ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Ванчето »

Привет, слънчеви момичета! :954 :954

Чери, оправяме се вече, благодаря, че попита! След като почти 3 седмици се влачихме с гърла, сополи и кашлици, а пък на мен ми дойде в повече да седя пред кабинетите на личната и на педиатъра - най-сетне мога да кажа, че има светлина в тунела и сме на път да забравим за постоянното следене на часовете за пиене на лекарства... :plezya se То не стига, че децата се тръшнаха, но и мъжа ми не пропусна да го лепне, но той поне беше само за два дни :1062
Та така, вече влизаме в нормален ритъм.
При нас следващата седмица се очертава мега интензивна, възможно е да се случат и неща, които да повлияят цялостно на живота ни в бъдеще, но за сега няма да пиша нищо повече, за да не дърпам дявола за опашката :222 . Дано да имам хубави новини и да ви се похваля!

Ели, как си? Аз не пиша много често, но да знаеш, че всеки ден си мисля за теб! Силно се надявам, че вече си по-добре! :940
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,прекрасни момичета!
Ванче,радвам се,че всичко отминава,сега като се замисля....ние преди месец,два борихме едни такива кашлици и хреми почти месец,слагах компреса с мед и вестник,много упорита кашлица,но се разминахме само с него и ШС за хремата.
Благодаря ти за милите думи,наистина съм ро-добре,дори мисля от понеделник да тръгвам на работа,не ме свърта в нас,колкото и да обичам почивката.Ще видим как ще е ,тэй като болката е основно когато седя,а на работа съм изцяло седнала,но докато не про0вам,няма как да разбера.
Хубав и слънчев ден желая на всички!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

Здравейте, момичета. Почвам отзад напред..... ей, този вирус и тая болест се оказа..... егати звярът!!!! Мога да кажа, че най-сетне - след 3 седмици у нас има относителна тишина и никой не кашля..... Че и сополи не чувам да се смъркат :221 :221 . Чудо беше. Но всичко е добре, когато приключва. И то ПРИКЛЮЧИ!

Тази събота и неделя пътувахме. Всъщност още от петък - Момчил си кацна по обяд в София, взехме го и тръгнахме към Габрово - племеницата беше абитуриентка и отидохме на тържеството ѝ. Настанихме се в уникална къща за гости в една от махалите в близост до Габрово - село Райновци. Къщата е на над 150 години - собствениците ѝ са от Балчик. Решили хората да си купят имот и харесали този с почти порутената автентична къща. Строили, градили я, възстановявали я... и се получил прекрасен краен резултат. В комбинация с чистия въздух, избухналата в зелено природа наоколо и птичите песни от зазоряване до късно вечер....... ммммммм, получи ни се СТРАХОТНО! Взехме и майка от Горна и изкара с нас 2 дена и ми беше много хубаво.

Утре Момчил си лети обратно и чак след месец ще си е тук наново - точно за морето в Гърция. Коки си е в София до петък и изобщо не мисля, че ни остават само броени дни. Живея ден за ден, миг за миг. Междудругото... той вече си има сериозно гадже и се запознахме. Тази вечер Никол отново ни беше на гости - дори направихме някои планове за морето с нея, т.к. нейното семейство също почива лятото на Гърция.... Някак си прозрях в едно по-щастливо бъдеще. :954 :954 :954
ellis_stoyanova написа: 21 Май 2022, 11:14 дори мисля от понеделник да тръгвам на работа,не ме свърта в нас,колкото и да обичам почивката.
Елииии, дано да избереш да си почиваш още малко :923 ... Имаш нужда и дори не знаеш колко много имаш нужда. Радвам се, естествено, че се чувстваш много по-добре. Но някак си..... ми се ще да си дадеш още време!

Ванче,
Ванчето написа: 20 Май 2022, 13:43 При нас следващата седмица се очертава мега интензивна, възможно е да се случат и неща, които да повлияят цялостно на живота ни в бъдеще, но за сега няма да пиша нищо повече, за да не дърпам дявола за опашката
стискам палци и чакам с нетърпение хубавите новини от теб! :329 :329 :329 Наистина се надявам на най-доброто.

Засега ви оставям и ви пожелавам спокойна нощ.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРСКАТА ПИСМЕНОСТ, КУЛТУРА И ЛИТЕРАТУРА

Как ми се иска с този прекрасен език да си говорим за любов, за обич, за щастие, приятелство, мечти и т.н. За неща, които ни вдъхновяват и ни карат да летим. За милите и съкровени моменти, които докосват душите ни. За най-близките и любими същества... Как искам... светът и в частност България да бяха по-различни, скроени по модел, в който хората се обричат, а не се заканват, един на друг...... Как ми се иска.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Ани...точно това си направила,макар и индиректно!Говориш за любов,щастие,приятелство...и душата свети!
Честит празник,момичета!
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

cchery написа: 09 Май 2022, 21:57 ... ... ...
Kleo написа: 07 Май 2022, 15:31 Не отидохме до Якоруда, за огромно мое съжаление! Баща му на Есмо е болен и на легло, и майка му помоли да отложим малко!
Пожелавам на бащата на Есмо бързо оздравяване и да можете все пак да ги посетите.
Kleo написа: 07 Май 2022, 15:31 Колкото до книгата, не съм си я купила още. Ще ме подсетиш ли, моля те, точно заглавие и автор, за да си я закупя? Благодаря ти.
СМЕЛА, А НЕ ПЕРФЕКТНА
Решма Сауджани от издателство "Вдъхновения" Вдъхновения
Благодаря ти за благопожеланието за баща му! Уж е по-добре вече, но за малко да влезе в болница наскоро, поддържаше с дни много висока температура човекът... Доста здравословни проблеми ги мъчат родителите му като цяло, за съжаление.

Влизам отново в издателството на Боби Вдъхновения и ще си я поръчам директно вече тогава! Мисля, че ще е чудесен сватбен подарък. Който да ми напомня винаги да си остана куражлийка, без претенции за съвършенство! Благодаря, Ани.

Аз поизчезнах от форума, защото буквално хвърча по организационни задачки. За хубаво е обаче :954 Вече съм си уредила пробните грим и прическа, и реших с какъв лак да бъда. Имам си рокли, обувки и чанта за сватбата, предстои ми само бельото и чорапогащник за всеки случай, въпреки че ще е жега, може и изобщо да не го ползвам него. 27 дни до сватбатаааа !!! А се вълнувам :423 сякаш никога не съм била булка :1209
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

cchery написа: 16 Май 2022, 14:57 ... ... ...
ellis_stoyanova написа: 13 Май 2022, 08:52 За стотен път живота,съдбата,Бог или който там се сещате ми показа колко силно пренебрегвам себе си,в името на другите и как понякога човек трябва да се замисли какви ги върши,но ми е много трудно да се пречупя.
Е, сега имаш доста свободно време да помислиш именно върху този въпрос. На практика...., ако не мислиш за себе си, не мислиш и за другите, които по един или друг начин са зависими от теб. И се получава една голяма лъжа към самата теб - пренебрегваш себе си, за да си в услуга на другите, но.... нараняваш себе си - нараняваш и тях, защото в момента всъщност ти си им в тежест. Като това последното не го разбирай буквално - като казвам, че си им "тежест", имам предвид грижа и притеснение, защото те те обичат и няма начин да не се притесняват, когато те боли. :922

... ... ...
Ванчето написа: 10 Май 2022, 18:19 Как минаха срещите в училищата в Берн? Ще ми е нтересно да разкажеш.
Нашите срещи минаха много ползотворно - дори вече имаме резултат: от едната гимназия върнаха положителен отговор, че имат свободно място за Бела и днес изпратих попълнена формата за кандидатстване. Мисля, че пътят към Швейцария вече е открит и свободен. Дори и да има още някаква пречка, вероятно ще се касае за нещо документално, което ще трябва да вадя тук от България. ... ... ...
Елисче, Ани го е казала перфектно просто! Обичай се и се грижи за самата себе си, защото така косвено показваш любов и грижа към близките си :923 Бързо възстановяване от мен!!! :524

Чери, радвам се, за Швейцария! Поздрави на теб и цялото ти семейство. Мислено и духом съм с вас, желая възможно най-доброто и хубавото и за четирима ви! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от Kleo »

Елисче, тръгна ли на работа толкова скоро след инцидента? :922
Ванчето, изчислих, че интензивната ви седмица вече е минала. Ще дойдеш ли да се похвалиш вече? :954 :923
Добре е, че ви има, момичета. Добре е, когато човек се завръща. На любимо място. След много тичане, но и много себевглъбяване. Добре съм се завърнала в Мецата :940 :1069 :222 :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Да,Деси от понеделник съм на работа,ами...моето си е....имам енергия и сякаш по-бързо ми минава,е,има я болката,но...какво от това...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от ellis_stoyanova »

Деска,и мен ме развълнува с тези приготовления...толкова е хубаво...
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ЖИВОТЪТ в няколко реда | спам-тема

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа: 24 Май 2022, 13:22 Ани...точно това си направила,макар и индиректно!Говориш за любов,щастие,приятелство...и душата свети!
:1002 :1002 :1002 :1002


Здравейте, момичета. След цяла седмица с прогнози, че ще вали - воала, днес ВАЛИ..... На фона на задухата от предните дни даже е леко хладно в апартамента, но навън като се излезе е и влажно, и задушно..... Шантава работа. Вътрешните ми сензори ми дават усещането, че е лято...., а все още не е.

Тези последни дни от май са един от най-хубавите периоди в България - празника на младостта с всичките тези абитуриентски балове. Дали защото аз съм се затворила в кръга от хора, които харесвам, и с които споделяме много общи неща, но ще напиша, че установявам как простотията от баловете от преди години вече отсъства. Момичетата са много по-стилни. Няма ги изцепките с возилата, с които зрелостниците стигат до сборните пунктове. И изобщо каквото аз видях тази година от абитуриентите много ми хареса. :954

И още нещо много ми хареса - отбелязването на 24 май. Почваме да се връщаме към тържествеността на този празник - вероятно най-хубавият български такъв. В цялата страна има шествия, манифестации, родители с деца.... Мисля, че това са много хубави неща.

Ядосват ме, разбира се пълната идиотщина на част от "политическата" класа и по-специално Копейкин с неговата вечно тревожна и озверена физиономия, с престорения патриотизъм, зад който се крие изключително опасен и агресивен тип... Уви, безпаричието, бедността, оскотяването, разклатените морални устои на българина "хранят" подобно поведение. Жалко наистина, защото ние не сме това.

И все пак - има много повече светли неща в България, които да ме радват.

На нас ни предстои един доста интензивен месец юни с някои големи промени. Няма да пиша предварително - чакам просто всичко да се случи. Юли ще е също необичаен, а август - направо непредвидим :221 - учебната година в Швейца почва на 15 август..... какво и как и най-вече на немски ще преживеем - това са неща, над които не се замислям. И няма да се замисля. Когато дойде техният момент, ще минавам през тях.

Последните 2 седмици Коки си беше у нас и ми беше толкова хубаво, пълно и спокойно..... Ами - да, липсва си ми... И то доста. Запозна ме с гаджето си - едно много приятно и добро момиче на име Никол. Вчера го изпратихме на летището (Никол е студентка в България) и двете си поплакахме... Странно или не :221 .

Но ако трябва да бъда честна най-много съм вдигнала зор към морето през юли - наистина нямам никакво търпение да дойде. Да дойдат дни, в които да не мисля за НИЩО....., за абсолютно нищо. Да нямам и работа.
ellis_stoyanova написа: 27 Май 2022, 10:58 Да,Деси от понеделник съм на работа,ами...моето си е....имам енергия и сякаш по-бързо ми минава,е,има я болката,но...какво от това...
Ели, дали не е добре да помислиш за някакви процедури от типа на водолечение или кални бани. Нещо, което да ти помогне по-бързо да преодолееш болката, за да не хронифицира.... Продължаваш ли с терапията за анемията и как се чувстваш от нея?
Kleo написа: 27 Май 2022, 10:12 Който да ми напомня винаги да си остана куражлийка, без претенции за съвършенство!
АБСОЛЮТНО! Който твърди, че знае всички отговори и никога не греши, просто е цар на позите.

Деси, на каква рокля се спря в крайна сметка?

Надявам се бащата на Есмо да се чувства все по-добре и да може да дойде за сватбата ви - важен ден си е за сина му.

Имахте планове да посетите клиника за инвитро или поне да потърсите консултации - тук има ли развитие?
Ванчето написа: 20 Май 2022, 13:43 При нас следващата седмица се очертава мега интензивна, възможно е да се случат и неща, които да повлияят цялостно на живота ни в бъдеще, но за сега няма да пиша нищо повече, за да не дърпам дявола за опашката :222 . Дано да имам хубави новини и да ви се похваля!
Ванче, когато ти остане време, мини да пишеш какво и как при вас. :922 Надявам се всичко да е наред, всички да сте здрави и да имаш хубави новини.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор