РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Mrav4o

РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от Mrav4o »

Чери извинявай, че чак сега ти отговарям, не съм ти писала в др форум за температурата на малкия, защото не мисля че там е мястото.
Като ти писах след обед го занесохме на лекар - оказа се Ларингит :-|
Влязохме в понеделник в болницата и в петък ни изписаха :954

Сега пък трети ден е с разтройство, като преди това бе ял грозди, но от вчера не е кусвал.
Снощи му дадох сироп от дренки и през нощта бе по - добре, но не знам да не се е простудил след това и пак е воднисто.
Сега спи и полсле ще го напаря, пак ще му дам сок и ванилия с вода, дано днес се оправи, ако не от утре мисля и с Ентерол.
Вие какво ще ме посъветвате?
Mrav4o

Re: ехо

Мнение от Mrav4o »

Сетих се и за др въпрос:
Набрах си шипки, знам че трябва да се натрошат преди да ги сваря, но трябва ли да ги суша, и на дребно ли трябва да са начупени.
До сега от аптека не съм купувала и за това ви питам.
Дано не съм станала нахална :oops:
Mrav4o

Re: ехо

Мнение от Mrav4o »

djiq написа:
Mrav4o написа:Чери
Сега пък трети ден е с разтройство, като преди това бе ял грозди, но от вчера не е кусвал.
Снощи му дадох сироп от дренки и през нощта бе по - добре, но не знам да не се е простудил след това и пак е воднисто.
Сега спи и полсле ще го напаря, пак ще му дам сок и ванилия с вода, дано днес се оправи, ако не от утре мисля и с Ентерол.
Вие какво ще ме посъветвате?
Мравчо, за разтройство последния път давах Хидрасек, прахчета, има и за деца, за сина ми беше 1 за цял ден (беше на 10 месеца). Също и оризова вода. Разтройството може да има ако му избива някое зъбче, не само като е настинал или ял нещо. Пожелавам ви бързо оправяне.
Благодаря ти, аз забравих за ориза, а вчера варих, нищо днес ще му направя.
Peteto

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от Peteto »

Здравейте,
виждам че темата е пусната преди време, но да се включа и аз към тази тема - така неприятна за децата и за нас самите...
от опит знам за друго много ефикасно средство и това е компот от дрен има невероятен ефект. Който има възможност нека да си направи за да си има в къщи. До колкото помня мисля че и самият д-р Атанас Михайлов го е давал за пример.
На моето детенце това му действа много добре, а и не е нужно с много да се кандардисваме за приемаето понеже му харесва на вкус - сладко като сокче :423 ... и така ако имате възможност пробвайте :524
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от cchery »

За дряна съм напълно съгласна. Компотът от дрян дори и със захар пак върши чудесна работа. Примерно моите деца не ядат плодовете, но с удоволствие пият сока от компота и това също помага.

А от лекарствените средства срещу разстройство, най-голяма полза съм видяла (за децата ми) от ентерола. Наистина запича още след първото пакетче. Но лично за мене е най-добре да не се стопира разстройството, за да може да се изхвърлят навън по възможно най-бързия начин гадинките, които го предизвикват. Единствено при воднисто и често изхождане е добре да се направи нещо.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Peteto

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от Peteto »

Съгласна съм че когато има някакво смущение е добре да се остави да се бори организма сам с него, но в случай че нещата не вървят на добре отваряме компотчето и пием само сока, както правите и вие :)
Предполагам че повечето от вас го знаят, писах за него понеже не го видях да е споменат като лек. А понякога нещо от бабините рецепти върши по-добра работа от модерната химия :!:
emi-1

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от emi-1 »

При разстройство най-важно е ограничаването на храната и набавянето на достатъчно течности,за да се компенсира загубата им.При глад-печен или варен картоф,варен ориз,солети,обикновенни бисквити,сухар.Но ако няма апетит,едно еднодневно гладуване няма да навреди.Трябва,обаче да се насилва да пие по малко.Всъщност зависи колко малко е детето и дали е захранено...Защото при бебе,което се кърми,нещата май не стоят по същия начин.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от cchery »

Drebno_dupe написа:Съгласна съм че когато има някакво смущение е добре да се остави да се бори организма сам с него, но в случай че нещата не вървят на добре отваряме компотчето и пием само сока, както правите и вие :)
Предполагам че повечето от вас го знаят, писах за него понеже не го видях да е споменат като лек. А понякога нещо от бабините рецепти върши по-добра работа от модерната химия :!:
Абсолютно съм на това мнение и аз :) . Аз даже като написах, че предпочитам да не стопирам разстройството, имах предвид с химически средства, т.е. с ентерол.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗСТРОЙСТВО ПРИ МАЛКО ДЕТЕ?

Мнение от cchery »

emi-1 написа:При разстройство най-важно е ограничаването на храната и набавянето на достатъчно течности,за да се компенсира загубата им.При глад-печен или варен картоф,варен ориз,солети,обикновенни бисквити,сухар.Но ако няма апетит,едно еднодневно гладуване няма да навреди. :!: Трябва,обаче да се насилва да пие по малко. :!: Всъщност зависи колко малко е детето и дали е захранено... :idea: Защото при бебе,което се кърми,нещата май не стоят по същия начин. :idea:
Да, има огромна разлика дали боледува бебе или малко дете или по-голямо дете!!!! Тук даваме съвети в общия случай, но ако разстройството е особено упорито и интензивно и детето не приема течности през устата, то непременно трябва да се търси лекарска помощ!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор