Царевична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Hrisi
Аз пиша, пиша вече час
Мнения: 212
Регистриран на: 22 Авг 2010, 13:50

Царевична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от Hrisi »

Не може да говорим за здравословно хранене и да не си сложим рецептата на доктора

Поствам в оригинал:
Царевична палачинка на д-р.Михайлов

"Царевично брашно, примерно 1 чаша + 1 яйце (и без него става, но с яйце е по- вкусно) + вода до гъстота на гъста боза (може да се добавят и соево и брашно от гречка). Загрява се добре тиганът. Може леко да се подмаже с масло или олио (може и без мазнина в хубав тиган, но с мазнинка е по-вкусно). Сипва се с черпака колкото е необходимо както за палачинка и с опакото се разстила на достатъчно тънък слой. Когато еднта страна се запече, обръща се от другата. Това е цялата технология. Мисля, че е по- лесно от пригтвяне на палачинки. Не е необходима мая. Само каквото съм написал."

Д-р Михайлов
[img]http://lh4.ggpht.com/_BHk1DgHMxuQ/TCCTB35EBWI/AAAAAAAAKF0/aSEpkVesDH0/1337833_9d0899a2.jpg[/img]
УСМИХВАЙТЕ СЕ!ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов

Мнение от bobichan »

Момичета, тъй като така формулирана тема предполага само една публикация я променям на "Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива". Нека тук да споделяме, всякакви палачинки, питки и питчици, кексчета, хледчета и други полезни печива. За неполезните предлагам да направим отделня тема "Калоричните вредности без които не можем". Ако заглавието не ви харесва очаквам други предложения.
За да дам старт на тази темичка ви пускам най-страхотните царевични мъфини на света :)
Вече цяла седмица ги правя и не са ни омръзнали :1062 но не успявам да ги снимам. След детокса ще поправя грешката. Да ви е сладко момичета


Билков царевичен хляб по рецепта на Патрик Холфорд


175 г жълто царевично брашно
150 г кисело мляко с жива закваска
1 разбито яйце
2 суп. лъжици зехтин
1 суп. лъжица микс от изсушени стрити билки
1 ½ чаена лъжица сода бикарбонат
½ ч. лъжица сол

Загрейте фурната предварително до 200˚С . Разбъркайте брашното, содата, билките и солта. Смесете яйцето с киселото мляко и мазнината и изсипете върху другата смес, като разбъркате добре. Изпечете в тавичка за хляб или кексчета мъфин (стига за около 6) за около 10-15 минути, докато хване златиста коричка.
Сервирайте с печени гъби и домати и варено или бъркано яйце.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Peteto

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов

Мнение от Peteto »

Билков царевичен хляб по рецепта на Патрик Холфорд

175 г жълто царевично брашно
150 г кисело мляко с жива закваска

Бобка,

искам да пробвам предложението ти, но задължително ли трябва мляното да е с жива закваска :?:
и има ли от къде да се снабдявам с такова :1044
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от bobichan »

Оооо, Петуне, драго ми е да те "видя" тук. Ами може разбира се, но живата закваска означава, че млякото е подквасено по естествен начин без химия, а с популярните Лактобациликус Булгарикум и Стрептококус Термофилус. Все още е останало нещо на пазара от "Оригиналното" българско кисело мляко. Гледай етикетите. Мисля че верея е такова без да съм на 100% сигурна.
Здравословната препоръка е да се подбират млечни продукти с жива закваска - мляко, кашкавал, сирене (Жоси имат едно с наистина жива закваска) за другите млечни продукти не може да се гарантира, полезни за организма.
А мъфините ги пробвай няма да съжаляваш.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от Сиренце »

Билков царевичен хляб по рецепта на Патрик Холфорд

175 г жълто царевично брашно
150 г кисело мляко с жива закваска
1 разбито яйце
2 суп. лъжици зехтин
1 суп. лъжица микс от изсушени стрити билки
1 ½ чаена лъжица сода бикарбонат
½ суп. лъжица сол

Загрейте фурната предварително до 200˚С . Разбъркайте брашното, содата, билките и солта. Смесете яйцето с киселото мляко и мазнината и изсипете върху другата смес, като разбъркате добре. Изпечете в тавичка за хляб или кексчета мъфин (стига за около 6) за около 10-15 минути, докато хване златиста коричка.
Сервирайте с печени гъби и домати и варено или бъркано яйце.
Момичета, не го правете този хляб! Толкова е вкусен, че със сигурност ще преядете (като мен тази вечер :1069 )

Само му намалих содата на 1 и 1/2 кафени лъжички и сложих малко сирене. За подправка използвах смес от сминдух и чубрица. И заедно с една чиния салата от карфиол, вече едва се сгъвам :128
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Ябълкови мъфини с мюсли

Мнение от bobichan »

А ама Сиренце, тя дозата е за 6 мъфина ти и нея си увеличила май :222 !
Аз ги правя на закуска, да няма такива издънки, ама последния път май докато се усетя изядох 3 :423 Аз слагам риган и босилек в по-голямо количество, умерено мащерка и съвсем малко розмарин. Но и само с чубрица съм сигурна, че ще се получи.
Чудих се чудих къде да пусна следващите ми любими мъфини и реших тук нали е "печива".
Ябълкови мъфини с мюсли

1 и 1/2 брашно аз ползвам само пълносърнесто, грахам или нещо подобно, но не и бяло.
1 ч.ч. мюсли
1/2 ч.ч. кафява захар
1/2 ч.ч. овесени трици (в оригината рецепта ги няма, но така става поздравословно)
1 и 1/2 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. сода бикарбонат
1.2 ч.л. сол
1 ч.л.канела
1 ч.ч. кисело мляко
2 с.л. зехтин
1 чйце
2 ванилии
2 ч.ч. настъргани ябълки
Смесваме брашното, мюслито, захарта, триците, бакпулвера, содата, солта и канелата. Отделно разбиваме киселото мляко, зехтинът и яйцето. Смесваме двете смеси, разбъркваме и прибавяме йбълките и ванилиите. Внимавайте с ябълките, ако са много сочни мъфините ще станат клисави, ако пък са много сухи, и мъфините ще станат такива. Пълним формичките (предварително намазани с масло) до 2/3 от обема. Печем в предварително загрята на 200 градуса фурна.
Да ви е сладко!
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
олеся

ТРИЧАВА ПАЛАЧИНКА

Мнение от олеся »

Ето моя вариант за ТРИЧАВА ПАЛАЧИНКА на Дюкан:

3 суп.лъж. овесени трици заливам с мн.малко прясно мляко (колкото да се навлажнят, а не да плуват). Изчаквам 3-5 мин. леко триците да поемат от млякото и добавям натрошено сирене (за по-диетично може извара). Чукам 1 яйце и разбърквам.
Докато приготвям сместа включвам котлона да загрее тефлоновия тиган. Изливам палачинката в тигана и я оставям да се запече, след което я обръщам да се запече и от другата страна и след това се сервира.
Не слагам никакви подправки, включително сол и мазнина.

Ако обичате баничка и други подобни - това е спасението. Но хапвайте докато е топличка. Може да си пийнете и айрян, защото всичко е само белтъчини, а триците са амбалаж и шкурка за изчистване на червата. Да ви е сладко!

Тази рецепта съдържа максималното количество трици, което е полезно да се консумира за деня - 3 суп.лъж. Т.е. на ден може да изядете само 1 бр. палачинка.
олеся

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от олеся »

Миналата седмица добавих към сместа на тричавата палачинка и 2 суп.лъжици смляно ленено семе. Получи се вкусно! Не знам обаче лененото семе какво се води - въглехидрат или белтъчини, защото ако е въглехидрат - става неправилно съчетание на съставките на палачинката и съм допуснала грешка :1062
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от Сиренце »

Днес за обяд си направих тричавата палачинка - супер е, благодаря Оли. Ние с теб май ще се окажем с еднакъв вкус за храна - и салатата с моркови и сирене мисля, че е по твоя идея. Аз моркови в сурово състояние изобщо не мога да ям и години си търсех начин да ги консумирам и най-сетне го открих :923 :329 :923 !
Не знам обаче лененото семе какво се води - въглехидрат или белтъчини,
Аз за Дюкан нищичко не знам, защото до сега диети не съм спазвала, но според Зоната семената и ядките са мазнини. Иначе от това, което знам съотношението белтъчини:въглехидрати в ядките е горе-долу 4:3 с някои отклонения. Фъстъците например съдържат два пъти повече белтъчини отколкото въглехидрати.
Ver

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от Ver »

Да споделя и аз впечатления за палачинката от трици: СТРАХОТНА Е!
Мерси, Олеся :954
Аз по принцип огладнявам за тестени неща и този вариант иделано замества някои изкушения на които обикновено се подавам ;)
Аз пробвах и по-лек вариант, като триците полях с вода и добавих само сиренце (или извара). Така полученото "тесто" изпекох на малки палачинки на тигана без мазнина. Прекрасно, лесно, вкусно, леко, засищащо и диетично! Браво за рецептата! :326
djiq

Re: Царавична палачинка на д-р.Михайлов и други печива

Мнение от djiq »

Страхотна е палачинката от трици!!!
Олеся, благодаря! :326
Току що си хапнах и ми се яде още една да си призная честно :oops:
Публикувай отговор