Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Mrav4o

Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Моя проблем е следния:
синчето ми има екзема на ухото.
Има и пъпчици по бубата и тестисите и на дупето, като от два дни и снощи бяха силно зачервени.
Оставих го без памперс нощес и тази сутрин бяха леко зачервени.
Личния лекар за ухото каза че е екзема, а за долните пъпки, назова проблема, ама не го запомних, но не е екзема.
Изписа крем, както и синьо лекарство, само за долу, без ухото.
Аз имам Судокрем, не знам дали ще ми помогне, както мисля да го мия със смрадлика.
Според вас ще помоггне ли, има ли възможност да се влуши? Какво да правя?
Мари-Жоли

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Мари-Жоли »

[
Последно промяна от Мари-Жоли на 20 Ное 2013, 22:48, променено общо 1 път.
Mrav4o

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Благодаря ти за съвета :329

Да попитам и тук за ухото.
Доктора каза че е екзема, а аз знам че тя е като напукана кожичка, раничка,
а ухото му е зачервено и подуто на хрущяла.

Пъпките му отихнаха, а не съм го мила със смрадлика а само със сребърна вода, но го забърсвам
и крем и без памперс.
Останах пъпчиците, но не са силно зачервени.
Ухото се чудя какво да го правя :1044
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от cchery »

Мравчо, за ухото пробвай или Хомеоплазмин, или прополисов вазелин или крем "Здраве". Послединят и аз като Мари-Жоли го тача много. За мокрещи, силно зачервени и трудно израстващи рани е най-подходящото средство. У дома така лекуваме пораженията от четириногото същество от семейство котки :126 :126 ..... ако вечерта издрасканото от котката е червено и подуто, на сутринта след като е било с крем "здраве" цяла нощ е просто една лентичка с дебелина на конче.

За пъпчиците по гениталиите докато моите деца бяха бебенца съм ползвала Универтан. Това кремче спаси Коси от мокрещите и силно болезнени рани по тестисите, по ануса, по краченцата. Не знам обаче дали още се произвежда. Прочети му листовката и ще видиш, че се препоръчва точно при интертриго - подсичането. Става и за кожни екземи. Прецени дали можеш да го ползваш и се съветвай с педи, ако го намериш в аптеките и решиш да го купуваш.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Благодаря ти отново Чери за съветите.
Да сте живи и здрави, че винаги ми се отзовавате когато имам нужда.

Вчера бяха добре пъпките, сякаш "повяхват". Днес ще ги видя и ако се оправя, ще го мажа с наличното в къщи, но ако оотново се зачерват пак ще се консултирам с доктор.

ДА ви попитам, знаете ли синьо - лилавото лекарства, което личния ми го препоръча, мн цапа и е точно за силно зачервени места.
Според мен то е мн силно, помага, но мисля, че не става за нежните места.
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от mari_ko »

Mrav4o написа:ДА ви попитам, знаете ли синьо - лилавото лекарства, което личния ми го препоръча, мн цапа и е точно за силно зачервени места.
Според мен то е мн силно, помага, но мисля, че не става за нежните места.
Мравчо, това лекарство е за подсушаване на мокрещи рани /вашите такива ли са/, за да може да започне оздравителния процес. Ако решиш да го използваш, на нежните места го нанасяй с клечка за уши - само върху мократа раничка.
Чудя се дали няма да помогне туширане с клеева тинктура /ако има мокри ранички/? Тя също подсушава, нали Док я препоръчва при афти в устата, дори при бебета. Мисля, че беше неразредена, но не съм сигурна. Ако искаш пробвай на едно място, да видиш как ще я понася малчо - имам предвид дали няма да му щипе много, иначе мисля няма да му навреди с нищо.
Иначе, и аз съм с двете ръце "ЗА" кремчетата "Здраве" и "Бочко". Чудесна работа вършат.
Дано всичко мине бързо :922
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Mrav4o

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Мари-ко, благодаря ти за съвета.
За това лекарство, нямам намерение да го давам, само питах, защото мислех че доктора не ми е дал правиллното лекарство и съм била права.
Няма никакви рани, а само пъпки и сега са бледи, минават. А дори не ми каза как да слагам и по-колко.
Ами ако нямах опит с това лекарство от каката, и не знам има ли опътване, няма ли и ако бях слагала повечко?
Доктори - аман от тях.
Мен сега ме притеснява ухото, ще си взема лекарството, което ме посъветва Чери и крем здраве.
Аз също съм доволна от тези кремчета, които пишете, едно време само със Здраве са ни лекували майките.
Имам Судокрем, защото като родих малкия от родилното ми го дадоха подарък, а през лятото под гушката беше се зачервило, чак пусна кръв и мъжа ми взел пак Судокрем, не знае че имаме, така аптекарката му обяснила и бързо се възтанови от него.
Но здравето си е друго, трябва да си го имам.
Mrav4o

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Пъпките бяха се пооспокоили, но сега пак се появиха.
Както и кожата на бубичката сякаш е срязана.
Взела съм прополисов вазелин и го мажа, както и с крем здраве.
Сега ще го мажа до последно, докато всичко се изчисти.

А ухото, се успокои. Вчера го забе;язах, че е само подуто и се сетих, че покрей каката забравих за неговите проблеми.
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Нели »

Мравчо, оправихте ли се вече?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Mrav4o

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от Mrav4o »

Нели, благодаря ти че ме питаш и извинявай, че нее съм писала по този въпрос.
Аз съм останала с впечатлението, че съм писала и съм спокойна.

След последния ми пост, пъпките бързо заавяхнаха, преди няколко дни имаше силно зачервено дупе.
Не се сещам дали преди или след като почнах да го мажа започна да му се бели и кожичката.
Мазах си го само с прополиса и съм мн доволна.
Да не лъжа, ама мисля от първия или втория път, веднага почна да завяхват пъпчици, червеното да се успокоява.
Вече не съм така паникьосана и се справям :222
Аватар
mari_ko
Форумна палавница
Мнения: 1135
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:43

Re: Екзема, зачервено дупе, пъпчици...

Мнение от mari_ko »

Мравчо, а каква козметика използваш за децата? Да не е от това?
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/7_43b_47911350_Rviki_0.gif[/img][/url]
Публикувай отговор