РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Свобода на словото
Заключено
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

cvety_rz написа: 21 Яну 2022, 20:13 ... ... ... За съжаление разединен народ се управлява по-лесно. Като се замисля такова чудо като сега не се сещам да съм виждала или сблъсквала. Толкова настроени хора един срещу друг на тема ваксини, пандемия, мерки..... Деска, как сте? Още ли си бачкаш от вас? Днес имам повод за празнуване. Райчето става на цели 19 години. Кога отлетя това време?! :1044 Купона е в нас и някак ми е хубаво да чувам тази младежка глъч. ... ... ... Имаме и един гаден проблем. Селото, в което живеем е на 3.5 км от града, но няма канализация. Използваме септични ями. Та ямата, която е за банята и тоалетната се напълни и сега ще трябва да решаваме този проблем. Кофтито е, че навън е студено и това допълнително усложнява нещата.
Цвети, честита да ви е порасналата Рая! Жива, здрава и много щастлива да бъде! :329 Хубаво е, че са се събрали приятелите й заедно да отпразнуват, и то у вас!

А как ще оправите канализационния си проблем? Много ви мисля, да знаеш! Пиши как сте. :329 Иначе съм много съгласна с твърдението ти, че разединено общество се управлява /и мачка!/ по-лесно... както и с това, че за съжаление, вместо да сме обединени и единни, ние българите някак масово се отчуждаваме един от друг. Тъжно... е, аз съзнателно избирам да внасям други вибрации в обкръжението си, но не мога да си затворя очите за неприятните обществени тенденции.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

cchery написа: 22 Яну 2022, 15:20 ... ... ... Имаме една българска приказка - "Да наливаш от пусто в празно", която доста добре илюстрира усещането ми. А към това се прибавят и непосредствените ми професионални ангажименти - отново имам работа ми е удоволствие да я върша. ... ... ... По повод дискусията с разделението в обществото ни имам да кажа само едно: различията не са причина за разкол. Разединение се случва само когато е желано, подклаждано, обгрижвано и внушавано. Сега се замислете с колко души от близкия си приятелки кръг бихте направили това... и тогава пак говорете за, че нещо го имало, че нещо съществувало..... Ми - не, няма страдателен залог тук. Има деятелен - умишлен и добре приложен, но прикрит с общи приказки.
Ани, :923 :923 :923 радвам се, че с удоволствие вършиш работата си! Успех на трудовия фронт от мен! :524 :326

Едно не разбрах - по отношение на кое казваш, че усещането ти е като да наливаш от пусто в празно? :1044 Иначе относно разделенията, различията ни, разединението на българите като цяло, за което тук си говорим, съм напълно съгласна с теб, че е такова, каквото ние самите си го направим :524 Затова нека действаме умно, търпеливо, спокойно и с вяра, че нещата се подреждат за добро и че всеки се намира на собствения си път, има да решава своите си проблеми и предизвикателства... и да, когато става въпрос за истински близките на сърцето ни хора, никакви различия в ценностите и възприемането на света не могат да нарушат самата тъкан на взаимоотношенията ни, не могат да спрат на любовта и приятелството да съществуват. Права си. Точно затова е от изключително голямо значение в обществото ни да има ОАЗИСИ от хора добронамерени и с високи вибрации. Такъв специален оазис лично за мен от много години насам е именно МецаБабаФорум :940 :940 :940 Толкова ми е хубаво и благодарно, че това място, че този наш форум съществува и е истински ЖИВ. :329 :329 :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

cchery написа: 22 Яну 2022, 16:40
Ванчето написа: 22 Яну 2022, 15:29 Момичета, аз посрещнах 39-ят си рожден ден с ковид. Три дни ставах от леглото само ,за да ида до тоалетна. Днес е първият ден, в който малко ми "светна". Гого също беше положителен, но при него мина и замина за няколко часа и той нищо не разбра. Марти и мъжа ми за сега нямат симптоми, много се надявам на тях да им се размине.
Ванче, оправяй се и ти по-бързо!!! Хубаво е, че вече ти е "просветнало" - оттук насетне ще става все по-леко, макар да има някои и други гадни епизоди. Какъв "подарък" само за рождения ти ден... :???: , но от друга страна - да минава и да заминава!
Ванчето, присъединявам се към благопожеланията на Чери :954 :954 :954

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Ванчето »

Kleo написа: 23 Яну 2022, 15:56
cchery написа: 22 Яну 2022, 16:40
Ванчето написа: 22 Яну 2022, 15:29 Момичета, аз посрещнах 39-ят си рожден ден с ковид. Три дни ставах от леглото само ,за да ида до тоалетна. Днес е първият ден, в който малко ми "светна". Гого също беше положителен, но при него мина и замина за няколко часа и той нищо не разбра. Марти и мъжа ми за сега нямат симптоми, много се надявам на тях да им се размине.
Ванче, оправяй се и ти по-бързо!!! Хубаво е, че вече ти е "просветнало" - оттук насетне ще става все по-леко, макар да има някои и други гадни епизоди. Какъв "подарък" само за рождения ти ден... :???: , но от друга страна - да минава и да заминава!
Ванчето, присъединявам се към благопожеланията на Чери :954 :954 :954
Момичета, благодаря ви за пожеланията! Всичко минава, въпрос е само на време и здрави нерви! А и имам опит, карам го за втори път ;) . Почивката ми дойде добре, имах нужда.
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Здравейте, момичета!

Ванче, стискам палци за бързото ти възстановяване! Надявам се, че вече минава. Трогна ме и с това, че макар ти самата да си болна, ми даваш съвети за рамото. Съвсем права си в случая, защото аз вече усещам неприятния ефект върху гърба, най-вече защото, пазейки ръката, не мога да правя никакви упражнения, с които да раздвижвам гърба. И се оказа, че си отглеждам плексит, заради който в петък отидох на масаж, защото си ме болеше така, че не се траеше. След масажа обаче един ден ме болеше дори повече, чак не издържах и помолих децата да ме намажат с нещо обезболяващо. Така че, момичета, раменете не са за подценяване.
Използвам случая, за да ви покажа упражнения, които ми препоръча ортопедът. Правя ги полека и без гирички, колкото да възстановя обема на стават.

Останалите медицински въпроси си вървят. Приятелят ми има назначени изследвания, майка ми днес стоя един час в операционната, където ѝ извадиха всички остатъци от корени на зъби. Тъжна гледка е, с конци по венците и с беззъба уста... Дожаля ми много, домъчня ми... Та това е мама!
Надявам се полека-лека да се успокоят нещата, да зарасне хубаво и да може да се направи някаква смислена протеза, с която да се храни.

От ходене по лекари изобщо не ми остава време за работа, а имам, имаааам...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Момичета, моята медицинска одисея продължава. Днес се обади роднина на човек от клуба и каза, че ненадейно се е озовал в болница и му предстои операция. Търсеха кръводарители за него. Звънна ми към 13:30 ч., а в 15:30 ч. вече имахме заветните две бележки от кръвния център и още един човек в готовност при нужда. Въртях телефони, координирах, но се справихме. На мен самата ми отказаха от кръвния център заради някогашната миастения.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Kleo »

Нели, браво, че сте успели!
Желая ЗДРАВЕ на всички около теб!
:922 :922 :922 :922 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cvety_rz »

Здравейте.
Ванче, ти си поредния човек около мен, който го повтаря ковида. Самата аз също се разболях повторно.Не мога да кажа, че беше леко, но парадоксалното беше, че не ми отне 6 месеца да вляза в релси за разлика от предния път. Ние като цяло сме добре. Поразболяхме се всички от сезонен вирус с хрема и кашлица, но с витамини, чайчета и сиропи се оправяме. Източихме и ямата. За съжаление не можем напълно, защото нямаме необходимата техника, но все пак си имаме някакво решение за момента.
Нели, покрай теб наистина се е насъбрала голяма болнична драма. Надявам се всички да се оправят възможно най-бързо.Хубаво е, че вземаш мерки за рамото, защото тия неща не са за подценяване. И за майка ти как няма да ти е мъчно. За съжаление това е естествения ход на остаряването. Но щом сте започнали процеса сега е една идея по-близо до завършването, отколкото преди да започне. Пожелавам по- бързо да се възстанови и да и направят удобни ченета.
Чери, върви ли работата?
Деси, ти какво други си правиш? От фейса виждам, че глезиш Есмо с разни вкусотийки :329
Как са нашите студентки?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

Аз... аз се извинявам, че ще говоря тук за политика, но... НЕ е политика, а е вопъл от болка по отношението към българите!
Имам предвид ТАЗИ НОВИНА, където се казва, че според външната ни министърка "България е актуализирала плановете си за евакуация на български граждани от Украйна, ако това се наложи". Звучи като нещо хубаво, само че... не е.
В Украйна има голяма българска диаспора - това са БЪЛГАРИ, които НЕ са български граждани. Един БЪЛГАРСКИ външен министър трябва:
1. Да знае това;
2. Да прави разлика между български граждани и българска диаспора;
3. Да се ангажира със защитата на българите, дори да не са български граждани.
Въпрос с повишена трудност: в случая за БЪЛГАРСКИ външен министър ли говорим? Тези хора... ние се отричаме от тях, така ли?!?!

Всъщност имах състуденка от там. Българка, прекрасна, но никога не е била гражданка на България. Загубих връзка с нея.
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от cchery »

Нели написа: 28 Яну 2022, 09:28 Тези хора... ние се отричаме от тях, така ли?!?!
Кои са тези хора, Нелка? И къде е написано, че някой се отрича от когото и да било.

Това "новина" е като предната:
Нели написа: 21 Яну 2022, 15:59 Момичета, говори се, че след два часа ще обявят, че пак ще ни задължават да носим маски и на открито. Нямам думи!
Ако трябва да кажа какво наистина мисля за това идиотско управление, което успя да се изложи по-бързо от всяко друго досега, ще трябва да напиша думи, от които после ще ме е срам! Успяха да ме разочароват, а аз дори нямах добри очаквания... Вече дори утехата, че поне не ни управляват от ГЕРБ, губи сила. Иде ми да рева или да убия някого!
И аз не понасям органически ВЪЗРАЖДАНЕ с цялия им смехотворен популизъм..... Но веднъж разбрала, че това е твоят избор, със сигурност ще бъда доста по-обективна, когато ги критикувам директно или индиректно пред теб.

Много държа и още нещо да ти напиша, защото ми горчи..... и колкото повече време минава, толкова по-черно става:
Нели написа: 04 Яну 2022, 18:05
Колкото до организираната градска заря, не се сещаме често за многото хора, които са сам-сами на Нова година и тя е единственото, което им създава усещането за съ-единение с другите и с всеобщото празнуване. И аз не се бях сещала за това преди, но тази година, изправена пред перспективата да съм сама в полунощ на Нова година и като прочетох, че някакви си там... защитници ....
Защитник - да. Но "някаква си там" не съм. Говорейки за самотните хора по Нова година дали се сещаш за стотиците хиляди самотници в населени места, където няма организирана общинска заря..... И колко важна е за тях тази, за която ти толкова горестно настояваш?!??!?! Всъщност на тези хора, които аз споменавам, компания по Нова година са именно..... домашните им любимци или животинките, които гледат в дворовете си.

Съжалявам за неприятната ситуация, която е имала компанията на Вили - за нападението, за насилието и за отключилия се болезнен спомен у нея. Надявам се да има начин да се вземат мерки и това никога повече да не се повтаря. Белегът от домашно насилие не се изтрива за цял живот.

Бързо оправяне на теб и проблема с ръката и на майка ти. Дано да има начин да я протезират, за да се чувства пълноценна.

Ванче, как си вече? Излезе ли от карантина? Всъщност какви са вече в Испания мерките срещу ковид? Всичко се променя толкова динамично :954 . Вие ваксинирани ли сте и в частност ти?

Ние до вчера също бяхме в карантина или поне Момчил :) . Той даде положителен тест 4 часа преди отлитането си за Берн миналия вторник.... Естествено, полетът му се провали, и ни тупнаха в карантина - мен, Бела и него. С Белка във вторник бяхме вече свободни :954 . В интерес на истината никой от нас тримата нямаше сериозни симптоми, а Бела - даже никакви. Аз имах хрема, но тя беше седмица преди теста на Момчил. Той пък беше все още хремав в деня, в който даде пробата и явно е било ковид. Все тая, де. Ние и тримата сме ваксинирани (Бела включително) и предвид, че вече бяхме карали болестта през 2020 година, мисля че това спомогна да не чувстваме никакви неразположения този път. Родителите на Момчил също изкараха ковид по Коледа - също са ваксинирани и по същия начин не усетиха, че са болни. От всичките познати, които имам, само 1 ваксиниран човек кара тежко болестта - беше му за първи път и на всичкото отгоре го нахулиха с АБ от самото начало..... Така любимите ми "героични лечения" на подкокошинени лични лекари.
Kleo написа: 23 Яну 2022, 15:54 Едно не разбрах - по отношение на кое казваш, че усещането ти е като да наливаш от пусто в празно?
По това да се държа човешки а да получавам неадекватно отношение насреща.
Kleo написа: 23 Яну 2022, 15:54 че е такова, каквото ние самите си го направим
Помниш с теб си бяхме писали в една друга тема за "огледалните неврони" :954 ... Не е въпрос на настройване или "затваряне на очи" - добронамереното отношение, вежливостта, любезността, приятелската емпатия не биват да бъдат причислявани към арсенала на комформизма. НИКОГА при това. Иначе ще сме си все на същото дередже на социалните отношения.

Елисче, теб не съм те "чувала и виждала" от много време. Пиши някой и друг ред - как си. Как вървят изпитите?

Ние с Бела тръгнахме на курс по немски език :954 . Все един ден ще се справя с този език и ще го говоря много добре. Преди 10-ина дни водих Арти, за да му издадем международен паспорт - вече е надлежно ваксиниран и чипирин :1062 - да, него наистина го чипираха, че даже и му прочетоха чипа после. Така че Арти е готов да поеме по дългия път към швейцарската си мечта :955 :955 :955 .... Милият, добре, че не знае какво му предстои, защото никога няма да тръгне с нас..... той не обича от апартамента да излиза, камо ли да лети със самолет.

Днес с Белка сме последователно на ортопед и на невролог. На ортопед, защото тя има проблеми с коляното, а аз с едното ходило. А на невролог, защото и двете имаме болки в кръста... Та такива неща около нас.

Хубав петък на всички и приятни почивни дни. Моите ще бъдат такива със сигурност.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Нели
Философска система
Мнения: 1466
Регистриран на: 23 Авг 2010, 19:49

Re: РАЗДУМКА НА ПОРАСНАЛИ МОМИЧЕТА-МЕЦАНКИ

Мнение от Нели »

cchery написа: 28 Яну 2022, 11:02
Много държа и още нещо да ти напиша, защото ми горчи..... и колкото повече време минава, толкова по-черно става
Такаааа... явно тук ще трябва да има лично обяснение или поне подробно обяснение. Няма как, затова ще го карам едно по едно.
cchery написа: 28 Яну 2022, 11:02
Нели написа: 28 Яну 2022, 09:28 Тези хора... ние се отричаме от тях, така ли?!?!
Кои са тези хора, Нелка? И къде е написано, че някой се отрича от когото и да било.
"Тези хора" са българите, за които не се сещаме, нашите забравени сънародници, живеещи от поколения извън пределите на България. Най-големите такива общности са в Македония и в Бесарабия (в Молдова и Украйна). Не, никой не е се е отричал от тях в прав текст. Но това е, защото, за да се отречеш от някого, първо трябва да погледнеш към него и поне да признаеш, че съществува. А репликата на министърката беше в отговор на въпрос какво се прави за голямата българска диаспора в Украйна, не за българските граждани. Гледах го някъде на видео, но не мога да го намеря в момента.
Затова пък мога да намеря друго видео, което се отнася за други едни българи, които... официално дори не съществуват.


И въобще, тъй като явно тук ще трябва да си говорим за политика, доколкото политиката определя мащабните процеси в обществото, които ни засягат, българската политика би трябвало да се занимава именно с тези хора като приоритет. Това, обаче, при условие, че има бългрска политика. За съжаление, аз мисля, че такава няма. Има български политици, но не и българска политика.
Колкото и да не ми харесва, българските политици играят ролята на колониална администрация (изразът не е мой, чух го преди време от проф. Иво Христов). Впрочем ето нещо негово по темата с Украйна.
Новото българско управление, дори да си мислим, че сме го избрали, беше назначено главно от САЩ с определени задачи. Така, както виждам аз нещата, двете основни задачи на правителството ни, са да обезпечи приемането на Македония в ЕС и военния конфликт в Украйна. Нито една от тези задачи не е формулирана в България и действията на правителството във връзка с тях не са и няма да бъдат определени в България. И няма да имат за основна идея защитата на българския национален интерес.
Впрочем, нашето правителство веднага се зае самоотвержено да изпълнява така поставените му задачи.

Независимо от политическите ни (ми) пристрастия, аз продължавам да мисля, че съумявам да видя дългата вълна в обществено-политическия процес. Тази вълна, която определя основната, дългосрочна посока, независимо от вълничките по повърхността. Вълната, която върви десетилетия. Вероято това звучи високомерно, защото едва ли не заявявам, че виждам повече от другите, по-напред и по-надалеч. Единственият проблем тук е, че това е... вярно. Поне в повечето случаи.
Когато бях на 23 години и работих в една фирма, внасяща по два тира авточасти на месец, шефът назначи нов търговски директор. На третия ден разбрах, че този човек е самохвалко, приказливец и мошеник. Направих грешка като го казах, все пак бях на 23 г., той успяваше да убеди шефа и колегите, че е много важен и работи много, едва ли не че нищо във върмата не може да случи без него. Шефът ме нахока, че трябва да намеря начин да се сработя с него, но... след четири години този човек завлече фирмата с няколко хиляди и остави куп проблеми, които оправяхме с месеци. Виждах с години какво става и нямаше как да убедя никого. Накрая една колежка, тогава около 52-53-годишна, каза "Нели, ти си най-малката тук, не мога да разбера как успя да разбереш преди всички".
Когато Б. Борисов стана главен секретар на МВР и започна да се появява по медиите, още преди да създадат ГЕРБ, за мен той беше същия типаж като нашия търговски директор. Преди да стане кмет, преди всичко друго. Видях го, ясно ми беше, виждах го непрекъснато и ми беше противна възторжената и унизителна влюбеност, с която разни лелки говореха за него. Така и не можах да си обясня как и защо човек с разум би могъл някога да гласува за ГЕРБ, но факт е, че в първите години имаше много такива.

Сега виждам същото. Да, на повърхността изглежда различно, даже коренно различно, но в същността става дума за един и същи процес. Не очаквам да си кажете "О, да, така е, права си". По-скоро очаквам да не се съгласите с мен. Надявам се да греша. Но просто виждам какво става.

Не мога да подмина и някои признаци за личностни дефицити у министър председателя като несвързана реч например. Имали сме вече премиер с личностни дефицити, нямаше нужда пак да се повтаря това. Уж звучи добре, но ако човек си направи труда да запише текста и да го анализира като съгласуваност и свързаност, някои неща стават видими. Ето един пример:
"Благодаря за въпроса. Както и аз изявих това мнение от парламентарната трибуна, така и днес ние обсъдихме всичките тези въпроси по съществуващата позиция, ние препотвърдихме тези позиции, но в надграждащия елемент, който фокусирахме, нали, и двамата осъзнахме, че тези специфични въпроси, които, да, трябва да бъдат решени и да, ще ги работиме интензивно като част от общата работа, ще бъдат в съвсем различно измерение, когато са поставени и в контекста на всички други работни групи. Така че отговорът е “да” на Вашия въпрос. Но фокусът оттук нататък трябва да бъде защо е толкова важно нашите две държави да имат това добросъседство, а не само да фокусираме върху проблемите, които са там и трябва да бъдат решени. Но това е съвсем различен подход. Благодаря Ви"

Съжалявам, но за мен това трябва да бъде анализирано от някой специалист, който да оцени от каква помощ има нужда авторът на тези думи. И, доколкото случаят не е изолиран (той така си говори) и това не е просто някой човек, а човек, управляващ държава, всички сирени в съзнанието ми вият и дават сигнал за тревога.
cchery написа: 28 Яну 2022, 11:02 Това "новина" е като предната:
Нели wrote: ↑Fri 21 Jan 2022, 16:59
Момичета, говори се, че след два часа ще обявят, че пак ще ни задължават да носим маски и на открито. Нямам думи!
Ако трябва да кажа какво наистина мисля за това идиотско управление, което успя да се изложи по-бързо от всяко друго досега, ще трябва да напиша думи, от които после ще ме е срам! Успяха да ме разочароват, а аз дори нямах добри очаквания... Вече дори утехата, че поне не ни управляват от ГЕРБ, губи сила. Иде ми да рева или да убия някого!
И аз не понасям органически ВЪЗРАЖДАНЕ с цялия им смехотворен популизъм..... Но веднъж разбрала, че това е твоят избор, със сигурност ще бъда доста по-обективна, когато ги критикувам директно или индиректно пред теб.
За конкретната новина си права. Аз самата написах след това, че очакванията ми във връзка с нея не се потвърждават. Мисля, че причината да я отчета като възможно достоверна, е че тя е в съзвучие с това, което очаквам. Но това така или иначе са вълнички на повърхността.
cchery написа: 28 Яну 2022, 11:02 И аз не понасям органически ВЪЗРАЖДАНЕ с цялия им смехотворен популизъм..... Но веднъж разбрала, че това е твоят избор, със сигурност ще бъда доста по-обективна, когато ги критикувам директно или индиректно пред теб.
Не мога да кажа, че това е моят избор, Чери. Причината е, че този избор би бил твърде тесен. Аз продължавам да гледам на процесите в политиката в по-широк мащаб и като време (истински важните процеси се развиват с десетилетия), и като място (истински важните процеси се развиват в геополитически мащаб). "Възраждане" обаче за момента са добър фактор и държа да обясня какъв смисъл влагам в това. За целта обаче първо рязко ще се отклоня.

В червата на хората има множество микроорганизми. Част от тях по принцип определяме като добри, те са т.нар. полезни чревни бактерии и подпомагат усвояването на храната и имунната ни система. Част от тях по принцип са патогени, т.е. вредни и разиването им води до проблеми със здравето или дори до смърт. Има и една трета група, условно може да бъдат наречени неутрални. Те не създават проблеми по принцип, могат да помагат, но при определени обстоятелства могат да бъдат опасни. Не бива да бъдат убивани обаче, защото са важен участник в съревнованието за жизнена среда и ресурси и във взаимния обмен на вещества и енергия между всички микроотганизми в червата ни. Ако ги няма, на тяхно място бързо избуяват патогените.

"Възраждане" в момента играят роля, много подобна на ролята на микроорганизмите от последния вид. Към момента те играят ролята на противотежест на залитането на управлението на България в посока пълно отрицание на нашите собствени интереси. В този смисъл и в този момент това, което правят, е добро.
Да, възможно е това, което правят да е популизъм. Ако вземем за изходна база смисъла на думата
ПОПУЛЍЗЪМ, -змът, -зма, мн. няма, м. Книж. Политически похват, начин на политическо поведение и действия за спечелване доверието на обществото от съответна партия и под. чрез лъжливи обещания и привидно съгласие с желанията, настроенията на хората.
, то нима говоренето преди изборите за борба с корупцията беше нещо друго? То имаше ясната цел да се спечели доверието на хората, за да може да се постигне съвсем друга цел, а именно идване на власт и изиграване на ролята, която господарите са възложили по отношени на Македония и Украйна.

Нека да го кажа така: мисля, че погледът ми е твърде широк, за да бъда поддръжник на политическа партия по начина, по който повечето хора разбират това. За момента обаче "Възраждане" играят роля на стабилизиране на нашия "микробиом". Само за момента.

И сега на темата, която явно те гложди.
Много държа и още нещо да ти напиша, защото ми горчи..... и колкото повече време минава, толкова по-черно става:
Нели wrote:
Колкото до организираната градска заря, не се сещаме често за многото хора, които са сам-сами на Нова година и тя е единственото, което им създава усещането за съ-единение с другите и с всеобщото празнуване. И аз не се бях сещала за това преди, но тази година, изправена пред перспективата да съм сама в полунощ на Нова година и като прочетох, че някакви си там... защитници ....
Защитник - да. Но "някаква си там" не съм. Говорейки за самотните хора по Нова година дали се сещаш за стотиците хиляди самотници в населени места, където няма организирана общинска заря..... И колко важна е за тях тази, за която ти толкова горестно настояваш?!??!?! Всъщност на тези хора, които аз споменавам, компания по Нова година са именно..... домашните им любимци или животинките, които гледат в дворовете си.
Не мога да повярвам, че си се идентифицирала с тези хора... Не мога, че си решила, че е за теб...
Ако пак прочетеш написаното, че видиш, че цялото изречение е
И аз не се бях сещала за това преди, но тази година, изправена пред перспективата да съм сама в полунощ на Нова година и като прочетох, че някакви си там... защитници настояват фойерверките на площада да бъдат отменени, изведнъж усетих опасността да няма заря като... безмерна вселенска пустота.

Дори не виждам защо трябва да обяснявам, че тук ставаше дума за организация, доста креслива по Нова година впрочем, която изведнъж се оказа по всички медии и взе да настоява за отмяна на ОФИЦИАЛНАТА заря. НА ПЛОЩАДА! За мен ти никога не си била това - човек, настояващ за отмяна на зарята на площада. Може би не съм те разбрала, може би си искала именно това...

Да, самотните хора в малките населени места без заря, по-често имат животни НА ДВОРА. Но хората на село нямат домашно-апартаментно отношение към животните, когато те биват обличани с елечета, правят им се прическим слагат им се фибички и им се дават антидепресанти, защото се били уплашили. Хората на село имат дъбоко разбиращо връзката на животното както с човешката ни среда, така и с дивата им същност отношение. Виждала съм и двете и разликата е от земята до небето. Освен това хората там, макар да живеят сами, живеят със съседите си и, ако не са единствените в населеното място, има кой да им каже две думи през деня. Дори само като излязат на двора. Това е откъснатост, но няма нищо общо с градската самота.

Ако наистина се разпознаваш в тези "някакви си там защитници", то моля за извинение! Изобщо не съм имала намерение това да бъде реплика, насочена към теб, нито да те засегна лично. Не съм я мислила, насочена към теб.

Вероятно за мен въпросът със зарята беше също личен. Да, аз съм сама. И съм в града. И имах нужда от тази заря. И, ако наистина вярваш, че тя е нещо лошо, добре. Просто знай, че аз съм от тези самотни градски жители, които се чувстват изоставени и попарени, когато на Нова година са сами у дома и тази заря я няма. И, повярвай ми, кварталните пукотевици НЕ са същото нещо. Те са чалгата, грозното и отблъскващото. А другото е като концерт на Андреа Бочели, което някой настоява да се забрани.

Сега ще си позволя още нещо, защото и без това вече това стана много дълго, а и без това се обяснявам лично.
Чери, наред ли е всичко? Питам те с най-искрена и лична приятелска загриженост, защото напоследък забелявам определена злост в нещата, които пишеш (най-вече във Фейсбук). Някакво омерзение, някаква непримиримост, някакъв гняв... Имам усещането, че нещо те яде отвътре и това не би могло да бъде (само) историята с фойерверките или с моето (евентуално) лошо отношение към теб. Тези неща са по-скоро индикатори на нещо друго. Нещо, което те яде отвътре и затова всичко те дразни. Дали не е предчувствие за болка от предстоящата емиграция и сега, като защитен механизъм, да се опитваш да си внушиш подсъзнателно, че тук всичко е лошо, грешно, неправилно, неуредено? Така малкото дете казва "Мразя те!" на майката, която напуска дома, когато вътрешно ридае и иска тя да се върне, да го прегърне и да не го пуска...
Може и да греша. Просто ми е болно като те гледам така...
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно" Уолтър Липман
Заключено