Лятото носи ни сполука и отново ще изпразним мечата хралупа

Свобода на словото
Заключено
Ver

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ver »

Айде за неделята!

Исторята с ножа ми е позната.
Знам (точно може би), как си се почувствала.
Само дето, мойто хайванче ("голямото"), наистина беше
заплашвало деца ...Ужас! На ще да си спомням.
Не, че не беше имало агресия и от тяхна страна ...

Малко разговори и децата разбират всичко ...
А, като се има предвид, че Бела не е и имала намерение
да наранявам никой :) :923

Знам ли ... човек започва да се чуди, кой на какво
е научил ...
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Благодаря ви Дами, за пожеланията и подкрепата, но мисля на този етап само Чери ме разбира, защото е в тази ситуация и има подобен тип дете. Като станат в тази възраст и ако са като нашите тогава чак ще заговорим на един език с останалите, дано нямате подобни проблеми. Обсъждали сме това с възрастта, но аз продължавам да не приемам доста неща за нормални и да оправдавам даден тип поведение, особено заради сложна възраст.

Относно разбирането с девойката, ако изключим това, че и се учи и работи по-малко, отколкото аз искам нямам никакви проблеми с нея, нямам тайни от нея и тя знае, че може за всичко да пита, естествено понякога се въздържа, но знае, че когато е готова аз няма да и откажа разговор, съвет, мнение, препоръка, но с мързела няма как да се примиря и не трябва. Относно личните неща аз знам какво съм посяла и за мен е важно, че каквото и да направи ще е премислено от нея. За ученето ме разбира, но както много пъти съм писала мързела е по-голям от желанието да положи усилия. И Деси пускали са ме с гадже на палатка и не съм преспала с него, защото не съм била готова, а той ме е уважавал достатъчно, за да чака, колкото трябва, накрая даже така и не стана. В това отношение аз и вярвам напълно и знам, че ще направи същото като мен, в смисъл ще го направи с който иска и когато е готова. За мен това е достатъчно, това лято ще ходи на лагер на море и на турне в Испания с момчета от 14 до 30+. Нямам и грам притеснение, защото са добри деца, вкл. и тя. Не знам защо всички решават, че ние не знаем, че е добра, когато се оплакваме от нея, просто не ползва целия си потенциал, това е единствения ни проблем, а някои неща не могат да се поправят след време. Само за това се ядосвам, защото ако имах майка като себе си сега щях да знам и английски, че и още някой език, но уви не съм имала този шанс, а за това съм плащала много пъти и още плащам...

Днес имахме интересен разговор с моя познат психиатър - според него стиснатост, мързел и сладострастие са присъщи на всеки човек и трябва силна мотивация да се справиш с тях. Аз съм се справила с 1,5, защото мързел извън работа има и при мен, а последното обяснява защо не мога да отслабна :221

Чери/Вер, отново доказателство как голяма част от родителите сляпо вярваме на децата си и дори за миг не допускаме, че както всички други и нашите понякога послъгват, за да ни се харесват или да нямат проблеми. Мария днес ме подстрекаваше да се спасим от работа и училище, че даже и била болна, като питах директно контролно ли има ми каза, даже 2. Като във всяка ситуация истината е някъде по средата. Здрави нерви, Чери, опитай се да разбереш какво друго е станало последните дни, за да се измъкне тази стара случка. Ще излезе нещо, сигурна съм, я младежа и е хвърлил око, я някоя от девойките си е харесала някой от техния клас. Лошото е, че понякога учителите без да искат или нарочно вземат страна, децата усещат много бързо и се настройват срещу "злосторника". На тази възраст е много трудно да мислят адекватно, както виждаме голяма част от родителите също. Заплаха с нож от Бела??? Не си го представям
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Ванчето »

Дани, в кой град в Испания ще бъдат децата? И кога?

Чери, ами този нож в крайна сметка от къде се е появил в училище ?
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Чери, :1215 :1215 :1215 Дори не мога да си представя как си се чувствала :922 Убедена съм, че Бели ще внимава много с шегите вече, но е много некоректно от страна на другите момичета . Кое ли ги е провокирало така да очернят съученичките си :1044
Вер, ха дано да дойда на твойта :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

mam4eto31 написа:Ей, хралупке, не ме одписвай още :-|

Напоследък рядко надничам. Пълна каша е в сърцето и душата ми. Няма подобрения от последния път, в който писах тук. Да кажа, че депресията и отчаянието ме покосиха здраво. Стигнах до там, че се държа заради децата. Писна ми от безразличие, имам нужда от топлина, а не я получавам.
Знам, че тук ще ме окуражите, но искам друг да го направи. Вчера му го написах, представяте ли си, пишем си, а не си говорим. Да разгадаеш мъжкото съзнание се изисква специална диплома. На края ме попита какво да направи, казах му че той трябва да реши, сега ще чакам. Отново! Но няма да се вържа от малко мили думи 2 дни и после пак. Това да ме приемат за даденост ме съсипва.
Затова не пиша, Деси ме побутваше от време на време, но няма живец в мен, грам....
И ще продължа да те ръчкам!!! :329 Стига това да те дърпа нагоре!!! :329 Вярвам, че ще се измъкнеш от това минорно настроение и от тези тъжни мисли!!! :524

Имала съм същите проблеми като твоите. Преди! Преди да обикна себе си така, че сама да бъда за себе си топлина, огън и страст. Преди да открия, че мога да провокирам и съблазнявам! Преди да разбера, че нямам нужда от нечия любов, внимание и одобрение, за да бъда ценна, значима и обичана вътре в сърцето и в душата си. В тялото си. Преди да стигна до извода, че ако искам да получавам страст, нежност, внимание и любов, самата аз трябва да бъда извор и източник на тези емоции. Независимо от всичко. Независимо от крайния резултат. От привидната липса на отклик у другия човек. ... Независимо от нищо. А в момента, в който преоткрих себе си, реших, че мога да се оправя и сама в живота или с друг партньор, нещата автоматично започнаха да се променят в моя партньор. В положителна посока.

И не, не те съветвам да предприемеш същите драстични мерки като мен, защото кой знае дали при теб ще произведат същия ефект или дали изобщо са подходящи за теб самата. Не те провокирам нито да бягаш от къщи, нито да се развеждаш и разделяш с мъжа си, нито да си хванеш любовник. По-скоро бих ти препоръчала да смениш гледната си точка, фокуса, ъгъла, под който виждаш и възприемаш нещата, перспективата. Уважавай себе си и времето си. Цени всеки един миг. Открий какво е независимостта. Намери вътрешния си център. Дори без да включваш и децата си в този център. Просто бъди ТИ. Самата себе си. Иронията е, че когато засилиш грижата и обичта към самата себе си, се увеличава и грижата на другия човек към теб самата.

Принципът прилича на онази Библейска фраза: "На бедния ще му се вземе дори малкото, което има. А на богатия ще се даде още повече." Помисли върху нея, без да се съпротивляваш и без да включваш понятието за справедливост. Извинявай, че ползвам християнската догматика като основа на разсъжденията си, още повече, ако не си вярваща /ако е така, просто си вземи, каквото резонира с твоята собствена Истина/:

Учудват те думите на Спасителя: „Който има, нему ще се даде и ще му се преумножи, а който няма, и това, що има, ще му се отнеме” (Мат. 13:12). Нима е справедливо, питаш, да се отнема от бедния и малкото, което има, а да се дава на богатия? Ти разсъждаваш така, воден от духа на нашето злокобно време, когато мисълта за материалното е засенчила първостепенните въпроси за човешкия живот на земята, за неговия смисъл и неговата цел. Ако тук ставаше дума за благата на този свят, наистина щеше да бъде несправедливо да се вземе от бедняка и да се даде на богаташа. Това би било в противоречие с други думи на Христос: „Който ти проси, давай”. Би било в
противоречие и с притчата за богаташа и бедния Лазар. Ето, в Небесното царство от немилостивия богаташ е отнето всичко, а на убогия Лазар всичко е дадено. Следователно тук не може да става дума за материално имущество. Макар в живота да се случва богатият да забогатява все повече, а бедният все повече да обеднява; макар понякога да се отнема и последното имущество на бедняка и да се дава на богатия - всичко това е само символ (образ) на случващото се в духовната реалност. Истинският смисъл на тези Христови думи става ясен, ако се вземе предвид онова, което ги предхожда, а именно притчите за сеяча и семето и за светлината, която не може да бъде скрита (Лук. 8:16). Светлината - това е истината. Който е вкусил сладостта на истината като Божи дар и жадува и се старае да я придобие в още по-голяма мяра, нему ще се даде и ще се преумножи, за да може да я възвестява и на други. Света Варвара нямала учител, но
имала стремеж към истината и душа, готова да я приеме, затова Бог й открил богатството на истината.


Мамчето, НЕ си родена, за да бъдеш приемана за даденост. Както обичах да казвам за себе си в онзи период - чувствах се като част от мебелировката вкъщи. Е, вече нито се усещам така, нито съм третирана така. Път ИМА! Дори и когато нещата са били супер зле в една връзка, те могат да се поправят. Наистина могат.

И друго, щом си пишете - това означава, че все пак КОМУНИКИРАТЕ помежду си. Обменът не е спрял. Понякога е по-лесно да напишеш и прочетеш дадено важно за теб нещо, отколкото да го чуеш и кажеш очи в очи. Не спирайте да общувате. Все ще намерите път един към друг. А ако не го намерите, знаеш, че изход винаги има. Раздялата невинаги е нещо лошо. Понякога просто показва ново начало, нов път, ново настояще и бъдеще.

Пиши пак, моля те! Ако не тук във форума, ми пиши на лични! Винаги оставам отворена за теб - Деси :922 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от Kleo »

Чери, това е наистина изправяща косата ситуация :1215 Не знам какво друго да ти кажа, освен че съпреживях историята ви и ми стана мъчно, че е трябвало да я преживеете :923 Пожелавам бързо разнищване на истината и възстановяване от изживения стрес :524

ДаниД, радвам се, че имаш толкова РАЗУМНА дъщеря тогава! Аз далеч НЕ бях такава на нейната възраст! То и сега невинаги съм разумна :plezya se Извинявай, че проектирах своите тогавашни случки върху вашата текуща семейна ситуация, явно проблемът е в съвсем друга посока и светлина! :923 Извинявай още веднъж, не съм искала да те засягам :923 Ни най-малко :922

И още нещо, Алекс го мързи страшно много! Има почти нулева амбиция за справяне! Почна втория срок с няколко слаби оценки! Нещо, което не може да се каже нито за мен като ученичка, нито за баща му като дете - и двамата сме били супер нахъсани да успяваме, да се доказваме в училище и в университета, да се развиваме, да се стремим към усъвършенстване и нови знания и умения. Така че ако става дума за мързел, липса на амбиция и леност, определено мога да те разбера напълно и аз: Алекс е същият. Дай му да рита футбол, да кара колело и скейтборд, да рисува, да пее, да си ръчка телефона / таблета, да тича и да се катери по дърветата. Нищо друго не го вълнува - нито учебници, нито книги, нищо.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

Ех...... исках да ви пиша много... и не ми се получи. Поне не и засега.

Верка, не знам какво да кажа още за ситуацията с ножа..... Поне засега моята информация е такава, каквато ви я поднесох. Но предвид това, че тя се променя често..... какво ще се окаже окончателно, никой не знае. Благодаря за разбирането!!! :923

Мони, теб просто те :922 . Ако трябва да ти пиша, то ще е по-дълго. Затова няма да е сега.

Дани, разбирам те прекрасно!!! И аз като теб нямам съмнения в качествата на Коко и не спирам да се учудвам защо... не ги демонстрира.

Десита, :329 .

Абе знам - много тъп пост, но просто за момента не може да е по-остър :1062 :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от danid »

Деси, надявам се не съм прозвучала много остро, на наистина доста хора напоследък се опитват да ни уверят в качествата на Мария без да отчитат други фактори. Всички са мързеливи и не им се учи, но зависи и на кой какво е дадено като възможности, не приемам 3-4 при неотворен учебник, ако бяха 3-4 с малко учене е едно, а ако са 3-4 с наистина сероизно учене нямам проблем. Важното за всеки родител е да види кое е лесно за детето и какви наклонности има и да му помогне да ги развива. Няма как всички да пеят или рисуват, същото е и с дарбата за лесно запаметяване. Точно затова с Чери много, ама много се дразним от наште си мързеливци. Извини ме ако съм те обидила.

Ванче, ще имат 2 фестивала - Барселона и Валенсия или близо до тях, от 13 до 26 Август ще е пътуването. Миналата година бяха на 70 км от Рим, предполагам и сега ще е нещо подобно, имам програмата някъде в къщи, но нали е на кантар не помня всичко.

Мамче, пожелавам ти скоро да намериш решение, но нали знаеш, че мъжете са от друга планета. И аз искам да се сеща, но уви не става, всичко трябва да се каже в прав текст и по няколко пъти...

Чери, само кажи, че всичко е ок при теб пък ще пишеш като имаш време.

Пак изпуснах някой сигурно
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

Привет мривет :954
Минавам бързичко да се похваля, че със огромното съдействие на Чери, за което много и благодаря ще започвам работа при Руми :1216 :1216 :1216 Мечтата ми се сбъдва и съм много хепи.На работа много тежко приеха напускането ми, но този път искам да помисля за себе си.Райчето е по- добре.От тройки вече имаме четворки дано да станат и петички и като цяло се чувства по добре и аз усещам промяната.Трудности, трудности....но да не се отчайваме, защото после идват и хубавите моменти :954
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cvety_rz »

И малко четиво:
ето
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Пролет на вратата чука и отново ще изпразним мечата храл

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:Привет мривет :954
Минавам бързичко да се похваля, че със огромното съдействие на Чери, за което много и благодаря ще започвам работа при Руми :1216 :1216 :1216 Мечтата ми се сбъдва и съм много хепи.
:1061 :1216 :1061 :1216 :1061 :1216 :1061 :1216 :1061

Але-алее, ще празнуваме.... :1062 :1062 :1062 . Цветка, желая ти очакванията ти да се оправдаят и да надскочат желанията ти :922 :922 . А настоящият ти работодател..... ами можеше да помисли колко ценна си за фирмата му, когато те оставяше със скапания комп, с кофтито тоалетна, в халето и т.н. ... лошото е, че такъв тип хора като него, никога не учат житейски уроци след определена възраст! Но... то си е за него!!!

Радвам се, че при Райчето има раздвижване в оценките - дано и с интересите й да е така.

Дани, добре съм да. Чакам нашите гърци да се натуткат и да кажат какво ще правят с фирмата след месец юни. Така че - все още предстои да ви кажа какво точно ще се случва с мен :razz: :razz: . Иначе - да, приемам 3 и 4 като оценка в училище, когато за тях е имало процес на учене - не приемам празния поглед, цъкането на тел-а, заплесията пред компа. НЕ, НЕ Я ПРИЕМАМ!!! Още повече, че виждам възможностите на Коко и колко много под тях той живее.... Или пък, когато е провокиран от нещо интересно, любопитно - сам търси инфо и умира от кеф да го разказва после на нас. Лошото е, че докато е залепен за тел-а, това няма как да се случи и изпуска най-хубавите си години да придобие една разнообразна обща култура. А олигофрени с умствени и емоционални ограничения в България - колкото искате!!!

Мони, струва ми се, че има някаква промяна при теб.... защо ти се налага да си пишеш с мъжа ти?! Или поне аз така разбрах поста ти.... Защо ли си мисля, че почването на работа би помогнало да помръднеш от това "дъно" на което си в момента... Кажи, има ли нещо, което.... би ти помогнало в тази ситуация?!! :922 :923

Верче, предлагам ти да се чуем допълнително за парка Заимов в неделя. Сутринта сме на мача на Коко - от 9.30 часа до към 11. Бела има тренировка от 16.30 часа. Т.е. ..... можем някъде към 12 до към 16 часа. Но нека се чуем съботата, за да съм сигурна, че ще успея.

Иначе ние с Бела в петък пътуваме за Благоевград - тя е на състезание по английски там. Самото състезание е в събота. Но от петък ще се радваме на взаимната си компания със Зори :222 - Дари също се класира, така че ще си правим минифорумна срещичка в Благоевград, че ни е баш на тамазлък и на двете, особено на нея :1069 :1069 :1069 .

Айде, лека нощ муцунки... До утре! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено