Моята тренировка

Подфорум за поддържане на тялото чрез спорт
Публикувай отговор
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Моята тренировка

Мнение от Cheva »

Да, ден 1, ниво 2 изпълнен! :1200 :1201

Спрях и рафинираните захарни( от днес) :1062 . Ще се опитам максимално дълго, но поне 2 седмици стриктно, искам да се прочистя. Олях се с количества в последно време. :???:
Слава богу държа постоянно тегло 64-65 , но съм омазнена. Трябва да градя мускули и топя мазнини.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
ellyto

Re: Моята тренировка

Мнение от ellyto »

Привет,

Днес сутринта нямах много време и реших да пробвам една тренировъчна програма, която се казва PiYo - гледам по 20 минути са тренировките и си викам тя кой знае каква ще е за 20 минути..... ама беше доста изморителна, неочаквано за мен :221 :221 явно трябва да спра да подценявам съвсем кратките тренировки...добре ми се отрази, добре се изпотих. доволна съм и ще я пробвам тази инструкторка с нейната прогрмаа да видим до къде ще я докарам. Резултати едва ли мога да очаквам големи при 20 минути натоварване, то и при 30 минути големи резултати не мога да имам, но ще се старая да имам повече движение за конкретните области, които искам да стегна, пък да видим.

Чева, радвам се да те видя сред нас стартирала отново с тренировките. От както прави на Руми режима и сега каква е разликата в кг? Колко си качила? И какво имаш предвид под олях се, защото аз те виждам по снимкитеи не си личи нещо кой знае пък колко да си се оляла...Какви рафинирани захари косумираш?

Цвети, добра програма имаш, браво! Продължавай в същия дух. Няма лошо да се оглеждаш за по-трудни тренировки, лека по-лека ще качиш нивото...и на мен много упражнения са ми доста трудни все още.

Бъни, радвам се да те видя в нашите редици! Няма какво да чакаш да трупаш стаж, направо влизай и споделяй какво правиш, как ти се отразява и всичко, което те вълнува! Ние сме тук и ще се радваме да те четем.
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моята тренировка

Мнение от ellis_stoyanova »

Привет,момичета!Гледам,че се увеличаваме :)няма да съм многословна,защото пиша от тела,както обещах и аз започнах тренировките от мин седмица.За сега ще правя тези на кака Синди,а скоро ще потърся и други варианти.Действа ми страхотно,за жалост и аз се сдобих с мускулна треска,но на корема,там е моя проблем.Анджи прави съвестно тренировките и си имам безценна компания.За жалост преди няколко дни си удари много лошо ръката и преустановихме тренировките,докато се оправи,че иначе страда,че не ги прави с мен,голямо е сладурче:)от днес обаче е при баба си и утре ще имам възможност да потренирам.Ели,аз правя 10 минурна серия,като за начало и смело мога да кажа,че има натоварване в зоните,за които работя,важно е какви са упражненията и как се изпълняват.Цвети,ние имаме лост на село,вися на него като прани гащи и не мога да се набера,за жалост и аз имам 2 секцио,но с вертикален разрез,белега ми е огромен и ми създава доста ядове.Именно той е и причината да не мога да премахна корема вече толкова години.Но пък смятам да не се предавам
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

ellis_stoyanova написа:.........както обещах и аз започнах тренировките от мин седмица.За сега ще правя тези на кака Синди,а скоро ще потърся и други варианти.
Браво, Елисче! Радвам се, че се реши! А за това, че си запалила и Анжди - :326 :326 :326 . Дано бързо да й се оправи ръчичката.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Моята тренировка

Мнение от ellis_stoyanova »

добро утро!Чери,признавам си,че не аз,а тя ме убеди.По цял ден ме кара да правим упражненията,които правят в градината и когато и споменах,че имаме програма на компютъра,не ме остави на мира.има огромно желание и хъс.Тя е доста по висока и едра от приятелчетата си,има структурата на баща си,а и покрай безкрайните диети на баба си все казва.че е дебела,което мен ме притеснява.Аз никога не съм имала проблеми с кг и не знам до колко е нормално,дете на 6 да има този начин на мислене.Радвам се обаче,че има силно желание за трениране,защото без значение от кг,движението има огромна роля за цялостния тонус на организма
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
mam4eto31

Re: Моята тренировка

Мнение от mam4eto31 »

Запис!

Вписвам се тук, защото когато го направя се чувствам длъжна да го спазя!
От утре започвам с режим на хранене и спорт. За начало ще започна с велоаргометър, коремни преси и гирички за ръце. А след седмица ще включа любимия ми кардиобокс!

Обещано!!! А утре на отчет!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Моята тренировка

Мнение от Ванчето »

Привет, мацки!
Тренирахте ли днес или по случай празника си дадохте почивка ...? :roll:
Аз отчитам успешно завършена 1-ва седмица от програмата за начинаещи на Руми. Само дето с днешната аеробика малко се издъних и вместо 20 мин успях да издържа само 15, но се задъхах и започнах да усещам, че се замайвам и реших да прекратя. Явно темпото ми дойде малко по-енергично. Следващия път се надявам да успея да я изпълня успешно.
Иначе като цяло се чувствам много добре с тези тренировки. Успявам да ги изпълня целите (с изключение на днешната) и натоварването ми идва точно по мярка. И понеже тренирам преди обяд, след обяд чак ми се приисква да направя и едно тичане, но за сега не го правя. Реших да изчакам и ще го включа след като свърши и третата седмица т.е. след като минат всичките тренировки и започна да ги въртя отначало. В тази връзка да питам, според вас кога би бил най-удачният момент за тичане? Преди тренировка, след или през другата половина на деня (в моя случай - следобяд) ?
Хубав ден!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Моята тренировка

Мнение от cvety_rz »

Групичката ни се увеличава и това ме радва много :326
Бъни, тя и Руми препоръчва ако има замайване да се спре тренировката.Аз в неделя винаги почивам.6 дена работа а на 7 ден почивка.Той и Господ така направи а колко повече аз като негово творение :222
От утре с нови сили напред.
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Така е, Цвети! Аз карам тежък цикъл и пропускам гимнастиката си сутрин. Едвам се движа от болки в кръста, яйчниците и гърдите, подуто ми е и ми е много обилно :1058 като се оправя, продължавам напред! И гирички си имам, и мерак, и подходящите упражнения, дето ми ги даде Черита, така че :954 На всички ни УСПЕХ :524 П.П. Днес става 1 месец от моето начало на промяната, стоя си с -3 кг, свалени от житенето и тренирането, виждат ми се малко на фона на това, което трябва да махна още от себе си, но каквото - такова, воля и търпение му е майката, + постоянство!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Моята тренировка

Мнение от cchery »

Kleo написа:...... подуто ми е и ми е много обилно :1058
Деси, в този случай можеш да пробваш само с упражнения за корем - свиване на корема - като коремни преси. Гарантирано повлиява състоянието на матката, т.е. подпомага контракциите й, с което кръвотечението се засилва, но само за малко време и после се нормализира.

mam4eto31 написа:Запис!

Вписвам се тук, защото когато го направя се чувствам длъжна да го спазя!
От утре започвам с режим на хранене и спорт. За начало ще започна с велоаргометър, коремни преси и гирички за ръце. А след седмица ще включа любимия ми кардиобокс!

Обещано!!! А утре на отчет!
Монка-бонбонка, :954 видях какво си писала в спам-темичката - надявам се, че днешният ти ден е почнал по различен начин! :940 :940 Ще се радвам да минеш и да кажеш дали се състоя тренировката ти вчера! И искам да ти кажа, че ще те "следя" отблизо :1046 , т.е. как се движиш и по режим, и с тренировки! Сигурна съм в успеха ти, защото ти направи най-важната крачка - ПОЖЕЛА си промяната! :923
Бъни написа:Привет, мацки!
Тренирахте ли днес или по случай празника си дадохте почивка ...? :roll:
Аз - не. :954 Събота и неделя си давам почивка, за да мога да се възстановя. А и ... просто защото обичам и да почивам - така както обичам да тренирам. :954

Бъни написа:Аз отчитам успешно завършена 1-ва седмица от програмата за начинаещи на Руми. Само дето с днешната аеробика малко се издъних и вместо 20 мин успях да издържа само 15, но се задъхах и започнах да усещам, че се замайвам и реших да прекратя. Явно темпото ми дойде малко по-енергично. Следващия път се надявам да успея да я изпълня успешно.
Потвърждавам написаното от Цвети:
cvety_rz написа:Бъни, тя и Руми препоръчва ако има замайване да се спре тренировката.
Спираш веднага щом усетиш дискомфорт. Можеш да се върнеш пак към същото видео в края на тази седмица. Примерно направи си сутрешната тренировка, както е по план, а следобед пусни аеробиката - сама за себе си да видиш дали ще се чувстваш по-добре и имаш напредък. Сигурна съм, че ще успееш да направиш и тази тренировка в пълния й обем само след 3-4 седмици. Ще видиш :razz: .

Бъни написа:И понеже тренирам преди обяд, след обяд чак ми се приисква да направя и едно тичане, но за сега не го правя. Реших да изчакам и ще го включа след като свърши и третата седмица т.е. след като минат всичките тренировки и започна да ги въртя отначало. В тази връзка да питам, според вас кога би бил най-удачният момент за тичане? Преди тренировка, след или през другата половина на деня (в моя случай - следобяд) ?
Бъни, аз тичам преди тренировка. Така ми е готино. Така го чувствам. Понякога имам повече сили да тренирам след бягането, друг път пък съм смазана. Всичко е индивидуално. В момента обмислям следния вариант - в два от дните, в които тичам, да нямам тренировка. Видеата на Руми от тези дни да ги изпълнявам в други два дена заедно със тренировката за съответния ден, т.е. да правя по 2 тренировки. И само петъка - да тичам и да тренирам. Ще го обмисля допълнително. А що се отнася до теб - мисля си, че е по-добре да тичаш следобеда, щом имаш тази възможност. :)
cvety_rz написа:Групичката ни се увеличава и това ме радва много :326
И мен, и мен..... :1216 :1216 :1216 :mrgreen:

Онзи ден, на семинара по астродрама, който посетих, едно от момичетата ми каза, че мисли, че съм занемарила спорта :1215 :1215 :1215 ..... просто защото не ме познаваше и нямаше представа как съм изглеждала само допреди половин година! Точно това ми трябваше, защото аз много добре си давам сметка как изглеждам и какво искам да постигна. Въпреки всичките суперлативи, които отнасям напоследък. Не че не са резонни (колко съм скромна :1062 ), но наистина имам върху какво доста да работя и ще го направя! За съжаление, след посещението ни в Магурата от по-миналата неделя, тъпата травма в дясното коляно пак се обади...... и всъщност кракът ми доста ме болеше.. Сега болка няма, но усещам дискомфорта в коляното.... Така или иначе предвид снежния калпак навън, не предвиждам да тичам и тази седмица, та ще почивам. Но ако този проблем продължава, може би ще е добре да ме види травматолог. Ще помисля! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Моята тренировка

Мнение от Kleo »

Ихааа, Аниии, колко си отзивчива към всички ни! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор