ехо 2 и още нещо

Свобода на словото
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от cchery »

asiatano написа:ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ най после успях да ви открия.Направо се поболях тези дни .Първо не ми се отваряше форумчето,после ми се скапа компа и така няколко дни.Толкова съм свикнала с вас,че ми се плачеше тези дни.Не съм чела нищо ,но ще наваксвам утре.Надявам се всичко да е наред с вас. :329
Аси, много се радвам! Радвам се, че ни откри. Аз пуснах мейли с новия линк на форума на всички потребители, а на тези, които смятах, че мога да намеря на скайп, не го направих, че още не знам как мога да пусна един мейл на всички едновременно....... и понеже тук имахме към семдесет и няколко човека записани, ми се зави свят от пускане на мейли още на 20-я...... и затова реших, че всички, които ги имам на скайп, направо там ще им пиша.... дано не съм те пропуснала..... :???: :???: :???: :???: Щом си тук, значи всико вече е наред. Тъкмо щях да те гоня да те питам как върви терапията на хемо-то при тебе :oops: :oops: :oops: , че аз направо я закърших по тая линия............. :cry: :cry:
futarela написа:Радавм се да видя Асиатано и Мимозка . Много готина калинка - направо се влюбих толкова е сладка.Eй не ми остава хич време напоследък ,, не ми е приятно ,че влизам за кратко и не пиша ,нода знаете много ми липсвате и си ви обичам!
Фютенце, и аз те обичам много и мисля че е време за нова среща :221 :221 :221 :221 . Мечтая си за момента, когато ще можеш пак да влизаш както преди......
mimoza написа:Е
emi-1 написа:Чери,и големите се разболяват и майката пак трябва да се грижи за тях.И разликата в загрижеността не е много голяма...
А за това е точно така.Може би Чери има в предвид просто,че по-големите деца се разболяват по-рядко.
Да, това имах предвид, но най-вече факта, че когато голямо дете се разболее, то.... не се налага обгрижване като при малко. Ето, миналият петък през нощта, когато Коси се разболя от ДД-вируса, милият сам се усети, че му се драйфа и стана сам стигна до тоалетната, където да повърне. Едно малко дете би повърнало направо в леглото си и то директно върху одеала и чаршафи....... Същото е с кашлицата....... не да се чудя аз как да я стопирам и какво да правя...... Уф, бе, и Еми е права - няма лесно с деца ли си......... Еми, обещавам за ранга в най-скоро време...... за мен е удоволстиве и забавление това..... :1062 :1062 А ти, Мимозка, ми ги пожелавай все такива нощите...... определено носиш късмет - Бела спа като бебенце. :) :922 :922

Гудтнайт...... до томору...... :224
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
emi-1

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от emi-1 »

Аси,благодаря ти,че напомни за празника... :923
Тези гадни вируси са нападнали и моето семейство.Жоро вече е почти добре,но снощи баща му много ме притесни.Беше много блед и не се чувстваше във форма.Размачках го с ракия,клеева т-ра и се надявам бързо да се възстанови.Дано да не ме разболее и мен гадния вирус.С херпес съм от почти седмица,но пия вит С и засега държа фронта.
Пожелавам слънчево настроение,да бъде в унисон с хубавото слънце,което грее навън.
Поздрави за всички :923
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Сиренце »

На 21 ноември Българската православна църква отбелязва един от големите Богородични празници – Въведение на Божията Майка в храма, честван и като Ден на християнската младеж и семейство.В основата на празника е едно важно събитие от живота на Света Богородица.
Когато тя била на три години, нейните родители Йоаким и Ана изпълнили дадения обет и тържествено въвели своята дъщеря в Йерусалимския храм, за да я посветят на Бога. Тя за почуда на всички изкачила сама 15-те стъпала до входа и се спряла на най-горното. Първосвещеникът Захария посрещнал малката Мария и я въвел в Светая Светих на храма. Тя заживяла там в служба на Бога, прекарвала дните си в усърден труд, молитви и се подготвяла да стане майка на Божия Син. Когато Дева Мария навършила пълнолетие, тя пожелала да не се омъжва, а да се посвети изцяло на Бога. Тогава свещениците по внушение на Светия Дух я сгодили за престарелия й сродник Йосиф. Той уважил обета й пред Господ, станал покровител на Света Богородица и пазител на родения от нея Иисус Христос.
Неслучайно Църквата е отредила Въведение Богородично като Ден на християнското семейство. Подобно на влизането на Света Богородица в храма е и семейното идване в църква на 21 ноември. То символизира въвеждането на детето в лоното на християнската църква и вярата – духовно задължение на всеки родител. Защото семейството е най-доброто училище, което може да даде първите познания за Бога и Православието, за християнските добродетели, на които векове се е крепял българският род. И днес българинът проявява, според възможностите си, традиционната благотворителност по повод Деня на християнското семейство.

Честит празник на всички християнски семейства!
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от DeerE »

Здравейте момичета, лека и успешна седмица от мен поздрави и прегръдки за всички
Аси успех стискам палци да няма нищо сериозно при вас!
ЗОРИ НАДЯВАМ СЕ ДА ТЕ СРЕЩАМ ПО ЧЕСТИЧКО ТУК :923 :923 :923
Мравчо честит рожден ден мила, желая ти щас тие и късмет бъди обичана и желана :1108 :1092 :1089
Честит рожден ден ИВайло, всичко най хубаво и на теб весел празник с любимите хора :1003 :526
Ver

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Ver »

Добрютро момичета :)
Едвам тази сутрин се докопвам до компютъра.
Тази събота и неделя успяхме да хванем последните топли дни от Ноември и изведохме домочадието малко по дефилето, по поречието на р. Петреница. Бая се чудех дали да поведа децата, че Симона беше с най-отвратителната кашлица която съм чувала от известно времем насам (2 нощи преди това "спяхме" с нея седнали за да не кашля толкова много). Знаех, че чистия въздух, ще ги излекува, но се чудех дали спането на палатка, няма да влоши нещата :?: Мислих, мислих, но сърце юнашко не трае ...... :1062 В последния момент ги грабнах, натоварихме в колата и дим да ни няма.
Както става много често при нас в бързането забравих някои неща: лекараствата, якето си и дебели чорапи. На кой му пука за такива глупости :1062 :plezya se Да не би децата да са болни или да прекараме нощта на открито :fan
Добре, че по пътя успя да се снабдя с Умкалор. Май свърши чудесна работа :)
За мръзненето беше ясно. Мръзнах. Не само защото бях без яке и чорапи :128 , но защото бях дала хубавия си чувал на малката :1028
На сутринта ставам окостена и споделям с Явор, че след малко пръстите на краката ми ще се счупят, а той вади от раницата, която ползва за възглавница един чифт вълнени чорапи и един термо панталон :shock: :1053 :221 :1139
Не чух Мони да прокашля нито един път през нощта.
На другия ден направихме и една пещера. Окаляхме се доволно :)
А после часове на реката до поляната. Диви и щастливи, какво повече му трябва на човек? :)
Снимки липсват, защото заедно с другите неща забравихме и фотката.
Другия път ;)
Още веднъж ви благодаря , че ме изслушахте :) беше ми приятно да споделя!
Пожелавам на всички спокоен ден изпълнен с топло Слънце!
Поздрав е едно изпълнение, един автор, който нося в сърцето си!
Mrav4o

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mrav4o »

Еми, благодаря ти за пожеланията :329

Вер, комедийни ситуации сте имали, важното че сте доволни.

Ох, млакия май се оправя, ама каката няколко вечери ми се напикава и тази сутрин кашля.
Суха кашшлица. Няма хрема, поне като си духа нослето нищо не излиза.
Говори ми носово и сякаш хърка с нослето.
Сигурно има заден секрет, като малкия.
На малкия му пръскам в носа и гърлото спрейче и на каката и на мен. Като пръскам помага, но после пак си имам хрема, но сега само 1 ден сме го използвали.
Тази сутрин на каката и дадох мед и Стодал, чудя се да и дам ли ако има хрема Цинабсин и Тонзилотрн, дори да не е зачервено гърлото, да предотвратим.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от mari_ko »

Добро утро и от мен :528 :922
Вер, :1062 :1062 :1062 Браво на Явор, ако беше някой друг, щеше да извади панталона и чорапите чак в къщи. Надявам се кашлицата на малката да си е отишла завинаги :922
Мравчо, според мен дай цинабсин на каката, щом нослето е запушено :922
Mrav4o написа:На малкия му пръскам в носа и гърлото спрейче и на каката и на мен. Като пръскам помага, но после пак си имам хрема, но сега само 1 ден сме го използвали.
Предполагам, че ползвате различни спрейчета
Аси, бързо оздравяване на малчо :922

Момичета, смятам да напиша в темата за кашлиците нещо, което си го имам за всеизвесно, защото личната на Вики ми го е казала още в началото, наред с други подобни съвети. Но вече няколко майки на които го казвам, се оказва, че не го знаят /не, че е кой знае какво де/
Хубав ден от мен :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Mrav4o

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Mrav4o »

mari_ko написа: Мравчо, според мен дай цинабсин на каката, щом нослето е запушено :922
Mrav4o написа:На малкия му пръскам в носа и гърлото спрейче и на каката и на мен. Като пръскам помага, но после пак си имам хрема, но сега само 1 ден сме го използвали.
Предполагам, че ползвате различни спрейчета
Благодаря ти. Един спрей е, но е с различно преставки.
Ver

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Ver »

mari_ko написа: Момичета, смятам да напиша в темата за кашлиците нещо, което си го имам за всеизвесно, защото личната на Вики ми го е казала още в началото, наред с други подобни съвети. Но вече няколко майки на които го казвам, се оказва, че не го знаят /не, че е кой знае какво де/
Чакам с нетърпение! :923
Peteto

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от Peteto »

Добро утро и от мен :954

пожелавам ви спорна и усмихната седмица :)

Успех на тези които се борят с вирустите от детските градини като нас - вече нямам думи... всеки ден нещо ново... направо горкото ми детенце :328
и той изгуби търпение и само пита - "Кога ще ми мине тази кашлица?"
Ходиме при педиатъра казва всичко е в гърлото няма в дробчетата хрипове... незнам... какъв е този вирус какво е това чудо - то не беше хрема, после кашлицата, полсе отит, после имаше малко диария придружена с повръщане, после конюктивит, от 2 дни (събота и неделя) следобяд след спането вдигаше температура и сега остана само гадната кашлица като най-упорита... :cry:
Моля ако някой има подобен случай и е успял да го пребори да пише, че вече незнам как да действам :1044
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: ехо 2 и още нещо

Мнение от futarela »

Здравейте мили момичета! Хриско да ти е жив и здрав съпугът! Да те радва и слуша.Мравчо на теб ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ПОЖЕЛАВАМ ЗДРАВЕ И МНОГО УСМИВКИ! В7ЕСЕЛ ПРАЗНИК!
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Заключено