НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска)

Свобода на словото
Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Сиренце »

Ql4e ZLAto написа:За резервацията ще се превежда ли капаро? :1044
Няма нужда, но ако някой се отказва, нека каже навреме, да не стане така едно семейство да плаща цялата къща.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Kleo »

Искам да знам за кои нощувки сте повечето семейства - петък и събота или събота и неделя? :1044 Ние оставаме, както по-горе съм писала :954 И вече нямам търпение да ви видя всички! :1211 Да си поговорим на живо :922 Да се разхождаме из зелените красоти на Балкана, ... , а колкото до храненето вечерно време, съм навита и за двата варианта, които Сиренце предлага, с лек превес на това ние да си готвим, тъй като обичам да готвя, за мен няма да е проблем това, напротив, ще ми е приятно, така че както реши мнозинството, така да е :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от cchery »

Здравейте. Каква интуиция само?! :1062 Днес говорих с Галя - нашата хазяйка на Черни Вит точно по въпроса с къщите и настаняването и мислех да ви пиша и ето Цони го е направила. Т.к. вече нямам спомен писахме ли в тази тема или не за разположението на стаите и цените на къщите, още веднъж ще го припомня:

Къща 1 и Къща 3 са идентични - разполагат с:

кухня с трапезария - напълно обзаведена кухня и голяма маса с 8 стола
хол или може още да се каже всекидневна - холова гарнитура, от която диванът е разтегателен с капацитет 2 места за сън
стаи за сън - общо 3 броя, две от които с двойни спални, а третата - с 2 единични легла
баня и тоалетна - общи за къщата и още една баня и тоалетна към едната спалня

Към къщите има прилежащи големи дворове и покрити беседки с барбекю. Цена за 1 нощувка: 150 лв за всяка от къщите.

В тези къщи спокойно могат да се настанят 2 семейства с по 1 или с по 2 деца.

Къща 4 - разполага с:

апартамент 1 - едностаен: на първия етаж на апартамента е разположена кухня с трапезария, има и холова гарнитура, чийто диван се разтяга и предоставя персон и половина място за спане. На втория етаж има стая за сън с двойна спалня и тоалетна към нея. Цена за 1 нощувка - 60 лв. В този апартамент може да се настани семейство с 1 или 2 деца като двама души спят в спалнята на 2-ия етаж, а другите двама - на дивана на първия етаж.

апартамент 2 - двустаен: първият етаж е идентичен на апартамент 1, а на втория етаж има 2 стаи за сън - едната с двойна спалня, а другата с 2 единични легла. Цена за 1 нощувка - 90 лв. Тази къща може да приюти общо до 6 души - четирима по спалните горе и още двама долу.

Какво точно има на двора пред къщата обаче не знам, т.е. дали има барбекю - просто не съм я виждала.

РЕАЛНО, че и на практика :1062 - стаите в къщите са толкова големи, че ако човек разполага с надуваеми дюшеци, могат да се настанят и повече хора. Мисля, че за бебета и малки деца, хазяите могат да осигурят бебешка кошарка, но трябва да се пита.


РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА СЕМЕЙСТВАТА - копирам Цони като допълвам и променям евентуално по следния начин:
Сиренце написа:
Започвам с разпределението по къщите:
1 къща - семейство Чери + семейство Кюлче - общо 4 възрастни и 2 деца (ние ще сме без Коко :cry: )
2 къща - семейство Орхидея + семейство Нели
3 къща - малък апартамент за сем. Вирогонче, голям апартамент за сем. Цвети, т.к. те са с 3 деца, а това прави 5 човека, за които там има място.

Остават сем. Тита - не видях те къде ще бъдат?!

Ако се появят още желаещи, ще бъдат настанени в почивната станция срещу нас, която вече работи.
ТАКА - това разпределение подлежи на промяна според вашите желания, т.к. до този момент май само ние и сем. Кюлче сме казали къде искаме да бъдем настанени. Така че, момичета, включете се, за стане лесно и бързо.

Сиренце написа:Втора точка - изхранване:

Имам едно предложение за вечЕрите. Тъй като сме много хора, в нито една от къщите няма да успеем да се съберем всички заедно. В станцията до нас, обаче, има нещо като ресторант. И вариантите тук са два: Собствениците да извикат готвачките си, които да ни приготвят вечеря по наш избор (калкулацията се прави след уточняване на менюто) или да си платим само за ползване на кухнята и залата и да си сготвим сами.
Със закуските и обедите ще се оправяме самосиндикално или ще се уточняваме на място.

Хайде, давайте мнения и предложения, че времето лети!
ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ГОТВЕНЕТО - лично аз съм категорично "ЗА" (с две ръце гласувам при това :fan ) за предложението на Цони да ни готвят на станция до тях. Поне за вечерите. За обядите ...... ако преценим, така или иначе има хубави кухни навсякъде, можем да си спретнем нещо - я супа, я някаква лека зеленчукова манджа- няма да е проблем. А може и някъде в Тетевен да седнем също. Относно закуските - Цони, можеш ли да го уточниш с Галя - мисля, че от година и нещо те вече предлагат закуска, която е включена в цената?! Дали е така?! А ние ще си вземем по някой и друг хляб, масло, сиренце - да имат децата да се подкрепят в тежката задача да играят по цял ден. :D
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от tita »

Ох ... мъка ми е, обаче, просто никак не мога да променя фактите и да дойда на срещата. :cry:
Абсолютно ми е немислимо да си пусна отпуска за петъка (8.08) или понеделника. Колегата ми, с който работим вече 7 години в един офис реши, че ще ме напуска и ще сменя работодателя. В момента си търся нов колега и не се знае изобщо каква ще е хавата през август месец, имаме много работа и няма да ми разпишат отпуск.
От друга страна, моят Митко за нищо на света няма да пропусне откриването на птичарския лов, който е точно в този уикенд. Така пътуването Варна - Черни Вит за една вечер става невъзможно и натоварващо. Колкото и да ми се иска да дойда в това любимо местенце, няма да ми се случи сега. За съжаление няма да мога да видя отново вашите меци муцунки. :cry: Но пък се надявам на есен да се срещнем с някои от вас. :1211
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Kleo »

Тите, и на мен ми се искаше много да те видя това лято! :922

Но нищо, мила, нали знаеш, че всяко зло е за добро? :940 Нека мъжът ти открие сезона, пък ти се позакрепи в работата си :524

А за :1211 и срещи тет-а-тет все ще се намери подходящо и добро време :222 :1216 Аз оставам твърд оптимист, до края :954 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
baimomchil
Е, не се спря с тия постове!
Мнения: 98
Регистриран на: 19 Авг 2010, 17:58

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от baimomchil »

tita написа:Ох ... мъка ми е, обаче, просто никак не мога да променя фактите и да дойда на срещата. :cry:
Абсолютно ми е немислимо да си пусна отпуска за петъка (8.08) или понеделника. Колегата ми, с който работим вече 7 години в един офис реши, че ще ме напуска и ще сменя работодателя. В момента си търся нов колега и не се знае изобщо каква ще е хавата през август месец, имаме много работа и няма да ми разпишат отпуск.
От друга страна, моят Митко за нищо на света няма да пропусне откриването на птичарския лов, който е точно в този уикенд. Така пътуването Варна - Черни Вит за една вечер става невъзможно и натоварващо. Колкото и да ми се иска да дойда в това любимо местенце, няма да ми се случи сега. За съжаление няма да мога да видя отново вашите меци муцунки. :cry: Но пък се надявам на есен да се срещнем с някои от вас. :1211
Поздрави на Митко, оставаме без най-опитният скараджия за съжаление... Пожелай му успешен улов.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Нели »

Сиренце написа:Ехоооо, мецанкиииии! Май е време да дообмислим срещата, а?!

Започвам с разпределението по къщите:
1 къща - семейство Чери +
2 къща - семейство Орхидея +
3 къща - малък апартамент за сем. Вирогонче, голям апартамент за сем. Нели
Остават сем. Кюлче Злато и сем. Цвети, които да се разпределят в 1 и 2 къща. За сем. Вер остава двора на която къща си изберат :954 .

Ако се появят още желаещи, ще бъдат настанени в почивната станция срещу нас, която вече работи.

Втора точка - изхранване:

Имам едно предложение за вечЕрите. Тъй като сме много хора, в нито една от къщите няма да успеем да се съберем всички заедно. В станцията до нас, обаче, има нещо като ресторант. И вариантите тук са два: Собствениците да извикат готвачките си, които да ни приготвят вечеря по наш избор (калкулацията се прави след уточняване на менюто) или да си платим само за ползване на кухнята и залата и да си сготвим сами.
Със закуските и обедите ще се оправяме самосиндикално или ще се уточняваме на място.

Хайде, давайте мнения и предложения, че времето лети!
Сиренце, точно навреме напомняш за срещата. Днес стягам багаж, защото утре заминаваме за Габрово или по-точно няколко километра по-нагоре из Балкана. Трябваше да сме там до неделя, но заради срещата в Черни вит удължихме престоя с още няколко дни, за да не се връщаме до Варна и после да тръгваме обратно след 4-5 дена. Така че нашите планове засега са: утре Варна-Габрово, следващия петък (8 август) Габрово-Черни вит, неделята (10 август) Черни вид-Съединение (от където е моят мъж) да оставим децата при свекърва ми, следващия ден Съединение-Варна. От всичко до тук стана ясно, че ние сме планирали от петък до неделя в Черни вит, т.е. две нощувки.
Чери, видях промените в къщите, които си предложила. Лично за мен не е проблем, но честно казано моят мъж не му хареса никак идеята да е в обща къща с непознати хора, а като се има предвид, че доста се постара и размести сериозно програмата си заради акълите на жена си да се събира с хора, за да зяпа звездите, предпочитам, ако има как, все пак да сме в големия апартамент в къща 3.
Колкото до храната за вечеря, мисля, че е по-добре да ни сготвят, за да използваме времето за готвене за нещо друго. :954
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от cchery »

Нели написа: Чери, видях промените в къщите, които си предложила. Лично за мен не е проблем, но честно казано моят мъж не му хареса никак идеята да е в обща къща с непознати хора, а като се има предвид, че доста се постара и размести сериозно програмата си заради акълите на жена си да се събира с хора, за да зяпа звездите, предпочитам, ако има как, все пак да сме в големия апартамент в къща 3.
Колкото до храната за вечеря, мисля, че е по-добре да ни сготвят, за да използваме времето за готвене за нещо друго. :954
Аааа, аз просто дадох още един вариант на разпределение предвид това, че никой освен мен и Кюлчето не беше заявил какво иска. Или поне не и тук де. Така че - ето сега знам, че вие искате самостоятелния апартамент и е ваш :954 . Орхи и Цвети ще се разполагат в 1 къща. Добре, че намина насам, Нелка! :954 Лек път ви желая из страната наша родна :1062 и да си починете хубаво.

МЕЖДУДРУГОТО, ИМА ЛИ НЯКОЙ, КОЙТО НЯМА ДА ОСТАВА ЗА 2 НОЩУВКИ?!

Аз като гледам дотук повечето се заформяме за това да ни готвят. Така че - да вземем да го решим, а?! :1028 Все пак имаме и обядите, на които можем да се представим какви сме домакини и готвачки...... макар че аз не предвиждам да взема участие :955 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ql4e ZLAto
Трошач на клавиатури
Мнения: 280
Регистриран на: 03 Апр 2011, 15:04

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Ql4e ZLAto »

Helo :940
За две нощувки - петък и събота? Или?
За готвенето - съм "за"да ни го приготвят, че да може да си се занимаваме с нас си :626 .... :1209
Но все пак не разбрах - има ли закусвалня, кръчма или нещо такова ... или за всеки случай да си носим някои неща за бързо леко хапване преди вечерите ... :1062
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wF8KhJ2/weight.png[/img]


http://station.ru/RadioStation.aspx?id=1723&flash=1&play=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от cchery »

Ql4e ZLAto написа:Но все пак не разбрах - има ли закусвалня, кръчма или нещо такова ... или за всеки случай да си носим някои неща за бързо леко хапване преди вечерите ... :1062
Нека Цони да ме поправи, ако нещо се е променило в сравнение с миналата година, но по мои спомени в центъра на Черни Вит имаше един ресторант, в който предлагат стандартни неща - салати, кюфтета, кебабчета. Има и хранителни магазини - смесени. Дори току до къщите има един хранителен магазин, ама комай аз не съм го виждала работещ :1062 . Други заведения няма - така че е добре да си вземем по нещо от вкъщи - хляб, масло, сирене, кашкавал, колбаси..... ей такива неща.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НАЦИОНАЛНА ФОРУМНА СРЕЩА - лятна мечка 2014 (черновитска

Мнение от Kleo »

Възникна ми спешен семеен ангажимент, което налага ние да бъдем в Черни Вит само в петък и в събота, без неделята, за съжаление, тоест ако не е късно, уведомявам, че можем да имаме само една нощувка, тази в петък срещу събота, после ще трябва да си тръгваме за София :mad: Сиренце, кажи дали става така или вече е късно за подобна промяна? :1044 Много ми е кофти и се извинявам за това, че се получи така с нашето семейство :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор