във фирмата :955 :955 . В нашето училище комай има 1-2 .... Но съм сигурна, че уроците стават супер интересни по този начин! А какво повече им трябва да учениците!??
Kleo написа:Ани, нито точно в подходящия момент, нито вчера на срещата успях да те питам нещо: ти защо през уикендите искаш да спиш повече от 8 чАса? Това си е съвсем нормално количество сън, наистина. Защо ти е да е повече :1044
Деска, винаги е така - не успяваме нито да зададем въпросите, които искаме, нито пък дадем отговорите, които дължим :lol: :lol: ... Момичетата са ти отговорили доста точно на въпроса за повечето сън. Той е необходимост. Както физически, така и за туширане на психологически и емоционални претоварвания. Тези 8 чАса, които ти споменаваш, са общата рамка, която е наложена. Оттам насетне тя става строго индивидуална за всеки! Ето, факт е, че делнични дни не спя повече от 6 - 6,30 часа ииии бих казала, че ми личи. И на тонуса, и на настроението, и на желанията, и на външния вид и т.н. (благодаря ви за комплиментите, които прочетох :923 ) 8 чАса не са ми достатъчни - това го знам от опита, който имам - защото пак не се будя бодра и пълна с желание за действие. Това се случва, когато мина 9-я час. Така че..... така стоят нещата с моя сън.

Какво да ви кажа за мен от днес!?! Освен факта, че Артьо-хулиган кукна и в хладилника вече..... толкова бях възмутена като го видях вътре, че не ми хрумна първо да го снимам :1062 :1062 . После пък поради неведоми причини, душ-слушалката в банята ни снощи се счупи. Съответно дали поради късния час на тази случка, или просто щото Момчил си е такъв, остави отремонтирането за днес вечерта и то след като аз купя нова слушалка :955 :955 . То аз като си я купя, ще си я и сложа, но как да е.... :221 :221 . Лошото е, че аз си се къпя по принцип сутрин - и днес имах невероятната възможност да се мия с маркуч :1062 :1062 .... като няма слушалка, има маркуч, в който ако пуснеш вода с подходящо налягане, можеш да извадиш очите си ... отделно от това действа и като точков масаж с вода.... боц тук, боц там, но поне мнохо хубаво изважда кирта от пъпа и ушите :oops: :oops: :oops: :oops: :1069 ....

И още нещо - снощи гледахме филма, който взе тазгодишния Оскар - "Бърдмен"...... направо не знам как да коментирам :126 :126 ....... ако това са им критериите на академичните американски тикви (или по-скоро тиквеници) за красив, носещ послания и вдъхновяващ филм, значи аз съм снежен човек :1139 :1139 ......

Засега това от мен, но обещавам завръщане! :222
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено